نمایشگاه تجاری

نمایشگاه تجاری

نمایشگاه تجاری نوعی نمایشگاه تجاری است که در آن اعضای صنعت، یا بخش خاصی از صنعت، محصولات و خدمات با نام تجاری جدید خود را که آماده عرضه در بازار هستند به نمایش گذاشته و بحث می کنند. این مقاله را مطالعه کنید: برنامه ریزی رسانه ای

این ها توسط انجمن های صنفی صنعت مربوطه حمایت می شوند تا در بازار هیجان انگیزی در رابطه با محصولات و خدمات جدید ایجاد کنند. قبل از شروع نمایشگاه، غرفه‌دار باید اهداف زیر را مشخص کند:

ایجاد آگاهی از برند
تولید سرنخ های هدفمند
بستن معاملات
بینش صنعت یادگیری
شبکه سازی
بهبود تصویر شرکت
نمایشگاه های تجاری باعث می شود که بازیکنان مختلف ملاقات کنند، همکاری کنند، ایده های جدید بیاموزند و انتخاب کنند، روندها و فرصت های بازار را تجزیه و تحلیل کنند، فعالیت های رقبا را زیر نظر داشته باشند و با مشتریان و مشتریان ارتباط برقرار کنند.

چندین شرکت غرفه هایی برای نمایش فیلم ها، محتوای تبلیغاتی و غیره در این رویداد برپا کردند.

نمایشگاه تجاری - کالج نوین
نمایشگاه تجاری – کالج نوین

ویژگی های یک نمایشگاه تجاری

نکات ارائه شده در زیر ویژگی های یک نمایشگاه تجاری را مورد بحث قرار می دهد: ویژگی های نمایشگاه های تجاری

رویداد گریزان: آن رویدادی گریزان است که در آن فقط نمایندگان شرکت، افراد رسانه، اعضای انجمن و متخصصان برتر دعوت شده اند، این به سادگی به این معنی است که عموم مردم اجازه حضور ندارند. با این حال، برخی از نمایشگاه های تجاری برای عموم مردم نیز آزاد است.
با حمایت انجمن‌های تجاری: یک نمایشگاه تجاری توسط انجمن صنفی صنعت مربوطه ترتیب و حمایت مالی می‌شود، به منظور تسهیل در گردهمایی بازیگران مختلف، صحبت در مورد ایده‌ها، فناوری‌ها و روندهای جدید.
در مراکز همایش برگزار می‌شود: نمایشگاه‌های تجاری رویدادهایی هستند که در مراکز همایش یا سالن‌های اجتماعات بزرگ در کلان شهرها برگزار می‌شوند تا بسیاری از شرکت‌ها بتوانند غرفه‌هایی را برای نمایش محصولات و خدمات برپا کنند و به بازدیدکنندگان اجازه دهند در این رویداد شرکت کنند و در عین حال با کسب‌وکارها ارتباط برقرار کنند.
تبلیغ محصولات جدید: آخرین محصولات اغلب در این رویدادها اعلام یا تبلیغ می شوند تا توجه رسانه ها و تعامل مشتری مورد نظر را جلب کنند.
شبکه سازی: شرکت کنندگان، یعنی شرکت های تجاری و متخصصان می توانند ارتباط برقرار کنند و شبکه خود را گسترش دهند.
چند روز طول می کشد: یک نمایشگاه تجاری یک روز نیست، بلکه چندین روز، معمولاً سه تا چهار روز طول می کشد.
در یک نگاه آن، نمایندگان شرکت سخنرانی می کنند، محصولات را به نمایش می گذارند و همچنین به فعالیت های تبلیغاتی دیگری می پردازند تا حداکثر توجه رسانه ها و سایر شرکت کنندگان را به خود جلب کنند.

مزایای آن

یک نمایشگاه به عنوان یک ابزار ارتباطی مهم به ویژه برای شرکت های چند ملیتی عمل می کنند. مزایای آن در زیر ذکر شده است: مزیت های نمایشگاه

مقرون به صرفه بودن: آن به این معنا مقرون به صرفه هستند، زیرا آنها قبلاً محصول شما را دیده اند و مشخصات آن را کاملاً می دانند و واقعاً علاقه مند به خرید محصول شما هستند. در مقایسه با تماس با نمایشگاه غیر تجاری.
بازار هدف: نمایشگاه‌های تجاری، افراد متعلق به یک صنعت را گرد هم می‌آورد که ممکن است به محصولی که شرکت نشان می‌دهد علاقه زیادی داشته باشد.
محصول جدید: نمایشگاه تجاری یک پلت فرم عالی برای راه اندازی و تبلیغ یک محصول جدید است، زیرا مردم برای شرکت در نمایشگاه، کیلومترها را طی می کنند تا از جدیدترین محصولات، فناوری، برند و غیره مطلع شوند.
ایجاد رابطه: نمایشگاه های تجاری راه مفیدی برای ایجاد ارتباط مستقیم با مشتری از طریق ارتباط یک به یک است که اغلب به گسترش شبکه کمک می کند.
سرنخ فروش: نمایشگاه های تجاری اغلب منجر به تولید سرنخ فروش می شود، زیرا روابط تجاری و تماس های جدیدی ایجاد می شود که تمایل دارد مسیری را برای فرصت های فروش جدید باز کند. مواردی وجود دارد که شرکت ها بازارهای جدیدی را برای کشف یا نیاز به یک محصول جدید شناسایی می کنند.
فرصت هدیه: می توان از آن به عنوان یک استراتژی فروش برای اهدای محصول خود به بازدیدکنندگان یا محصولاتی که نام تجاری شما در آن تعبیه شده است استفاده کرد. این باعث افزایش آگاهی در مورد محصول و خدمات می شود.
فروش مستقیم: نمایشگاه تجاری همچنین می‌تواند به عنوان یک تکنیک فروش مستقیم عمل کند، زیرا تعامل مستقیم بین مشتری/مشتریان و نمایندگی شرکت را تسهیل می‌کند، که می‌توانند به صورت شفاهی ویژگی‌ها و مشخصات محصول و بروشورهای مدیریت را توضیح دهند.
بنابراین، نمایشگاه تجاری چیزی نیست جز یک رویداد تبلیغاتی که به شما این امکان را می دهد تا نگاهی اجمالی به اتفاقات بازار فعلی و روندها و حرکات رقبا بیندازید.

این مقاله را مطالعه کنید  تجزیه و تحلیل شغل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یازده + یازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟