15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ

15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ

15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ ، استراتژی های بازاریابی دیجیتال در دهه گذشته به شدت تغییر کرده است. بازاریابان تکنیک های مشکوک مانند سئو کلاه سیاه، تبلیغات فریبنده، ایمیل های انبوه و حذف محتوا را کنار گذاشته اند تا از عواقب قانونی (GDPR، CCPA و غیره) و جریمه شدن توسط موتورهای جستجو و سایر پلتفرم های دیجیتال جلوگیری کنند. از آنجایی که سال 2020 رویکردی معتبر و همه‌کانالی برای بازاریابی می‌طلبد، در اینجا 15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ برای سال با نمونه‌هایی از استراتژی دیجیتال مارکتینگ برای الهام بخشیدن به شما آورده شده است.

15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ
15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استراتژی دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ

استراتژی بازاریابی دیجیتال شامل استفاده استراتژیک از کانال های دیجیتالی منتخب برای رسیدن به اهداف بازاریابی و شرکت شما است. کانال‌های دیجیتال شامل بازاریابی محتوا، فعالیت‌های سئو، بازاریابی رسانه‌های اجتماعی، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات دیجیتال و غیره است. یک استراتژی می‌تواند یک برنامه جامع باشد که نحوه استفاده از کانال‌های بازاریابی دیجیتال مختلف را در طول قیف بازاریابی پوشش دهد یا می‌تواند شامل یک کانال خاص باشد. برنامه عملیاتی که از استراتژی اصلی پشتیبانی می کند.

اهمیت استراتژی بازاریابی دیجیتال در نتیجه کسب و کار- 15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال به خوبی تعریف شده به مشتریان بالقوه کمک می کند تا سفر خریدار را طی کنند. این سازمان ها را قادر می سازد تا در هر نقطه تماس ممکن با کاربران ارتباط برقرار کرده و بر آنها تأثیر بگذارند. در اینجا سه ​​دلیل وجود دارد که چرا یک استراتژی بازاریابی دیجیتال منجر به نتایج کسب و کار می شود:

1. به شما کمک می کند یک تجربه شخصی ارائه دهید

نیروی فروش دریافت که 53% از مشتریان همیشه انتظار پیشنهادهای شخصی دارند و 62% انتظار دارند که برندها نیازهای خود را پیش بینی کنند. این امر همچنین هوش مصنوعی را برای شرکت‌هایی در صنایعی که به دنبال تجربه مشتری بهتر (CX) هستند، ضروری می‌کند. کانال های بازاریابی دیجیتال به شما این امکان را می دهند که مخاطبان هدف خود را بر اساس ویژگی های جمعیت شناختی، روانشناختی و جغرافیایی تقسیم بندی کنید. همچنین می توانید بخش ها را بر اساس علایق، الگوهای خرید و استفاده از محصول تعریف کنید. تقسیم بندی اصلاح شده همچنین به شما امکان می دهد تا از طریق بازاریابی ایمیلی یک تجربه شخصی سازی شده ارائه دهید. اگرچه تبلیغات دیجیتال ممکن است به اندازه بازاریابی ایمیلی شخصی سازی نشده باشد، اما به شما این امکان را می دهد که پیام خود را از طریق روش های هدف گیری مانند بازاریابی مجدد و مخاطبان مشابه به مخاطبان مناسب برسانید.

2. به شما امکان می دهد ROI را به طور دقیق ردیابی کنید

روزهایی که بودجه هنگفتی را صرف تبلیغات چاپی، رادیویی و بیلبورد می کنید، بدون اطمینان از اینکه آنها پولی به همراه دارند، گذشته است. پلتفرم‌های بازاریابی دیجیتال به حدی تکامل یافته‌اند که به اندازه کافی پیچیده هستند تا به شما در شناسایی میزان درآمد هر پلتفرم کمک کنند. رسانه تبلیغات دیجیتال در اینجا به ویژه قدرتمند است زیرا معیارهای زیادی برای ردیابی هزینه تبلیغات شما ارائه می دهد. علاوه بر این، مدل‌های اسناد مختلف به شما امکان می‌دهند تأثیر هر نقطه تماس مشتری را اندازه‌گیری کنید.

3. به شما انعطاف پذیری می دهد تا فعالیت های خود را تغییر دهید

بازاریابی دیجیتال انعطاف پذیر است. می‌توانید فعالیت‌های بازاریابی را بر اساس خروجی آن‌ها افزایش یا کاهش دهید. با بهینه سازی راه های عملکرد بهتر، می توانید هزینه های خود را به طور موثر مدیریت کنید. و تمام این تغییرات و چرخش ها را می توان در حال حرکت انجام داد.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی کلیدی
15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ
15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

15 استراتژی بازاریابی دیجیتال با مثال- 15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ

اکنون که می دانیم چگونه بازاریابی دیجیتال به بازاریابان کمک می کند تا به اهداف تجاری دست یابند، بیایید به پانزده استراتژی بازاریابی دیجیتال برای سال 2020 نگاهی بیندازیم. شرکت بین المللی گوش دادن و تجزیه و تحلیل اجتماعی، Talkwalker، کمپین های بازاریابی دیجیتال را در سال 2019 تجزیه و تحلیل کرد و برخی از بهترین و بدترین کمپین های بازاریابی دیجیتال را در فهرستی از آنها فهرست کرد. اوج و مشکلات آنها را گزارش می دهند. ما به برخی از بهترین کمپین ها نگاه کردیم تا نمونه هایی از استراتژی بازاریابی دیجیتال را از BMW و Pepsi برای شما بیاوریم.

سئو و استراتژی های بازاریابی محتوا- 15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا و سئو تا حدی دست به دست هم می دهند. بیایید به سه استراتژی نگاه کنیم که می تواند در هر دو جنبه برای شما مفید باشد:

1. موقعیت صفر را هدف بگیرید
موقعیت صفر یک قطعه برجسته در صفحه اول صفحه نتایج موتور جستجوی گوگل (SERP) است.

2. برای تمام مراحل قیف محتوا ایجاد کنید
اگر محتوای شما در SERP ها رتبه خوبی دارد اما با نرخ پرش بالا یا متوسط مدت زمان جلسه کم مواجه است، این می تواند به خوبی موردی از عدم تطابق انتظارات باشد. جستجوگر با هدف وارد وب سایت شما می شود و محتوای شما انتظارات او را برآورده نمی کند. بازاریابان زمان زیادی را صرف ایجاد محتوای برتر (TOFU) می کنند، اما به محتوای متوسط و پایین قیف نمی پردازند.

ترکیب محتوای خود را از نظر قالب ها و موضوعات متنوع کنید. برای بهبود تطبیق پذیری ابتکارات بازاریابی محتوای خود، به اینفوگرافیک ها، ویدئوها، پادکست ها، همراه با متن بپردازید. به طور مشابه، پرس و جوهایی را که تنها به TOFU محدود نمی شوند، رسیدگی کنید. محتوای عمیق تری ایجاد کنید که به شما کمک می کند بازدیدکنندگان را به مشتریان بالقوه و بالقوه ها را به مشتریان تبدیل کنید.

3. محتوای بیشتر با مارک مشترک امسال
محتوای برند مشترک صرفاً یک همکاری برند برای انتشار یک قطعه محتوا است. این به برندهای شرکت کننده اجازه می دهد تا تخصص خود را به نمایش بگذارند و آگاهی از برند ایجاد کنند. می‌توانید گزارش‌های تحقیقاتی جامع یا آغازگرهای موضوعی، میزبان وبینارها، ایجاد یک مجموعه ویدیو یا پادکست و غیره ایجاد کنید.

در نکته قبل در مورد هدف قرار دادن دو مرحله آخر قیف صحبت کردیم. محتوای برند مشترک می تواند به شما در انجام این کار کمک کند. و با استفاده از تغییر کاربری محتوا، می‌توانید فرآیند تولید محتوای خود را برای کانال‌های مختلف بازاریابی دیجیتال تقویت کنید و تلاش‌های توزیع خود را افزایش دهید.

استراتژی های رسانه های اجتماعی

بیش از دو دهه از معرفی رسانه‌های اجتماعی می‌گذرد و نحوه ارتباط ما با مردم را تغییر داده است. در حالی که ویژگی‌های جدیدتر مانند داستان‌ها، تجارت اجتماعی و غیره تجربه رسانه‌های اجتماعی را جوان‌تر کرده‌اند، در اینجا سه استراتژی رسانه‌های اجتماعی وجود دارد که باید امسال در نظر بگیرید:

4. ایجاد جوامع
دسترسی ارگانیک به پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی در طول سال ها کاهش یافته است. در حالی که شرکت‌های بزرگ با جیب‌های عمیق می‌توانند بخش خوبی از بودجه را برای تبلیغات رسانه‌های اجتماعی اختصاص دهند، مدل نمایان بودن پرداخت به بازی برای سازمان‌های کوچک‌تر کار نمی‌کند.

یک راه حل برای این، ایجاد جوامع در رسانه های اجتماعی با استفاده از ویژگی های گروه بومی است. ماهیت نزدیک جوامع/گروه‌ها حس انحصار را برای اعضای خود فراهم می‌کند و به برندها اجازه می‌دهد تا در سطح یک به یک درگیر شوند. اگرچه توییتر ممکن است ویژگی گروهی نداشته باشد، اما برندها می‌توانند هنگام پاسخ دادن به سؤالات و شکایات مخاطبان سریعاً پاسخ دهند و به طور منظم چت‌های توییتری را میزبانی کنند تا با دنبال کنندگان خود تعامل داشته باشند. برندها همچنین می‌توانند کانال‌های Slack ایجاد کنند تا اعضای جامعه همفکر را برای ادامه گفتگو گرد هم بیاورند.

این مقاله را مطالعه کنید  استراتژی های دیجیتال مارکتینگ برای سال 2022

5. بازاریابی میکرو اینفلوئنسر
موج بازاریابی کلان اینفلوئنسر در حال فروکش است زیرا مصرف کنندگان اکنون اعتماد و تخصص را به نفوذ ترجیح می دهند. برندها همچنین متوجه شده اند که سرمایه گذاری در اجرای کمپین های میکرو اینفلوئنسر انتخاب معقولی است. به عنوان مثال، یک شرکت گوشی‌های هوشمند ممکن است با یک یوتیوب‌بر فناوری ارتباط برقرار کند تا اینکه با یک فرد مشهور کار کند.

میکرو اینفلوئنسرها در جایگاه خود متخصصان شناخته شده ای هستند و به نظر می رسد قابل اعتماد هستند. همچنین، از آنجایی که پیشنهادات شما و اینفلوئنسر از یک جایگاه هستند، هیچ تناسبی بین مخاطب و پیام وجود ندارد. میکرو اینفلوئنسرها نیز در مقایسه با سلبریتی های جریان اصلی نسبتا ارزان تر هستند. و با توجه به اینکه برندها در حال حاضر محتوای تولید شده توسط کاربر را تشویق می کنند، دسترسی آنها به مرور زمان افزایش خواهد یافت.

6. سایر پلتفرم های رسانه های اجتماعی را کاوش کنید
پلتفرم های اصلی رسانه های اجتماعی مانند فیس بوک، توییتر، اینستاگرام و لینکدین اشباع شده اند. سر و صدای مداوم برند در این پلتفرم‌ها می‌تواند کاربران را نسبت به پیام‌های برند در سال‌های آینده بی‌حساس کند.

سازمان ها باید ترکیب رسانه های اجتماعی خود را با ارزیابی سایر پلتفرم ها و نحوه بهره مندی از آنها متنوع کنند. برای مثال، اگرچه TikTok ممکن است یک پلتفرم ایده‌آل برای برند شما نباشد، اما می‌تواند با اینفلوئنسرها برای اجرای یک کمپین خاص TikTok تعامل داشته باشد.
پلتفرم های مرتبط دیگری را در جایگاه خود شناسایی کنید که می توانید از آنها بهره مند شوید. به عنوان مثال، برندها می توانند سرور/نمونه خود را در Mastodon، یک شبکه اجتماعی منبع باز ایجاد کنند و از کاربران دعوت کنند تا برای ایجاد یک پلت فرم رسانه اجتماعی خاص به آن بپیوندند.

15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ
15 استراتژی برتر دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

استراتژی های تبلیغات دیجیتال

تبلیغات دیجیتال شاید پویاترین جنبه اکوسیستم بازاریابی دیجیتال باشد. کانال های تبلیغاتی جدید، روش های هدف گیری و قالب های تبلیغاتی به طور مکرر در حال ظهور هستند. این سه استراتژی را برای تقویت ابتکارات تبلیغات دیجیتال خود در سال جاری امتحان کنید:

7. هدف گذاری متنی را به تبلیغات ترجیح دهید
در هدف گذاری متنی، تبلیغات بر اساس محتوای صفحه وب ظاهر می شوند. این روش هدف‌یابی تضمین می‌کند که شما با مخاطبانی ارتباط برقرار می‌کنید که ممکن است از قبل به محصول شما علاقه‌مند باشند. هدف‌گیری متنی سنتی در درجه اول مبتنی بر کلیدواژه است. با توجه به پیشرفت در هدف‌یابی مبتنی بر یادگیری ماشین، هدف‌گیری معنایی به جای کلمات کلیدی، معنا و احساس صفحه وب را در حین قرار دادن تبلیغات ارزیابی می‌کند و از این رو ارتباط تبلیغات را افزایش می‌دهد.

8. بانک در تبلیغات ویدئویی
فیس بوک و گوگل دو غول در فضای بازاریابی دیجیتال هستند. وقتی به طور خاص در مورد بازاریابی ویدیویی صحبت می شود، فیس بوک خودش و اینستاگرام را دارد و گوگل یوتیوب را دارد.
طبق گزارش Salesforce Digital Advertising 2020، برندها 44 درصد از بودجه تبلیغات را به فیس بوک، اینستاگرام و یوتیوب اختصاص دادند. با توجه به عادات مصرف ویدیوی کاربران، ویدیو به این زودی ها محو نخواهد شد و بنابراین بازاریابان باید تبلیغات ویدیویی را در اولویت قرار دهند.

9. با صدای برنامه‌نویسی آزمایش کنید
ظهور پادکست ها و برنامه های پخش صدا به بازاریابان راه دیگری برای ارتباط با مخاطبان خود داده است. صدای برنامه‌ای به شما امکان می‌دهد تا تبلیغات را به‌طور خودکار در محتوای صوتی مانند پادکست‌ها یا سایر برنامه‌های پخش صدای دیجیتال قرار دهید.
قالب‌های تبلیغاتی مانند همراه، پادهای تبلیغاتی، آگهی‌های قبل و میان رول، بسته به نیاز شما، مزایای متمایزی را ارائه می‌دهند. شرکت هایی مانند Google، Rubicon Project، SoundCloud و BBC در حال حاضر ویژگی های تبلیغات صوتی برنامه ای را ارائه می دهند.

استراتژی های بازاریابی ایمیلی

ایمیل هنوز هم یکی از موثرترین کانال ها برای رسیدن به مخاطب هدف شماست. فرصت‌های بی‌شمار بخش‌بندی، شخصی‌سازی و اتوماسیون به شما این امکان را می‌دهد تا تجربه مشتری (CX) را افزایش دهید. شما می توانید این استراتژی ها را برای موفقیت در بازاریابی ایمیلی خود اجرا کنید:

این مقاله را مطالعه کنید  مهارت های بازاریاب دیجیتال خبره

10. ایمیل های سازگار با موبایل طراحی کنید
در سال 2020، تقریباً 4 میلیارد کاربر ایمیل و 3.2 میلیارد کاربر تلفن هوشمند در سراسر جهان وجود دارد. اگر ایمیل‌های شما را نمی‌توان در دستگاه تلفن هوشمند مشاهده کرد، ممکن است بر اثربخشی تلاش‌های بازاریابی ایمیلی شما تأثیر بگذارد.

11. در مورد استاندارد ایمیل BIMI فکر کنید
نشانگرهای برند برای شناسایی پیام (BIMI) یک استاندارد ایمیل برای احراز هویت برند شما است. این یک فایل متنی است که در سرور ارسال شما ذخیره می شود. هدف این استاندارد کمک به کاربران است که ایمیل های برند معتبر را از ایمیل های تقلبی تشخیص دهند. این کار را با نمایش لوگوی برند در کنار ایمیل شما در صندوق ورودی انجام می دهد. بسیاری از برندها اجرای استاندارد BIMI را آغاز کرده اند.

برای پیاده سازی این استاندارد باید گواهی علامت تایید شده (VMC) را از یک مرجع تایید کننده علامت (MVA) مانند DigiCert دریافت کنید.
اما همانطور که در حال برنامه‌ریزی برای پیاده‌سازی BIMI هستید، مطمئن شوید که شهرت فرستنده خوبی دارید و از قبل استانداردهای دیگر احراز هویت ایمیل مانند SPF، DKIM، DMARC و ARC را دارید.

12. کاربر را قادر به تعامل با ایمیل های شما کنید
بازاریابی ایمیلی نباید یک کانال منفعل باشد. وقتی در رسانه های اجتماعی هستید، این پلتفرم دائماً از شما درخواست می کند تا شما را در پلتفرم نگه دارد. برندها باید در مسیرهای مشابهی فکر کنند تا تعامل ایمیل را افزایش دهند.

برندها می توانند با معرفی نظرسنجی یا نظرسنجی ایمیل های خود را تعاملی کنند یا با استفاده از چرخ فلک ها طول ایمیل ها را کوتاه کنند. و ما فکر نمی کنیم که روند استفاده از GIF های متحرک به این زودی ها از بین نرود.

استفاده از فناوری نسل بعدی

تاکنون، ما استراتژی‌های خاص کانال را دیده‌ایم. از آنجایی که بازاریابی در مورد پذیرش فناوری‌های جدید بسیار چابک است، بیایید به سه فناوری نوظهور که بازاریابان باید در استراتژی بازاریابی دیجیتال خود پیاده‌سازی کنند، نگاهی بیندازیم.

13. اینترنت اشیا (IoT)
اینترنت اشیا با بهبود جنبه شخصی سازی خرید، پیشنهادات فوق العاده ای برای بازاریابی خرده فروشی نشان داده است. بازاریابان می توانند با استفاده از بازاریابی جغرافیایی از اینترنت اشیا بهره مند شوند. Geofencing سرویسی است که یک مرز مجازی را در اطراف یک مکان پیاده‌سازی می‌کند و قوانین خاصی را هنگام ورود یک دستگاه IoT اجرا می‌کند (به عنوان مثال، ارسال یک اعلان فشار روی یک دستگاه تلفن همراه).

علاوه بر سایر دستگاه‌های اینترنت اشیا، یک گوشی هوشمند ساده می‌تواند برای استفاده از هدف‌گیری geofencing موثر باشد. به عنوان مثال، بازاریابان می‌توانند هنگام ورود کاربر به geofence، اعلان‌ها یا پیام‌های خودکار ارسال کنند. از این تکنیک می توان برای یادآوری خرید محصول، ارائه کوپن و … به کاربر استفاده کرد.

14. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی (AR/VR)
فناوری AR/VR تجربه ای همهجانبه را برای کاربران فراهم می کند و قبلاً توسط برندها برای بهبود CX پذیرفته شده است. پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی از AR برای ایجاد فیلترها و لنزهایی استفاده کرده‌اند تا کاربران را به پلتفرم چسبیده نگه دارند.

AR/VR قادر به تکرار تجربیات واقعی است و می تواند برای شبیه سازی سناریوهای مختلف استفاده شود. به عنوان مثال، برندها در حال حاضر از این فناوری استفاده می کنند تا کاربران بتوانند محصولات خود را قبل از خرید به صورت مجازی و ارائه یک تور مجازی از محصولات خود امتحان کنند. در حین پیاده سازی آن در استراتژی خود، می توانید گزینه های استفاده از آن را به عنوان ابزار گیمیفیکیشن نیز ارزیابی کنید.

15. هوش مصنوعی مکالمه
دستیارهای دیجیتال و چت بات ها دیگر جدید نیستند، اما بسیاری از برندها هنوز فرصت استفاده از آنها را برای بهبود نتایج بازاریابی خود از دست می دهند. چت بات ها و دستیارهای دیجیتال قادر به ارائه محتوا، کمک به کاربران در خرید، ارائه پشتیبانی از مشتری، رزرو بلیط یا رزرو و غیره هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − یک =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟