اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ ، سئو جزء ضروری یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ خوب است، اما بسیاری از شرکت ها در درک و پیاده سازی سئو شکست می خورند. مطالعه‌ای در جولای 2018 نشان داد که تنها 44 درصد از کسب‌ و کارها در سئو سرمایه‌گذاری می‌کنند، شاید به این دلیل که بسیاری از کسب‌وکارها به‌جای گوگل به دنبال تبلیغات رسانه‌های اجتماعی هستند. در حالی که بازاریابی رسانه های اجتماعی مهم است، سئو نباید در پشت سر گذاشته شود.

مطالعه ای توسط Moz نشان داد که بیش از 70٪ از جستجوها روی یک وب سایت در صفحه اول SERP ها (صفحات نتایج موتور جستجو) کلیک می کنند. این بدان معنی است که تقریباً تمام ترافیک موتورهای جستجو به وب سایت های صفحه اول نتایج می رود. سئو می تواند به وب سایت شما کمک کند تا بخشی از این ترافیک را دریافت کند، که منجر به افزایش آگاهی از برند، سرنخ ها و سود می شود که این سرنخ ها به مشتریان تبدیل شوند.

اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

سئو چیست؟- اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ

سئو بهینه سازی موتور جستجو است. این به این معنی است که سئو وب سایت شما را بهینه می کند تا کسب و کار شما در رتبه بندی موتورهای جستجو برای کلمات کلیدی مورد نظر شما بالا ظاهر شود. اگر در شهر نیویورک یک نانوایی دارید، اگر فردی «نیوایی نیویورک» را جستجو کند، می‌خواهید ابتدا نانوایی شما ظاهر شود. سئو می تواند به شما در رسیدن به آن کمک کند.

 

باورهای غلط در مورد سئو- اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ

برخی از شرکت ها از سئو اجتناب می کنند، به خصوص اگر قبلاً آن را امتحان کرده باشند و نتیجه ای ندیده باشند. در بین کسانی که به طور کامل آن را درک نمی کنند، تصورات غلط زیادی در مورد سئو وجود دارد. باورهای غلط رایج عبارتند از:

این مقاله را مطالعه کنید  5 دلیل دیجیتال مارکتینگ برای تجارت

سئو قدیمی است و ارزش وقت/بودجه شما را ندارد
سئو مبهم است
سئو کار نمی کند

بسیاری از دلایل این تصورات غلط به تاریخچه سئو مربوط می شود. زمانی که سئو برای اولین بار توسعه یافت، بسیاری از افراد از تاکتیک‌های سئو مبهم استفاده کردند که امروزه به عنوان سئو کلاه سیاه شناخته می‌شود.

قبل از اینکه سئو توسط مواردی مانند جریمه‌های گوگل کنترل شود، کسب‌وکارها می‌توانستند از هر ترفندی که می‌توانستند برای کسب رتبه بالای وب‌سایت خود در موتورهای جستجو استفاده کنند. کلمات کلیدی در صفحات پر شده بودند، محتوا یا بد بود یا وجود نداشت، و بسیاری از اولین نتایج در صفحات نتایج موتورهای جستجو نامربوط، هرزنامه یا هر دو بودند.

سئو از آن زمان بهبود یافته است، و در حالی که سئو کلاه سفید باعث می شود که وب سایت شما به صفحه اول گوگل برود، اما ترفندهای کثیف دیگر موثر نیستند. اکنون، موتورهای جستجو مانند Google ابتدا مرتبط ترین و با کیفیت ترین محتوا را نشان می دهند. برای موفقیت در رسیدن به سئو، به یک شرکت سئو واجد شرایط و یک وب سایت درخشان نیاز دارید.

 

چرا سئو ممکن است قبلاً کار نکرده باشد؟

اگر قبلا سئو را امتحان کرده اید، ممکن است از سرمایه گذاری مجدد احتیاط کنید. با این حال، قبل از اینکه به طور کامل سئو را کنار بگذارید، دو عامل را در نظر بگیرید: زمان و کیفیت. زمان برای سئو مهم است – این یک شبه اتفاق نمی افتد. روش های خوب و خوب سئو کلاه سفید می تواند حداقل شش ماه تا یک سال طول بکشد تا وب سایت شما در صفحه اول کلمات کلیدی اصلی شما قرار گیرد.

صبور بودن در حالی که برای خدمات پرداخت می‌کنید و نتیجه‌ای را نمی‌بینید ممکن است سخت باشد، اما هر شرکتی که ادعا کند شما را در یک هفته در صفحه اول گوگل قرار می‌دهد یا دروغ می‌گوید یا سیستم را فریب می‌دهد که در نهایت به وب‌سایت شما آسیب می‌زند. .

همچنین ممکن است در سئو با شرکتی سرمایه گذاری کرده باشید که در عملکرد خود شفاف نبوده است. اگر ارائه‌دهنده سئو قبلی شما از تاکتیک‌های مبهم استفاده می‌کرده یا درباره اینکه با وب‌سایت شما چه می‌کنند و چرا می‌دانند، ممکن است به اهداف سئوی خود نرسیده باشید. سئوی خوب زمان می برد، اما در نهایت نتایج را خواهید دید. یک شرکت سئوی خوب را پیدا کنید که در مورد شیوه های خود شفاف باشد و سابقه اثبات شده ای داشته باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  پلتفرم دیجیتال مارکتینگ چیست؟
اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا به سئو نیاز دارید؟- اهمیت سئو در دیجیتال مارکتینگ

سئو به دلایل مختلفی در ارتباط با حضور آنلاین کسب و کار شما و استراتژی بازاریابی دیجیتال مهم است. ما چند دلیل ارائه کرده ایم که نشان می دهد سئو برای برنامه بازاریابی دیجیتال شما در سال 2019 بسیار مهم است.

سئو ترافیک و سرنخ های مرتبط را به ارمغان می آورد

سئو ترافیک را به سمت وب سایت شما هدایت می کند. سئوی خوب به رتبه بندی وب سایت شما در صفحه یا صفحات اول نتایج جستجوی گوگل برای کلمات کلیدی مرتبط با کسب و کار شما کمک می کند. این بدان معناست که اگر کسب‌وکار شما یک شرکت ساختمانی در جنوب جرسی است، سئو می‌تواند شما را در اولین نتایج جستجوی «شرکت ساخت‌وساز در جنوب جرسی» قرار دهد و ترافیک وب را به شما علاقه‌مند به کسب‌وکارتان کند.

آوردن ترافیک مرتبط به وب سایت شما می تواند شناخت برند را بهبود بخشد، مشتریان را جذب کند و بازدیدکنندگان سایت شما را به مشتریان پولی تبدیل کند. سئو به شما کمک می کند تا ترافیک هدفمندی را بر اساس کلمات کلیدی مرتبط با محصولات یا خدمات خود دریافت کنید.

سئوی محلی بازدید و فروش را افزایش می دهد

گوگل گزارش داده است که 50 درصد از مصرف کنندگانی که جستجوی محلی انجام داده اند در همان روز از فروشگاه بازدید کرده اند. اگر کسب و کار شما دارای موقعیت مکانی آجر و ملات است، سئو می تواند مشتریان را به صورت فیزیکی به درب منزل شما هدایت کند.

بهینه سازی حضور وب شما همچنین به این معنی است که پیدا کردن آدرس، شماره تلفن، ساعات کاری و سایر اطلاعاتی که می تواند آنها را به وب سایت یا فروشگاه شما هدایت کند، برای مشتریان بالقوه آسان تر خواهد بود.

سئوی خوب می تواند PPC را بهبود بخشد

اگر تا به حال از بازاریابی پرداخت به ازای کلیک استفاده کرده اید، می دانید که امتیاز کیفیت بر کمپین شما تأثیر می گذارد. امتیاز کیفیت PPC بالاتر می تواند هزینه هر کلیک را کاهش دهد و به تبلیغات شما کمک کند تا عملکرد بهتری داشته باشند و تبلیغات شما را مقرون به صرفه تر کند. بهینه سازی وب سایت شما با SEO می تواند امتیاز کیفی کمپین های PPC شما را بهبود بخشد و به این دو استراتژی بازاریابی دیجیتال کمک می کند تا دست به دست هم دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ

سئو با سایر استراتژی های بازاریابی نیز کار می کند. جفت شدن سئو و تبلیغات موتور جستجو کارایی تبلیغات شما را بهبود می بخشد و طبق مطالعه گوگل می تواند ترافیک را تا 50 درصد بهبود بخشد. سئو همچنین می تواند تلاش های هدف گذاری مجدد را بهبود بخشد و آگاهی از برند را افزایش دهد.

اکثر مصرف کنندگان قبل از خرید به صورت آنلاین تحقیق می کنند

مطالعات مختلف نشان داده است که مصرف کنندگان تمایل دارند قبل از خرید، در مورد محصولات و خدمات به صورت آنلاین تحقیق کنند. یک مطالعه از BazaarVoice نشان داد که تقریباً 82 درصد از مصرف‌کنندگان قبل از خرید حضوری در مورد محصولات به صورت آنلاین تحقیق می‌کنند. همچنین نشان داد که 45٪ قبل از تصمیم گیری در مورد خرید در فروشگاه ها نظرات آنلاین را مطالعه می کنند و 56٪ قبل از خرید آنلاین نظرات آنلاین را مطالعه می کنند.

سئو باعث می شود مشتریان در مرحله تحقیقاتی فرآیند خرید، کسب و کار شما را به صورت آنلاین پیدا کنند. کسب و کار شما باید به راحتی در موتورهای جستجو قابل کشف باشد تا این مشتریان را به دست آورید. سئوی خوب مشتریان مرتبط و علاقه مند را به سایت شما وارد می کند و احتمال تبدیل شدن آنها به مشتری را افزایش می دهد.

سئو باعث ایجاد اعتماد و اعتبار می شود

هر چند وقت یکبار به صفحه دو یا سه در صفحه نتیجه گوگل نگاه می کنید؟ احتمالاً خیلی اوقات نه. اگر مشتری به دنبال کسب‌وکاری است و در اولین نتایج برای کلمات کلیدی مرتبط ظاهر نمی‌شود، ممکن است علائم قرمز ایجاد شود. آنها ممکن است فکر کنند که کسب و کار شما در زمینه شما بهترین نیست، یا اینکه شما بی تجربه یا نامربوط هستید.

رتبه بندی کسب و کار شما در نتایج موتورهای جستجو در بالاترین سطح باعث ایجاد حس اعتبار برای مشتریان می شود. مشتریان بیشتر به کسب و کارهای دارای وب سایت های عالی که در موتورهای جستجو مانند گوگل رتبه بالایی دارند اعتماد می کنند.

 

نتیجه

اگر برنامه بازاریابی دیجیتال کسب و کار شما شامل سئو نیست، باید همین امروز استراتژی خود را تغییر دهید. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد سئو، می توانید از وبلاگ ما دیدن کنید، یا همین امروز با ما تماس بگیرید تا در مورد اینکه آیا سئو برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شش + 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟