دنیای دیجیتال مارکتینگ

دنیای دیجیتال مارکتینگ

دنیای دیجیتال مارکتینگ ، مشکل بزرگی در زیر سطح دنیای دیجیتال وجود دارد – فقدان مهارت. تأثیر همه‌گیری COVID-19 بر دنیای دیجیتال در صنعت دیجیتال مارکتینگ بیشتر و بیشتر آشکار می‌شود. وقتی کسب و کارها درهای خود را در دنیای واقعی بسته بودند، در عوض به دنبال باز کردن درهای جدید به صورت آنلاین بودند.

اگر فضای آنلاین به اندازه کافی رقابتی نبود، در سال 2020 93 میلیون کاربر تلفن همراه بیشتر وارد بازار شدند. نیاز به برجسته شدن کسب و کارها کمی دشوارتر شد و بسیاری از کسب و کارها برای پیشی گرفتن از رقبای خود به دنبال تقویت خود بودند. استراتژی دیجیتال مارکتینگ کسب و کارهای بیشتر که به بازاریابی نیاز دارند به این معنی است که آژانس های بیشتری به افراد نیاز دارند. به زودی مشخص شد که استخر استعداد به اندازه کافی بزرگ نیست که بتواند این انفجار رشد را حفظ کند.

دنیای دیجیتال مارکتینگ
دنیای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

چه مهارت های بازاریابی دیجیتال بیشتر مورد تقاضا هستند؟

در حالی که نیاز به مهارت های دیجیتال تقریباً همه اصول بازاریابی را در بر می گیرد، تعدادی از آنها برجسته هستند. اگر در دنیای دیجیتال مارکتینگ کار می‌کنید، تعجب نخواهید کرد که بدانید اجتماعی پولی – استراتژی بازاریابی اینترنتی که تبلیغات را در پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی قرار می‌دهد – در حال حاضر بزرگترین مهارت است و تقاضا به میزان خیره کننده 116.4 درصد افزایش یافته است. این فشار عظیمی بر آژانس‌هایی است که اکنون برای مقابله با حجم کاری باید حقوق اجتماعی خود را بیش از دو برابر کنند.

جای تعجب نیست که اجتماعی پولی برنده بزرگ سال 2020 بود که در سال 2021 به رشد خود ادامه داد. با فرارسیدن قرنطینه، بسیاری از ما برای رفع خستگی به صورت آنلاین حرکت کردیم. بازار کاملا جدیدی برای تبلیغات رسانه های اجتماعی وجود داشت که نیاز به متخصصان با تجربه در این زمینه را توضیح می داد.

این مقاله را مطالعه کنید  تبلیغات در فیس بوک ، 7 نکته مهم

به طور مشابه، بازاریابی محتوا با افزایش 31.9 درصدی تقاضا از سوی شرکت‌هایی همراه بوده است که بدون شک به سطوح افزایش تعامل آنلاین مربوط می‌شود، و نوشتن محتوای وب نیز 30.3 درصد افزایش یافته است.

درک اشتباه برند و به چالش کشیدن آن
در بیشتر سازمان‌ها، برندهای شغلی معمولاً مشتمل بر تعداد انگشت شماری پیام‌های آرمان‌آمیز در مورد پیشرفت شغلی و همچنین مسئولیت اجتماعی هستند. کاندیداها به سادگی این نوع “صدای سفید” را تنظیم می کنند و به جای مراجعه به منابع دیگر برای نگاهی صادقانه به آنچه شرکت ارائه می دهد.

وظیفه کنترل کامل داستان برند شما فشار بیشتری بر نقاط ضعف برند وارد می کند که اغلب به راحتی نمی توان آنها را تغییر داد، مانند مکان یا صنعت. در بازاری که استعدادها انتخاب های زیادی دارند و دسترسی بسیار آسانی به اطلاعات دارند، تلاش برای بررسی این ویژگی ها با افزایش ویژگی های مثبت، در نهایت ناموفق خواهد بود.

عرضه استعدادهای حیاتی را پرورش دهید
کمبود استعدادهای حیاتی بازاریابی دیجیتال و تغییر انتظارات کارکنان به این معنی است که امروزه نامزدها به عنوان یک سهامدار بسیار مهم در فرآیند استخدام شناخته می شوند. در نتیجه، شرکت‌ها خواهان یک فرآیند استخدام دوطرفه شفاف و باز هستند که بازخورد و گفتگو را تشویق می‌کند.

با این حال، زمانی که استعدادهای بازاریابی دیجیتال کمبود دارند، شرکت‌ها باید راه‌هایی برای دسترسی به استعدادهای گسترده‌تر و متمایزتر بیابند.

یکی از راه‌های انجام این کار، تقسیم مهارت‌ها، هوش و خلق و خوی مورد نیاز برای انجام یک کار از شرح آن است. به عنوان مثال، یک شرکت فناوری مالی که برای موقعیت‌هایی با ترکیبی از مهارت‌های فنی و مالی استخدام می‌کند، ممکن است به دنبال دو عضو تیم باشد، یکی برای ارائه مهارت فنی و سپس دیگری برای ارائه تجربه صنعت مالی.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ بر مشتریان بالقوه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟