نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال

نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال

نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال ، مدیریت زمان چیزی است که ما برای بهره وری باید در آن مهارت داشته باشیم. نحوه برنامه ریزی و استفاده از زمان بسیار مهم است زیرا میزان بهره وری را که در زندگی شخصی و حرفه ای خود به دست می آوریم تعیین می کند. به نظر می رسد سازماندهی وظایف و برنامه ریزی زمانی که برای هر کار صرف می کنیم برای برخی افراد مشکل ساز باشد.

در حوزه دیجیتال مارکتینگ، مهارت مدیریت زمان نقش بسزایی در رشد شغلی شما دارد. برای بازاریابان دیجیتال به راحتی به دلیل زمان صرف شده روی تلفن شما، حواس پرت می شود، بنابراین تمرکز بر روی کارهایی که باید انجام دهید ضروری است.

نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال ، در این مقاله قصد داریم نکاتی را بیان کنیم که به شما کمک می کند زمان خود را کنترل کنید و بهره وری را افزایش دهید.

نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال
نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال – کالج نوین

9 نکته بهتر مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال

1. برای روز خود برنامه ریزی کنید: برای ما بسیار ضروری است که روز خود را برنامه ریزی و تجسم کنیم، چه شب قبل یا اول صبح. ما باید برنامه ای داشته باشیم که بدانیم به چه چیزی می خواهیم برسیم و چگونه می خواهیم به آن برسیم. این به ما کمک می کند در زمان خود صرفه جویی کنیم زیرا از قبل می دانیم که در طول روز باید چه کاری انجام دهیم.

2-تخصیص زمان برای هر کار: وقتی یک کار برای تکمیل وجود دارد، به جای صرف یک روز کامل برای انجام بخشی از آن، می‌توانیم آن را به مراحل تقسیم کنیم و تصمیم بگیریم که برای هر مرحله چقدر زمان صرف کنیم. ما به جای صرف زمان بیشتر، در نهایت کار شما را در محدوده زمانی به پایان خواهیم رساند. تعیین محدودیت های زمانی خاص و تمرکز بر آن کار، بهره وری ما را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. استفاده از تایمر شمارش معکوس نیز به ما کمک می کند تا کار را در محدوده زمانی انجام دهیم.

این مقاله را مطالعه کنید  زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ

3. چند کار را انجام ندهید: ممکن است ما این را ندانیم، اما مغز ما وقتی می خواهد روی بیش از یک چیز تمرکز کند سریعتر کار نمی کند، وقتی روی یک چیز متمرکز باشد سریعتر کار می کند. وقتی سعی می‌کنیم چند کار انجام دهیم، مغز باید تمرکز خود را به چیز دیگری تغییر دهد و به چیزی که روی آن متمرکز شده است برگردد. برخلاف باور رایج که چندوظیفه ای می تواند به شما کمک کند کارهای بیشتری را در زمان کمتری انجام دهید، ما در نهایت دوبرابر زمانی را صرف می کنیم که اگر فقط روی یک کار در یک زمان تمرکز می کردیم.

4. استفاده از برنامه های مدیریت زمان و ردیابی: استفاده از برنامه مدیریت زمان به ما کمک می کند تا زندگی خود را سازماندهی کنیم و زمان خود را به طور موثرتری برنامه ریزی کنیم. این برنامه‌ها می‌توانند به ما کمک کنند تا لیست کارهایی را که باید انجام دهیم، یادآوری تعهدات مهم و آسان‌تر کردن زندگی‌مان هستند. ردیابی زمان Basecamp می تواند به ما کمک کند تا زمانی را که برای هر کار صرف می کنیم، ردیابی و ثبت کنیم. این به ما کمک می کند تا بدانیم دقیقا چگونه از زمان شما استفاده می کنیم.

5. اجتناب از حواس پرتی: اگر در حین انجام یک کار تمرکز خود را از دست بدهیم، ممکن است مدتی طول بکشد تا تمرکز خود را برگردانیم. ما باید از شر هر چیزی که ممکن است باعث حواس پرتی شود در حالی که در حالت کار خود هستیم خلاص شویم. به عنوان یک بازاریاب دیجیتال، از آنجایی که ما زیاد روی اینترنت کار می کنیم، حواس پرتی زیادی وجود خواهد داشت که می تواند تمرکز ما را از دست بدهد. با استفاده از یک برنامه یا یک برنامه افزودنی، می‌توانیم زمانی را که صرف برنامه‌های خاص می‌کنیم محدود کنیم. این به ما کمک می کند تا حواس پرتی را کاهش دهیم. وقتی زمانی که قرار است هر روز برای آن صرف کنیم به پایان برسد، این برنامه‌ها ما را قفل می‌کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برای بازاریاب دیجیتال ماهر

6. استراحت بین وظایف: کار بیش از حد خود به ما در صرفه جویی در زمان کمک نمی کند. تفاوتی بین فشار دادن به خود و پشت سر گذاشتن حد خود وجود دارد. تمرکز چیزی نیست که باید بیش از حد کار کرد. به همین دلیل است که برای سلامتی بدن خود باید استراحت کنیم یا در بین کارها یک چرت کوتاه داشته باشیم. بسته به مدت زمانی که می توانیم تمرکز داشته باشیم، می توانیم تصمیم بگیریم که چه مدت باید کار کنیم و چه مدت باید بین کارها استراحت کنیم.

7. اجتناب از ابزارهای غیر ضروری: ممکن است به راحتی از تعداد ابزارهایی که فکر می کنیم به عنوان یک بازاریاب دیجیتال به آن نیاز داریم، زیاده روی کنیم. نصب بسیاری از ابزارهای جدید ممکن است سرعت ما را کاهش داده و به جای افزایش بهره وری، پول ما را هدر دهد. مهم این است که تمام تلاش خود را بکنیم تا مجموعه ابزاری داشته باشیم که فقط ابزارهایی داشته باشد که مزایای واقعی را به ما بدهد.

نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال
نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال – کالج نوین

8. تعیین وظایف: انجام تمام کارها توسط خودمان، زمان بیشتری را از ما می گیرد. یک گزینه بهتر این است که تصمیم بگیرید کدام وظایف حیاتی تر هستند و کارهای کم اهمیت تر را به سایر افراد تیم خود اختصاص دهید. اگر به تنهایی کار می کنید، استخدام یک دستیار مجازی یا فریلنسر ایده بسیار خوبی برای کمک به کاهش حجم کار خواهد بود. آنها می توانند به ما در انجام کارهای جزئی کمک کنند در حالی که ما روی کارهای اصلی تمرکز می کنیم.

این مقاله را مطالعه کنید  تاثیر دیجیتال مارکتینگ بر رفتار مصرف کننده

9. دانش خود را گسترش دهید: گسترش مهارت های ما در اوقات فراغت ایده بسیار خوبی است، گاهی اوقات ممکن است در حال حاضر سودمند به نظر نرسد، اما در آینده خواهد بود. می‌توانیم گواهی‌های دیجیتال مارکتینگ جدید دریافت کنیم یا یاد بگیریم که از یک ابزار یا برنامه جدید استفاده کنیم. به عنوان مثال، بافر، که یک برنامه زمان بندی است که می تواند به برنامه ریزی پست های رسانه های اجتماعی زودتر از موعد کمک کند.

نتیجه- نکات مدیریت زمان برای بازاریابان دیجیتال

آیا تا به حال مشکلی در مدیریت زمان خود داشته اید؟ آیا شما هر یک از این نکات را امتحان کرده اید؟ آیا نکاتی دارید که به شما در مدیریت زمان کمک کرده است؟ مایلیم نظرات شما را بشنویم، لطفاً آن را در بخش نظرات به اشتراک بگذارید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 − 1 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟