انواع کارآفرینان - کالج نوین

انواع کارآفرینان

انواع کارآفرینان کارآفرین شخصی است که نقش صنعتگر را بر عهده دارد و سازمانی را برای استفاده تجاری تشکیل می دهد. او عامل تغییری است که با پیش بینی نیازهای جامعه، تقاضا را به عرضه تبدیل می کند.

انواع کارآفرینان

کارآفرین نوآور: اینها کسانی هستند که ایده های جدید، محصولات جدید، روش ها یا فرآیندهای جدید تولید را ابداع می کنند، بازارهای بالقوه را کشف می کنند و ساختار شرکت را سازماندهی می کنند. اینها رهبران صنعت هستند و کمک قابل توجهی به توسعه اقتصادی کشور می کنند. کارآفرینان مبتکر آینده نگری غیرمعمولی برای تشخیص تقاضا برای کالاها و خدمات دارند. آنها همیشه آماده ریسک هستند زیرا از هیجان یک چالش لذت می برند و هر چالشی ریسکی را به همراه دارد. گفته می شود که راتان تاتا یک کارآفرین مبتکر است که خودروی تاتا نانو را با هزینه ای بسیار کم روانه بازار کرد.

انواع کارآفرینان
انواع کارآفرینان – کالج نوین

تقلید از کارآفرینان: کارآفرینان تقلید کسانی هستند که بلافاصله از اختراعات جدید ساخته شده توسط کارآفرینان مبتکر کپی می کنند. اینها به خودی خود هیچ نوآوری نمی کنند. آنها فقط از فناوری، فرآیندها، روش های پیشگام دیگران تقلید می کنند. این کارآفرینان در مکان هایی یافت می شوند که کمبود منابع یا پایگاه صنعتی وجود دارد و به همین دلیل نمی توان نوآوری جدیدی انجام داد. بنابراین، آنها برای مناطق توسعه نیافته مناسب هستند، جایی که می توانند از ترکیب اختراعاتی که قبلاً در مناطق توسعه یافته به خوبی ایجاد شده است، تقلید کنند تا در صنعت خود رونق ایجاد کنند.
کارآفرینان فابیان: این نوع از کارآفرینان نسبت به تغییراتی که باید در سازمان ایجاد شود، شک دارند. آنها هیچ اختراعی را آغاز نمی کنند بلکه تنها پس از رضایت از میزان موفقیت آن دنبال می کنند. آنها برای مدتی منتظر می مانند تا نوآوری به خوبی توسط دیگران آزمایش شود و به دلیل شکست آن ضرر زیادی به بار نمی آورد.
کارآفرینان بدون سرنشین: این کارآفرینان تمایلی به تغییر ندارند زیرا بسیار محافظه کار هستند و نمی خواهند هیچ تغییری در سازمان ایجاد کنند. آنها از شیوه فعلی کسب و کار خود راضی هستند و نمی خواهند تغییر کنند حتی اگر متحمل ضرر و زیان شوند.
بنابراین، این طبقه بندی بر اساس تمایل یک کارآفرین برای ایجاد و پذیرش ایده های نوآورانه انجام می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  تقاضا

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هفت + دوازده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟