اهمیت برنامه ریزی وب سایت

اهمیت برنامه ریزی وب سایت

اهمیت برنامه ریزی وب سایت ، یکی از مهمترین مراحل و کارهای اغلب پر مصرف ساخت یک وب سایت، مرحله برنامه ریزی است. اگر از برنامه ریزی کامل یک پروژه غفلت کنید، احتمال یک پروژه ناراضی به پایان رسیده در خطر بیشتری است.

موفقیت با برنامه ریزی آغاز می شود

قبل از شروع هر پروژه، مهم است که با هم همکاری کنید و مطمئن شوید که همه قبل از حرکت به جلو چشم انداز روشنی دارند. داشتن یک برنامه مشخص و شناسایی پرچم‌های قرمز بالقوه بهترین راه برای جلوگیری از خزش دامنه است که ممکن است بر بودجه‌ها و ضرب‌الاجل‌های آینده تأثیر بگذارد. بیایید نگاهی عمیق تر به چگونگی پیشرفت مرحله برنامه ریزی داشته باشیم.

تعیین اهداف
برای رسیدن به چه چیزی تلاش می کنید؟ هدف اصلی وب سایت چیست؟ درک هدف کلی وب سایت هنگام ساختن آن بسیار مهم است. شما فقط برای ساختن خانه یک خانه نمی سازید. می‌خواهید مطمئن شوید که «خانه رویایی» خود را برنامه‌ریزی می‌کنید و این خانه کاربردی است و با هدف و مخاطب درست ساخته شده است.

چه بخواهید عضویت را افزایش دهید، بازدیدکنندگان بیشتری را به سرنخ تبدیل کنید یا اطلاعات ارزشمندی را به سرمایه گذاران ارائه دهید، باید این اهداف را در ابتدا تعیین کنید تا بدانید هدفتان چیست.

اهمیت برنامه ریزی وب سایت
اهمیت برنامه ریزی وب سایت – کالج نوین

مخاطب هدف خود را تعریف کنید
جمعیت شناسی مخاطبی که می خواهید هدف قرار دهید چیست؟ درک بازار هدف شما برای ایجاد برنامه هایی برای وب سایتی که برای آنها جذاب باشد، حیاتی است. تحقیقات خود را انجام دهید، شخصیت های خریدار ایجاد کنید و رقابت خود را تجزیه و تحلیل کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  فرآیند طراحی وب سایت

همچنین نگاهی به وب سایت هایی که بازار هدف شما ممکن است از آنها بازدید کند، ایده خوبی است. آنچه را که دوست دارید و چه چیزی را دوست ندارید یادداشت کنید. با در نظر گرفتن مخاطبان هدف خود، طراحی وب سایتی که با آنها طنین انداز شود بسیار آسان تر می کند.

آیا به بررسی امنیت وب سایت یا تعمیر و نگهداری برنامه نیاز دارید؟ برای اطلاعات بیشتر صفحه پشتیبانی وب سایت ما را بررسی کنید.

سئو را دست کم نگیرید
بهترین کار این است که همیشه سئو را در ذهن داشته باشید زیرا به طور مستقیم بر عملکرد و موفقیت آنلاین شما تأثیر می گذارد. هیچ زمانی بهتر از زمانی که در حال ساخت وب سایت خود هستید برای تمرکز بر سئو وجود ندارد زیرا می تواند در طولانی مدت به شما کمک کند تا زمان زیادی را صرفه جویی کنید. دانستن اینکه برای چه کلمات کلیدی می خواهید رتبه بندی کنید، گنجاندن آن در طراحی و معماری سایت شما آسان تر می شود. اگر لیست کاملی از کلمات کلیدی ندارید، Google Keyword Planner را بررسی کنید.

همچنین این روزها داشتن یک وب سایت سازگار با موبایل یا واکنش گرا بسیار مهم است زیرا گوگل آنها را در رتبه بالاتری قرار می دهد.

برای محتوا برنامه ریزی کنید
شما باید محتوایی داشته باشید که با مخاطبان شما صحبت کند. شما نه تنها باید مطمئن شوید که محتوا وجود دارد، بلکه باید از آموزش و جذابیت آن برای مخاطبان و بهینه سازی آن برای موتورهای جستجو نیز مطمئن شوید. شما می‌توانید یک وب‌سایت با ساختار و طراحی زیبا داشته باشید، اما اگر محتوا برای پشتیبان‌گیری از آن وجود نداشته باشد و مردم آن را نبینند، هدر می‌رود.

این مقاله را مطالعه کنید  3 تا از بهترین روش های طراحی وب

همچنین باید اطمینان حاصل کنید که نوع محتوایی را که می خواهید در سایت خود قرار دهید مشخص کنید. به عنوان مثال، آیا می خواهید یک وبلاگ داشته باشید؟ آیا می‌خواهید ویدیو را در آن قرار دهید؟ همه اینها موارد مهمی هستند که باید هنگام ساخت وب سایت خود در نظر بگیرید.

موارد استفاده، نقشه سایت و قاب‌های سیمی را توسعه دهید
موارد استفاده به تعیین الزامات پروژه کمک می کند. آنها به تعیین نحوه رفتار کاربران مختلف در سایت شما و روشی برای تشریح مراحلی که کاربر برای انجام هدف یا وظیفه خود برمی دارد کمک می کند. هرچه بیشتر موارد استفاده مختلف را تعریف و درک کنیم، آسان‌تر پیش می‌رویم.

ایجاد نقشه سایت به سازماندهی محتوایی که می خواهید در وب سایت خود داشته باشید کمک می کند. پایه و اساس صفحاتی را که می خواهید گنجانده شود ایجاد می کند. هنگام ساختن نقشه سایت، هدف شما باید این باشد که آن را تا حد امکان بصری و ساده نگه دارید. با این حال، مهم است که همه ویژگی ها و عملکردها مشخص شوند.

Wireframe طرحی از وب سایت شما است که چارچوب اسکلتی را نشان می دهد. این راهی است که مشتری قبل از شروع ساختمان، چیدمان و ناوبری کلی و عملکرد سایت را ببیند. Wireframes همچنین به طراح کمک می کند تا ایده بهتری در مورد جایی که اجزای مختلف باید باشند پیدا کند و طرح کلی نحوه عملکرد وب سایت و مکان هایی که ویژگی های مختلف باید ظاهر شوند را به آنها ارائه می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت طراحی وب سایت برای کسب و کار شما

برنامه ریزی کنید
وب سایت شما بخش مهمی از تلاش های بازاریابی کسب و کار شما است و چهره مجازی شرکت شما است. به همین دلیل است که مرحله برنامه ریزی برای هر پروژه وب بسیار مهم است. این لحن و اساس یک وب سایت موفق را تعیین می کند. اهمیت برنامه ریزی وب سایت را دست کم نگیرید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟