برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ ، روزهایی که تلویزیون و رسانه های چاپی منبع اصلی تبلیغات بودند، گذشته است، این روند در سال های اخیر با نفوذ اینترنت به شدت در حال تغییر است.

بله، این دیجیتال مارکتینگ است که باعث می شود کل دنیای تجارت از روش سنتی یا استاندارد خود برای تبلیغات و رشد تجارت تغییر کند. اگر صاحب کسب و کار هستید، باید از روندهای بازاریابی دیجیتال در اطراف خود مطلع شوید. استراتژی های بهینه سازی نرخ تبدیل وب سایت خود را با گرایش های بازاریابی که بر دنیای بازاریابی دیجیتال حاکم است، به روز کنید.

با مزایای عظیمی که بازاریابان دیجیتال از آن بهره می برند، این روند اکنون بر هر کسب و کاری، چه کوچک و چه بزرگ برای ایجاد آنلاین آنها تأکید دارد. اکنون هر صنعتی تمرکز خود را به بازاریابی دیجیتال معطوف کرده است، که فرصتی عالی برای آنها ایجاد می کند تا مستقیماً تعداد نامحدودی از مشتریان را بدون هیچ گونه مانع جغرافیایی غنی کنند.

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ
برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

روندهای بازاریابی دیجیتال در سال 2019

در اینجا چند عامل و برخی از روندهای بازاریابی دیجیتال وجود دارد که تغییرات قابل توجهی در کسب و کار شما در سال 2019 ایجاد می کند.

بازاریابی محتوا- برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی محتوا، که منبع موثر ارتباطات تجاری است، به عنوان یک ابزار فوق العاده عمل می کند. اکثر شرکت های بازاریابی در حال حاضر به مشتریان و مشتریان خود اجازه می دهند تا در مورد محصول و خدمات خود وبلاگ بنویسند، که به بازدیدکنندگان جدید ایده بهتری در مورد شرکت می دهد. علاوه بر این، چنین وبلاگ هایی همچنین مشتریان و بازدیدکنندگان دائمی خود را در مورد خدمات خود به روز نگه می دارند.

رسانه های اجتماعی

همانطور که همه ما می دانیم، فیس بوک و توییتر نقش مهم خود را در بازاریابی دیجیتال ایفا می کنند. این پورتال های شبکه های اجتماعی میلیون ها نفر را جذب کرده اند تا نه تنها برای اشتراک گذاری و لایک عضو شوند، بلکه به طور مستقیم یا غیرمستقیم در بازاریابی دیجیتال فعال شرکت کنند. این امر کسب و کارها را تشویق کرده است تا محصول و خدمات خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنند. بازاریابی رسانه های اجتماعی از سال 2014 رشد و استقبال فوق العاده ای را تجربه می کند، که گفته می شود در سال 2019 حتی بیشتر افزایش خواهد یافت. بنابراین بدون شک، مطمئناً این یکی از برترین روندهای بازاریابی دیجیتال خواهد بود که در سال آینده حاکم خواهند شد.

بازاریابی موبایلی- برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

بدون شک، بازاریابی موبایلی یک تغییر بزرگ از کامپیوتر و لپ تاپ خواهد بود. امکان سنجی تلفن هوشمند، که کاربران را قادر می سازد تا جهان را هوشمندانه به نمایشگر کوچک خود بیاورند، دنیای بازاریابی دیجیتال را از زمان راه اندازی آن تغییر داده است. اعتقاد بر این است که این روند به شدت رشد می کند، زیرا مزایا و راحتی های زیادی را به کاربران می دهد. علاوه بر این، توسعه وب‌سایت‌های واکنش‌گرا برای تجارت الکترونیک، رشد بازاریابی موبایلی توسط بازاریابان دیجیتال را بیشتر تشویق کرده است. افزایش کاربران گوشی های هوشمند به سرعت در حال افزایش است که با آن بازاریابی موبایلی عامل مهمی در روند بازاریابی دیجیتال در سال 2019 خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  12 مهارت اساسی که دیجیتال مارکتینگ

هوش مصنوعی

هوش مصنوعی این روزها حرف اول را می زند. برای سهولت کار ما در حال اجراست. با هوش مصنوعی، اکنون می توانید الگوهای جستجوی مشتریان خود، رفتار آنها را تجزیه و تحلیل کنید، و سپس از داده های موجود در شبکه های مختلف رسانه های اجتماعی، همراه با پست های وبلاگ استفاده کنید، و سپس آنها را پیاده سازی کنید تا به کسب و کارها کمک کنید تا متوجه شوند که چگونه کاربران و مشتریان چگونه کار می کنند. به محصولات یا خدمات خود برسند.

برای مثال، به آن ربات‌های پیام‌رسان فیس‌بوک نگاه کنید – این ربات‌ها به خودکارسازی و بهینه‌سازی خدمات مشتریان برای بهتر کمک می‌کنند.

با هوش مصنوعی، اکنون می‌توانید مستقیماً با کاربران در تماس باشید و با ارائه اطلاعات و نکات ضروری به آن‌ها، مکالماتی مانند این را در ایجاد پیوند عاطفی آغاز کنید. تا سال 2020، حدود 25 درصد از خدمات مشتریان توسط فناوری چت بات هدایت می شود. در سال 2019، شاهد تعداد کسب‌وکارهایی خواهیم بود که هوش مصنوعی را برای کمک به صرفه‌جویی در هزینه‌ها و سرعت بخشیدن به رشد، اتخاذ می‌کنند.

برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ
برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

تبلیغات برنامه ای- برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

این دقیقاً بعد از هوش مصنوعی می آید زیرا در اینجا ما هوش مصنوعی را برای کمک به خودکارسازی خرید تبلیغات در نظر می گیریم که به کسب و کارها در هدف قرار دادن دسته خاصی از مخاطبان کمک می کند. نمونه‌ای از نوع خاصی از خرید تبلیغات برنامه‌ریزی شده، مناقصه یا حراج در زمان واقعی است.

با این نوع اتوماسیون، نرخ تبدیل افزایش می یابد و هزینه جذب مشتری مقرون به صرفه می شود زیرا فرآیند بسیار سریعتر و کارآمدتر می شود. تا سال 2020، انتظار می‌رود که حدود 90 درصد از تبلیغات نمایش دیجیتالی برنامه‌ریزی شوند.

چت ربات ها

اگرچه چت‌بات‌ها مدتی است که وجود داشته‌اند، نقش آن‌ها در بازاریابی دیجیتال در حال افزایش است و تا سال ۲۰۱۹، تقریباً تمام حوزه‌های بازاریابی دیجیتال به آرامی محور چت‌بات‌ها خواهند بود.

از آنجایی که این فناوری که مبتنی بر هوش مصنوعی است، پیام‌رسانی فوری را برای اهداف چت پیاده‌سازی می‌کند، بدون در نظر گرفتن روز یا شب، ارتباط با مشتریان در زمان واقعی آسان‌تر شده است.

با این نوع پیام رسانی فوری که این چت بات ها ارائه می دهند، تا سال 2020، انتظار می رود که حداقل 80 درصد از کسب و کارها شروع به انتخاب ربات های چت برای نیازهای خود کنند و در نهایت در هزینه ها صرفه جویی کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  10 مزیت برتر استفاده از دیجیتال مارکتینگ

این عمدتاً به این دلیل است که کاربران عاشق تعامل با چت‌بات‌ها هستند، زیرا این ربات‌ها فوراً پاسخ می‌دهند، هرگز در پاسخگویی بی‌صبر نیستند، آنها ایده روشنی از تاریخچه خریدار شما دارند و بسیار پاسخگو هستند. این ویژگی‌ها باعث می‌شود ربات‌های چت خدمات استثنایی به مشتریان ارائه دهند و هرگز از انجام مکرر کارهای مشابه خسته یا بی‌صبر نمی‌شوند – که نیروی انسانی را برای کارهای پرسودتر آزاد می‌کند.

برخی از نمونه‌های کسب‌وکارهایی که از چت‌بات‌ها برای ارتباط با چت‌بات‌ها استفاده می‌کنند شامل Uber است. آن‌ها از آن برای برقراری ارتباط با مشتریان استفاده می‌کنند تا کرایه خودرو، ردیابی مکان خودرو، ارسال تخمین زمان به افراد و همچنین پرداخت‌ها را برای مردم آسان‌تر کنند.

شخصی سازی

در سال 2019، شما باید کاری انجام دهید تا بازاریابی خود را شخصی سازی کنید تا در دراز مدت مورد توجه قرار بگیرید. این کار را می توانید با شخصی سازی محصولات، ایمیل ها و حتی محتوا انجام دهید.

اکنون به داده هایی مانند رفتار مصرف کننده، تاریخچه خرید و لینک هایی که روی آنها کلیک کرده اند دسترسی بیشتری خواهید داشت. این به شما کمک می کند تا محتوا را بر اساس ترجیحات آنها شخصی سازی کنید. شخصی سازی کلید قلب مشتری شماست.

در آینده، ایمیل‌ها بیشتر مبتنی بر رفتار و شخصی‌سازی زمان واقعی خواهند بود. در واقع، ایمیل هایی که شخصی سازی شده و مبتنی بر رفتار هستند، احتمالا سه برابر بیشتر از ایمیل های خسته کننده معمولی خوانده می شوند. آمازون و حتی نتفلیکس شروع به استفاده از قدرت شخصی سازی در قالب متن، نتایج جستجو و غیره کرده اند.

بازاریابی ویدئویی- برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ

ویدیو بخشی جدایی ناپذیر از بازاریابی دیجیتال برای سال 2019 خواهد بود. مشخص شده است که حدود 50٪ از مشتریان ترجیح می دهند ویدیو را تماشا کنند زیرا به آنها کمک می کند تا تصمیم خرید مناسبی بگیرند. بیش از 35 درصد از مشتریان مایلند پس از تماشای یک ویدیو با فروشنده تماس بگیرند.

حدود 70 درصد از مشتریان ویدیویی را به اشتراک می گذارند که مشابه آن و 72 درصد از کسب و کارها نرخ تبدیل بهبود یافته ای را با کمک ویدیوها پیدا کرده اند. این فقط در مورد ویدیوهای یوتیوب صدق نمی کند. پس از شروع پخش زنده در شبکه های اجتماعی مانند اینستاگرام، لینکدین یا فیس بوک، می توان از مزایای بازاریابی ویدیویی به خوبی استفاده کرد.

تعدادی از کسب و کارها پس از استفاده از آن برای نمایش محصولات، ویدئوهای رویدادها، ساخت محصولات، مصاحبه ها، زندگی پشت صحنه در دفاترشان و غیره آن را مفید دانسته اند. این بهترین گزینه برای استارت آپ ها و کسب و کارهای کوچک خواهد بود. گوشی‌های هوشمند و دستگاه‌های مشابه دارای دوربین‌هایی با وضوح بالا هستند که می‌توان فیلم‌ها را روی پلتفرم‌های مورد نظر ضبط و منتشر کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی پایگاه داده چیست؟ ، 6 مزیت
برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ
برترین روندهای دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

اینفلوئنسر مارکتینگ

اینفلوئنسر مارکتینگ یکی دیگر از تاکتیک های مهم بازاریابی است که به شما کمک می کند پیام برند خود را به بازار خارج کنید. شما مجبور نیستید مشتریان خود را مستقیماً بازاریابی کنید، بلکه به اینفلوئنسرها پول بدهید تا این خبر را برای شما منتشر کنند. این یکی از مؤثرترین ابزارهای بازاریابی است که به شما کمک می کند تا مشتریان را جذب کنید.

این تأثیرگذاران می توانند هر کسی باشند، از جمله افراد مشهور، روزنامه نگاران یا وبلاگ نویسانی که می توانند پیام برند شما را از طریق کانال های مختلف رسانه های اجتماعی برای شما منتقل کنند.

آیا به آن فکر نکرده اید؟ وقت آن است که فکر کنید و به آن فرصت بدهید.

لحظات خرد

همه ما در یک روز زمان زیادی را صرف تلفن های همراه خود می کنیم. مشخص شده است که افراد به طور متوسط کمتر از 3 ساعت را صرف گوشی های هوشمند خود نمی کنند. این چیزی است که برندها می توانند از آن برای ورود به کتاب های خوب خریداران خود استفاده کنند.

اینجاست که «لحظه‌های خرد» وارد می‌شود – رفتار مصرف‌کننده – اصطلاحی که گوگل ابداع کرده است – چیزی است که پیام بازاریابی شما را به شیوه‌ای واضح و مختصر ارائه می‌کند، به طوری که باعث علاقه مصرف‌کننده می‌شود.

چه چیزی بازاریابی دیجیتال را در سال 2019 تغییر می دهد؟

در اینجا چند عنصر وجود دارد که تغییرات باورنکردنی را در دنیای دیجیتال ایجاد می کند:

تسلط تلفن های همراه بیش از 93 درصد از کل جمعیت جهان افزایش می یابد. بدون شک، این واقعیت خواهد بود، زیرا زندگی شروع به چرخش حول محور تلفن های همراه می کند که نقشی حیاتی در فعالیت های روزمره ما دارند.

دستگاه های تلفن همراه در انواع مختلف، علاوه بر گوشی های هوشمند، یکی دیگر از عناصر تأثیرگذار برای افزایش بازاریابی دیجیتال در سال 2019 هستند. انتظار می رود گجت ها از جمله تبلت، فبلت و لپ تاپ های قابل حمل با طرح های Wi-Fi و 3G / 4G روند بازاریابی دیجیتال را افزایش دهند.

برای تشویق کاربران دستگاه های تلفن همراه، محتویات خرد مانند تصاویر کوچک و اینفوگرافیک ها نیز نقش حیاتی در رشد بازاریابی دیجیتال دارند. این امر اهمیت داشتن وب سایت های سازگار با موبایل برای بازاریابی دیجیتال در سال 2019 را بیشتر می کند. (این یک هنجار نیست، بلکه یک ضرورت است که یک تجارت تا سال 2019 یک وب سایت سازگار با موبایل و پاسخگو داشته باشد.)

بازاریابان ممکن است در سال 2019 بیشتر بر روی وبلاگ نویسی و نوشتن محتوای جدید تمرکز کنند، که انتظار می رود نیاز به اطلاعات منحصر به فرد را افزایش دهد. این به آنها کمک می کند تا فروش را به شیوه ای موثر اما بدون زحمت پیش ببرند. با این حال، کیفیت برای یک سئو خوب در سال 2019 مهم است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

12 + هفده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟