نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته

نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته

نکاتی در مورد مقاله نویسی ، نوشتن هر مقاله دانشگاهی، در هر رشته ای که باشد، می تواند یک کار بسیار دلهره آور باشد. در اینجا چند نکته در مورد مقاله نویسی آورده شده است.

چه نیاز به نوشتن یک مقاله 3000 کلمه ای یا یک انجام پایان نامه 10000 کلمه ای داشته باشید، تعیین این که دقیقاً در چه مسیری باید سفر کنید، می تواند دشوار باشد.

ما راهنماهایی در مورد نحوه نگارش سبک‌ها و قالب‌های مختلف مقاله ارائه کرده‌ایم، اما می‌خواهیم نکاتی کلی در مورد مقاله‌نویسی نیز ارائه کنیم. این ها برای هر نوع نوشتاری مفید هستند و من خودم از آن ها برای نوشتن این مقالات استفاده کردم!

نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته - کالج نوین
نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته – کالج نوین

مقاله نویسی چیست؟- نکاتی در مورد مقاله نویسی

مقاله نویسی نوشته ایست که با هدف بررسی یکی از مسائل علمی و ادبی، اجتماعی، اخلاقی و امثال آن نگارش می شود و قصد دارد با پژوهش دقیق، موضوع را اثبات یا رد نماید.

یک مقاله مناسب شامل چهار چوب و اصولی می باشد که قواعد و ابعاد مختلفی دارد. ارکان مقاله نویسی شامل عنوان، نام نویسنده یا نویسندگان، اطلاعات تماس، چکیده واژگان کلیدی، مقدمه، مبانی نظری تحقیق، روش تحقیق، یافته های تحقیق، بحث و نتیجه گیری و فهرست منابع است.

نکاتی در مورد مقاله نویسی ، برای شروع در ابتدا باید نزد اساتید دانشگاه ویا دانشجویانی که قبلا مقاله داده باشند رفت،این کار علاوه بر تسریع در یادگیری اصول نگارش مقالات، به شما در انتخاب زمینه تحقیقاتی کمک شایانی خواهد نمود و نگارش یک مقاله ی معتبر، مستلزم بهره گیری از تجربیات و اندیشه دیگران است.

برای سفارش مقاله و پایان نامه کافیست به سایت نوشتن مقاله مراجعه کنید تا در کمترین زمان مقالات دلخواه خود را با توجه به محتوا و فاکتورهای بکار رفته در پایان نامه که توسط کارشناسان ارشد و اساتید انجام می شود، سفارش دهید.

نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته - کالج نوین
نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته – کالج نوین

نکاتی در مورد مقاله نویسی

1. برای زمان خود برنامه ریزی کنید

نکاتی در مورد مقاله نویسی ، مدیریت زمان تنها مهم ترین عامل است. ناکامی در گذاشتن زمان کافی، در بهترین حالت منجر به یک برگه عجولانه و در بدترین حالت منجر به از دست رفتن مهلت می شود. اگر برای زمان خود برنامه ریزی نکنید، همیشه سعی می کنید همه چیز را در شب آخر جمع کنید.

چه مربی شما یک هفته، یک ماه یا 3 ماه به شما فرصت دهد، باید مطمئن شوید که یک برنامه ساختار یافته دارید. بسیار آسان است که فکر کنید زمان زیادی دارید، و گرفتار نکات جزئی و فنی می شوید و کارهای زیادی برای انجام دادن برای خود باقی می گذارید.

گسترده شروع کنید – ابتدا تمام نکات آسان را بنویسید و بدنه مقاله را بسازید. اگر چیزی را به طور کامل درک نمی کنید، به جای اینکه زمان زیادی را صرف آن کنید، این واقعیت را یادداشت کنید و وقتی اولین پیش نویس خام را به پایان رساندید، دوباره بررسی کنید.

2. یک موضوع خوب انتخاب کنید

گاهی اوقات، یک موضوع یا فهرستی از موضوعات برای انتخاب به شما داده می شود و شما باید بهترین کاری را که می توانید انجام دهید. در موارد دیگر، آزادی بیشتری خواهید داشت، بنابراین مهم است که موضوعی را انتخاب کنید که واقعاً از آن لذت ببرید.

شما همچنین باید به موارد عملی نگاه کنید – اگر موضوع گسترده ای را انتخاب کنید، تمرکز بر مقاله دشوار خواهد بود.

خیلی باریک است و منابع کافی برای یک کاغذ کاملا متعادل نخواهید داشت. یک نکته این است که یک لیست کوتاه تهیه کنید و یک یا دو ساعت را با کمی تحقیق اولیه بگذرانید – شما طیف وسیعی از منابع، نظرات و زوایایی را می خواهید که بر اساس آن مقاله خود را پایه گذاری کنید.

3. بیانیه پایان نامه، بیانیه پایان نامه، بیانیه پایان نامه

نکاتی در مورد مقاله نویسی ، این واقعاً مهمترین بخش هر مقاله است و پایه مقاله است. یک بیانیه پایان نامه خوب باید به اندازه کافی گسترده باشد که به شما فضای مانور بدهد، اما به اندازه کافی مختصر باشد که بتوانید به موضوعی عمیق بپردازید.

پایان نامه ها با مقایسه و تضاد دیدگاه ها، پایان نامه های استدلالی خوب هستند، یا بیان پایان نامه روایی می تواند مفید باشد. مثلا: این مقاله نشان خواهد داد که تئوری شخصیت انسان‌گرا مبنایی عالی برای ایجاد انگیزه در کارکنان در محل کار است.

مقایسه ژاپن، جامعه‌ای مدرن با اشتهای سیری ناپذیر برای فناوری، در مقابل جامعه‌ای که نیاز چندانی به فناوری ندارد، نشان می‌دهد که فناوری همیشه نمی‌تواند به عنوان یک نیروی خیر در نظر گرفته شود.

در ابتدا تا زمانی که ایده ای دارید، در مورد زبان دقیق بیانیه پایان نامه خیلی نگران نباشید. برخلاف بیانیه فرضیه، تغییر بیانیه پایان نامه با اصلاح تحقیق خود کاملاً قابل قبول است.

در واقع، ناشناخته نیست که در یک مقاله تحقیقاتی خود را متقاعد کنید که نظر خود را تغییر دهید! این هیچ اشکالی ندارد و نشان می دهد که شما صداقت فکری دارید که به هر دو طرف بحث نگاه کنید.

نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته - کالج نوین
نکاتی در مورد مقاله نویسی، 7 نکته – کالج نوین

4. منابع عالی

مهم است که مطمئن شوید که مجموعه خوبی از منابع به روز و مرتبط دارید. اکثر مردم مقاله تحقیقاتی خود را بر اساس یک یا دو منبع محکم قرار می دهند، اما شما باید مطمئن شوید که مقالات و مقالات زیادی را با هم ادغام می کنید.

این امر مخصوصاً اگر در حال نوشتن یک مقاله استدلالی یا متقاعدکننده هستید، صادق است، زیرا باید دیدگاه مخالف را ارائه دهید و به شما اجازه مقابله می دهد.

5. طرح و طرح

تعیین نحوه حمله به مقاله مرحله بعدی است که به شما امکان می دهد یک طرح و طرح کلی قوی داشته باشید. برای یک مقاله روایی، ممکن است تصمیم بگیرید از یک طرح زمانی استفاده کنید.

برای یک مقاله استدلالی، ممکن است تصمیم بگیرید که آن را نقطه به نقطه بررسی کنید، یک دیدگاه مخالف و سپس استدلال مخالف خود را ارائه دهید.

هیچ پروتکل تنظیمی وجود ندارد، فقط باید سعی کنید منابع را یکپارچه کنید، نه اینکه مقاله خود را در بلوک های منبع واحد تنظیم کنید.

طرح کلی باید شامل نکات اصلی مقدمه، بدنه و نتیجه گیری شما باشد.

6. آن را رها کنید

در بازگشت به اهمیت مدیریت زمان، هنگامی که اولین پیش نویس خود را کامل کردید، آن را برای یک روز بگذارید و به آن بازگردید. با چشمانی تازه، می‌توانید ببینید که آیا زبان جریان دارد و آیا به هر نقطه به درستی پرداخته‌اید یا خیر

7. تصحیح کنید

شما باید سعی کنید مقاله خود را چند روز قبل از مهلت تکمیل کنید. این به شما این فرصت را می دهد که آن را ترک کرده و برای تنظیم دقیق بازگردید.

می‌توانید یک بررسی املا انجام دهید و سپس با چشمان خود ویرایش کنید – از همه خطاهای کوچک احمقانه‌ای که دریافت می‌کنید شگفت‌زده خواهید شد.

برای یک مقاله بسیار مهم، همیشه می توانید از شخص دیگری بخواهید که آن را برای شما اثبات کند و مطمئن شوید که زبان عالی است.

این مقاله را مطالعه کنید  مقاله نویسی چیست

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟