قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند

قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند

قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند ، یک آژانس دیجیتال مارکتینگ باید در مورد قدرت برندسازی آگاه باشد. امروزه این یک مفهوم بسیار مفید است که توسط هر شرکت بزرگی استفاده می شود. این چیزی است که به راحتی آموخته نمی شود و تسلط بر آن دشوار است، با این حال وقتی درک شود، کمک بزرگی برای هر کسب و کاری خواهد بود، چه یک شرکت نوپا یا یک شرکت. در اینجا مقاله ای اختصاص داده شده است که فقط به یکی از جنبه های مختلف برندسازی اختصاص دارد.

قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند
قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند – کالج نوین

چیزهایی که مردم باید در مورد قدرت برندسازی بدانند چیست؟

اصول یک برند

مردم در بیشتر مواقع مفهوم برند چیست. در واقعیت، هیچ تعریف مشخصی از چیستی برند وجود ندارد. در بیشتر موارد، نام تجاری مترادف با نام تجاری یک محصول در نظر گرفته می شود، در حالی که در واقع آنها دو چیز متفاوت هستند. برای یکی، نام تجاری به معنای واقعی کلمه همان چیزی است که هست، نامی برای برند. مارکش متفاوته این شامل چیزهای نامشهود است – چیزهایی که شما نمی بینید – که به محصول یا خدمات و شرکت به عنوان یک کل نسبت داده می شود. اساساً، یک نام تجاری، نحوه فکر و احساس مشتریان در مورد برند است. این مجموعه ای از احساسات و ایده ها در مورد تجربیات مربوط به آن است. یکی از رایج ترین تعاریف پذیرفته شده در مورد اینکه برند چیست، بیان می کند که “برند یک محصول، خدمات، سازمان یا علت با ویژگی های ناملموس درک شده است.” بخشی از یک نام تجاری این موارد نامشهود است که به آنها نسبت داده می شود. بدون آن، یک برند فقط یک کالا است. بدون هیچ چیز نامشهود، هیچ مجموعه ای از افکار و احساسات، کالاها چیزی منحصر به فرد در مورد خود ندارند، آنها فقط محصولات یا خدماتی هستند که از طریق قیمت و راحتی در بازار رقابت می کنند. در بازار امروز، کمبود کالا وجود ندارد، اما این کسانی هستند که می دانند چگونه از مارک های خود استفاده کنند که به موفقیت دست پیدا می کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  6 مزیت برتر دیجیتال مارکتینگ

تفسیر ماهیت برند- قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند

اکنون که توضیح مختصری در مورد برند چیست، وقت آن است که در مورد چیستی برند صحبت کنیم. بسیاری از کارشناسان می گویند که ذات نام تجاری یکی از ویژگی های متمایز کننده یک برند است که دیگران آن را ندارند. این همان چیزی است که برند شما را همانطور که توسط مخاطبان شما درک می شود منحصر به فرد می کند. نام های بسیاری از جمله روح برند، قلب، مانترا، قول، شخصیت، شخصیت، معنا و بسیاری موارد دیگر نامیده می شود. زوایای زیادی برای شروع تفسیر جوهر برند وجود دارد، با این حال، ساده ترین راه برای بحث در مورد آن، تجزیه و تحلیل 9 معیار برای ماهیت برند این معیارها همه چیزهایی را که باید در مورد برند خود بدانید تا ماهیت برند خود را فرموله کنید، خلاصه می کند.
منحصر به فرد – ماهیت این است که چگونه با رقبا در دسته مشابه متفاوت است. نکته مهمی که باید به آن توجه داشت این است که مردم بر اساس منحصر به فرد بودن چیزها در مقایسه با دیگران تصمیم می گیرند نه بر اساس شباهت آنها. جوهره برند به مشتریان دلیلی می دهد که چرا باید یک برند را نسبت به دیگران انتخاب کنند.
موارد نامشهود – در بیشتر موارد، شرکت‌های زیادی وجود دارند که محصولات یا خدمات مشابهی را ارائه می‌کنند، با این حال، مخاطبان این تصور را دارند که یک شرکت احساس می‌کند بهتر از دیگری است. همانطور که در بالا ذکر شد، احساس مردم در مورد شرکت شما هسته اصلی برند شما است.
تک‌نگر – در برخی سناریوها، باز بودن می‌تواند مضر باشد. برای ماهیت برند، مهم است که تمرکز بسیار محدودی داشته باشید. شما باید بتوانید ماهیت برند خود را در دو کلمه، نه بیشتر از سه کلمه، توصیف کنید. هر چیزی بیشتر از این نشان می دهد که نام تجاری شما تمرکز ندارد. هرچه تمرکز بیشتری داشته باشید، برند شما منحصر به فردتر خواهد بود.
تجربی – جوهر برند شما باید بتواند آنچه را که مخاطبان شما در طول هر تجربه ای با نام تجاری شما احساس می کنند را در بر بگیرد. با این اوصاف، وقتی مشتریان تصمیم می‌گیرند محصول شما را امتحان کنند یا از آن استفاده کنند، باید بتوانند ناخودآگاه در مورد ماهیت شما فکر کنند.
معنی دار – یک جوهر بی معنی مانند یک دانه شن در یک بیابان است، بی ربط. اطمینان حاصل کنید که ذات شما با مخاطبان شما مرتبط است. اغلب اوقات، جوهر برند بدون ارتباط با هیچ چیزی دلیل بسیاری از برندهای شکست خورده است.
ثبات – ماهیت برند شما باید به طور مداوم در هر کاری که شرکت شما انجام می دهد بیان شود. از خدمات و محصولات گرفته تا فرآیندهای سازمانی، همیشه باید تجسم یابد. هنگامی که به درستی انجام شود، تداوم تجربیات می تواند پایه و اساس وفاداری به برند شود.
معتبر – ماهیت برند باید اعتبار داشته باشد. اینطور نیست که مخاطب شما مجبور به رد کردن آن شود. دریغ نکنید که از مخاطبان خود بپرسید که درباره برند شما چه اعتقادی دارند. افکار مصرف کننده شما منبع ارزشمندی از بینش برای شرکت شما است.
پایدار – درست مانند ثبات، جوهر برند شما همیشه یکسان خواهد بود. تغییر نخواهد کرد.
مقیاس پذیر – در نهایت، ماهیت برند شما باید مقیاس پذیر باشد. حتی زمانی که به عنوان یک شرکت شروع به گسترش و رشد می کنید، باید همچنان صادق باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  5 روش آژانس دیجیتال مارکتینگ

ماهیت برند شما باید تمام این 9 معیار را بپذیرد تا قابل قبول باشد. ممکن است کمی پیچیده به نظر برسد، اما داشتن جوهره برند قطعا تمرکز و شهرت شرکت شما را تا حد زیادی بهبود می بخشد.

قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند
قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند – کالج نوین

اهمیت ذات برند- قدرت برندسازی: بحثی در مورد ماهیت برند

شناسایی ماهیت برند شما اساساً شما را قادر می سازد تا پایه و اساس کسب و کار خود را با کلمات بیان کنید. هسته اصلی کسب و کار شما، آنچه می خواهید باشد و آنچه می خواهید مردم درباره آن فکر کنند، کاملاً برای شما قابل مشاهده خواهد بود. تنها کاری که برای شما باقی می ماند این است که آن را ترکیب کنید و ماهیت برند خود را به همه مخاطبان خود تبلیغ کنید. هنگامی که به درستی استفاده شود، منجر به رشد فوق العاده ای برای شرکت، بازار شما و البته شما و کارمندانتان خواهد شد.

غذای آماده کلیدی

حتی با کمک یک آژانس بازاریابی دیجیتال در فیلیپین یا هر جای دیگری در جهان، یک برند نمی تواند یک شبه ساخته شود. این چیزی است که سالها و حتی دهه ها طول می کشد تا به طور کامل توسعه یابد. حتماً به آنچه که جوهر برند می تواند برای شرکت شما بیاورد توجه داشته باشید و به دقت در مورد آنچه می خواهید باشد فکر کنید تا به طور کامل از پتانسیل آن استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بیست + چهارده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟