ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ

ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ ، اگر امیدوارید یک کمپین بازاریابی به اندازه یک آژانس خلاق در فیلیپین ایجاد کنید، به ابزارهای خاصی نیاز دارید که در دیجیتال مارکتینگ استفاده می شود. برنامه‌ها و وب‌سایت‌هایی که برای طراحی، رسانه‌های اجتماعی، تجزیه و تحلیل و موارد دیگر مورد استفاده قرار می‌گیرند، جزء اصلی هر شرکت بازاریابی دیجیتال در مانیل هستند. اگر به تازگی در زمینه بازاریابی شروع کرده اید، این ابزارها به شما کمک و تقویت می کنند تا شانس موفقیت خود را افزایش دهید. در اینجا چند نمونه از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ پایه وجود دارد که می توانید از آنها برای تبلیغ بهتر محصولات و کسب و کار خود استفاده کنید.

ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نمونه هایی از ابزارهای اساسی دیجیتال مارکتینگ چیست؟

ابزار طراحی

اصطلاح ابزار طراحی به هر چیزی که برای ایجاد محتوا، تصاویر و تبلیغات استفاده می شود اشاره دارد. از آنجایی که حوزه دیجیتال مارکتینگ نیاز به کار طراحی گرافیکی زیادی دارد، استفاده از ابزارها و برنامه های طراحی، روند تولید محتوای خلاقانه را بسیار سریعتر می کند. استفاده از برنامه هایی مانند Canva یا Photoshop، حتی برای مبتدیان در طراحی گرافیک، آسان است. مهم است که ابزار طراحی خود را عاقلانه انتخاب کنید زیرا این امر می تواند بر کار و ایده های شما در طول فرآیند ایجاد تأثیر بگذارد. نکته کلیدی این است که یک ابزار طراحی با ویژگی های متناسب با نیازها و توانایی های شما پیدا کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

مدیریت محتوا- ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ

یکی از جنبه های مهم بازاریابی، توانایی تولید مداوم محتوا برای علاقه مند نگه داشتن کاربران است. با این حال، ارائه محتوای جدید و منحصر به فرد هر روز دشوار است. با ابزارهای مدیریت محتوا، ادامه تولید و انتشار محتوا آسان تر می شود. اساساً، ابزارهای تنظیم محتوا، زمانی که هیچ محتوایی قرار نیست پست شود، شکاف‌ها را پر می‌کنند. این ابزارها این کار را با جمع آوری هرگونه اطلاعات مرتبط با موضوع مورد علاقه انجام می دهند. پس از جمع آوری تمام اطلاعات مرتبط، این اطلاعات سازماندهی و به اشتراک گذاشته می شوند.

رسانه های اجتماعی

یکی دیگر از ابزارهای اساسی که معمولاً توسط آژانس های خلاق در فیلیپین استفاده می شود، رسانه های اجتماعی است. پلتفرم های رسانه های اجتماعی اغلب به منظور افزایش آگاهی از برند یا کسب و کار استفاده می شوند. در بازاریابی دیجیتال، مهم است که بدانید دو نوع رسانه اجتماعی وجود دارد: ارگانیک و پولی. به زبان ساده، رسانه های اجتماعی ارگانیک از همه تبلیغات غیر تبلیغاتی تشکیل شده است در حالی که رسانه های اجتماعی پولی به تبلیغات و محتوای حمایت شده اشاره دارند. بسیاری از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی دارای ویژگی‌هایی هستند که به‌طور خاص برای بازاریابی وجود دارد، مانند Ad Managers که به کاربران اجازه می‌دهد پست‌های ارگانیک خود را به رسانه‌های پولی تبدیل کنند.

بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی مستلزم ارسال ایمیل های تجاری برای گروه بزرگی از مردم به منظور ارتقای بیشتر برند است. در مانیل، یک شرکت بازاریابی دیجیتال از ایمیل‌ها استفاده می‌کند تا مشتریان خود را از طریق اطلاع‌رسانی در مورد عرضه محصول جدید یا ارائه تخفیف، با آنها درگیر کند. برخی ممکن است فکر کنند که ایمیل‌ها قدیمی هستند، اما قدرت انفجار ایمیل را دست کم نگیرید. تحقیقات و داده ها نشان می دهد که کمپین های ایمیل منجر به یکی از بالاترین بازده سرمایه (ROI) می شود. با این حال، کمپین های بازاریابی ایمیلی نیاز به ارسال ایمیل برای بیش از صدها، گاهی اوقات هزاران نفر دارند. انجام این کار به صورت دستی بسیار دشوار است و ابزارهای بازاریابی ایمیلی را ارزشمند می کند. این ابزارها به کاربران این امکان را می‌دهند که فهرست‌های ایمیل ایجاد کرده و انتشار ایمیل‌ها را خودکار کنند، و این کار کمپین منظم برای گروه‌های بزرگ مردم را آسان‌تر می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  میز کمک چیست؟ ؛ 9 نرم افزار
ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ
ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت- ابزارهای اصلی دیجیتال مارکتینگ

یکی دیگر از موارد ضروری در بازاریابی دیجیتال ابزارهای تجزیه و تحلیل وب سایت هستند، برنامه هایی که برای ثبت ترافیک وب سایت طراحی شده اند. ردیابی ترافیک وب سایت، تعداد بازدیدکنندگان و صفحات بازدید شده در یک وب سایت، در اندازه گیری موفقیت یک کمپین بازاریابی بسیار مهم است. یکی از نمونه‌های رایج سرویس‌های تحلیلی که ترافیک وب‌سایت را ردیابی و گزارش می‌کند، Google Analytics است. ابزارهای تحلیلی نیز وجود دارد که مخصوص رسانه های اجتماعی هستند. اینها با استفاده از استانداردهایی مانند تعداد افرادی که پست را مشاهده می کنند و با آن تعامل دارند، عملکرد محتوای خاصی را در پلتفرم های رسانه های اجتماعی پیگیری می کنند. داده‌های جمع‌آوری‌شده توسط ابزارهای تحلیلی، علاوه بر کمک به سنجش موفقیت کمپین بازاریابی شما، به شما کمک می‌کند تا در مورد مخاطبان خود اطلاعات بیشتری کسب کنید. با یادگیری نحوه تعامل مخاطبان با سایت شما، می‌توانید استراتژی یا محتوای خود را برای پاسخگویی بهتر به آنها تنظیم کنید.

ابزار تحقیق

برای اینکه هر کمپین بازاریابی کار کند، باید در مورد بک لینک ها، کلمات کلیدی و رقبا در میان دیگران تحقیق کرد. به منظور کارآمدتر کردن این فرآیند، می توانید از ابزارهای تحقیق استفاده کنید. هر ابزار یا برنامه ای کارکرد خاص خود را در تحقیقات بازاریابی دارد. به عنوان مثال، Google Keywords Tools به شما نشان می دهد که کلمات کلیدی خاص چقدر رقابتی هستند. نمونه دیگری از ابزار تحقیق Tableau است، برنامه ای که به صورت بصری تحقیقات بازاریابی را برای درک آسانتر ارائه می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

غذای آماده کلیدی

ابزارها، برنامه‌ها و وب‌سایت‌های زیادی وجود دارند که فرآیند بازاریابی دیجیتال را بسیار آسان‌تر، سریع‌تر و اساساً کارآمدتر می‌کنند. خواه از ایمیل، رسانه های اجتماعی یا وب سایت خود استفاده می کنید، این ابزارها به افزایش شانس موفقیت کمپین بازاریابی شما کمک می کنند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟