انواع قراردادهای دسته جمعی

انواع قراردادهای دسته جمعی

انواع قراردادهای دسته جمعی چانه زنی دسته جمعی فرآیندی است که در آن اتحادیه ها (نمایندگان کارمندان یا کارگران) و کارفرما (یا نماینده آنها) برای بحث در مورد مسائل مربوط به دستمزد، تعداد ساعات کار، محیط کار و سایر شرایط استخدام گرد هم می آیند.

چهار نوع چانه زنی جمعی وجود دارد که بر اساس ماهیت و اهداف طبقه بندی می شوند و بسته به شرایط مختلف می توان آنها را اجرا کرد.

انواع قراردادهای دسته جمعی - کالج نوین
انواع قراردادهای دسته جمعی – کالج نوین

انواع قراردادهای دسته جمعی
انواع مذاکره جمعی

چانه زنی پیوندی یا توزیعی: در این شکل از چانه زنی جمعی، هر دو طرف یعنی. کارمند و کارفرما تلاش می کنند تا سود خود را به حداکثر برسانند. بر این اصل استوار است که «منفعت من ضرر تو و سود تو ضرر من است» یعنی یک طرف بر دیگری پیروز می شود.
مسائل اقتصادی مانند دستمزد، پاداش، سایر مزایا مورد بحث قرار می گیرد، جایی که کارمند مایل است برای کار خود افزایش دستمزد یا پاداش داشته باشد، در حالی که کارفرما مایل به افزایش حجم کار و کاهش دستمزد است.

چانه زنی مشارکتی یا یکپارچه: هم کارمند و هم کارفرما کنار هم می نشینند و سعی می کنند مشکلات مورد علاقه خود را حل کنند و به راه حلی دوستانه برسند. در شرایط بحران اقتصادی، مانند رکود، که خارج از کنترل هر یک از طرفین است، ممکن است با توجه به شرایط کاری به توافق متقابل بپردازند.
به عنوان مثال، کارگران ممکن است با دستمزد پایین موافقت کنند یا مدیریت ممکن است با اتخاذ روش های مدرن موافقت کند تا تولید افزایش یابد.

این مقاله را مطالعه کنید  صورت مالی

این مقاله را مطالعه کنید: اعتصاب

چانه زنی بهره وری: این نوع چانه زنی توسط مدیریت انجام می شود که در آن به کارگران مشوق یا پاداش افزایش بهره وری داده می شود. کارگران تشویق می شوند و بسیار سخت کار می کنند تا به فراتر از سطح استاندارد بهره وری برسند تا از مزایای اضافی برخوردار شوند.
از طریق این شکل از چانه زنی جمعی، هم کارفرما و هم کارمند به ترتیب از مزایایی در قالب افزایش تولید و افزایش دستمزد برخوردار می شوند.

چانه زنی ترکیبی: در این نوع چانه زنی جمعی، کارگران در کنار تقاضا برای افزایش دستمزد، نگرانی خود را نسبت به شرایط کار، سیاست های استخدام و آموزش، مسائل زیست محیطی، ادغام و ادغام با سایر بنگاه ها، سیاست های قیمت گذاری و غیره با قصد دارند از منافع خود محافظت کنند و از کاهش قدرت خود محافظت کنند.
بنابراین، هدف از قرارداد جمعی، دستیابی به توافق متقابل بین کارمند و کارفرما در مورد شرایط استخدام و برخورداری از یک رابطه طولانی مدت با یکدیگر است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پنج × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟