10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ ، در طول دهه گذشته، دیجیتال مارکتینگ به ماشین‌های تبلیغاتی پیچیده امروزی تبدیل شد، زیرا راه‌هایی که مردم در آن از محتوای آنلاین استفاده می‌کردند متنوع و به طور قابل توجهی بهبود یافتند. فناوری موبایل به سرعت بر صحنه جهانی تسلط یافت، به ویژه با ظهور فناوری تلفن های هوشمند همراه با پلتفرم های رسانه های اجتماعی. این دو با یکدیگر ازدواج کردند و ترکیبی پویا از انتخاب های محتوای دیجیتال را برای افراد با جمعیت های مختلف و ترجیحات مختلف تولید کردند. روندها در بازاریابی دیجیتال بازتاب بازاری است که همیشه تشنه چیزهای جدید، منحصر به فرد و متفاوت است.

صدای مشتری از طریق پلتفرم‌های مختلف آنلاین بلندتر از همیشه است که به کاربر اجازه می‌دهد تا سایت، کمپین‌ها، شخصیت شما و شرکت شما را حتی قبل از اینکه در نهایت کلیک کند، ارزیابی کند. مصرف کنندگان می توانند در صورت رضایت، فوراً محصول یا خدمات شما را دنبال کنند، در مورد شما با دیگران صحبت کنند، توصیه های آنها را ارائه دهند و یا محتوای شما را به اشتراک بگذارند. این تعاملات است که گوگل و سایر موتورهای جستجو به دنبال آن هستند. اگر مشتریان شما راضی هستند، الگوریتم گوگل آن را همراه با سایر عوامل مختلف مورد توجه قرار می دهد تا رتبه شما را به درستی برای SERP (صفحه نتایج موتور جستجو) بدست آورد.

دیجیتال مارکتینگ از کانال های دیجیتالی برای تبلیغ یا بازاریابی محصولات و خدمات برای مصرف کنندگان و مشاغل هدف استفاده می کند.

غیرممکن نیست اگر روزی بازاریابی دیجیتال بر پلتفرم های بازاریابی سنتی غلبه کند. ارزان تر است و به سادگی بسیار سریعتر به مخاطب متصل می شود. بازاریابان دیجیتال باید جایی که مردم در آن هستند را دنبال کنند. آنها تقریباً در تمام طول روز روی تلفن های خود، روی تبلت ها و لپ تاپ های خود هستند. تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ باید به سرعت روی این موضوع سرمایه‌گذاری کنند.

روندهای جدید در بازاریابی در کنار گرایش های اثبات شده و آزمایش شده مانند چت بات ها، جستجوهای صوتی و بازاریابی ویدیویی اجرا می شوند.

تنها چیزی که در چشم انداز بازاریابی دیجیتال ثابت می ماند تغییر است. در زیر روندهای فعلی بازاریابی دیجیتال در سال 2020 آورده شده است که امیدواریم بتواند استراتژی های شما را تقویت کند، حتی در میان بحران جهانی که همه ما به دلیل بیماری همه گیر اخیر با آن روبرو هستیم. با این وجود، در اینجا برخی از روندهای جدید بازاریابی دیجیتال در سال 2020 آورده شده است:

10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ
10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10 روند برتر در بازاریابی دیجیتال در سال 2020

مشتری پادشاه است (تجربه مشتری فوق العاده)

دوران تکنیک‌های پرفروش که در آن بازاریابان فقط برای متقاعد کردن مردم به خرید یا حمایت از وب‌سایت‌شان، از طریق حلقه‌ها پرش می‌کنند، گذشته است. 2020 سال مشتری است. اکنون چنین تاکیدی بر ارائه بهترین تجربه ممکن برای مشتری به عنوان یک استراتژی بازاریابی دیجیتال وجود دارد. از آنجایی که برای موفقیت استراتژی باید به طور مداوم انجام شود، این بیشتر یک بهترین روش است تا صرفاً یک تکنیک تبلیغاتی.

شما نمی توانید پشت تبلیغات یا فروش خود در مورد رضایت مشتری پنهان شوید. اگر مشتریان شما از محصول و عملکرد شما راضی باشند، مانند روز روشن خواهد بود.

به عنوان مثال، اگر خوانندگان شما به اندازه کافی درگیر محتوای شما نباشند و حتی از طریق لایک ها، اشتراک گذاری ها، توصیه ها و بازخوردهای مثبت درگیر نباشند، فوراً متوجه خواهید شد که آیا محتوا کار نمی کند. از آنجایی که مشتری پادشاه است، پس باید فوراً محتوا را تغییر دهید یا آن را اصلاح کنید. نسخه های A/B محتوا را تولید کنید و ببینید مردم کدام یک را دوست داشتند. فرهنگ کسب و کار مثبت را در اولویت قرار دهید، خدمات عالی ارائه دهید و شاهد افزایش چشمگیر رتبه رضایت مشتری خود باشید.

محتوای قابل توجه و کاملاً تحقیق شده را ارائه دهید. شما باید چیزی بیش از اطلاعات ارائه دهید.

تجربه مشتری (CX) چیزی بیش از یک روند است. 73 درصد از مشتریان تجربه مشتری را ضروری می دانند و به آن اجازه می دهند بر تصمیمات خرید آنها تأثیر بگذارد.

برای داشتن CX عالی، وب‌سایت‌ها باید آگاه، کارآمد، راحت و کاربر-خدمت باشند. گزینه های پرداخت امن باید در دسترس باشد. وب سایت شما باید به خوبی طراحی شده، مرتبط، به روز و قابل پیمایش باشد. بک لینک ها و لینک های ورودی باید بدون شکستگی باشند و وب سایت شما باید کاربرپسند و واکنش گرا باشد. اینها تنها برخی از عوامل اصلی هستند که بازاریابان و توسعه دهندگان باید برای کسب رتبه CX بالا رعایت کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  هنر دیجیتال مارکتینگ در لینکدین

فیس بوک در حال اوج گیری است- 10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

فیس بوک دیگر پیشرو رسانه های اجتماعی دنیای دیجیتال نیست. 41 درصد از کل کاربران آن از نسل قدیمی تر (65 سال به بالا) هستند. این شرکت به عنوان یک شرکت در حال مبارزه نیست، اما واضح است که نفوذ آن در کجا قوی‌تر است یا در موارد دیگر. این دیگر چیزی نیست که جمعیت‌شناسی جوان‌تر عمدتاً از آن محتوا استفاده می‌کنند، زیرا این نسل جوان تجربیات بصری و تعاملی بیشتری را ترجیح می‌دهند که در برنامه‌هایی مانند اینستاگرام، اسنپ‌چت، و با همه‌گیری، TikTok، از آن لذت می‌برند.

پس از رسوایی بدنام نقض اطلاعات در سال 2018، فیس بوک اعتبار قابل توجهی را از دست داد و تعداد فزاینده ای از کاربران ناراضی از انتشار بیش از حد اخبار جعلی در برنامه رسانه های اجتماعی وجود دارد. همچنین دارای تبلیغات سیاسی فراوان و پاتوق مورد علاقه زورگویان سایبری است که منتظر قربانی دیگری هستند که می توانند زندگی اش را خراب کنند. این مکان دیگر آنقدر امن نیست. یه کم شلوغ میشه همچنین، تبلیغات به طور مداوم زمان مرور کاربران را مختل می کند. پلتفرم رسانه اجتماعی که زمانی غالب بود، به طور پیوسته در میان جمعیت‌شناسی جوان‌تر از محبوبیت خود کاسته می‌شود. اگر فیسبوک برای ژنرال Z مرده شود، دور از دسترس نیست.

هر بار که یک کمپین را اجرا می کنید، نسبت به جمعیت مورد نظر خود حساس و آگاه باشید. شما باید جایی باشید که مردم هستند، به ویژه در جایگاه هدف خود. اگر جوانان را هدف قرار می دهید، کمپین های تبلیغاتی رسانه های اجتماعی شما باید بر روی IG متمرکز شوند (فید خبری، داستان ها، IGTV). اگر در فیس‌بوک تبلیغ می‌کنید، طراحی را شلوغ و پرمشغله نکنید. باید تعادل مناسبی وجود داشته باشد زیرا نیمی از جمعیت آن مسن تر است. بازاریاب‌های دیجیتال آینده باید به این موضوع توجه کنند که بازار هدف آنها چه کسی می‌تواند باشد، زیرا فیس‌بوک می‌تواند برای برخی از کمپین‌ها نامناسب باشد، به‌ویژه که با افراد جوان‌تر رو به کاهش است. فیس بوک هنوز بسیار گسترده است و بسیاری از مردم همچنان از آن استفاده می کنند. با این حال، بازاریاب‌ها باید مراقب افرادی باشند که می‌خواهند با آن‌ها ارتباط برقرار کنند و مطمئن شوند که مخاطبان هدف آنها همیشه در فیس‌بوک هستند، در غیر این صورت، تلاش‌ها و بودجه شما برای هدف قرار دادن پلت فرم اشتباه رسانه‌های اجتماعی هدر می‌رود.

اینستاگرام برنامه رسانه اجتماعی منتخب جوانان است

اینستاگرام تاکنون از یک میلیارد کاربر عبور کرده است. این یکی از سریع‌ترین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی در حال رشد است، به ویژه در میان جمعیت جوان‌تر زیر 30 سال. نسل X و هزاره‌های جوان‌تر که فیس‌بوک را کمی شلوغ می‌دانند و با نسل قدیمی‌تر پر می‌شوند، به برنامه‌هایی مانند اینستاگرام و اسنپ چت رفته‌اند. فیس‌بوک دیگر محبوب‌ترین اپلیکیشن رسانه‌های اجتماعی نیست، اگرچه آنها هنوز هم در فروش و درآمد بسیار بزرگ هستند. اما اهمیت این که IG بتواند بازار جوان را به دست آورد هنوز قابل توجه است.

نسل هزاره بر بازار خرید تسلط دارند و ژنرال Z اکنون به آرامی در حال تبدیل شدن به نیروی کار خود است. زمان مناسبی برای IG است که با ویژگی هایی مانند پست های رسانه های اجتماعی قابل خرید، در حالی که داغ است، ضربه ای بزند.

10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ
10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

پست‌های قابل خرید (تجارت اجتماعی) جریان اصلی بیشتری خواهند داشت

اکنون راهی برای کسب‌وکارها وجود دارد که فالوورهای رسانه‌های اجتماعی خود را ترغیب کنند تا از فروشگاه‌های آنلاین آنها بازدید کنند.

تجارت اجتماعی یا خرید اجتماعی به کاربران امکان می دهد بدون خروج از پلت فرم رسانه های اجتماعی خرید کنند. مصرف کنندگان می توانند مستقیماً با کلیک بر روی یک پست یا آگهی، محصولات را خریداری کنند. پست های شبکه های اجتماعی قابل خرید قبلا انجام شده است. با این حال، تا زمانی که Instagram Checkout در سال 2019 راه اندازی شد، جذب بهتری در بازار خرید پیدا کرد.

جای تعجب نیست زیرا 3.8 میلیارد کاربر فعال رسانه های اجتماعی وجود دارد. این حدود 49 درصد از جمعیت جهان است. در هر صورت، پلتفرم های رسانه های اجتماعی باید زودتر این کار را انجام می دادند.

پست های شبکه های اجتماعی قابل خرید گام های کمتری را برای خریداران ایجاد می کند و زندگی را برای آنها آسان تر می کند. امروزه، هر چیزی که بتواند زندگی کاربران را ارزشمندتر، راحت‌تر و بدون دردسر کند، به سرعت از پشتیبانی آن‌ها برخوردار می‌شود. مردم فقط تحرک بیشتری دارند و مردم خریدار، عمدتاً نسل هزاره، تشنه ساده کردن فرآیندهای حیاتی هستند تا بتوانند وقت خود را به چیزهای دیگر اختصاص دهند. تعادل بین کار و زندگی ارزش قابل توجهی دارد و پست های شبکه اجتماعی قابل خرید راهی ساده و در عین حال قدرتمند برای کاهش زمان خرید است. همچنین یک مشکل رایج در فروشگاه های تجارت الکترونیک – رها شدن سبد خرید – را کاهش می دهد.

برای فروش در رسانه های اجتماعی حتی لازم نیست یک برند تجارت الکترونیک باشید. تا زمانی که محصولاتی را می فروشید، با اجازه دادن به تراکنش ها از طریق رسانه های اجتماعی، فروش عالی برای شما اتفاق می افتد.

این مقاله را مطالعه کنید  4 نوع دیجیتال مارکتینگ

فروشگاه Shopify شما می تواند به راحتی به حساب اینستاگرام شما پیوند داده شود یا یک افزونه برای دسترسی مستقیم به اسنپ چت درج شود. همچنین می‌توانید در فیس‌بوک یا پینترست، یکی از اولین پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی که پست‌های قابل خرید را ارائه می‌دهد، فروشگاهی ایجاد کنید.

تعهد شغلی- 10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

بهره وری و خدمات دوستانه به مشتری پایه و اساس تجربه مشتری عالی است. 46 درصد از مصرف کنندگان اگر کارمندان برندی ماهر و آگاه نباشند، برندی را رها می کنند. نگرش منفی کارکنان اولین دلیلی است که افراد را از تجارت با یک شرکت باز می دارد.

تیم شما، به خصوص کارمندانی که مستقیماً با مشتریان سروکار دارند، چهره برند شما هستند. بررسی کنید که کارکنان شما چگونه مشتاق رضایت مشتری هستند. نحوه برخورد آنها با مشتریان شما بر تجارت شما تأثیر می گذارد. اگر آنها مستقیماً به مشتریان شما دسترسی دارند، آنها خط مقدم هستند که باید قلب برند شما را حمل کنند و باید در مورد نحوه نمایندگی حرفه ای و عالی کسب و کار به خوبی آموزش ببینند.

هنگامی که مسئولیت ایجاد یک خدمات عالی برای مشتریان را به کارمندان خود واگذار می کنید، باید مطمئن شوید که آنها نیز مانند شما می خواهند کسب و کار شما موفق شود.

کلید این امر ایجاد پایه ای قوی برای مشارکت کارکنان و برداشتن گام های عملی است تا اطمینان حاصل شود که همه کارکنان ماموریت و چشم انداز شرکت را درک کرده و بر اساس آنها عمل می کنند.

شادی و رضایت کارکنان شما نیز حیاتی است. به سمت سطح بالایی از مشارکت کارکنان در بهبود تجربیات مشتری کار کنید.

پیام رسانی مستقیم- 10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

برندها مکالمه با مشتریان را به سطح شخصی تر می برند. پیام های مستقیم (DM) در حال تبدیل شدن به یکی از داغ ترین روندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2020 است.

برندها از برنامه های پیام رسانی مانند فیس بوک مسنجر، وایبر، لاین، واتس اپ و حتی پیام های خصوصی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی توییتر، اینستاگرام و فیس بوک استفاده می کنند. برندها در حال ایجاد ارتباطات شخصی و قابل اعتماد بیشتری با بازار هدف خود هستند تا برند را گرمتر و انسانی تر کنند. این یک راه عالی برای مصرف کنندگان است که بدانند کسب و کار قانونی است زیرا آنها می توانند به شیوه ای شخصی تر با افراد پشت نام تجاری تعامل داشته باشند. پرس و جوها و نگرانی های آنها نیز فوراً اقدام می کنند.

با این حال، از DM یا پیام خصوصی با احتیاط استفاده کنید. مشتری ابتدا باید موافقت کند که برای او پیام ارسال شود، در غیر این صورت شما هرزنامه به نظر می رسید. اگر مشتری ابتدا DM را ارسال کند، بهتر است. همیشه کاربرانی را که پیام های مستقیم ارسال می کنند تشویق کنید تا دسته یا نام کاربری خود را ارائه دهند. اگر نگران پیام‌رسانی هستند، جزئیات مربوط به سؤالاتشان را بپرسید، مانند گواهی خرید، شماره فاکتور و موارد مشابه. بررسی می کند که آیا آنها مشتریان قانونی با درخواست ها یا نگرانی های معتبر هستند یا خیر.

10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ
10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تجسم- 10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

محتوای خواندنی ممکن است در حال حاضر رونق داشته باشد، اما نباید محتوای بصری را فراموش کنید که هنوز بسیار مهم است زیرا مردم همچنان محتوای بصری را به متن ساده ترجیح می دهند. اینستاگرام و پینترست رشد ثابتی را تجربه کرده‌اند، زیرا این واقعیت باقی می‌ماند که مصرف‌کنندگان محتوای دیجیتال به شدت بر روی تصویر متمرکز هستند.

گوگل و سایر شرکت‌ها روی فناوری جستجوی بصری سرمایه‌گذاری می‌کنند زیرا 62 درصد از نسل هزاره بیش از هر فناوری جدید دیگری به جستجوی بصری علاقه دارند.

به خاطر سپردن مطالب بصری نیز آسان تر از محتوای نوشتاری است. افزودن تجسم داده‌ها مانند اینفوگرافیک‌ها، تصاویر و ویدیوها به محتوای شما، آن را پویاتر و جذاب‌تر می‌کند و به شما کمک می‌کند پیام خود را سریع‌تر و تأثیرگذارتر منتقل کنید.

چت بات ها بر خدمات مشتری تسلط خواهند داشت- 10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

چت بات ها نرم افزار هوش مصنوعی (هوش مصنوعی) هستند که به عنوان دربان مجازی عمل می کنند، با مشتریان ارتباط برقرار می کنند و به آنها در خرید، پرس و جو و سایر نگرانی ها کمک می کنند. چت بات ها به گونه ای طراحی شده اند که تعاملات طبیعی یا شبیه انسان داشته باشند، عمدتاً از طریق پنجره های چت متنی. تعاملات کلامی نیز ممکن است، بسته به نوع فناوری چت بات که یک وب سایت از آن استفاده می کند. جدا از برخورد با مشتریان برای پاسخ‌های فوری، پرسش‌های سطح پایین و موارد مشابه، چت‌بات‌ها وظایف یادگیری ماشینی مانند جمع‌آوری بینش داده‌ها، یادگیری رفتارها و ترجیحات مشتری را انجام می‌دهند که همگی برای خدمات مستمر به مشتریان هستند.

از سال 2018، ربات‌های چت برای ده‌ها هزار نفر به ستون‌های اصلی فیس‌بوک تبدیل شده‌اند تا کارهای زیادی مانند ارائه گزارش‌های آب و هوا، خودکار کردن عملکردهای حیاتی پشتیبانی مشتری، و اجازه شخصی‌سازی و متمرکز شدن بیشتر تجربیات کاربر را انجام دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  الگوی طرح فروش ، 10 الگو

80 درصد از کسب‌وکارها بیشتر و بیشتر از چت‌بات‌ها استفاده می‌کنند، زیرا این سرویس 24 ساعته خواهد بود، پاسخ‌های فوری به سؤالات مشتریان ارائه می‌کند و نیاز به استراحت، مرخصی یا پرداخت اضافه کاری را از بین می‌برد. 43 درصد از مصرف‌کنندگان نیز دوست دارند با چت‌بات‌های آنلاین بهتر از مراکز خدمات مشتریان تلفنی تماس بگیرند، زیرا نگرانی‌هایشان سریع‌تر انجام می‌شود.

سلیقه ای- 10 روند برتر در دیجیتال مارکتینگ

جمع آوری داده ها پیشرفته شده است و در طول سال ها به طور چشمگیری بهبود یافته است. به همین دلیل، سطح شخصی سازی ممکن که مصرف کنندگان از برندها انتظار دارند و می خواهند نیز افزایش یافته است.

مصرف کنندگان مملو از پیام های عمومی، ایمیل ها و دیگر انواع مکاتبات هستند و از این نوع استراتژی بازاریابی خسته شده اند. تبلیغات سنتی کارایی خود را از دست می دهد زیرا فاقد عنصر شخصی سازی است که ارتباطات واقعی بین برند و بازار هدف ایجاد می کند.

80 درصد از مصرف کنندگان ترجیح می دهند با برندی تجارت کنند که تجربه مصرف کننده آنها را شخصی سازی کند.

در فیلم Minority Report در سال 2002، شخصیت جان اندرتون با بازی تام کروز، در حالی که در شهر قدم می زند، توسط یک سری تبلیغات شخصی که او را به نام صدا می کنند، بمباران می شود. آن زمان سورئال به نظر می رسید، اما دیگر در این عصر دیجیتال نه.

به عنوان مثال، پیشرفت‌ها در فناوری‌های هوش مصنوعی و یادگیری ماشین، راهی را برای شرکت‌ها ایجاد کرده است تا خدمات شخصی‌سازی شده را به مشتریان خود ارائه دهند، مانند محتوا، طرح‌ها، کمپین‌های ایمیل و توصیه‌های محصول.

میکرو اینفلوئنسرها

اینفلوئنسر مارکتینگ یک روند بازاریابی دیجیتال موثر است. موفقیت آن منجر به این شده است که اینفلوئنسرهای بزرگ می توانند از طریق بررسی ها و تأییدات محصول خود به این موضوع بپردازند. اما اینفلوئنسرها همه چیز را نمی دانند. اگر سابقه و دانش معتبری در مورد موضوع خاصی داشته باشند، خوب و خوب. اما خیلی وقت‌ها، تعداد زیادی از اینفلوئنسرها بیشتر از ارائه یک بررسی آگاهانه و بی‌طرفانه در مورد محصولات و خدمات در جایگاه خود، از محبوبیت خود استفاده می‌کنند. به عنوان مثال، آنها ممکن است انتخاب کنند که محصولات و خدمات را بر اساس حمایت مالی، وابستگی یا تبلیغات در کانال خود ارائه دهند. برخی از اینفلوئنسرها حتی قبل از اینکه درباره محصول شما صحبت کنند، جداول پرداخت و لیست قیمت ارائه شده است. نفوذ رسانه های اجتماعی به یک کالای گران قیمت تبدیل شده است.

ممکن است برخی از اینفلوئنسرها باشند که کارهایی را که انجام می‌دهند برای پیگیری واقعی حقیقت انجام می‌دهند – ارائه نظرات آگاهانه، بی‌طرفانه و واقعی محصول، بازخورد، مقایسه و تأیید. مصرف کنندگان باید از این موضوع آگاه باشند و از آنجایی که این روزها اطلاعات فقط در نوک انگشتان ما قرار دارد، باید خودمان قابل فهم و مدبر باشیم تا در مورد موضوعات خاصی که می خواهیم بیشتر بدانیم، تحقیق کنیم و عمیق تر شویم، نه اینکه فقط به آنها تکیه کنیم. آنچه اینفلوئنسرها می گویند

از آنجایی که رقابت جهانی بین اینفلوئنسرها سخت‌تر می‌شود، شرکت‌های کوچک و متوسط ​​(شرکت‌های کوچک تا متوسط) تصمیم می‌گیرند بر محل خود تمرکز کنند و با اینفلوئنسرهای کوچک تا متوسط ​​نیز کار کنند.

میکرو اینفلوئنسر یک اینفلوئنسر متوسط ​​با جایگاه باریک‌تر، اغلب یک موقعیت جغرافیایی خاص است و به اندازه‌ای محبوب است که در بازار هدف حامیان مالی خود تأثیرگذار باشد. خدمات آنها مقرون به صرفه تر است و نرخ تعامل بهتری نسبت به اینفلوئنسرهای محبوب تر و درجه یک دارد. آنها می توانند زمان بیشتری را به دنبال کنندگان خود اختصاص دهند.

همچنین ارائه خدمات شخصی‌سازی‌شده‌تر با میکرو اینفلوئنسرها و تخصص در یک جایگاه خاص آسان‌تر است، زیرا این میکرو اینفلوئنسرها از قبل نشان‌دهنده جایگاه اصلی هستند.

میکرو اینفلوئنسرها یا اکانت هایی با حدود 30000 فالوور بسیار مفید هستند. آنها 60٪ تعامل بیشتری دارند در حالی که 6.7 برابر مقرون به صرفه تر از اینفلوئنسرهای با فالوورهای بیشتر هستند.

نتیجه

روندها در دنیای بازاریابی دیجیتال به سرعت در حال حرکت هستند. شاهد افزایش روندهای بیشتری مانند فناوری هوش مصنوعی، جستجوی صوتی و محتوای تعاملی بیشتر خواهیم بود. دنیای دیجیتال دائما در حال تغییر است و کسب و کارهایی که تکامل نمی یابند دچار رکود می شوند و عقب می مانند. به سراغ جمعیت‌های جوان‌تر بروید و در عین حال افراد بالغی را که دارید پرورش دهید. سفیری برای مصرف کنندگان خود باشید تا آنها نیز بتوانند در فناوری اطلاعات بیشتری داشته باشند و با سایر نقاط جهان همگام باشند. با پر کردن شکاف بین جمعیت شناسی، در واقع پایه مصرف کننده خود را تقویت و گسترش می دهید. از پلتفرم های متنوعی غیر از وب سایت خود استفاده کنید. جایی باشید که مردم در آن هستند. و مهمتر از همه، با برند، محصول و خدماتی که دارید زندگی مردم را بهتر کنید. این شما را در میان زمان های در حال تغییر و تغییر روندهای بازاریابی دیجیتال بی انتها می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟