اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ ، مگر اینکه زیر یک سنگ زندگی کنید یا به اینترنت دسترسی نداشته باشید، می دانید که در حال حاضر این ویدیو همه جا است. هر چیزی را در گوگل جستجو کنید حداقل یک نتیجه ویدیویی دریافت خواهید کرد. فید رسانه های اجتماعی خود را اسکرول کنید و محتوای ویدیویی از همه نوع را مشاهده خواهید کرد.

در حال حاضر، ویدئو سلطان محتوا است.

ممکن است از خود بپرسید که آیا باید از ویدیو نیز استفاده کنید، به خصوص که به نظر می رسد بازار از محتوای ویدیویی اشباع شده است. پاسخ یک بله چشمگیر است! بیایید بررسی کنیم که چرا باید از بازاریابی ویدیویی استفاده کنید و چرا ویدیو بسیار مهم است، صرف نظر از صنعت شما.

اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا محتوای ویدیویی اینقدر مهم است؟

محتوای ویدیویی به چند دلیل پادشاه است.

اول – ویدئو تعاملی، جذاب و سرگرم کننده است. برخلاف متن، که خواندن و جذب آن سخت است، ویدئو به راحتی قابل هضم و ساده است. در واقع، 68 درصد از مصرف‌کنندگان ترجیح می‌دهند یک ویدیوی توضیح‌دهنده را به جای خواندن دستورالعمل‌ها تماشا کنند.

دوم – ویدئو را می توان در هر جایی مصرف کرد. همه ما می دانیم که تماشای یک ویدیو آسان تر از خواندن یک پست در حال حرکت است. به همین دلیل است که 90٪ از مصرف کنندگان ویدیوها را در دستگاه تلفن همراه خود تماشا می کنند، با تخمین یوتیوب که مصرف ویدیو هر سال 100٪ افزایش می یابد.

سوم – ویدئو باعث ایجاد اعتماد در مشتریان می شود. بهترین راه برای نشان دادن ارزش و نشان دادن کاری که محصول یا خدمات شما انجام می دهد از طریق ویدئو است. با توجه به اینکه 57٪ از مصرف کنندگان می گویند که ویدیوها به آنها اطمینان بیشتری برای خرید آنلاین می دهد، وقت آن است که دوربین را آماده کنید!

اهمیت ویدیو برای بازاریابی محتوا- اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

بیایید با نگاه کردن به چند عدد دیگر شروع کنیم (شاید حدس زده باشید که من عاشق اعداد هستم!).

. یوتیوب تخمین می زند که مردم روزانه بیش از یک میلیارد ساعت محتوای ویدیویی تماشا می کنند.
. توییتر می گوید توییت های دارای ویدئو 10 برابر بیشتر تعامل دارند.
. . فیسبوک روزانه بیش از 8 میلیارد بازدید ویدیو دارد.

این برای کسب و کار شما چه معنایی دارد؟ این بدان معناست که اکثر مصرف کنندگان به وضوح ویدیو را ترجیح می دهند. به همین دلیل است که باید به بازاریابی ویدیویی برای کسب و کار خود متمایل شوید – تا به مشتریان خود آنچه را که به دنبال آن هستند ارائه دهید.

اما مزایا فقط برای مشتریان شما نیست. از منظر بازاریابی محتوا، ویدیو مزایای زیر را نیز برای کسب‌وکارها ارائه می‌کند:

این مقاله را مطالعه کنید  5 روش آژانس دیجیتال مارکتینگ

آموزش: ویدئو می تواند اطلاعات حیاتی را در مدت زمان بسیار کوتاهی با بینندگان به اشتراک بگذارد و شانس تبدیل را افزایش دهد. در یک مطالعه، 74 درصد از کاربرانی که ویدیوی توضیحی در مورد یک محصول یا خدمات را تماشا کردند، اقدام به خرید کردند.
سرگرمی: اگر محتوایی سرگرم کننده باشد، مردم بیشتر احتمال دارد محتوا را به اشتراک بگذارند و دسترسی بالقوه شما را افزایش دهند. به عنوان مثال، 76 درصد از مصرف کنندگان می گویند اگر یک ویدیوی مارک دار را با دوستان خود در رسانه های اجتماعی به اشتراک می گذارند اگر سرگرم کننده بود.
سئو: تعبیه یک ویدیوی جذاب در وب سایت شما زمان صرف شده در سایت شما را برای بازدیدکنندگان افزایش می دهد و سیگنال های مثبتی را به موتورهای جستجو ارسال می کند. در واقع، سایت‌های دارای ویدیو 50 برابر بیشتر در نتایج جستجو ظاهر می‌شوند (در ادامه بیشتر در مورد سئو).

اثربخشی ویدیو برای تبلیغات- اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

بر کسی پوشیده نیست که ویدیو ابزاری است که برای اکثر کمپین های تبلیغاتی استفاده می شود. 83 درصد از بازاریابان می گویند که ویدیو از همیشه مهمتر است در حالی که 81 درصد از کسب و کارها اکنون از ویدیو برای بازاریابی از جمله تبلیغات استفاده می کنند. چند دلیل وجود دارد که چرا بسیاری از بازاریابان و کسب و کارها برای تبلیغات به ویدیو روی می آورند.

تبدیل: ویدیو با ایجاد یک ارتباط عاطفی، تبدیل و فروش را افزایش می دهد. ویدیو به سرعت چرخه فروش کمک می کند زیرا مشتریان بالقوه کمتر فکر می کنند و زودتر اقدام می کنند، با افزایش 80 درصدی تبدیل ها با افزودن ویدیوی محصول به صفحه فرود.
بازگشت سرمایه (ROI): ویدئو به عنوان یک سرمایه گذاری عالی دیده می شود. فرقی نمی‌کند هزاران دلار برای یک تولید نرم هزینه کنید یا با گوشی هوشمند خود یک ویدیو بسازید، 83 درصد از کسب‌وکارها معتقدند تبلیغات و بازاریابی ویدیویی بازدهی خوبی را ارائه می‌دهد.
آگاهی: محتوای بصری مانند ویدیو راه بسیار خوبی برای افزایش آگاهی از برند و محصول است. فیس بوک دریافت که 74 درصد از کل فراخوان تبلیغات را می توان در 10 ثانیه اول یک تبلیغ ویدیویی به دست آورد، و ویدیو را به یک ابزار آگاهی قدرتمند تبدیل می کند.
CTR: ویدیو باعث جلب توجه و جذب مصرف کنندگان می شود، بنابراین جای تعجب نیست که ویدیو یک رسانه تبلیغاتی بسیار مؤثر است. در واقع، تبلیغات ویدیویی بالاترین نرخ کلیک را در بین تمام فرمت‌های تبلیغات دیجیتال با 1.84 درصد دارد.

اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اهمیت ویدئو در شبکه های اجتماعی- اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

فقط کافی است نگاهی به فید رسانه های اجتماعی خود بیندازید تا ببینید چقدر ویدیو به عنوان یک ابزار رسانه اجتماعی مهم شده است. به احتمال زیاد، یک اسکرول سریع چندین تبلیغات ویدئویی در رسانه های اجتماعی را نشان می دهد، چه در فیس بوک، اینستاگرام یا توییتر باشید. حقیقت این است که قدرت ویدیو در رسانه های اجتماعی بسیار زیاد است، هر پلتفرمی که انتخاب می کنید.

ویدئو به دلایل مختلفی در رسانه های اجتماعی محبوب است. همانطور که قبلاً دیدیم، ویدیوها بسیار جذاب هستند و می‌توان آنها را در حال حرکت مصرف کرد. به اشتراک گذاری آنها آسان است، تماشای آن ها سرگرم کننده است و بدون نیاز به خواندن یک دیوار متن، اطلاعاتی را ارائه می دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

مهمتر از همه، وقتی صحبت از رسانه های اجتماعی می شود، محتوای ویدیویی می تواند به سرعت پیام شما را به مخاطبان بیشتری منتقل کند. از طریق اشتراک‌گذاری، لایک‌ها، نظرات و برچسب‌ها، ویدیوهای بسیار جذاب راهی کارآمد و مؤثر برای به اشتراک گذاشتن دانش شما در همه جا هستند.

اما چه نوع محتوای ویدیویی در رسانه های اجتماعی بهتر عمل می کند؟

چهار نوع اصلی محتوای ویدئویی اجتماعی- اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

قبل از ارسال هر چیزی، مهم است که هدف ویدیوی خود و ارزشی که به مخاطبان خود می دهید را درک کنید. آیا هدف ویدیوی شما اطلاع رسانی، سرگرمی، تعامل یا ارتباط است؟ مخاطب شما از تماشای ویدیوی شما چه نتیجه ای خواهد گرفت؟ می خواهید چه احساسی در آنها ایجاد کنید؟

محتوای ویدئویی رسانه های اجتماعی به طور کلی به چهار دسته اصلی تقسیم می شود:

ویدیوهای توضیح دهنده: تمرکز بر آموزش و اطلاع رسانی به مشتریان. اینها شامل آموزش ها، راهنماها، نحوه ویدیوها و مروری بر محصولات است.
مصاحبه های ویدئویی: شامل گفتگو بین کارشناسان موضوع. اینها می توانند آموزشی، خنده دار و سرگرم کننده باشند.
بررسی ویدیوها: به اشتراک گذاشتن اثبات ارزش محصول یا خدمات. به ویدیوهای تأثیرگذار، سفیران برند و محتوای تولید شده توسط کاربر فکر کنید.
ویدیوهای زنده: برای ایجاد ارتباط شخصی با مشتریان خود استفاده می شود. از اینها برای به اشتراک گذاشتن اجمالی از پشت صحنه و ایجاد اعتماد با مخاطبان خود استفاده کنید.
حلقه‌ها/داستان‌ها: محتوای زودگذری که فقط برای مدت کوتاهی در دسترس است. این ویدیوهای کوتاه به سبک ترفند برای نمایش محصولات و به اشتراک گذاری نکات سریع عالی هستند.

هنگامی که در مورد نوع ویدیویی که قرار است به اشتراک بگذارید، تصمیم گرفتید، وقت آن است که به طول آن فکر کنید. طول ایده آل برای ویدیوها برای هر کانال رسانه اجتماعی متفاوت است. در حالی که ویدیوهای YouTube باید حداقل 2 دقیقه طول بکشد، ویدیوهای اینستاگرام نباید بیشتر از 30 ثانیه باشد. فیس بوک دوست دارد ویدیوها حدود 1 دقیقه باشد در حالی که به نظر می رسد کاربران توییتر ویدیوهای 45 ثانیه ای را ترجیح می دهند.

اگر نگران کیفیت ویدیو هستید، نگران نباشید. قبل از شروع نیازی به سرمایه گذاری در یک راه اندازی حرفه ای ندارید. تا زمانی که محتوای شما درجه یک باشد، مخاطبان شما خیلی به کیفیت تولید اهمیت نمی دهند. با افزایش محبوبیت محتوای زودگذر و زنده، مردم به دنبال کمال نیستند – آنها به دنبال اطلاعاتی هستند که بتوانند به آنها اعتماد کنند (چیزی که ویدیو ارائه می دهد).

گوگل ویدیو را دوست دارد – سئوی بهبود یافته

یکی دیگر از مزایای ویدئو توانایی آن در افزایش بهینه سازی موتور جستجو (SEO) است. بنابراین، چگونه ویدئو می تواند سئو را بهبود بخشد؟ چند راه کلیدی وجود دارد که محتوای ویدئویی بهینه‌سازی شده می‌تواند به شما در بالا بردن رتبه در نتایج جستجو کمک کند.

. تعبیه یک ویدیوی جذاب در وب سایت شما زمان صرف شده در سایت شما را برای بازدیدکنندگان افزایش می دهد و سیگنال های مثبتی را به موتورهای جستجو ارسال می کند. به همین دلیل است که سایت های دارای ویدیو 50 برابر بیشتر در نتایج جستجو ظاهر می شوند.
. ویدئوها در بخش‌های بیشتری از SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) وجود دارند و حتی تب نتایج خاص خود را دارند. گوگل (که مالک یوتیوب است) ویدیوها را در بالای صفحه برای بسیاری از عبارات جستجو فهرست می کند و به محتوای ویدیویی افزایش سئوی قابل توجهی می دهد.
. افزودن کلمات کلیدی به عناوین، توضیحات ویدئو، زیرنویس ها و سایر ابرداده های ویدئویی نیز می تواند به شانس شما برای رتبه بندی کلمات کلیدی مرتبط کمک کند. اطمینان حاصل کنید که یک تماس قوی برای اقدام و پیوندهایی به سایت خود برای تقویت بیشتر سئو در نظر گرفته اید.
. یوتیوب دومین موتور جستجوی بزرگ جهان است. هرچه محتوای ویدیویی بیشتری تولید کنید، شانس شما برای رتبه بندی مناسب برای کلمات کلیدی و عبارات جستجوی مرتبط بیشتر است (و به یاد داشته باشید که گوگل مالک YouTube است، بنابراین دید خود را در آنجا نیز افزایش می دهید).

این مقاله را مطالعه کنید  مزایا و چالش های دیجیتال مارکتینگ

در حالی که نداشتن محتوای ویدیویی در سایت شما آسیبی به سئو سایت شما وارد نمی کند، محتوای ویدیویی به سایت شما کمک می کند. این می تواند به شما کمک کند تا کسب و کار شما توسط افراد بیشتری کشف شود، رتبه شما افزایش یابد، کسب و کار شما در رتبه بندی کلمات کلیدی بیشتر اطمینان حاصل کند و شانس بیشتری برای قرار گرفتن در صفحه اول نتایج برای عبارات جستجوی انتخابی خود به شما بدهد.

اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت ویدئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چگونه ویدئو می تواند به کسب و کار شما کمک کند

من فکر می‌کنم تا به حال درک خوبی از نحوه کمک محتوای ویدیویی به کسب‌وکارتان به دست آورده‌اید، اما در اینجا خلاصه‌ای سریع از مزایایی که ویدیو می‌تواند به کسب‌وکار شما و کسب‌وکارها در هر اندازه‌ای ارائه دهد، آورده شده است.

محتوای ویدیویی و تبلیغات ویدیویی کمک می کند:

. افزایش دسترسی
. بهبود سئو
. ایجاد اعتماد
. افزایش بازگشت سرمایه
. افزایش فروش و تبدیل
. ترویج تعامل
. توسعه آگاهی از برند
. آموزش مصرف کنندگان
. ایجاد روابط
. گفتگوهای باز
. دستیابی به مصرف کنندگان جدید

اگر در حال حاضر به دنبال ویدیو برای استراتژی بازاریابی و محتوای خود نیستید، وقت آن رسیده است که اقدام کنید. ویدیو پادشاه است و هنوز برای مدت طولانی خواهد بود. برای اینکه بیشترین بهره را از سرمایه گذاری بازاریابی خود ببرید، وقت آن است که ویدیو را در آغوش بگیرید. چه یک کسب و کار کوچک یا یک سازمان بزرگتر باشید، ویدیو به کسب و کار شما کمک می کند تا در آینده رشد کند.

در بازاریابی ویدیویی کمک کنید

آیا آماده هستید که قدم بردارید؟ تیم Poppy Seed Media آماده کمک است! متخصصان در تولید ویدیو، ما محتوای بازاریابی ویدیویی را ایجاد می کنیم تا برند شما را در جلو و مرکز قرار دهیم تا بتوانید از تمام مزایای ویدیو برای تجارت خود استفاده کنید.

با تیم دوستانه ما تماس بگیرید تا در مورد نیازهای خود صحبت کنید و چگونه می توانیم به شما کمک کنیم از بازاریابی و تبلیغات ویدیویی بهترین استفاده را ببرید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟