راز دیجیتال مارکتینگ در مشاغل کوچک

راز دیجیتال مارکتینگ در مشاغل کوچک

راز دیجیتال مارکتینگ در مشاغل کوچک ، به عنوان یک صاحب کسب و کار محلی یا کوچک، استفاده از دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت اساسی است. در مقایسه با اشکال سنتی بازاریابی، موانع ورود به بازار به حداقل می رسد.

صاحبان مشاغل کوچک می بینند که بازاریابی دیجیتال دیگر در درجه دوم بازاریابی چاپی و تبلیغات سنتی نیست. علاوه بر این، این یک راه عالی برای آن ها برای کسب درآمد بیشتر برای دلارهای بازاریابی است. (در واقع، 95٪ از مشاغل کوچک قصد دارند هزینه های خود را در بازاریابی دیجیتال افزایش دهند.)

با این حال، برای به دست آوردن بهترین نتایج از تلاش های بازاریابی دیجیتال خود، بسیار مهم است که بازاریابی دیجیتال را درک کنید و با روندهای بازاریابی دیجیتال همراه باشید.

راز بازاریابی دیجیتال در مشاغل کوچک چیست؟

وب سایت کسب و کار شما
مهم نیست چقدر در رسانه های اجتماعی فعال هستید، نمی تواند جایگزین یک وب سایت تجاری شود. وب‌سایت شما «خانه» دیجیتال سازمان شما است و تنها مکانی آنلاین است که در آن کنترل کامل پیام خود را دارید. نیازی نیست وب سایت شما شیک باشد، اما باید سازگار با موبایل باشد – این غیرقابل مذاکره است.

راز دیجیتال مارکتینگ در مشاغل کوچک
راز دیجیتال مارکتینگ در مشاغل کوچک – کالج نوین

درباره رقبا تحقیق کنید و خودتان را متمایز کنید- راز دیجیتال مارکتینگ در مشاغل کوچک
تحقیق در مورد رقبا بسیار مهم است زیرا به عنوان یک کسب و کار محلی، می خواهید بتوانید ارزش بیشتری را در بازار ارائه دهید. جستجوی گوگل مکانی فوق العاده برای شروع است. شما می توانید ببینید رقبای شما چگونه خود را در تبلیغات خود قرار می دهند. در نتیجه، می توانید خود را متمایز کنید و شرکت خود را متمایز کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  مزیت های برتر دیجیتال مارکتینگ

در اینجا تعدادی از روش های تمایز وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید:

. محصول – قابل توجه ترین است اما به راحتی تکرار می شود و ممکن است کوتاه مدت باشد
. خدمات – آموزش، نصب، سرعت و سهولت انجام تجارت
. توزیع – تامین کنندگان، تولیدکنندگان، توزیع کنندگان یا خرده فروشانی که با آنها کار می کنید
. رابطه – کارمندان و همچنین خدمات مشتری می توانند ابزار مفیدی برای ایجاد تمایز باشند. شاید یک سرویس بررسی اضافه کنید
. تصویر/شهرت – این ممکن است از طریق مشتریان فعلی شما ایجاد شود که بعداً مدافع شما خواهند شد
. قیمت – دوباره، این می تواند به سادگی تکرار شود. با این حال، بسته به محصول شما، اگر ارزش افزوده ای در تجارت با شما وجود داشته باشد، مشتریان ممکن است تصمیم بگیرند که بیشتر بپردازند.

بازاریابی ایمیلی
تقریباً از هر 10 کسب و کار هفت نفر از بازاریابی ایمیلی استفاده می کنند. این امر آن را به سومین روش پرکاربرد دیجیتال مارکتینگ تبدیل می کند:

. تقریباً نیمی (47٪) از افراد در سراسر جمعیت شناسی ایمیل خود را در دستگاه تلفن همراه چک می کنند.
. 81 درصد از آن ها از گوشی های هوشمند خود (به جای تبلت) استفاده می کنند.

علاوه بر این، بخش عمده ای (33٪) از ایمیل ها در دستگاه های تلفن همراه باز می شود. هنگامی که پیام های بازاریابی ایمیلی خود را جمع آوری می کنید، به «اول از طریق موبایل» فکر کنید. ایمیل ها را کوتاه نگه دارید شما باید یک فراخوان روشن برای اقدام داشته باشید. طراحی در قالب تک ستونی؛ و از فضای خالی زیادی استفاده کنید تا به راحتی روی دکمه ها یا پیوندها در ایمیل کلیک کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  عناصر کلیدی استراتژی دیجیتال مارکتینگ

در رویدادها صحبت کنید
از نظر برندسازی – و همچنین تثبیت خود به عنوان یک مقام – چیزهای کمی تأثیرگذارتر از سخنران بودن در رویدادهای محبوب در جایگاه شما هستند.

در حالی که دعوت‌ها برای سخنرانی در رویدادهای بزرگ‌تر اغلب در نتیجه دستاوردها یا تأثیر قابل مشاهده انجام می‌شود، شما همچنین می‌توانید با تبدیل شدن به یک سخنران با استعداد و ارائه سخنرانی‌های عالی در رویدادهای کوچکتر، به این فرصت‌ها دست پیدا کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

6 + 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟