اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ

اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ ، زمان بندی همه چیز است، به خصوص وقتی صحبت از بازاریابی کسب و کار شما می شود! بازاریابی خوب یعنی قرار گرفتن در مکان مناسب در زمان مناسب، به خصوص در دنیایی پر از سر و صدا. متأسفانه، همانطور که روزانه با مشتریان ملاقات می کنم، متوجه می شوم که زمان بندی نادیده گرفته ترین جنبه بازاریابی در سازمان ها و مشاغل است.

در اینجا چهار دلیل برای ضروری بودن زمان بندی آورده شده است:

اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ

1. زمان بندی می تواند پرتاب های بهتری ایجاد کند

چند سال پیش، مقاله‌ای نوشتم درباره آنچه که بازاریابان دیجیتال می‌توانند از صنعت سینما بیاموزند. در مقاله، من بر روی نحوه رویکرد هالیوود به بازاریابی از طریق یک لنز چند بعدی تمرکز کردم، و از جدول زمانی استفاده می کنیم که ما به عنوان بازاریاب نمی بینیم.

اکثر مصرف کنندگان قبل از اینکه محصول یا خدماتی به بازار عرضه شود، آن را جستجو می کنند. به عنوان مثال، مشتریان قبل از اکران به دنبال یک فیلم می گردند، واقعیتی که حتی توسط تحقیقات گوگل نیز تایید شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  بودجه دیجیتال مارکتینگ رشد محور

برای بهره برداری از این روند و جذب مشتریان بالقوه جدید، بازاریابان باید روی پیش از انتشار و پس از راه اندازی تمرکز کنند. کمپین های بازاریابی باید به سه مرحله تقسیم شوند:

1. مرحله ایجاد، که در آن حس هیجان را برای فالوورها، کاربران و بازدیدکنندگان خود ایجاد می کنید.
2. مرحله پرتاب.
3. دوره پس از راه‌اندازی، که در آن می‌توانید از تبلیغات تبلیغاتی استفاده کرده و مطالب خود را تغییر دهید.

اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ
اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

2. زمان بندی می تواند به شما کمک کند تا با سفر مشتری خود هماهنگ شوید

درک این نکته ضروری است که همه مشتریان متفاوت هستند و به محصولات متفاوت واکنش نشان می دهند. عادات خرید آنها بسته به محصول و خدماتی که قصد خرید دارند متفاوت است. مشتریان در زمان های مختلف در مورد محصولات مختلف تصمیم می گیرند. گوگل این لحظات را خرد می نامد. حضور بازاریابان در این لحظات برای رفع نیازهای مشتری ضروری است.

بنابراین، ما باید زمان کمپین ها و تلاش های خود را برای هماهنگی با سفر مشتری تعیین کنیم. به خاطر داشته باشید که جدول زمانی این سفر بین صنایعی که در آن هستیم، محصولاتی که می فروشیم و مناطقی که می خواهیم هدف قرار دهیم متفاوت است.

3. زمان بندی می تواند به شما در بهینه سازی کانال های بازاریابی مختلف کمک کند- اهمیت زمان در دیجیتال مارکتینگ

ما می‌توانیم کانال‌های بازاریابی مختلف را در دوره‌های مختلف با زمان‌بندی صحیح بهینه کنیم.

با استفاده از بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)، می‌توانیم به سرعت نتایج را جمع‌آوری کنیم زیرا منتظر رتبه‌بندی وب‌سایت نیستیم. سپس، می توانیم از این یافته ها در کانال های دیگر استفاده کنیم. تبلیغات جستجوی پولی Google یک راه عالی برای دیده شدن محصولات یا خدمات شما هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  ترتیب اهمیت وظایف دیجیتال مارکتینگ

با استفاده از بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)، می توانیم نتایج بلند مدت پایدار و ارگانیک به دست آوریم. در حالی که زمان بر است، استراتژی های سئو موثرتر از SEM هستند زیرا نرخ کلیک بالاتری دارند که در طول زمان رشد می کند و ترکیب می شود.

زمان بندی هر دوی این کانال ها ضروری است. در حالی که اساس یک کمپین دیجیتال مارکتینگ موفق SEO است، درهم تنیدگی هر دو تکنیک نتایج قابل توجهی را به همراه خواهد داشت. سئو می‌تواند پایه‌ای را برای استراتژی‌های SEM فراهم کند تا جادوی خود را انجام دهند. آنها همچنین CPC بهتری را در کمپین های SEM شما و افزایش قیمت هر دلار را فراهم می کنند.

رسانه های اجتماعی و روابط عمومی یک رویکرد میان مدت عالی هستند که باعث ایجاد اقتدار و اعتماد در اطراف برند و سایت شما می شوند. رسانه‌های اجتماعی می‌توانند به شما کمک کنند با استفاده از پلتفرم‌هایی که بیشتر مخاطبان شما در آن هستند، پیشروی کنید. استفاده از آن همزمان با سایر کانال های دیجیتال و در زمان مناسب به شما این امکان را می دهد که تعامل خود را افزایش دهید.

همه این ابزارها و کانال های دیجیتال مارکتینگ مکمل یکدیگر هستند، اما نقش آنها و اندازه نقش آنها در طول زمان متفاوت است. این بازاریابی درست انجام شده است. این بازاریابی کل نگر است.

4. زمان بندی می تواند به شما کمک کند از روندها و رویدادهای بازار سرمایه گذاری کنید

توجه به آنچه افراد در صنعت شما در مورد آن صحبت می کنند ضروری است زیرا می تواند بینش ارزشمندی در مورد بهترین زمان برای راه اندازی کمپین ها به شما بدهد.

این مقاله را مطالعه کنید  کنسول جستجو در دیجیتال مارکتینگ

بنجامین فرانکلین گفت: «اگر نتوانید آماده شوید، برای شکست آماده می شوید.

به عنوان بخشی از کلاس خود، من همیشه از دانش آموزانم می خواهم که با تحلیل روند شروع کنند. سپس از آنها می‌خواهم که تقویمی ایجاد کنند که با این روندها و تاریخ‌های مهمی که ممکن است بر بازار، مخاطبان و شرکت آنها تأثیر بگذارد، همسو باشد.

شما می توانید با تحقیق در مورد رویدادهای مهم و توجه دقیق به موضوعات پرطرفدار از این تاریخ های مهم استفاده کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟