تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ

تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ

تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ ، هر کسب و کاری باید یک لوگو داشته باشد. معمولاً یک تصویر گرافیکی است که به افراد کمک می کند با آن برند شناسایی شوند. اما این لوگوها در لحظه ساخته نمی شوند. در بیشتر موارد، قبل از تصمیم گیری یک کسب و کار، زمان طولانی و جامعی طول می کشد. دیجیتال مارکتینگ در فیلیپین شامل ایجاد این آرم‌ها می‌شود، زیرا در اصل، بخشی از همه چیز مرتبط با بازاریابی خواهد بود. هویتی که می خواهند مشتریانشان آنها را بر اساس آن بشناسند و بازاری که می خواهند از آن بهره ببرند. استراتژی‌های زیادی در ایجاد این محتوا دخیل هستند، اما یکی از عوامل کلیدی وقتی صحبت از تبلیغات بصری به میان می‌آید، خواه تبلیغات سنتی یا بازاریابی رسانه‌های اجتماعی در فیلیپین باشد، رنگی است که استفاده می‌کنند. انسان‌ها به شدت به تصاویر متکی هستند. زیبایی شناسی و به ویژه رنگ نقش مهمی در تأثیرگذاری بر افراد اطراف ما دارد. وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال می‌رسد، انتخاب رنگ شما برای یک تبلیغ می‌تواند تأثیرات زیادی بر اثربخشی آن داشته باشد. با توجه به آنچه گفته شد، نگاهی کوتاه به این بیندازید که چه رنگی می تواند به تلاش های بازاریابی دیجیتال شما کمک کند!

تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ
تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چه ویژگی خاصی در مورد روانشناسی رنگ در بازاریابی دیجیتال وجود دارد؟

روانشناسی رنگ رشته ای است که در مورد چگونگی تأثیر رنگ بر رفتار و تصمیم گیری انسان بحث می کند. این نشان می‌دهد که رنگ‌ها در ذهن مردم چه چیزی را نشان می‌دهند و چه احساساتی را می‌توانند برانگیزند. در زمینه بازاریابی، رنگ‌های مختلف می‌توانند از طریق برانگیختن عواطف و احساسات خاص بر نحوه درک خریدار از یک برند تأثیر بگذارند. برای مثال، رنگ‌ها و رنگ‌های خاصی می‌توانند اشتهای فرد را تحریک کنند، در حالی که برخی دیگر حس اعتماد به نفس و ارزش بیشتری را به افراد خاص القا می‌کنند. وقتی به آن فکر می‌کنید، روانشناسی رنگ‌ها همیشه توسط شرکت‌های معروف و تنها روش استفاده از آن استفاده می‌شود. نفوذ آنها را افزایش می دهد. استفاده از رنگ‌های برند نه تنها یک ارتقای زیبایی‌شناختی ساده به تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما اضافه می‌کند، بلکه کلیشه‌ای را نیز بر آن تعبیه می‌کند. توجه داشته باشید که اگرچه مطالعاتی وجود دارد که نشان می‌دهد رنگ روی افراد تأثیر دارد، اما اینطور نیست. همیشه دقیق تاثیر رنگ در افراد مختلف متفاوت است. عوامل جمعیت شناختی مانند جنسیت، فرهنگ و سن می توانند بر نحوه درک رنگ افراد تأثیر بگذارند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای خدمات حرفه ای

تاثیر رنگ ها در بازاریابی- تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ

با فرا رسیدن عصر دیجیتال و پیشرفت هایی که اینترنت به دست آورده است، استفاده از تصاویر در هر نوع محتوا در اولویت قرار گرفته است. با وب سایت های شرکت، حضور در رسانه های اجتماعی و تبلیغات سنتی، رنگ به بخش بزرگی از ساخت یک برند تبدیل شده است. توجه داشته باشید که وقتی نوبت به بازاریابی دیجیتال می‌رسد، رنگ‌ها با تعدادی از احساسات مختلف همراه هستند. رنگ‌ها لایه‌ای از هویت را به برندها اضافه می‌کنند، به‌خصوص آن‌هایی که به طور مداوم از آن در همه محصولات خود استفاده می‌کنند. این یک حس آشنایی ایجاد می کند و همچنین می تواند شهرت یک شرکت را هنگامی که به درستی انجام شود بهبود بخشد.

تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ
تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چرا برندها باید خود را با رنگ مرتبط کنند؟- تأثیر روانشناختی رنگ در دیجیتال مارکتینگ

امروزه برندها و کسب و کارها نباید با حضور دیجیتالی متوسط ​​کنار بیایند. آنها باید راه هایی برای بهبود مستمر زیبایی شناسی و جلوه های بصری خود بیابند. داشتن محتوای جذاب در هر نوع حضوری که دارید برای شما مهم تر از همیشه است. به برندهای معروف و رنگ هایی که در تلاش های بازاریابی آنها مشهود است نگاهی بیندازید. تقریباً همیشه یکسان است و حال و هوای تبلیغات نیز مشابه یکدیگر خواهد بود. تا زمانی که این کار را با تلاش های بازاریابی خود انجام می دهید، ممکن است بتوانید در درازمدت دنبال کنندگان بیشتری نیز ایجاد کنید! برای کمک به شما در تشخیص اینکه کدام رنگ مناسب کسب و کار شما است، در زیر چند رنگ و احساسات و شخصیت های مرتبط با آنها ارائه شده است. آنها: مشکی رنگی است که نشان دهنده تجمل و قدرت است. این ایده سادگی و ظرافت را ارائه می دهد که بسیاری از برندهای سطح بالا به آن معروف هستند. ست کردن آن با یک رنگ روشن، کمی انرژی به پیچیدگی رنگ مشکی می‌افزاید. با این حال توجه داشته باشید که قابلیت استفاده آن انتخابی است و برخی از صنایع به هیچ وجه از رنگ مشکی بهره نمی برند. سیاه با قاطعیت، اعتماد به نفس و جدیت همراه است. سفید و/یا نقره ای نشان دهنده تمیزی و مدرنیزه شدن است. این به یک فلسفه طراحی کمی مینیمالیستی نیاز دارد، اما زمانی که به درستی اجرا شود می تواند ظاهری براق، ساده و تمیز ارائه دهد. از سوی دیگر، زمانی که طراحی ضعیف انجام شود، می تواند نتیجه معکوس داشته باشد و بسیار تنبل و فاقد شخصیت به نظر برسد. رنگ سفید نشان دهنده خوش بینی و بی گناهی است. زرد رنگی است که شما برای نشان دادن جوانی، شادی و نور خورشید انتخاب می کنید. این احساسات مثبت قوی را ایجاد می کند که به نوعی نگرانی های لجستیکی را کاهش می دهد. این یک مکمل عالی برای رنگ مشکی است زیرا این جفت شدن زمانی که به درستی انجام شود می تواند قدرتمند باشد. رنگ زرد معمولاً با استقلال و تکانشگری همراه است. رنگ قرمز توانایی تحریک احساسات قدرتمند را دارد. سایه های قرمز می تواند حس فوریت را ایجاد کند و آن را به یکی از موثرترین رنگ ها برای فروش تبدیل کند. مطالعات همچنین نشان می‌دهند که رنگ می‌تواند ضربان قلب شما را سریع‌تر کند و برای اتومبیل‌ها و گاهی اوقات لباس زیر زنانه مناسب باشد. رنگ قرمز با جسور، ماجراجو و پرانرژی همراه است.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ باعث بهبود روابط با مشتری

غذای آماده کلیدی

بازاریابی دیجیتال در فیلیپین برای استفاده از رنگ احترام زیادی قائل است. در بیشتر موارد، می تواند انسجام یک برند را ایجاد کند یا از بین ببرد. نگاهی به بازاریابی رسانه های اجتماعی در فیلیپین بیندازید و اینکه چگونه مارک های خاص از رنگ ها برای ترغیب بیشتر مردم به خواندن وبلاگ هایشان یا آزمایش محصولاتشان استفاده می کنند. هنگامی که رنگ به درستی استفاده شود، نه تنها می تواند بر کارمندان و مشتریان شما تأثیر بگذارد، بلکه تأثیر تبلیغات شما را در همه سیستم عامل ها نیز تحت تأثیر قرار می دهد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟