10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ ، از آنجایی که مردم زمان بیشتری را در مقابل نمایشگرها می گذرانند، دیجیتال مارکتینگ به مهم ترین ابزار برای دستیابی به مشتریان به روشی موثر تبدیل شده است. بازاریابی دیجیتال کاربران انواع دستگاه های الکترونیکی از رایانه های رومیزی گرفته تا گوشی های هوشمند را هدف قرار می دهد. برای تبلیغ موفقیت آمیز یک تجارت آنلاین و جذب مخاطب، باید از انواع مختلف بازاریابی دیجیتال استفاده کنید.

این روزها اگر می‌خواهید سرنخ‌های واجد شرایط به دست آورید، داشتن یک وب‌سایت دیگر کافی نیست. شما همچنین باید در انواع مختلفی از پلتفرم های بازاریابی دیجیتال، از موتورهای جستجو گرفته تا سایت های رسانه های اجتماعی و گوشی های هوشمند، قابل مشاهده باشید. برای ایجاد یک کسب و کار آنلاین موفق و متمایز شدن از سایرین، به یک استراتژی دیجیتال پیچیده مبتنی بر مطالعه بازار کامل، تجزیه و تحلیل عمیق کسب و کار و بازخورد مداوم نیاز دارید.

10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ
10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

در حالت ایده آل، باید از ترکیبی از انواع مختلف بازاریابی دیجیتال استفاده کنید تا از طریق کانال های مختلف به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید. در این مقاله، متداول ترین انواع بازاریابی دیجیتال در زمان خود را جمع آوری کرده ایم که می تواند به شما در دستیابی به بالاترین میزان موفقیت کمک کند. آنها به شرح زیر است:

1. بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO)

بهینه سازی موتور جستجو (SEO) احتمالاً اولین چیزی است که وقتی افراد در مورد انواع مختلف بازاریابی دیجیتال فکر می کنند به ذهن خطور می کند. کسب و کارهای آنلاین اساساً تحت الحمایه گوگل، بینگ، یاهو و سایر موتورهای جستجو زندگی می کنند. اگر سئو را به درستی انجام می دهید، می توانید ترافیک ارگانیک قابل توجهی را به یک وب سایت جذب کنید. هدف از سئو بهینه سازی محتوا به گونه ای است که آن را در بین اولین نتایج در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) نشان دهد.

چندین روش وجود دارد که می‌توانید برای رتبه‌بندی بالا در SERP استفاده کنید، مانند ایجاد ترکیبی از پیوندهای ورودی و خروجی یا بهینه‌سازی محتوا برای کلمات کلیدی خاص. احتمالاً سخت ترین چیز در مورد سئو این است که دائماً تغییرات الگوریتم های موتورهای جستجو را دنبال کنید و استراتژی و روش های خود را بر اساس آن به روز کنید. سئو برای هر وب سایتی ضروری است، زیرا این روزها هر کسب و کاری محتوای خود را برای موتورهای جستجو بهینه می کند. بنابراین، بدون سئو، اساساً غیرممکن است که در یک بازار رقابتی باقی بمانید.

2. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM)- 10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

سئو تنها راه افزایش ترافیک ورودی از موتورهای جستجو نیست. بازاریابی موتورهای جستجو (SEM) امکان تبلیغ یک محصول در موتورهای جستجو و نمایش آن را در بین نتایج جستجوی پولی فراهم می کند. موتورهای جستجو معمولاً نتایج پولی را بالاتر از نتایج ارگانیک در SERP ها نمایش می دهند. آنها تقریباً مشابه نتایج ارگانیک با تفاوت های کوچک در ظاهر به نظر می رسند، به عنوان مثال، Google یک برچسب کوچک “Ad” را در کنار URL مرتبط نشان می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه دیجیتال مارکتینگ انجام دهیم؟

پرکاربردترین خدمات جستجوی پولی Google AdWords و Bing Ads هستند. آنها به شما امکان می دهند فضای تبلیغاتی را بر اساس کلمات کلیدی هدف، موقعیت مکانی، جمعیت شناسی بیننده و سایر داده ها خریداری کنید. در واقع، بازاریابی موتورهای جستجو یک روش بسیار موثر است، زیرا موتورهای جستجو تبلیغات شما را فقط به مخاطبانی که می خواهید هدف قرار دهید نشان می دهند. در بیشتر موارد، شما باید برای نتایج SEM طبق مدل تبلیغاتی پرداخت به ازای کلیک (PPC) هزینه بپردازید، به این معنی که تنها زمانی از شما هزینه دریافت می شود که شخصی روی تبلیغ شما کلیک کند.

3. بازاریابی رسانه های اجتماعی (SMM)

بدون شک رسانه های اجتماعی ملکه محتوای دیجیتال قرن بیست و یکم هستند. بنابراین، این یکی از مهم ترین انواع بازاریابی دیجیتال است که باید روی آن تمرکز کنید – به خصوص اگر می خواهید یک تجارت B2C را تبلیغ کنید. رسانه‌های اجتماعی صرفاً یک کانال بازاریابی نیست، بلکه راهی برای افراد برای حفظ ارتباط با دوستان و خانواده‌شان، دریافت آخرین اخبار، یا دنبال کردن موضوعات مورد علاقه‌شان است. مانند فیس بوک، توییتر، لینکدین، اینستاگرام و بسیاری دیگر. شما باید مواردی را پیدا کنید که مرتبط با جایگاه مورد نظر شما هستند و کسب و کار را در آنجا تبلیغ کنید.

به اشتراک گذاری محتوای با کیفیت در سایت های رسانه های اجتماعی یک راه عالی برای جذب بینندگان و قرار دادن یک برند به عنوان یک مرجع در یک جایگاه خاص است. همچنین مهم است که دکمه های اشتراک گذاری اجتماعی را در زیر هر پست وبلاگ و صفحه محتوا قرار دهید تا بازدیدکنندگان بتوانند آن را در سراسر شبکه خود به اشتراک بگذارند. علاوه بر این، هر پلتفرم رسانه اجتماعی راه حل های مختلفی برای تبلیغات ارگانیک و پولی ارائه می دهد. تبلیغات پولی توییتر و فیسبوک، کمپین های هشتگ و اینفلوئنسر مارکتینگ از جمله محبوب ترین روش های بازاریابی رسانه های اجتماعی هستند.

10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ
10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

4. بازاریابی محتوا- 10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا یکی دیگر از انواع بازاریابی دیجیتال است که می توانید از آن برای تبلیغ کسب و کار آنلاین استفاده کنید. در واقع، بازاریابی محتوا یک روش غیرمستقیم بازاریابی است، زیرا شما محتوایی را منتشر می کنید که مخاطب به طور طبیعی در هنگام وبگردی پیدا می کند. هدف اصلی بازاریابی محتوا این است که بینندگان را از طریق خواندن، به اشتراک گذاری و اظهار نظر در مورد محتوا با آن ارتباط برقرار کند. می توانید از آن در کنار انواع دیگر بازاریابی دیجیتال مانند SEO یا SEM نیز استفاده کنید. به عنوان مثال، می توانید محتوا را حول کلمات کلیدی هدفمند بسازید تا به نتیجه مطلوب برسید.

محتوای باکیفیت همچنین به شما این امکان را می دهد که مخاطبان را در مورد تخصص یک کسب و کار در یک جایگاه خاص متقاعد کنید. جلب اعتماد مشتریان یکی از مهمترین اهداف بلند مدت دیجیتال مارکتینگ است. می‌توانید محتوای قابل اشتراک‌گذاری را در قالب پست‌های وبلاگ، مقالات سفید، گزارش‌ها یا وبینارها یا با وبلاگ نویسی مهمان در نشریات محبوب در همان جایگاه منتشر کنید.

5. بازاریابی ایمیلی

بازاریابی ایمیلی نوع متفاوتی از تعامل است، زیرا شما با مشتریان در صندوق پستی خود ارتباط برقرار می کنید. اگرچه ایمیل مارکتینگ یکی از قدیمی ترین انواع بازاریابی دیجیتال است، اما همچنان بسیار موفق است. این یک راه عالی برای افزایش وفاداری برند و فروش به مشتریان فعلی است. بر اساس آخرین گزارش آمار ایمیل گروه تحقیقات بازار Radicati (2017-2021)، تعداد ایمیل های ارسال و دریافت شده در روز توسط مشاغل همچنان در حال رشد است، به طور متوسط ​​نرخ 4.4٪.

این مقاله را مطالعه کنید  اصول اولیه دیجیتال مارکتینگ

راه های مختلفی وجود دارد که می توانید از طریق ایمیل مارکتینگ با مشتریان ارتباط برقرار کنید. علاوه بر ایجاد کمپین‌های خبرنامه، می‌توانید ایمیل‌های تأیید، ایمیل‌های تشکر و اعلان‌های ایمیلی درباره به‌روزرسانی‌های محصول را برای آنها ارسال کنید. اگر یک کسب‌وکار محلی را تبلیغ می‌کنید، دعوت‌نامه‌های رویداد نیز راهی عالی برای جذب مخاطبان محلی هستند. این روزها ابزارهای بسیار جذابی وجود دارد که می توانید از آنها برای اجرای کمپین های ایمیل حرفه ای استفاده کنید، از پلتفرم های اتوماسیون بازاریابی مانند MailChimp گرفته تا افزونه های خبرنامه برای پلتفرم های مدیریت محتوای محبوب مانند وردپرس.

6. تبلیغات آنلاین- 10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابان دیجیتال از اولین روزهای ظهور وب از تبلیغات آنلاین استفاده می کردند. نمایش بنرها یا تبلیغات در سایر وب سایت های متعلق به همان جایگاه رایج ترین شکل تبلیغات آنلاین است. می توانید از پلتفرم های آنلاین مانند Google AdSense استفاده کنید که به شما امکان می دهد به طور خودکار تبلیغات را در سایت های محتوای دیگر ارائه دهید. شبکه‌های تبلیغاتی معمولاً به شما امکان می‌دهند پارامترهای سایت‌هایی را که آگهی‌هایتان در آنها ظاهر می‌شوند، بر اساس کلمه کلیدی، مکان، جمعیت‌شناسی مخاطب و سایر داده‌ها پیکربندی کنید.

مجلات آنلاین بزرگتر اغلب بخش های تبلیغاتی خود را نیز دارند. بنابراین، تماس با آنها و خرید فضای تبلیغاتی در وب سایت آنها نیز می تواند راه حل خوبی باشد. برخی از مجلات تخصصی، مانند مجله طراحی وب A List Apart، همچنین دارای برنامه های حمایت مالی هستند که به شما امکان می دهد یک نام تجاری، لوگو و سایر تصاویر را برای مدت زمان معینی (معمولا یک هفته) در پلتفرم خود به نمایش بگذارید.

7. بازاریابی صفحه فرود

صفحات فرود هدفمند می توانند به خوبی با انواع دیگر بازاریابی دیجیتال کار کنند و نرخ تبدیل را به میزان قابل توجهی افزایش دهند. در مفهوم گسترده تر، صفحه فرود به هر صفحه وب اطلاق می شود که بازدیدکنندگان با ورود به یک وب سایت ابتدا روی آن فرود می آیند. از این نظر، صفحات اصلی اغلب به عنوان صفحات فرود نیز عمل می کنند. با این حال، بسیاری از برندها صفحات فرود خاصی را برای کمپین های بازاریابی خود نیز ایجاد می کنند.

بازاریابان دیجیتال صفحات فرود را به تبلیغاتی که به عنوان بنر در سایر وب سایت ها نمایش داده می شوند یا در صفحات نتایج موتور جستجو نمایش داده می شوند پیوند می دهند. بنابراین، هنگامی که کاربران روی تبلیغ کلیک می کنند، مستقیماً به صفحه فرود طراحی شده برای کمپین بازاریابی خاص هدایت می شوند. چندین ترفند وجود دارد که می توانید برای ایجاد یک صفحه فرود تبدیل کننده مانند سرفصل های چشم نواز، طراحی تمیز و سازگار با موبایل و دکمه های فراخوان بسیار قابل مشاهده استفاده کنید.

10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ
10 نوع برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

8. بازاریابی گوشی های هوشمند

مردم همیشه از گوشی های هوشمند خود استفاده می کنند، بنابراین این روزها بازاریابی گوشی های هوشمند نیز از مهم ترین انواع بازاریابی دیجیتال است. این امر به ویژه در صورتی صادق است که مخاطبان هدف شما نسل جوان باشند. در واقع، شما گزینه های زیادی برای دستیابی به مشتریان بالقوه خود از طریق گوشی های هوشمند آنها دارید. طبق گزارش اخیر ارائه‌دهنده ارتباطات تجاری Esendex، پیام‌های متنی در سال 2018 میانگین نرخ باز شدن جهانی 94 درصد را داشته‌اند. در نتیجه، بازاریابی تلفن‌های هوشمند فرصتی باورنکردنی برای تبلیغ یک تجارت آنلاین است.

این مقاله را مطالعه کنید  چرا دیجیتال مارکتینگ مهم است؟

علاوه بر ارسال پیام‌های متنی برای مشترکین، می‌توانید با ارائه برنامه‌های تلفن همراه رایگان برای دستگاه‌های اندروید و iOS، مخاطبان را بیشتر جذب کنید. برنامه شما همچنین می تواند اقدامات خاصی را انجام دهد که دید را افزایش می دهد. به عنوان مثال، می‌تواند به کاربران اعلان‌های فشاری را در زمان واقعی ارسال کند که وقتی محتوای جدید در وب‌سایت در دسترس است، در گوشی‌های هوشمندشان ظاهر می‌شوند. پلتفرم‌های پیام‌رسان محبوب مانند مسنجر و تلگرام نیز به شما امکان می‌دهند ربات‌های بازاریابی ایجاد کنید که با استفاده از آن‌ها می‌توانید مشتریان جدیدی را به روشی انسان‌محور به دست آورید.

9. بازاریابی وابسته

بازاریابی وابسته به شما این امکان را می دهد که حجم کاری بازاریابی خود را با برون سپاری آن به ارائه دهندگان خدمات خارجی کاهش دهید. با بازاریابی وابسته، شما فقط پس از بسته شدن معامله توسط شرکت وابسته و خرید محصول توسط مشتری، هزینه تبدیل را پرداخت می کنید. بازاریابان وابسته همه فعالیت های بازاریابی مرتبط را از قرار دادن بنر تا صفحات فرود انجام می دهند. احتمالاً بهترین چیز در مورد بازاریابی وابسته این است که هیچ هزینه اولیه ای ندارد و می توانید در مورد شرایط و نرخ هایی که به شرکت های وابسته پرداخت می کنید تصمیم بگیرید.

احتمالاً قابل‌توجه‌ترین برنامه آنلاین وابسته، Amazon Associates است که به هر کسی اجازه می‌دهد محصولات آمازون را تبلیغ کند و پس از معاملات بسته، کمیسیون دریافت کند. کسب‌وکارهای کوچک‌تر نیز می‌توانند از برنامه‌های وابسته استفاده کنند – این یک نوع بازاریابی دیجیتال محبوب در بخش فناوری است. با این حال، تنها در صورتی باید یک برنامه وابسته را شروع کنید که ابزاری برای نظارت و آموزش صحیح به شرکت های وابسته دارید.

10. بازاریابی ویروسی

بازاریابی ویروسی از انواع بازاریابی دیجیتالی که در این مقاله ذکر شده است استفاده می کند. ماهیت بازاریابی ویروسی ایجاد یک پست، ویدئو، میم یا نوع محتوای کوتاه دیگری است که مانند یک ویروس در سراسر وب پخش می شود. برای ایجاد یک کمپین بازاریابی ویروسی موفق، باید محتوای یکسانی را در چندین کانال مانند توییتر، یوتیوب، پست‌های وبلاگ، خبرنامه‌ها در مدت زمان کوتاهی تبلیغ کنید.

 

بسته بندی

برای دستیابی به بهترین نتایج تجاری، باید تصمیم بگیرید که از چه نوع بازاریابی دیجیتالی می خواهید استفاده کنید. انواعی وجود دارد که به هر حال باید از آنها استفاده کنید مانند بهینه سازی موتورهای جستجو و بازاریابی رسانه های اجتماعی، در حالی که برخی دیگر به صنعت بستگی دارند. هنگامی که انواع بازاریابی دیجیتالی را که استفاده می کنید برنامه ریزی می کنید، نه تنها به نرم افزار بلکه به سخت افزار نیز فکر کنید. اگر مخاطبان هدف از نوع خاصی از دستگاه استفاده می کنند، شما نیاز به حضور در آن نوع دستگاه نیز دارید. همچنین تا جایی که می توانید از مشتریان فعلی بازخورد جمع آوری کنید، زیرا هیچ راه بهتری برای ایجاد اعتماد و تعامل با آنها در سطح شخصی وجود ندارد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − 6 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟