کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ ، مردم فقط عاشق تعامل با وب سایت ها و برنامه ها هستند که آنها را قادر می سازد تنها در چند مرحله پاسخ های سریع پیدا کنند. به عبارت دیگر، مردم دوست دارند از محصولات دیجیتالی استفاده کنند که مشکلات کاربران را به شیوه ای سریع و کارآمد حل می کند.

تجربه کاربری بیشتر در مورد شناسایی نیازهای کاربران و طراحی محصولاتی است که تجربیات معنادار – و همچنین با ارزش – را برای مشتریان فراهم می کند. در عصر دیجیتال، سازمان شما به یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ جامع نیاز دارد که تجربه کاربری عالی را تضمین کند.

در حالی که استراتژی‌های رسانه‌ای ارگانیک – و همچنین استراتژی‌های پولی – از اهمیت فوق‌العاده‌ای برخوردار هستند، عملکرد وب‌سایت کسب‌ و کار شما تا حد زیادی بر استراتژی بازاریابی کلی شما تأثیر می‌گذارد. مهم نیست که چقدر در ساخت لینک و هدف گذاری عالی هستید، اگر سایت شما ناموفق باشد، تلاش های خوب شما از بین می رود.

کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ
کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چه چیزی باعث ایجاد تجربه کاربری خوب می شود؟- کلید موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

تجربه کاربری خوب دارای اجزای زیادی است که از طراحی UX و طراحی UI گرفته تا تجربه تلفن همراه و همچنین سرعت سایت را شامل می شود. به عنوان یک سازمان، لازم است که هنگام تنظیم کمپین های بازاریابی دیجیتال، از دیدگاه کاربر فکر کنید. طراحی UX همه چیز در مورد افزایش سطح رضایت کاربر از طریق افزایش محصول شما از نظر عملکرد، راحتی و همچنین سهولت استفاده است.

UX یک مبنای کیفی برای بازاریابی دیجیتال است – در واقع هر بازاریابی را بگوییم. تجربه کاربر فقط در مورد تبلیغ محصول نیست. خود محصول را لمس می کند. بازاریابی و طراحی هر دو اصطلاحات متفاوتی هستند:

این مقاله را مطالعه کنید  مراحل موفقیت در دیجیتال مارکتینگ

. بازاریابی باعث می شود افراد چیزهایی را بخواهند، و
. طراحی همه چیز در مورد ساختن چیزهایی است که مردم می خواهند.

طراحی تجربه کاربر را هدایت می کند و بیشتر به سمت طراحی محصول و در انتهای طیف زندگی می کند. طراحان تجربه کاربری اغلب در مجاورت تیم های بازاریابی دیجیتال کار می کنند و مسئول برخی بهینه سازی ها با کمپین ها هستند.

تجربه کاربری در دنیای موبایل

افزایش تصاعدی استفاده از گوشی های هوشمند به طور اساسی نحوه مشاهده، خرید و همچنین ارتباط آنلاین مردم را تغییر داده است. با رشد 504 درصدی مصرف رسانه در 10 سال گذشته، دسکتاپ به نقطه تماس کمتر ترجیحی برای تعداد رو به رشدی از کاربران دیجیتال تبدیل شده است.

تلفن همراه به قدری در ذهن مصرف کننده امروزی جا افتاده است که کاربران موبایل اگر به درستی برای گوشی آنها بهینه نشده باشد، احتمال خروج از یک وب سایت بسیار بیشتر است. بنابراین، اگر کسب‌وکاری را اداره می‌کنید، این می‌تواند به معنای از دست دادن عمده در تبدیل باشد یا حتی به اعتبار برند شما آسیب برساند.

همانطور که گفته شد، آنچه که نگران کننده است این است که 52٪ از کاربران گزارش می دهند که تجربه بد تلفن همراه آنها را کمتر مستعد تعامل با یک شرکت کرده است. در نتیجه، با 60 درصد جستجوهایی که اکنون در دستگاه های تلفن همراه انجام می شود، UX واقعیتی است که به سادگی نباید نادیده گرفته شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟