مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان

مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان ، مشتریان مدرن در گوگل جستجو می کنند، از فیس بوک استفاده می کنند، وبلاگ ها را می خوانند و صدها بار در روز از وب سایت ها و برنامه های زیادی بازدید می کنند. استفاده از اینترنت برای آنها بخش مهمی از زندگی است و فواید و کاربردهای زیادی از اینترنت برای آنها دارد و به همین دلیل از آن استفاده می کنند.

مشتریان از یوتیوب برای سرگرمی و آموزش استفاده می کنند، دوره های آنلاین برگزار می کنند، از رسانه های اجتماعی برای ارتباط با علایق خود استفاده می کنند، وبلاگ می خوانند تا آموزش ببینند، خرید آنلاین برای صرفه جویی در وقت و هزینه دارند و از موتور جستجو برای یافتن اطلاعات محلی و بین المللی استفاده می کنند. در مورد هر چیزی مانند موضوع آموزشی، محصول و خدمات. امروزه مشتری قدرتمندتر، پیشرفته تر، تحصیل کرده، فنی و باهوش تر است.

دلایل این تغییر تکامل فناوری اطلاعات مانند استفاده از اپلیکیشن ها در موبایل، کامپیوتر و ابزارهای ارتباطی و غیره است. و هزینه کم استفاده از اینترنت به نفع مشتریان، مردم عادی و شرکت ها بوده است.

همه اینها متحول کننده روش ها، تکنیک ها و ابزارهای بازاریابی بود. این تغییر به عنوان بازاریابی، تبلیغات و فروش دیجیتال یا آنلاین شناخته می شود. اما سوال اینجاست که بازاریابی آنلاین چگونه به مشتریان کمک می کند، چگونه و چرا برای مشتریان مفید است و غیره.

مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

مزایای بازاریابی آنلاین برای مشتریان چیست؟

به راحتی کسب و کار خود را پیدا کنید
بازاریابی آنلاین به مشتریان کمک می کند تا راه حل ها و کسب و کارها را پیدا کنند. به عنوان مثال، شما در حال اداره یک خانه اقامتی هستید و به دنبال مهمان و گردشگر برای اقامت در آنجا هستید. اما چگونه مردم می دانند که اقامت در خانه شما در مقصدی که در حال سفر هستند وجود دارد؟

پاسخ این است که آنها با جستجو در گوگل آن را می دانند. در نقشه می بینند. آنها از وب سایت اقامت در خانه شما بازدید می کنند. نظرات/بازخورد مهمان قبلی درباره اقامت شما در خانه را می بینند. آنها بهترین دسته بندی اتاق ها را پیدا و انتخاب می کنند. و با شما تماس می گیرند.

اکنون آنها این کار را از خانه یا در حین مسافرت با ماشین انجام می دهند. آیا می‌توانید خانه خود را در میان کوه‌هایی که اطراف جنگل‌ها را پوشانده‌اند بدون اینترنت پیدا کنید؟ نه اینطور نیست.

به همین دلیل است که تلاش‌های دیجیتال مارکتینگ مانند فهرست اقامت در خانه در نقشه گوگل و google my business، وب‌سایت خانه ماندن و صفحه رسانه اجتماعی اقامت در خانه به آنها کمک کرد تا اطلاعات و اتاق‌هایی را که به دنبال آن هستند، پیدا کنند.

به این ترتیب بازاریابی آنلاین اقامت در منزل شما به گردشگران و مسافران کمک کرد تا با شما تماس بگیرند.

مشتریان می توانند محصول و خدمات شما را در بازار بیابند:- مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
استفاده گسترده جهانی از اینترنت به افراد کمک می کند تا هر نوع اطلاعاتی را که در هر زمان به دنبال آن هستند بیابند.

برای مثال، افرادی هستند که به دنبال طرح‌ها و مواد داخلی/خارجی خانه مانند رنگ، تخته‌های تخته سه لا، شیرهای آب حمام، حوض‌های شستشوی نفیس، دوش جنگل بارانی و غیره در بازار هستند. اما متأسفانه، کیفیت، قیمت و رفتار فروشنده را دوست نداشتند.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک دیجیتال مارکتینگ به کسب و کار

مشتریان می توانند استراتژی هایی را قبل از رزرو برنامه ریزی کنند:
بازاریابی آنلاین و اینترنت گزینه هایی را در اختیار مصرف کنندگان قرار می دهد تا قبل از رزرو بسته تور، استراتژی هایی بسازند. تقریباً همه انواع آژانس های مسافرتی، شرکت های تور، راهنمایان تور و وب سایت ها در حال تبلیغ و تبلیغ بسته های تور و مقاصد سفر هستند. آنها بازاریابی آنلاین را با هدف قرار دادن جستجوهای مربوط به سفر در تبلیغات جستجوی Google انجام می دهند، آنها وب سایت آژانس تور خود را برای موتورهای جستجو بهینه سازی می کنند، وبلاگ مسافرتی را در وب سایت تجاری اجرا می کنند و همچنین به وب سایت های شخص ثالث / بازاریابان دیجیتال پول می پردازند. برای آنها سرنخ های تور ایجاد کنید.

تمام این شیوه‌های بازاریابی آنلاین آژانس‌های تور، شرکت‌ها و نمایندگان به مردم کمک می‌کند تا بهترین مقصد سفری را که می‌خواهند سفر کنند، برنامه‌ریزی کنند/انتخاب کنند. این به آنها کمک می کند تا بسته های سفر، قیمت ها، ویژگی ها، هتل ها، غذا و وسایل نقلیه را با هم مقایسه کنند.

وبلاگ سفر در وب سایت آژانس تور به مشتریان کمک می کند تا اطلاعاتی در مورد مکان هایی که برای سفر رزرو می کنند پیدا کنند. این یک مثال دیگر است که چگونه بازاریابی آنلاین به مشتریان کمک می کند تا نه تنها در زمان، پول صرفه جویی کنند، بلکه به ایجاد برنامه سفر مناسب و منظم با خانواده خود قبل از پرداخت هر پولی کمک می کند.

اگر آژانس مسافرتی دارید یا خدمات مسافرتی را برای مردم در هند، هیماچال و هر جای دنیا ارائه می‌دهید یا به دنبال راه‌اندازی تجارت سفر هستید، داشتن یک وب‌سایت آژانس تور، استراتژی بازاریابی محتوا و غیره ضروری است. شما می‌توانید استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال بسازید که به افراد کمک می‌کند و الهام‌بخش آن‌ها می‌شوند تا با شما سفر کنند. اگر برنامه خود را با موفقیت اجرا کنید، رزرو تور نیز دو و سه برابر خواهد شد.

مقایسه آسان قیمت و کیفیت برای مشتریان:- مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
بازاریابی آنلاین و تبلیغات کسب و کار به مشتریان کمک می کند تا قیمت ها و ویژگی های محصولات را با هم مقایسه کنند. وب‌سایت‌ها/وبلاگ‌ها/برنامه‌های بسیاری در سرتاسر جهان برای تبلیغ و تبلیغ کسب‌وکارها وجود دارند تا مشتریان بتوانند فکر کنند و تصمیم درستی برای خرید بگیرند.

برای مثال، هتل‌هایی هستند که وب‌سایت‌ها/برنامه‌هایی را فهرست می‌کنند که در آن‌ها همه هتل‌ها/اتاق‌ها با قیمت‌ها و ویژگی‌ها فهرست شده‌اند. اکنون این به مشتریان این امکان را می‌دهد تا دریابند کدام یک برای رزرو مناسب‌تر است. این امکان را به آنها می دهد تا قیمت اتاق ها و ویژگی های مختلف را با هم مقایسه کنند. این به آنها کمک می کند تا همه چیز را از قیمت هتل های مختلف، ویژگی ها و در دسترس بودن اتاق ها فقط در یک مکان پیدا کنند.

این یک بازاریابی آنلاین است و به مردم کمک می کند حتی برای رزرو هتل تخفیف بگیرند. اکنون از بسیاری جهات مانند صرفه جویی در زمان، دریافت تخفیف، دریافت همه چیز درباره هتل در یک مکان، به نفع مشتریان است. در غیر این صورت آنها باید ساعت ها وقت بگذارند تا قیمت ها، ویژگی ها و نظرات هتل ها را با بازدید از هر وب سایت مقایسه کنند. اینگونه است که برنامه های کاربردی/پورتال/بازار دیجیتال مارکتینگ به مردم کمک می کند تا در زمان، پول و منابع صرفه جویی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت دیجیتال مارکتینگ کمک به کسب و کار
مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان – کالج نوین

راه های زیادی برای دانستن تجربیات قبلی مشتری:- مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
مشتری عاقل امروزی از اینترنت استفاده می کند و از وبلاگ بررسی محصولات بازدید می کند، ویدیوهای بررسی را تماشا می کند و نظرات/بازخوردهای قبلی فروشندگان را درک می کند. امروز، آن‌ها نمی‌خواهند پول را در هر جایی و روی هر چیزی بدون تأیید بازگشت سرمایه واقعی سرمایه‌گذاری کنند.

اینگونه است که بازاریابی دیجیتال به آنها کمک می کند تا تصمیمات خرید را هوشمندانه اتخاذ کنند.

در دسترس بودن کانال های ارتباطی:
ارتباط موثر روش شماره یک در بازاریابی آنلاین برای رشد فروش و ترویج تجارت آنلاین است. و با انجام بازاریابی آنلاین از طریق بسیاری از چیزها امکان پذیر است.

برای مثال، استفاده از گزینه‌های چت/کلیک برای تماس/فرم انجمن/پشتیبانی مشتری و غیره در وب‌سایت کسب‌وکار، فهرست کسب‌وکار من در گوگل و صفحه کسب‌وکار فیس‌بوک راحت‌ترین راه برای مشتریان است. این بخشی از استراتژی بازاریابی آنلاین است. اما به مشتریان کمک می کند تا در مورد محصولات و خدمات ارتباط برقرار کنند. آنها می توانند قبل و بعد از خرید سوال بپرسند. و پشتیبانی مشتری می تواند در زمان واقعی به آنها کمک کند.

به عنوان مثال، اگر خدمات کوچینگ کسب و کار را به مشتری ارائه می دهید، ارائه گزینه ارتباط با شما برای آنها مهم ترین بخش است. آنها می توانند سؤال را بپرسند و شما می توانید در زمان واقعی پاسخ دهید.

این به مشتریان این امکان را می دهد که از استخدام شما برای مربیگری در تجارت خود احساس رضایت کنند. ممکن است مشتریان برای پرسیدن سوال در یک جلسه آفلاین مردد و بی اعتماد باشند. به همین دلیل است که باید به آنها اعتماد به نفس و راهی آسان برای پاسخ به سؤالاتشان بدهید. و شما می توانید آن را به صورت آنلاین انجام دهید.

و این برای مشتریان محلی و خارج از کشور موثر است. اما اگر ویژگی‌های چت، انجمن و FA در وب‌سایت خدمات مربیگری کسب‌وکار و رسانه‌های اجتماعی شما وجود ندارد یا بازاریابی آنلاین انجام نمی‌دهید، مشتری چگونه می‌تواند با شما ارتباط برقرار کند و با شما ارتباط برقرار کند. چگونه می توانید بتوانید به دانش آموزان بیشتری کمک کنید.

به همین دلیل است که بازاریابی آنلاین راهی برای کمک به دانشجویان یا افراد بیشتری در سراسر جهان است. و می توانند از هر وسیله و روشی برای ارتباط با شما استفاده کنند.

مشتریان می توانند با به روز رسانی های محصول در تماس باشند:
یوتیوب، فیسبوک، توییتر و بلاگ نقش مهمی در تبلیغات و بازاریابی آنلاین دارند. اگر از هر یک از این رسانه ها برای بازاریابی آنلاین استفاده می کنید، به مشتریان کمک می کند تا برای به روز رسانی های آینده و نسخه جدیدتر برنامه با شما در ارتباط باشند.

این مقاله را مطالعه کنید  چگونه در دیجیتال مارکتینگ جلوتر بمانیم؟

به عنوان مثال، شما در حال راه اندازی یک فروشگاه لباس های بدون دوخت/فروش لباس های آماده به صورت آنلاین یا آفلاین هستید و صفحات رسانه های اجتماعی خود را به طور منظم یا هر زمان که مجموعه جدیدی را در وب سایت فروشگاه یا فروشگاه اضافه می کنید به روز کنید.

در دسترس بودن آموزش:- مزایای برتر دیجیتال مارکتینگ برای مشتریان
بازاریابی آنلاین راهی برای آموزش مشتریان است. هنگامی که مشتریان تحصیل کرده باشند، برای خدمات و محصولات مناسب با آنها تماس خواهند گرفت. این باعث افزایش بهره وری در کسب و کار و در عین حال ایجاد اعتماد و رشد فروش می شود. و برای مشتریان نیز بسیار سودمند است و به همین دلیل است که تقریباً همه برندها و مشاغل کوچک/متوسط ​​از YouTube و وبلاگ ها برای آموزش مشتریان استفاده می کنند.

برای مثال، بررسی‌های خودرو در YouTube به مشتریان کمک می‌کند تا ببینند کدام خودرو برای آنها بهتر است.

مثال دیگر این است که شرکت ها از روش های بازاریابی دیجیتال برای استخدام و جذب استعدادهای جدید استفاده می کنند. و برای آن “زندگی در …” را آپلود می کنند. شرکت” “چگونه کار می کنیم” و یک روز در زندگی …. و غیره نوع محتوا در یوتیوب.

بزرگترین مثال گوگل است. گوگل به صاحبان مشاغل کوچک/متوسط ​​و بازاریابان دیجیتال در مورد چگونگی استفاده موثر از تبلیغات گوگل مانند تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات ویدئویی و غیره آموزش می دهد. آنها می دانند که در این استراتژی بازاریابی آنلاین، هر چه مشتریان بیشتر در مورد تبلیغات گوگل آموزش ببینند، بهتر و بیشتر برای تبلیغ کسب و کار، محصول و خدمات خود استفاده خواهند کرد.

و این آموزش همچنین برای مشتریان گوگل مفید است تا در زمان، پول و منابع صرفه جویی کنند و بازدهی بالایی از تبلیغات آنلاین دریافت کنند. اینگونه است که بازاریابی آنلاین برای مشتریان آموزشی و بسیار موثر است.

تبلیغات دیجیتال و محتوای بازاریابی شخصی:
تبلیغات موتورهای جستجو، تبلیغات ویدیویی، تبلیغات نمایشی، بازاریابی وابسته و پست ها و محتواهای حمایت شده و غیره شخصی سازی می شوند. هدف قرار گرفته است. برای مشتریان سودمند است هر زمان که آنها تبلیغاتی را در موتور جستجو، وب سایت، یوتیوب یا فیس بوک می بینند، بسیار به آنها متصل است. به این دلیل است که بازاریابی آنلاین به کسب و کار اجازه می دهد تا دسته خاصی از مشتریان را بر اساس سن، علاقه، مکان و با توجه به جستارهای جستجو هدف قرار دهد. به طوری که مشتریان بتوانند آنچه را که می خواهند ببینند، و راه حل های مورد نظر خود را دریافت کنند. این نه تنها باعث صرفه جویی در زمان و هزینه می شود، بلکه تجارب برند عالی را نیز ارائه می دهد.

در پایان، می‌خواهم بگویم که اگر در بازاریابی دیجیتال تازه کار هستید، بازاریابی آنلاین، تبلیغات، تبلیغات را خودتان مانند یک مشتری تجربه کنید و سپس خواهید فهمید که چگونه برای شما و اطرافیانتان موثر است.

و اگر صاحب کسب‌وکارهای کوچک/متوسط ​​هستید یا یک کسب‌وکار خانگی دارید، برای یک دقیقه تحلیل کنید که چقدر آسان و استراتژیک می‌توانید زندگی میلیون‌ها نفر را در سراسر جهان تغییر دهید، تنها با انتقال کسب‌وکارتان به سمت بازاریابی دیجیتال. ابزارها، روش ها و پلتفرم های تبلیغاتی.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

9 + بیست =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟