ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی ، اینترنت به بهترین ابزار برای انتخاب و انتخاب محصولات و خدماتی تبدیل شده است که اکثر مصرف کنندگان به آن نیاز دارند. بر اساس گزارش weesocial.com، 86 درصد از کاربران اینترنت در بریتانیا به صورت آنلاین محصولات و خدماتی را برای خرید جستجو کرده اند و 81 درصد از آنها به صورت آنلاین خرید کرده اند. این آمار اهمیت ساخت برند در فضای دیجیتال را برجسته می کند.

قبل از توضیح بیشتر مزایای ساخت یک برند در فضای دیجیتال، باید بدانیم که چگونه برندها و (به طور خاص) برندهای قوی تعریف می شوند.

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی
ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی – کالج نوین

چه چیزی یک برند قوی را از یک برند ضعیف متمایز می کند؟

بیایید با تعریف عمومی شروع کنیم و از آنجا به قلمرو عمیق‌تر برویم. یک برند قوی، برندی است که در ذهن مشتریان خود، چه مشتریان فعلی و چه مشتریان بالقوه، برجسته باشد. تا به حال فکر کرده اید که این یعنی چه؟

یک برند قوی برندی است که درک روشنی از USP خود داشته باشد. آنها رقابت خود را نیز به خوبی می شناسند. آن‌ها احساس قوی‌ای دارند که چگونه حضورشان به چشم‌انداز صنعتشان کمک می‌کند. سهم عمده در قدرت یک برند این واقعیت است که چشم انداز، ماموریت و ارزش های آن به خوبی در داخل کسب و کار منتقل شده و به خوبی درک شده است.

ساختن برندهای قوی به معنای داشتن هویت برند مستحکم با ایجاد یک هم افزایی بصری است که برای مخاطبان هدف آن جذابیت دارد. هم افزایی بصری زمانی ایجاد می‌شود که لوگوها، برچسب‌ها، پالت‌های رنگی و آیکون‌ها به گونه‌ای کنار هم قرار گیرند که هم به راحتی قابل مشاهده باشد و هم مرتبط با صنعتی که در آن زندگی می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

یک برند قوی به طور مداوم از این موضوع در چندین نقطه تماس، هم در فضای آنلاین و هم در فضای آفلاین استفاده می کند. به این ترتیب آن را در ذهن مصرف کنندگان (از طریق شناسایی و تکرار) تثبیت می کند که به نوبه خود منجر به شناسایی آسان برند می شود.

بنابراین، برندهای قوی، استراتژی و توسعه برند را به‌عنوان یک کارکرد تجاری به جای یک عملکرد بازاریابی می‌بینند.

مزایای برندسازی با استفاده از بازاریابی آنلاین:

1. دید، تشخیص و دسترسی- ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی

از آنجایی که اینترنت گستره جهانی دارد، برند شما بیشتر از آن چیزی که تیم فروش یا فروشگاه آجر و ملات شما می توانند به صورت روزانه یا هفتگی لمس کنند، توسط مخاطبان بیشتری دیده می شود. با تعداد بیشتری از مردم که می توانند به برند شما دسترسی داشته باشند، آگاهی از محصولات یا خدمات شما بیشتر از زمانی است که از روش های سنتی افزایش آگاهی از برند استفاده می کنید.

تعداد دفعاتی که یک برند دیده می شود به طور مستقیم با شناخت برند مرتبط است. حضور در چندین کانال دیجیتال به شناخت بیشتر برند کمک می کند.

هرچه شناخت برند قوی تر باشد، فرصت بیشتری برای انتخاب برند توسط مشتریان بالقوه خواهد بود. در نهایت، همه استراتژیست های برند آرزوی ایجاد برندهای برتر را دارند.

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی
ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی – کالج نوین

2. مخاطبین خود را در طول سفر کامل مشتری، از مرحله آگاهی تا تبدیل شدن به سفیران برند پرورش دهید.

مصرف کنندگان تمایل بیشتری به انتخاب مارک هایی دارند که آنها را می شناسند. حضور برندهای شما در فضای دیجیتال به شما این امکان را می دهد که مصرف کنندگان بالقوه خود را از قرار گرفتن در مرحله آگاهی از برند تا ورود به مرحله توجه، که در آن در مورد محصولات و خدمات شما آموزش می بینند، پرورش دهید.

هنگامی که آنها تصمیم گرفتند محصول یا خدمات شما را نسبت به رقبای شما انتخاب کنند، تبدیل به مصرف کننده می شوند. و اگر در هر مرحله (مرحله آگاهی، بررسی و تصمیم) تمام کادرها را علامت بزنید، مشتریان شما به احتمال زیاد به سفیران برند تبدیل خواهند شد.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین دفاع دیجیتال مارکتینگ

هنگام در نظر گرفتن سفر مشتری، بخش های بازاریابی بسیاری از عناصر بازاریابی دیجیتال را در نظر می گیرند. برنامه ریزی دیجیتال مارکتینگ شامل عناصر بازاریابی ایمیلی، رسانه های اجتماعی، بازاریابی موبایلی، بازاریابی ورودی، بازاریابی محتوا و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) خواهد بود.

3. اعتبار و اعتماد- ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی

یک برند قابل اعتماد، برندی است که به راحتی قابل تشخیص است، مدت زیادی است که وجود داشته است، مشتریان وفادار یا مشتریانی دارد و به وعده های خود عمل می کند.

هنگامی که یک کسب و کار به عنوان یک نام تجاری شناخته شده و با شهرت در نظر گرفته می شود، اعتبار آن کسب و کار هم در صنعت و هم در بین مشتریانش افزایش می یابد.

همانطور که اعتبار و اعتماد ایجاد می شود، وفاداری و جامعه نیز افزایش می یابد. نتیجه این است که با افزایش بازاریابی دهان به دهان و همچنین سهولت خرید افزایش می یابد. در فضای دیجیتال، این به معنای افزایش ترافیک وب، نرخ تبدیل، تعامل با وبلاگ‌ها و رسانه‌های اجتماعی و همچنین نرخ بالقوه بالاتر علاقه رسانه‌ها است.

این به نوبه خود تأثیر مستقیمی بر مزیت رقابتی کسب و کار دارد.

ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی
ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی – کالج نوین

4. یک جامعه بسازید- ضرورت دیجیتال مارکتینگ برای برندسازی

در حالی که جامعه سازی به طور سنتی به عنوان نقش بازاریابان رسانه های اجتماعی تلقی می شود، می توان استدلال کرد که ایجاد جامعه کار همه است.

دلیل اول ساده است. ماهیت کار مستلزم ورودی و مشارکت چندین نفر است و چه کسی بهتر از کارکنان شما سفیران برند باشد. دلیل دوم این است که فوایدی که با تمرکز بر جامعه سازی به دست می آید بسیار زیاد است.

داشتن سفیران برند، قهرمانان برند و جامعه برند وفادار، معرفی محصولات و خدمات جدید را نه تنها آسان تر، بلکه ارزان تر نیز می کند. همچنین کمتر روی ایجاد آگاهی از برند کار خواهید کرد.

احتمالاً از خود می‌پرسید که چرا ارزان‌تر است، درست است؟ زیرا هر چه جامعه آنلاین شما بزرگتر و درگیرتر باشد، نیاز کمتری به استفاده از تبلیغات پولی و روابط عمومی برای تبلیغ محصولات و خدمات جدید شما وجود خواهد داشت.

این مقاله را مطالعه کنید  اهمیت بازاریابی دیجیتال برای دستیابی به مشتریان جوان

با توجه به پیشرفت پلتفرم های رسانه های دیجیتال و ابزارهای اتوماسیون بازاریابی، ساخت جامعه نسبت به زمانی که از روش های سنتی ساخت جامعه استفاده می کردید، کار کمتر و بسیار آسان تر شده است.

مزیت دیگر مربوط به بازاریابی دهان به دهان است. ما به‌عنوان مصرف‌کننده، توصیه‌ها و نظرات دوستان و آشنایان خود را با وزن بیشتری نسبت به زمانی که قرار است تبلیغی از محصول را ببینیم، ارائه می‌کنیم.

هنگامی که جامعه برند شما شروع به پیش بینی و صحبت در مورد محصولات آینده می کند، دسترسی بیشتر می شود و به نظر می رسد که این دسترسی ارگانیک کمک زیادی به اعتبار برندها می کند.

یک مزیت اضافی برای ایجاد یک جامعه برند، دسترسی آن به سهامداران تجاری است تا مخاطبان هدف خود را بهتر بشناسند. با ایجاد یک جامعه، کسب و کار شما سفر شگفت انگیزی را برای درک مشتری، دردهای آنها و چیزهایی که در مورد محصولات و خدمات شما دوست دارند آغاز می کند.

5. ارزش ویژه برند را افزایش دهید

ارزش ویژه برند به ارزش تجاری اشاره دارد که از طرز فکر و احساس مصرف کنندگان در مورد یک نام تجاری و اینکه چگونه یک نام تجاری سهم بازار و سود را در صنعت خود دارد به دست می آید.

داشتن ارزش ویژه برند بالاتر به این معنی است که کسب و کار شما کاهش هزینه های تبلیغاتی پرداخت شده مرتبط با کسب ترافیک یا آگاهی را تجربه خواهد کرد.

ارزش ویژه برند بالاتر به سهم بازار بیشتر مرتبط است، زیرا مصرف کنندگان از برندهای قوی تر نسبت به رقبای خود ترجیح می دهند. و به همین دلیل، فرصتی برای حرکت به سمت ساختار قیمت گذاری برتر وجود دارد.

برندهای قوی نیاز کمتری به جذب فعال دارند، زیرا مردم به طور طبیعی علاقه مند به کار برای برندهایی با شهرت خوب هستند. البته، این بدان معناست که برندهای قوی‌تر نیاز کمتری به هزینه کردن در فعالیت‌های مرتبط با منابع انسانی و استخدام دارند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟