فرآیند آموزش - کالج نوین

فرآیند آموزش

فرآیند آموزش شامل یک سری مراحل است که برای داشتن یک برنامه آموزشی کارآمد باید به طور سیستماتیک دنبال شوند. آموزش یک فعالیت سیستماتیک است که برای اصلاح مهارت ها، نگرش ها و رفتار یک کارمند برای انجام یک کار خاص انجام می شود.

فرآیند آموزش
فرآیند آموزش – کالج نوین

فرآیند آموزش

نیازسنجی: اولین گام در فرآیند آموزش، نیازسنجی به آموزش کارکنان است. نیاز به آموزش را می توان از طریق تشخیص چالش های حال و آینده و از طریق شکاف بین عملکرد واقعی کارکنان و عملکرد استاندارد شناسایی کرد.
نیازسنجی از دو منظر فردی و گروهی قابل بررسی است. آموزش انفرادی به گونه ای طراحی شده است که کارایی فرد را در زمانی که به اندازه کافی انجام نمی دهد، افزایش دهد. و در حالی که آموزش گروهی به منظور القای تغییرات جدید در کارکنان به دلیل تغییر در استراتژی سازمان است.

استخراج اهداف آموزشی: پس از شناسایی نیازها، اهدافی که آموزش باید برای آنها اجرا شود مشخص می شود. اهداف را می توان بر اساس شکاف های مشاهده شده در برنامه های آموزشی که قبلا انجام شده و مجموعه مهارت های توسعه یافته توسط کارمندان باشد.
طراحی برنامه آموزشی: مرحله بعدی طراحی برنامه آموزشی در راستای اهداف تعیین شده است. هر برنامه آموزشی شامل مسائل خاصی است مانند: کارآموزان چه کسانی هستند؟ مربیان چه کسانی هستند؟ از چه روش هایی برای آموزش استفاده می شود؟ سطح آموزش چگونه خواهد بود؟ همچنین، برنامه جامع اقدام شامل محتوای آموزشی، مطالب، تئوری های یادگیری، طراحی آموزشی و سایر ملزومات آموزشی طراحی شده است.
اجرای برنامه آموزشی: پس از اتمام طراحی برنامه آموزشی، مرحله بعدی اجرای آن است. مهمترین تصمیمی که باید گرفته شود این است که آموزش در داخل یا خارج از سازمان کجا اجرا می شود.
پس از تصمیم گیری، زمان آموزش به همراه مربی که جلسه آموزشی را انجام خواهد داد تعیین می شود. همچنین، کارآموزان به طور مداوم در طول برنامه آموزشی تحت نظارت قرار می گیرند تا ببینند آیا این برنامه موثر است و می تواند علاقه کارمند را حفظ کند.

این مقاله را مطالعه کنید  نظریه شرطی سازی کلاسیک

ارزیابی برنامه آموزشی: پس از انجام آموزش، از کارکنان خواسته می شود تا نظرات خود را در مورد جلسه آموزشی و اینکه آیا احساس مفید بودن می کنند یا خیر، ارائه دهند. از طریق بازخورد، یک سازمان می‌تواند نقاط ضعف را در صورت وجود مشخص کند و می‌تواند در جلسه بعدی آن را اصلاح کند. ارزیابی برنامه آموزشی یک امر ضروری است زیرا شرکت‌ها مبالغ هنگفتی را در این جلسات سرمایه‌گذاری می‌کنند و باید اثربخشی آن را از نظر پولی بدانند.
بنابراین، هر شرکتی مجموعه ای از مراحل را برای طراحی یک برنامه آموزشی مؤثر دنبال می کند که در خدمت هدفی است که برای آن در نظر گرفته شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

11 − ده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟