آموزش و توسعه - کالج نوین

آموزش و توسعه

آموزش و توسعه کارکنان مستلزم برنامه‌ای است که در آن دانش، مهارت‌ها و توانایی‌های خاصی با هدف ارتقای سطح عملکرد کارکنان در نقش‌های موجود و همچنین فراهم کردن فرصت‌های یادگیری برای رشد بیشتر به کارکنان منتقل می‌شود.

آموزش و توسعه
آموزش و توسعه – کالج نوین

آموزش مستلزم فرآیند ارتقاء دانش، مهارت ها و شایستگی های فرد است. زمانی که یک کارمند به سازمان می‌پیوندد، برای اطمینان از انجام رضایت‌بخش وظایف و وظایف محوله، آموزش‌های مرتبط با شغل به او داده می‌شود تا کارمند بتواند مشارکت بیشتری در سازمان داشته باشد.

از سوی دیگر توسعه نگاه بلندمدت دارد. همه چیز در مورد آماده کردن کارمندان برای مشاغل فعلی و همچنین آینده است، از طریق فراهم کردن فرصت های یادگیری برای افزایش ظرفیت های خود، برای انجام وظایف چالش برانگیزتر و پیچیده تر.

اهمیت آموزش و توسعه برای سازمان:
برنامه آموزش و توسعه، استفاده بهتر از منابع سازمان، یعنی انسان، ماشین، مواد و پول را تسهیل می کند.
با توجه به منابع و زمان، اتلاف کمتری را تضمین می کند. زمانی که کارگر مهارت و آموزش کافی داشته باشد میزان اتلاف کمتر و همچنین زمان یادگیری کاهش می یابد و کار در زمان بسیار کمتری انجام می شود.
عملکرد کارکنان را بهبود می بخشد که منجر به افزایش سود می شود.
کارکنان روش های جدید و بهبود یافته ای را برای انجام یک فعالیت یاد می گیرند که به سازمان کمک می کند تا در بازار بقا، رقابت و رشد کند.
منجر به کاهش جابجایی کارکنان، زمان بیکاری و غیبت می شود.
باعث ایجاد نگرش مثبت در کارکنان نسبت به کار و سازمان می شود و همچنین روحیه آنها را تقویت می کند که به آنها کمک می کند خود را با محیط در حال تغییر سازگار کنند.
برای کارمندان:
اهمیت آموزش و توسعه برای کارکنان
یک فرد بیشتر بر روی شغل تمرکز می کند تا شغل. و بنابراین، مهارت ها و دانش به دست آمده از آموزش به رزومه آنها اضافه می شود.
بهبود عملکرد نوعی انگیزه برای افراد است که آنها را تشویق می کند تا عملکرد بسیار بهتری نسبت به قبل داشته باشند و به موفقیت سازمان کمک کنند که در نهایت انگیزه های آنها را افزایش می دهد.
زمانی که یک کارمند به اندازه کافی آموزش دیده باشد، با هر موقعیت یا مشکلی برخورد خواهد کرد و با چالش ها به روشی بهتر برخورد خواهد کرد.
آموزش باعث می شود کارگران با ماشین یا تجهیزات سازگار باشند که این امر باعث کاهش تعداد تصادفات در طول فرآیند می شود.
این به کارمند کمک می کند تا با تغییرات تکنولوژیک به روز بماند.
باعث رضایت شغلی و تقویت روحیه کارکنان می شود.
آموزش اغلب به کارکنان سطح متوسط ​​یا پایین داده می شود. در مقابل، برنامه های توسعه به طور خاص برای کارکنان شاغل در پست های بالاتر در سلسله مراتب سازمانی طراحی شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  کنترل کردن

ورودی ها در آموزش و توسعه
مهارت ها: مهارت های اساسی باید به کارگران داده شود تا به آنها کمک شود ماشین آلات و سایر تجهیزات را به درستی و با کمترین ضایعات و آسیب کار کنند.
آموزش: هدف آن آموزش مفاهیم نظری همراه با ارائه یک تجربه عملی به کارمند است. همچنین قدرت قضاوت و استدلال آنها را بهبود می بخشد.
توسعه: آموزش مستلزم توسعه است، که در آن بیشتر به افزایش دانش، به جای مهارت ها، تأکید می شود. در اینجا دانش به معنای شناخت محیط کسب و کار، روابط انسانی، مدیریت و … است.
اخلاق: اخلاق اصولی است که رفتار یک کارمند را در زمان انجام هر فعالیتی تنظیم می کند. بنابراین، برنامه آموزشی و توسعه باید دانشی در مورد رفتار اخلاقی ارائه دهد.
تغییر در نگرش: یکی از مزایای مهم آموزش، تغییرات نگرش در کارکنان است. نگرش بیانگر احساسات، دیدگاه، واکنش و باورهای کارمند نسبت به دیگران است. تأثیر زیادی بر روحیه، انگیزه، وفاداری، تعهد و رضایت کارکنان دارد.
مهارت‌های فوق‌العاده: به غیر از مهارت‌های پایه، طرح آموزشی و توسعه باید مهارت‌های دیگری مانند حل مسئله، تصمیم‌گیری، تحلیل صنعتی و غیره را به کارکنان سطوح بالاتر منتقل کند.
سواد: در اینجا سواد به تحصیل مربوط نمی شود، بلكه تسلط به زبان سازمانی است و برای برخورد با مشتریان و مشتریان بین المللی باید از فرهنگ سازمانی آگاهی كامل داشته باشد.
به طور خلاصه، هر فعالیتی که قصد دارد عملکرد حال یا آینده یک کارمند را از طریق ارتقای توانایی وی از طریق فرآیند یادگیری، با تغییر رویکرد، تقویت مهارت‌ها، تقویت شایستگی‌ها و افزایش پایه دانش، بهبود بخشد، تحت شعاع قرار می‌گیرد. آموزش و توسعه

این مقاله را مطالعه کنید  تجزیه و تحلیل شغل

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

5 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟