مقدمه پایان نامه

مقدمه پایان نامه

هنگام نوشتن مقدمه پایان نامه، باید به مقدمه آن توجه ویژه ای داشته باشید. خواننده انجام پایان‌نامه شما را از مقدمه شروع می‌کند و دیدگاه و درک خود از مسئله، ایده‌ها، حرفه‌ای بودن و مهارت‌های نوشتاری شما را بر اساس مقدمه ایجاد می‌کند.

مقدمه شما بخش مهمی است که باید کامل باشد. خبر خوب این است که می توانید راهنمای ما را در مورد نحوه نوشتن مقدمه پایان نامه با کیفیت بالا بخوانید یا نویسنده پایان نامه را در وب سایت ما پیدا کنید.

به خواندن ادامه دهید و اطلاعات، نکات و توصیه های مفید برای ایجاد یک پروژه موفق را بیابید.

مقدمه پایان نامه
مقدمه پایان نامه – کالج نوین

مقدمه پایان نامه: چگونه شروع کنیم؟

این اولین فصل ویژه کار شما و نقطه شروع مقاله شما است. اگر بخواهیم کوتاه بگوییم، باید موضوع پایان نامه خود را شرح دهید، در مورد بیان مسئله صحبت کنید و نکات قانع کننده را بر اساس یک مرور کلی از کار خود بنویسید. بیایید اهداف اصلی معرفی شما را تعریف کنیم؟

اهداف اصلی

برای معرفی موضوع: به این سوال فرضی پاسخ دهید که دلیل اصلی چیست، موضوع چیست و چرا امروز مطرح است؟
برای جلب توجه خواننده از کلمات و حقایق متقاعدکننده اما واضح استفاده کنید تا مقدمه خود را برای خواننده جالب کنید. مردم باید به خواندن پایان نامه شما علاقه مند باشند.

برای نشان دادن آگاهی از موضوع خود و همچنین مرتبط بودن سؤال تحقیق. نویسنده باید خواننده را به حرفه ای بودن متقاعد کند. هدف اصلی شما این است که نشان دهید کل تحقیق مرتبط است و شامل مؤلفه های علمی و عملی قابل توجهی است.

چه اطلاعاتی باید در مقدمه ارائه دهید؟

در پایان نامه و مقدمه خود فقط اطلاعات معنادار، مهم و دقیق ارائه دهید. به لطف جزئیاتی که در اینجا می‌دهید، خواننده شما باید بفهمد:

موضوع مقاله شما چیست؛
چه بخشی از موضوع کلی نیاز به بررسی، تحقیق بیشتر دارد و چرا.
بیانیه پایان نامه شما

این مقاله را مطالعه کنید  انجام مقاله مدیریت اسلامی

هر پاراگراف دارای تعداد مراحلی است که باید دنبال کنید و مقدمه نیز از این قاعده مستثنی نیست. مراحلی را که باید هنگام نوشتن مقدمه خود انجام دهید، بخوانید.

نوشتن مقدمه پایان نامه: مراحل

این 12 مرحله که با وجود موضوع می تواند رایج باشد. با این حال، برخی از زمینه های خاص به مراحل بیشتری نیاز دارند.

موضوع مسئله تحقیق خود را معرفی کنید؛
اطلاعات پیشینه کلی را ارائه دهید.

مروری کوتاه بر ادبیات مرتبطی که مطالعه کرده اید بسازید (نمایش تفصیلی باید در بخش بررسی ادبیات نوشته شود).
ایده کلی از دامنه موضوعی که انتخاب کرده اید را ارائه دهید.
وضعیت فعلی مشکل را با جزئیات شرح دهید.

حوزه یا قسمتی از موضوع را که هنوز تحقیق نشده یا به اندازه کافی تحقیق نشده است بیابید.
ارتباط، اهمیت تحقیقی که قرار است انجام دهید را توضیح دهید.
اهداف و اهداف اصلی پایان نامه خود را بیان کنید.

سوال (سوالات) یا مسئله (مشکلات) تحقیق را نام ببرید.
فرضیه های خود را بیان کنید؛
ساختار تحقیق پایان نامه خود را نشان دهید.
متدولوژی مورد استفاده خود را مشخص کنید.

معرفی شما تنها فرصتی است برای جلب توجه خواننده و ایجاد اولین تاثیر. به یاد داشته باشید که قسمت مقدماتی به اندازه تمام فصول دیگر پایان نامه شما که باید تکمیل کنید، اهمیت دارد.

چگونه یک مقدمه با ساختار درست ایجاد کنیم؟

در بالا قسمت های اصلی که باید در مقدمه پایان نامه یا پایان نامه گنجانده شود را بیان کردیم. بیایید ببینیم چه اطلاعاتی باید در هر یک از آن قسمت ها بنویسید.

مطمئن شوید که تمام نکات را به طور کامل مطالعه کرده اید تا تمام عناصر مورد نیاز را در نوشته خود لحاظ کنید.

زمینه و موضوع

با معرفی موضوع شروع کنید و پس زمینه کوتاهی را در اختیار خوانندگان قرار دهید. نشان دهید که چرا موضوع انتخاب شده برای علاقه مند کردن مخاطب اهمیت دارد.

این بدان معناست که شما باید یک موضوع مرتبط را برای بحث انتخاب کنید.

دامنه و تمرکز

در اینجا شما باید محدوده پایان نامه خود را مشخص کنید و تحقیقات خود را متمرکز کنید. به عنوان مثال، می توانید حوزه تحقیق خود، دوره زمانی تحقیق خود، جوامعی که در حال تحقیق در آن هستید یا هر جنبه خاص دیگری از پایان نامه خود را ذکر کنید.

اهمیت و ارتباط

مقدمه پایان نامه ، سعی کنید انگیزه خود را برای این تحقیق توضیح دهید. یک نمای کلی از وضعیت فعلی مطالعه خود ارائه دهید و ذکر منابع را فراموش نکنید.

این مقاله را مطالعه کنید  استدلال استقرایی

در بخش بررسی متون دستنوشته خود، نمای دقیق تری از تمام منابع استفاده شده خواهید دید. اهمیت تحقیق خود را نشان دهید و نشان دهید که چگونه به حل یک مشکل خاص کمک می کند.

اهداف و سوالات

مقدمه پایان نامه ، به این قسمت خیلی توجه کنید زیرا در اینجا انتظارات بقیه کارهای خود را تنظیم می کنید. لطفاً روی هدف اصلی تحقیق خود تمرکز کنید تا اهداف و سؤالات خود را تنظیم کنید.

در اینجا می توانید روش هایی را که در مقاله خود برای پاسخ به این سؤالات استفاده کرده اید، ارائه دهید. می توانید در قسمت روش شناسی به تفصیل در مورد آن بنویسید.

شما همچنین می توانید فرضیه های خود را در اینجا قرار دهید. امکان گنجاندن فرضیه ها پس از بررسی ادبیات وجود دارد.

مقدمه پایان نامه - کالج نوین
مقدمه پایان نامه – کالج نوین

نمای کلی ساختار

مقدمه پایان نامه ، سند شما باید ساختار خوبی داشته باشد تا خواننده را راهنمایی کند. یک نمای کلی از ساختار ایجاد کنید: فقط 1-2 جمله برای توصیف محتوای هر قسمت از پایان نامه خود بنویسید.

اما اگر تحقیق پیچیده است، می توانید برای هر قسمت یک پاراگراف بنویسید تا ساختار سند را توضیح دهید.

چگونه کار خود را سازماندهی کنیم؟

مقدمه پایان نامه ، شما پایان نامه خود را به همان ترتیبی که تمام فصل ها در طرح کلی ظاهر می شوند، نمی نویسید. بنابراین چگونه کار خود را به طور مؤثر سازماندهی کنید تا دکترای خود را تکمیل کنید. پایان نامه با موفقیت؟

شما باید کل مقاله خود را در یک نتیجه منطقی سازماندهی کنید و کار خود را با استفاده از زبان آموزنده بنویسید.
حقایق، ارقام را بیابید، اینفوگرافیک ایجاد کنید تا استدلال خود را با جزئیات نشان دهید.

قسمت های اصلی پایان نامه را تعریف کنید: اطلاعات پیشینه; حقایقی که در استدلال استفاده خواهید کرد. مشاهدات؛ راه های ارتباط بررسی، تحلیل و نتیجه گیری؛ عناصر اصلی پایان نامه (بخش ها).
حالا می توانید شروع به نوشتن کنید.

طول مقدمهحاوی تمام نکات مهم باشد (لطفاً آنها را در بالا بررسی کنید). برای معرفی پایان نامه نیاز به طول خاصی نیست، فقط واضح باشید و اطلاعات

طول موضوع مهمی است. خواندن آن نباید زمان زیادی را صرف کند، اما باید  غیر ضروری را در اینجا ارائه نکنید. در عین حال، نیازی نیست که تمام امتیازات خود را در یک صفحه فشرده کنید. دو یا سه صفحه کاملاً کافی خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  توسعه سوالات تحقیق

قانون “عمومی – خاص – عمومی”

مقدمه پایان نامه ، این قانون خوبی است که می توانید نه تنها در مقدمه پایان نامه بلکه در بسیاری از مقالات نوشتاری دیگر رعایت کنید. شما باید مقاله خود را با یک موضع گسترده شروع کنید – توضیح دهید که چرا زمینه تحقیق شما اهمیت دارد و چرا مرتبط است.

بعد از آن می توانید سراغ چیزهای باریک تری بروید. نکاتی را پیدا کنید که در جایگاه شما قرار دارند، جزئیات را به اشتراک بگذارید و شرح دهید، توضیح دهید که چرا برای موضوع شما اهمیت دارند.

در پایان، شما باید باز هم گسترده تر فکر کنید. برای نشان دادن اثرات و نتایج تحقیقات خود، بین چیزهای محدود و کلی ارتباط برقرار کنید.

چگونه یک پایان نامه جذاب بنویسیم مقدمه: نکات

مقدمه پایان نامه ، اگر می خواهید بدانید که چگونه مقدمه پایان نامه را به روشی خوب بنویسید، نکات بعدی را بخوانید.

از تحقیقات قبلی که قرار است پایان نامه خود را بر اساس آن بسازید، به درستی تایید کنید.

در ابتدا، به خوانندگان خود درکی از چگونگی ساختار انجام پایان نامه خود بدهید. آنها در فصل ها چه خواهند یافت؟

خواننده را کمی غافلگیر کنید. جزئیات غیرمنتظره ای را ارائه دهید: تحقیق یا دیدگاه منحصر به فرد، برخی حقایق یا دیدگاه ها. کاری کنید که خواننده خود از خواندن هیجان زده شود.

مقدمه پایان نامه ، همیشه در مورد بهترین تجربه در این زمینه صحبت کنید: بهترین نمونه هایی که دارید، بهترین بررسی ادبیات و بهترین تجربه سایر محققان را بررسی و ارائه دهید.

مقدمه پایان نامه ، در ابتدا از واژگان خاصی استفاده نکنید. این مانند دری است به روی پایان نامه شما برای اینکه مردم آن را برای درک روشن کنند.
از پیش نویس غافل نشوید این به شما کمک می کند تا کار خود را مانند هر فصل دیگری بهبود بخشید.

برای بیان موضوع/موضوع از زمان حال ساده استفاده کنید. برای توصیف اطلاعات پس زمینه از زمان گذشته / حال کامل استفاده کنید.

نقل قول های زیادی را وارد نکنید. شما می توانید تمام منابع مورد استفاده را در فصل بررسی ادبیات در اختیار خوانندگان قرار دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

13 − سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟