نقش دیجیتال مارکتینگ

نقش دیجیتال مارکتینگ

نقش دیجیتال مارکتینگ ، آیا تا به حال تصور کرده اید که اگر کسب و کارها مجبور باشند محصولات و خدمات خود را به تنهایی در رادیو، روزنامه یا تابلوهای صورتحساب تبلیغ کنند، واقعاً چگونه خواهد بود؟ و از طرف دیگر مصرف کنندگان به این اطلاعات در تلفن همراه خود دسترسی ندارند. ما در دنیای دیجیتال هستیم که در آن 95 درصد از نسل جدید تنها به فناوری وابسته هستند.

فعالیت های روزانه ما حول محور دنیای دیجیتال می چرخد و ما دائماً به دنبال اطلاعات هستیم.

نقش دیجیتال مارکتینگ
نقش دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- نقش دیجیتال مارکتینگ

صدها و هزاران کسب و کار جدید هر روز به راه می افتند. هم کسب و کارهای جدید و هم کسب و کارهای موجود نیاز به ایجاد آگاهی و همچنین جذب مخاطبان هدف خود دارند. ناکامی در انجام این امر ممکن است به معنای عذاب چنین شرکت هایی باشد. اگر مخاطبان هدف و محصول خود را به خوبی بشناسید، می‌توانید با دیجیتال مارکتینگ مشتریان را برای کسب اطلاعات بیشتر بازگردانید.

کسب و کارهای مختلفی از اینترنت برای بازاریابی محصولات و خدمات خود استفاده می کنند. بازاریابی اینترنتی رسانه ای عالی برای تمام فعالیت های برندسازی و بازاریابی آنهاست.

بازاریابی دیجیتال – درک اساسی برای SMEs- نقش دیجیتال مارکتینگ

یک کمپین دیجیتال مارکتینگ از رسانه های دیجیتال (محتوای چند رسانه ای رمزگذاری شده در قالب قابل خواندن ماشین و میزبانی شده در وب سایت ها، برنامه های نرم افزاری، ویدیوها، بازی ها، صفحات وب و وب سایت ها، رسانه های اجتماعی، پایگاه های داده، فایل های صوتی دیجیتال، کتاب های الکترونیکی و غیره) استفاده می کند. برای دستیابی به مشتریان در بازار چنین کمپینی در درجه اول از قدرت اینترنت برای بزرگ‌نمایی اثر کمپین و اندازه‌گیری تأثیر از طریق ابزارهای نظارت و اندازه‌گیری آنلاین (برنامه‌های نرم‌افزاری که مخصوص ردیابی تأثیر و تبدیل کسب‌وکار آنلاین ساخته شده‌اند) استفاده می‌کند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 بزرگترین چالش دیجیتال مارکتینگ

رسانه های اجتماعی و موتورهای جستجو گزینه های بازاریابی قابل توجهی مفیدی را برای هر نوع کسب و کاری ایجاد کرده اند. آنچه در اینجا مهم است آگاهی از بهترین پلتفرم‌های تبلیغاتی آنلاین است که می‌توان برای دسترسی به مخاطبان هدف و تبدیل آنها به مشتریان پولی استفاده کرد.

نقش دیجیتال مارکتینگ
نقش دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

نقش بازاریابی دیجیتال در ترویج SMEها- نقش دیجیتال مارکتینگ

1. بازاریابی دیجیتال به همه فرصت های برابر می دهد

فضای رقابتی برای همه کسب و کارها صرف نظر از اندازه آنها یکسان است. در دنیای دیجیتال، کسب و کارهای کوچک و متوسط ​​فرصت های برابری دارند. شما می توانید با شرکت ها و سایر شرکت های کوچکتر رقابت کنید، صرف نظر از اینکه شرکت شما چقدر پول خرج می کند.

بسیاری از شرکت ها در بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) سرمایه گذاری می کنند تا رتبه خود را در موتورهای جستجو افزایش دهند. شرکت های کوچک و بزرگ می توانند از این روش برای جذب و رسیدن به ترافیک ارزشمندتر استفاده کنند.

یک الگوریتم موتور جستجو، مانند الگوریتم گوگل، نتایجی را بر اساس ارتباط با جستجوی کاربر ایجاد می کند. اگر محتوای شما مرتبط تر از محتوای یک شرکت بزرگ باشد، به احتمال زیاد در نتایج جستجو رتبه بالاتری خواهید داشت.

درآمد کسب و کار شما برای گوگل بی ربط است. گوگل بیشتر به ارائه نتایج جستجوی مرتبط به کاربران خود و نتایج مرتبط با جستجوی آنها اهمیت می دهد. اگر گوگل این نوع نتایج را ارائه نمی کرد، مردم از آن استفاده نمی کردند.

Google Ads، برنامه تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) از همان دستورالعمل ها پیروی می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  چرا باید دیجیتال مارکتینگ را انتخاب کنید؟

2. بازاریابی دیجیتالی به شما کمک می کند تا بازدهی چشمگیر کسب کنید

نقش بازاریابی دیجیتال همچنین بر کمک به شما برای کسب درآمد بیشتر از تلاش‌های بازاریابی متمرکز است. در مقایسه با بازاریابی سنتی، بازاریابی آنلاین بسیار مقرون به صرفه است و بازگشت سرمایه (ROI) قابل توجهی را ارائه می دهد. برای دستیابی به اهداف تجاری خود، نمی توانید بازاریابی دیجیتال را نادیده بگیرید. بهینه سازی بودجه بازاریابی به شما این امکان را می دهد که بازگشت سرمایه بیشتری داشته باشید.

3. بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهد که به افرادی که در آن هستند دسترسی پیدا کنید.

نقش بازاریابی دیجیتال همچنین به شما کمک می کند تا با افراد علاقه مند به کسب و کار خود ارتباط برقرار کنید. روش های سنتی، تبلیغ برای افرادی که به دنبال محصولات یا خدمات شما هستند را برای شما چالش برانگیز می کند.

با این حال، دیجیتال مارکتینگ به شما این امکان را می دهد که بر روی افراد علاقه مند به محصولات یا خدمات شما تمرکز کنید. با دیجیتال مارکتینگ، به افراد علاقه مند به کسب و کار خود دسترسی پیدا می کنید. این روش های بازاریابی به شما این امکان را می دهد که افرادی را که محصولات یا خدمات شما را می خواهند هدف قرار دهید.

اگر کمپین PPC را اجرا می کنید، می توانید افرادی را که می دانید به محصولات یا خدمات شما علاقه مند هستند را هدف قرار دهید و مستقیماً به آنها دسترسی پیدا کنید. شما در حال دسترسی به افرادی هستید که به‌جای رانندگی در بیلبورد شما، فعالانه در جستجوی کسب‌وکار شما هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  پیام دیجیتال مارکتینگ

شما می توانید یک مخاطب هدف ایجاد کنید، یعنی گروهی از افرادی که فکر می کنید به کسب و کار شما علاقه مند هستند. بر اساس این اطلاعات، می توانید شرکت خود را برای افرادی که متناسب با بازار هدف شما هستند، تبلیغ کنید.

هدف گذاری به شما امکان می دهد در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید. شما فقط به افرادی دسترسی خواهید داشت که به کسب و کار شما نیاز دارند. این به شما کمک می کند تا نتایج بهتری را از کمپین خود بدست آورید و ROI بهتری برای شرکت خود ایجاد کنید.

نقش دیجیتال مارکتینگ
نقش دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. بازاریابی دیجیتال به شما امکان می دهد اثربخشی آن را دنبال کنید

همانطور که به نقش های مختلف بازاریابی دیجیتال نگاه می کنید، متوجه خواهید شد که بازاریابی آنلاین نظارت بر اثربخشی کمپین های خود را نیز برای شما آسان می کند.

هر زمان که یک کمپین تبلیغاتی یا بازاریابی را اجرا می کنید، می خواهید بدانید که آیا این کمپین باعث ایجاد نتایج می شود یا خیر.

روش‌های بازاریابی سنتی این کار را دشوار می‌کنند، زیرا نمی‌توانید بدانید که آیا تلاش‌های شما مخاطبانتان را متقاعد کرده است یا خیر. با دیجیتال مارکتینگ، می‌توانید کمپین‌های خود را در زمان واقعی نظارت کنید تا ببینید آیا کار می‌کنند یا خیر.

بازاریابی دیجیتال واقعاً به عنوان یک رسانه بازاریابی پویا برای هر کسب و کاری ظاهر شده است. نادیده گرفتن مزایایی که یک کسب و کار می تواند از سرمایه گذاری زمان، تلاش و پول در یک کمپین بازاریابی دیجیتال در مقایسه با آمیخته بازاریابی سنتی رسانه های چاپی و الکترونیکی به دست آورد، دشوار است. بازاریابی دیجیتال مقرون به صرفه است و بازگشت سرمایه بسیار بالاتر از رسانه های سنتی است که جذابیت مطمئنی برای SME ها است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟