مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

فهرست مطالب

مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ ، بازاریابی، صرف نظر از صنعت، بخش اساسی یک تجارت است. یک کارآفرین باهوش نه تنها این را تشخیص می دهد، بلکه بودجه ای را نیز برای این فعالیت اختصاص می دهد. بازاریابی اساساً به معنای ایجاد آگاهی و تبلیغات در مورد کسب و کار، محصولات و خدمات شما با هدف ترغیب مردم به خرید آنهاست. با شدت گرفتن رقابت و افزایش هر روز، بازاریابی برای کسب‌وکاری که می‌خواهد از رقبا متمایز شود، حیاتی‌تر می‌شود.

با این حال، در روزگاری که بسیاری از کسب و کارها به صورت آنلاین اتفاق می‌افتد، ممکن است در مورد رویکردی که باید اتخاذ کرد سردرگمی وجود داشته باشد: بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ. اغلب، بودجه می تواند تنها یکی از این دو را در نظر بگیرد – حداقل، اکثر بازاریابان اینطور فکر می کنند. بدیهی است که بهترین راه برای تصمیم گیری این است که مشخص کنید کدام یک از این دو بیشترین بازدهی را برای مخارج شما به ارمغان می آورد.

سپس این سؤال نیز وجود دارد که بازاریابی را به چه کسی بسپارید – آیا باید خودتان این کار را انجام دهید یا یک آژانس خارجی را استخدام کنید تا آن را برای شما انجام دهد؟ اما قبل از اینکه به قلمرو اسرارآمیز بازاریابی بپردازیم، اجازه دهید هر دو روش را با جزئیات بررسی کنیم.

مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ
مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

بازاریابی سنتی- مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی سنتی چندین دهه است که وجود داشته است – و هنوز هم بسیار زنده است. این شامل تبلیغات از طریق رسانه های چاپی، مانند روزنامه ها و مجلات، تلویزیون، رادیو، آگهی ها، نامه های پستی، بروشورها، بنرها، و احتکار می شود.

دیجیتال مارکتینگ

این به فعالیت های بازاریابی انجام شده به صورت آنلاین اشاره دارد و بهترین مزایا و معایب بین بازاریابی سنتی در مقابل بازاریابی دیجیتال را ارائه می دهد – پست های رسانه های اجتماعی، تبلیغات در شبکه های اجتماعی، وبلاگ ها، ویدیوهای یوتیوب، بازاریابی ایمیلی، تبلیغات پاپ آپ، آدرس های اینترنتی طعمه کلیکی، و به زودی. این روش‌ها بسیار مؤثر هستند و با هر کسب‌وکاری که به دنبال ایجاد یک حضور آنلاین قوی است، هر روز راه‌های جدیدی برای بازاریابی دیجیتال در حال ظهور است.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه ریزی استراتژی بازاریابی دیجیتال

مزایای بازاریابی سنتی- مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

به راحتی به مخاطبان هدف محلی دسترسی پیدا کنید:

با تبلیغات در رادیو FM و نسخه های محلی روزنامه ها، به راحتی می توانید مشتریان بالقوه را در یک شهر خاص هدف قرار دهید. بروشورهای پستی همچنین به هدف قرار دادن حومه یا مناطق خاصی کمک می کنند.

ذخیره نسخه های چاپی:

مخاطبان هدف شما می‌توانند نسخه‌های چاپی مطالب تبلیغاتی شما، مانند آگهی‌ها و آگهی‌های مجلات را که بارها و بارها مرور می‌کنند، نگه دارند. امروزه، برای طراحان ساده‌تر شده است که طرح‌های بروشور جذاب را با استفاده از برخی تصاویر استوک و وکتورهای پس‌زمینه بسیار جالب ایجاد کنند.

آسان برای درک:

از طریق این روش می توان به هر کسی که اینترنت ندارد دسترسی پیدا کرد و مردم آن را راحت تر درک می کنند زیرا مدتی است به آن عادت کرده اند. مطالعه ای که توسط یک شرکت بازاریابی عصبی در کانادا انجام شد، نشان داد که پست مستقیم به ۲۱ درصد قدرت شناختی کمتری برای پردازش تبلیغات دیجیتالی نیاز دارد.

معایب بازاریابی سنتی

کمتر جذاب است

این یک شکل منفعل تر از بازاریابی است و مشارکت واقعی بسیار کمی وجود دارد. این شامل ارائه اطلاعات به مشتری و امید به خرید است.

گرانتر است

تبلیغات در روزنامه، رادیو و تلویزیون می تواند بسیار گران باشد – جای تعجب نیست که اکثر تبلیغات تلویزیونی فقط چند ثانیه هستند!

اندازه گیری ROI مشکل است

بسیار دشوار است که ببینید کمپین بازاریابی شما چقدر موفق بوده است، زیرا هیچ عددی برای اندازه گیری وجود ندارد.

مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ
مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مزایای دیجیتال مارکتینگ- مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ

شما می توانید مخاطبان گسترده ای را هدف قرار دهید

شما نه تنها می توانید به تعداد بیشتری از افراد دسترسی پیدا کنید، بلکه می توانید بدون توجه به موقعیت جغرافیایی آنها به آنها دسترسی پیدا کنید. وقتی چیزی را در صفحه فیس بوک خود پست می کنید، می توانید به کسی برسید که چند بلوک دورتر یا یک قاره دورتر زندگی می کند!

روی New Markets ضربه بزنید

بازاریابی دیجیتال به شما کمک می کند تا بازارهای کشف نشده یا دست نخورده را برای ورود به آن کاوش کنید و از آنها استفاده کنید.

شما می توانید محتوا را سفارشی کنید

بسته به شخصیت خریدار ایده آل خود – سن، جنسیت، حرفه، درآمد، ترجیحات، دوست نداشتن ها، ترس ها، اهداف و غیره – می توانید محتوا را شخصی سازی کنید تا توجه آنها را جلب کند.

این جذاب تر است

از طریق رسانه های اجتماعی، چت زنده و ایمیل، می توانید به راحتی با مخاطبان هدف خود در ارتباط باشید، که از طریق روش های بازاریابی سنتی امکان پذیر نیست. لایک کردن، اشتراک گذاری، کامنت گذاشتن روی پست های شبکه های اجتماعی، رتبه بندی محصولات و گذاشتن نظرات راه هایی است که مخاطب می تواند با شما ارتباط برقرار کند. شما باید به سرعت و حرفه ای پاسخ دهید تا آنها را درگیر نگه دارید.

مقرون به صرفه است

هزینه فعالیت‌های دیجیتال مارکتینگ بسیار کمتر از روش‌های سنتی است – حتی اگر تبلیغات پولی و هزینه استخدام یک آژانس برای بازاریابی را نیز در نظر بگیرید. این بدان معناست که با کسری از هزینه بازاریابی سنتی، می توانید

این مقاله را مطالعه کنید  عمده بازاریابی دیجیتال در مقابل بازاریابی سنتی

مخاطب هدف می تواند رسانه را انتخاب کند

مخاطبان مختلف ممکن است رسانه های بازاریابی مختلفی را برای مصرف انتخاب کنند – وبلاگ ها، ویدیوها، ایمیل ها، و غیره. این انتخاب در روش های سنتی در دسترس نیست. اغلب، بروشورهای صندوق پست مچاله می شوند و دور می افتند. اما با استفاده از دیجیتال، مردم این انتخاب را دارند که ثبت نام کنند و اشتراک مواد بازاریابی را لغو کنند.

تبلیغات فوری

وقتی چیزی را در یوتیوب یا فیس‌بوک پست می‌کنید، مخاطبان هدف شما می‌توانند تقریباً بلافاصله آن را ببینند – کسب‌وکارتان را فوراً تبلیغ می‌کنند. اما در روش های سنتی باید صبر کرد. تبلیغات تلویزیونی یا رادیویی برای یک زمان مشخص برنامه ریزی شده است. خواننده باید به آگهی های روزنامه بیاید. آنها باید از تابلوهای تبلیغاتی در جاده ها عبور کنند تا آنها را ببینند. اما با جمعیت عظیمی که دائماً به رسانه های اجتماعی متصل هستند، می توانید خیلی سریعتر به مخاطبان خود دسترسی پیدا کنید.

اندازه گیری بازگشت سرمایه آسان تر است:

گوگل آنالیتیکس و سایر ابزارها به شما کمک می کنند مواردی مانند تعداد افرادی که از وب سایت شما بازدید کرده اند، تعداد کلیک روی تبلیغات، مدت زمان ماندن آنها در وب سایت، تعداد خرید و غیره را ثبت کنید. به این ترتیب می توانید به راحتی ROI خود را اندازه گیری کنید. شما می توانید در یک لحظه ببینید چه چیزی برای کسب و کار مفید بوده و چه چیزی مفید نیست و تغییرات لازم را ایجاد کنید.

نتایج فوری

تنها با چند کلیک می توانید تمام آمار را دریافت کنید – بنابراین دیگر منتظر نمانید تا بدانید چه اتفاقی می افتد. برای رونق بخشیدن به کسب و کار خود، بر خلاف بازاریابی سنتی که ممکن است ماه ها طول بکشد، تنها چند هفته طول می کشد.

همه را به یک سطح می آورد

یک استارت آپ می تواند با یک غول صنعت رقابت کند اگر یک استراتژی بازاریابی دیجیتال حیله گر داشته باشد. اما در بازاریابی سنتی این امکان وجود ندارد. یک کسب و کار کوچک به سختی می تواند منابعی برای صرف تلویزیون و تبلیغات چاپی داشته باشد.

ساختمان با نام تجاری

یک وب‌سایت عالی با محتوای عالی راه طولانی در ایجاد سرنخ و کمک به تبدیل‌ها کمک خواهد کرد. به طور مشابه، درگیر کردن پست‌های رسانه‌های اجتماعی و ویدیوهای خلاقانه نیز آگاهی از برند را ایجاد می‌کند و حتی به ایجاد وفاداری کمک می‌کند. اگر چیزی با ارزش به مصرف کنندگان خود بدهید، می توانید مطمئن باشید که برای خرید بیشتر باز خواهند گشت. با بازاریابی سنتی، تنها کسب و کارهای بزرگ می توانند با موفقیت برند را ایجاد کنند، زیرا این امر بسیار گران است.

سرزده نیست

تماشاگران معمولاً وقتی برنامه های مورد علاقه یا پخش تلویزیونی ورزشی آنها توسط تبلیغات بازرگانی قطع می شود، اذیت می شوند. خوانندگان روزنامه معمولاً تبلیغات موجود در آن را مرور می کنند – مگر اینکه به دنبال چیز خاصی باشند. آنها این رسانه ها را برای تماشای تبلیغات انتخاب نکردند. با این حال، به صورت آنلاین، مشتریان می توانند انتخاب کنند که تبلیغات را به طور کامل نادیده بگیرند، یا می توانند فعالانه با آنها درگیر شوند. اغلب، بازاریابی آنلاین – مثلاً پست های رسانه های اجتماعی – آشکار نیست. آنها تبلیغات نسبتاً ظریفی هستند. آنها چیزی با ارزش در اختیار کاربر قرار می دهند، در حالی که تبلیغات در پس زمینه باقی می ماند.

این مقاله را مطالعه کنید  8 گرایش دیجیتال مارکتینگ

امکان ویروسی بودن

تنها زمینه برای ویروسی شدن در بازاریابی سنتی، تبلیغات دهان به دهان توسط مشتریان است. آیا تا به حال دیده اید که افرادی بروشورها یا نامه هایی را که دریافت کرده اند به دیگران منتقل کنند؟ اما در بازار آنلاین، این دامنه فوق العاده است. یک ویدیوی خوش‌ساخت یا پست رسانه‌های اجتماعی به خوبی ساخته شده می‌تواند توسط ده‌ها هزار نفر به اشتراک گذاشته شود – آن را ویروسی کند و دسترسی را حتی بیشتر کند.

مناسب در سراسر صنایع

هر نوع صنعت – آموزش، امور مالی، مراقبت های بهداشتی، خرده فروشی، مهمان نوازی یا هر چیز دیگری – می تواند از بازاریابی دیجیتال بهره مند شود. اندازه کسب و کار، یا مدت زمانی که عملیاتی شده است نیز در مورد روش های بازاریابی دیجیتال مهم نیست.

در دسترس بودن شبانه روزی

هنگامی که چیزی را به صورت آنلاین پست می کنید، برای همیشه وجود دارد، و مخاطبان شما می توانند هر زمان که بخواهند، بنا به راحتی به آن دسترسی داشته باشند. در مورد تبلیغات تلویزیونی که در زمان‌های مشخصی از تلویزیون پخش می‌شوند، این امکان وجود ندارد.

مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ
مزایا و معایب بازاریابی سنتی در مقابل دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

معایب دیجیتال مارکتینگ

بازخورد منفی

اشکال اصلی بازاریابی دیجیتال این است که بازخورد یا شکایات منفی که توسط مشتریان ناراضی باقی می‌ماند برای عموم قابل مشاهده است – و این نیز می‌تواند به سرعت به اشتراک گذاشته شود.

تخصص لازم در این زمینه

برای استفاده واقعی از پتانسیل بازاریابی دیجیتال، باید شخصی را استخدام کنید که تخصص لازم در این زمینه را داشته باشد – و همچنین باید کسب و کار شما را به خوبی بشناسد.

مقررات توسط موتورهای جستجو

بازاریابی دیجیتال توسط موتورهای جستجو مانند گوگل تحت نظارت است. آنها اغلب دستورالعمل هایی را در مورد اینکه چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی غیر قابل قبول است صادر می کنند. الگوریتم های موتورهای جستجو نیز به طور مرتب به روز می شوند و تلاش هایی که انجام داده اید ممکن است بیهوده باشد، زیرا ممکن است نیاز به ایجاد تغییرات شدید در استراتژی داشته باشید.

کدام روش را باید انتخاب کنید؟

حالا که مزایا و معایب هر دو را دارید، کدام روش را انتخاب می کنید؟

برای این کار، باید دانش جامع و عمیقی از کسب و کار و مشتریان هدف خود داشته باشید. شما باید یک مطالعه انجام دهید تا ببینید هر روش چگونه ممکن است بر کسب و کار شما تأثیر بگذارد. اگر مخاطبان هدف شما از آن دسته هستند که دسترسی محدودی به رسانه های دیجیتال دارند یا رسانه های دیجیتال را ترجیح نمی دهند، ممکن است با روش های سنتی بهتر عمل کنید. اما اگر مخاطبان هدف شما به طور دائم به اینترنت متصل هستند، باید از دیجیتال استفاده کنید.

با این حال، کارشناسان صنعت بر این عقیده هستند که هیچ یک از روش ها را نمی توان به طور کامل حذف کرد. آنها ترکیبی عاقلانه از فعالیت های بازاریابی مرسوم و دیجیتال را توصیه می کنند. حالا اینکه چقدر باید برای روش‌های سنتی و چقدر برای دیجیتال هزینه کنید، به عوامل مختلفی بستگی دارد و ممکن است لازم باشد آن را با آزمون و خطا انجام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 4 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟