بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ ، در زمینه بازاریابی، بحث های طولانی مدتی وجود داشته است که آیا یک نوع بهتر از دیگری است یا خیر. آیا روش های آزموده شده بازاریابی سنتی برای برتری در برابر محبوبیت و ارتباط مداوم دیجیتال مارکتینگ کافی است؟ یا اینکه دنیا آنقدر دیجیتالی شده است که بازاریابی سنتی منسوخ شده است؟ در فیلیپین، بازاریابی دیجیتال به عنوان یک دارایی شگفت انگیز برای بسیاری از شرکت ها نامی برای خود دست و پا کرده است. اما این امر استفاده از بازاریابی سنتی توسط برخی از شرکت‌های بزرگ را حذف نکرده است. هدف این مقاله نشان دادن مزایا و معایب هر دو و همچنین مشخص کردن اینکه کدام یک در عصر حاضر بهتر است، است.

بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

که بهتر است؟ بازاریابی سنتی یا دیجیتال مارکتینگ؟

بازاریابی سنتی

بازاریابی سنتی سابقه بسیار طولانی دارد. به دلیل اینکه چقدر به عقب می رود، به خوبی تحقیق شده، تثبیت شده است، و از قبل ثابت شده است که در رساندن پیام یک شرکت به مشتریانش موثر است. بازاریابی سنتی شامل بسیاری از اشکال مختلف بازاریابی است که مدت ها قبل از گسترش وجود داشته است. اینترنت. برخی از آنها شامل تبلیغات در روزنامه ها و مجلات، بروشورها، جزوات، کارت ویزیت، پوستر، استفاده از پست حلزونی، کارت پستال، کاتالوگ، بازاریابی تلفنی و تبلیغات در تلویزیون و رادیو می باشد. و به عنوان تکنیک های اثبات شده با میزان موفقیت نسبتا بالا در نظر گرفته شده اند. در سال های اخیر، هنوز هم توسط بسیاری از مشاغل استفاده می شود. رسانه ای که در بازاریابی سنتی استفاده می شود به راحتی تولید می شود و به راحتی بین مخاطبان هدف شما توزیع می شود. پرینت‌ها را می‌توان نگهداری کرد، و اکثر اوقات همه چیز در آن قابل درک است زیرا این روش‌ها برای عموم شناخته شده است. یک نقطه ضعف بازاریابی سنتی این است که تمام رسانه‌های مورد استفاده تا حدودی یک طرفه هستند. هیچ تعاملی بین رسانه مورد استفاده و مشتریان به جز ارائه اطلاعات وجود ندارد. آنها همچنین با هدف انتشار اطلاعات مورد استفاده قرار می گیرند، اما لزوماً افراد را برای آزمایش محصول شما ترغیب نمی کنند. در نهایت، به دلیل ماهیت نحوه توزیع مواد بازاریابی سنتی، دسترسی و اثربخشی آن به راحتی قابل اندازه گیری نیست. بله، می‌توانید تعداد آگهی‌های ارائه‌شده و همچنین طیف افرادی را که ممکن است یک آگهی تبلیغاتی را تماشا کنند اندازه‌گیری کنید، اما نمی‌توانید اندازه بگیرید که چه تعداد از آنها واقعاً از اطلاعات استفاده کرده‌اند و محصولات یا خدمات شما را امتحان کرده‌اند. در نهایت، به دلیل مواد بیش از حد مورد استفاده برای ایجاد رسانه های بازاریابی سنتی، به احتمال زیاد گران خواهد بود.

این مقاله را مطالعه کنید  5 روش دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ

از طرفی دیجیتال مارکتینگ داریم. بازاریابی دیجیتال شامل هر نوع بازاریابی است که می توانید به صورت آنلاین انجام دهید. برخلاف بازاریابی سنتی که سابقه طولانی و پایداری دارد، بازاریابی دیجیتال همیشه در حال تغییر است. در بیشتر مواقع، استراتژی پیشرو امروز در 1 یا 2 سال دیگر بی ربط خواهد بود. میدان مین است. اما هنگامی که به آنچه کار می کند، کنترل می کنید، برنامه بازاریابی شما تا حد زیادی دسترسی خود را افزایش می دهد. از آنجایی که عمدتا دیجیتال است، روش های مورد استفاده در بازاریابی دیجیتال عمدتاً از طریق دستگاه های الکترونیکی دیده می شود، تلاش ها عمدتاً در وب سایت ها، اجتماعی یافت می شوند. سایت‌های شبکه‌ای، بازاریابی محتوا، تبلیغات بنری، تبلیغات گوگل و بازاریابی ویدیویی. اولین چیزی که هر حرفه‌ای بازاریابی در مورد بازاریابی دیجیتال می‌آموزد این است که بر انتشار اطلاعات در مورد یک محصول به مخاطبان هدف تمرکز نمی‌کند. بلکه بر روی افزایش احتمال ظاهر شدن محصول یا خدمات شما در نتایج جستجوی مخاطبان هدف تمرکز دارد. هدف اصلی بازاریابی دیجیتال این است که یک محصول را تا حد امکان قابل جستجو کردن از طریق انواع مختلف تلاش‌ها مانند پست‌های وبلاگ، ویدیوهای یوتیوب، راهنماها و راهنماها و موارد دیگر باشد. با بازاریابی دیجیتال، یک شرکت به مخاطبان محلی خود محدود نمی‌شود. به دلیل گستردگی اینترنت در سراسر جهان، تمام دنیا مخاطب تلاش های بازاریابی شما خواهند بود. یکی دیگر از مزایای دیجیتال مارکتینگ این است که تعامل بین مخاطب و کسب و کار را تشویق می کند. مخاطبان شما همچنین می توانند بسته به رسانه ای که استفاده می کنید، روشی را که می خواهند محتوای شما را دریافت کنند، انتخاب کنند. در مقایسه با بازاریابی سنتی، دیجیتال مارکتینگ چیزهای زیادی دارد که می‌تواند به اندازه‌گیری دامنه آن کمک کند، و بسیار مقرون به صرفه است، با حداقل تلاش برای استفاده نیاز به پول دارد. نگران‌کننده‌ترین نقطه ضعف بازاریابی دیجیتال همانطور که در بالا ذکر شد این است که هرگز دائمی با پیشرفت تکنولوژی، نرم افزارهای بیشتری ایجاد می شود، وب سایت ها، پلاگین ها و روش های بهتر می توانند چشم انداز آنلاین را شگفت زده کنند و برخی از استراتژی های بازاریابی دیجیتال را نامربوط جلوه دهند. در دیجیتال مارکتینگ، تنها پیشرو بودن کافی نیست، بلکه باید خودتان باشید که نوآوری می کند و راه های بهتری برای انجام آن ایجاد می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 شکل از دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ
بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

کدامیک بهتر است؟

وقتی این دو نوع بازاریابی در کنار هم مقایسه شوند، نقاط قوت و ضعف کاملاً واضحی دارند. با این اوصاف، یکی می تواند مزایای بسیار بیشتری نسبت به دیگری داشته باشد. و در امتداد خطوط محیط امروزی، به راحتی می توان نتیجه گرفت که در حال حاضر، بازاریابی دیجیتال، به ویژه در فیلیپین، برای اکثر شرکت هایی که قصد حضور آنلاین دارند، انتخاب بهتری است. دلیل اصلی دیجیتالی شدن سریع جهان است. اکنون همه چیز به صورت آنلاین انجام می شود. به ندرت شرکت هایی را می بینید که کارهای اداری را به ایمیل ترجیح می دهند. تا زمانی که این نوع محیط معمول باشد، بازاریابی دیجیتال گزینه بهتری خواهد بود. اما این بدان معنا نیست که بازاریابی سنتی بی ربط است. در واقع، بازاریابی سنتی هنوز مورد علاقه اکثر شرکت‌هایی است که قبلاً خود را به عنوان بازیگران برتر در صنعت خود معرفی کرده‌اند. مهم است به خاطر داشته باشید که حتی اگر در مقایسه با یکدیگر، بازاریابی دیجیتال انتخاب بهتری باشد، همه چیز به مخاطبان هدف شما بستگی دارد. . اگر داده‌هایی را جمع‌آوری کرده‌اید که می‌گوید مخاطبان شما روزنامه‌خوانان مشتاق هستند یا به طور منظم تلویزیون تماشا می‌کنند، مطمئناً بازاریابی سنتی راهی برای شماست. همیشه کاربردی بودن را به محبوبیت انتخاب کنید.

غذای آماده کلیدی

بازاریابی دیجیتال در فیلیپین یک صنعت به سرعت در حال رشد است. شرکت‌های بیشتری تصمیم گرفته‌اند بر بازاریابی دیجیتال تمرکز کنند زیرا حضور آنلاین چقدر می‌تواند برای یک شرکت برجسته باشد. بازاریابی دیجیتال و بازاریابی سنتی هر دو کاربردهای خود را دارند. راه هایی پیدا کنید که آنها را با هم ترکیب کنید یا روی استفاده حداکثری از یکی تمرکز کنید. این انتخاب تو است!

این مقاله را مطالعه کنید  انجام آموزش دیجیتال مارکتینگ

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟