طرح‌های تشویقی

طرح‌های تشویقی

طرح‌های تشویقی برنامه‌هایی هستند که برای تشویق و ایجاد انگیزه در کارگران برای بهره‌وری بیشتر و خروجی بیشتر طراحی شده‌اند. مشوق‌ها پاداش‌های پولی هستند که به کارگران برای قدردانی از دستیابی آنها به نتایج خاص در یک دوره زمانی مشخص داده می‌شود.

به گفته سازمان بین‌المللی کار (ILO)، مشوق‌ها «پرداخت بر اساس نتایج» است، اما درست است که آن را «سیستم تشویقی پرداخت» بنامیم زیرا بیشتر بر انگیزه تأکید دارد، یعنی انگیزه‌هایی به کارگران داده می‌شود. عملکرد فوق العاده آنها بنابراین، کارگران با افزایش بهره وری خود تشویق و ترغیب به کسب درآمد بیشتر می شوند.

طرح‌های تشویقی - کالج نوین
طرح‌های تشویقی – کالج نوین

طرح‌های تشویقی متعددی وجود دارد که می‌توانند با موفقیت در شرکت‌های بزرگ‌تر مورد استفاده قرار گیرند، جایی که هم کارکنان اداری و هم مهندسی برای اطمینان از تولید کارآمد، کیفیت و اندازه‌گیری کار مورد نیاز هستند. ILO طرح های تشویقی را به چهار دسته عمده طبقه بندی کرده است. اینها هستند:

طرحی که در آن درآمد کارگر به همان نسبت تولید متفاوت است: در این دسته، درآمد کارگر متناسب با سطح تولید او متفاوت است. این بدان معناست که هرگونه سود و زیان ناشی از بازده کارگر به وی تعلق می گیرد. دو طرح تشویقی محبوب که در این دسته قرار می گیرند عبارتند از:
سیستم مستقیم قطعه کار
سیستم ساعت استاندارد
طرحی که در آن میزان درآمد کارگر نسبت به بازده کمتر متفاوت است: در این روش، کارمندان به نسبت سطح تولید او درآمد کمتری خواهند داشت. چهار روش در این دسته وجود دارد:
طرح هالسی
طرح روآن
طرح اشتراک متغیر بارت
طرح بیدو
ویژگی مشترک همه این روش ها این است که زمان به عنوان معیار خروجی استفاده می شود و پاداش برای زمان ذخیره شده (تفاوت بین زمان تعیین شده برای تکمیل یک کار و زمان واقعی صرف شده) داده می شود. این طرح‌های تشویقی به عنوان طرح‌های اشتراک سود نیز نامیده می‌شوند، زیرا هم کارمند و هم کارفرما در سود حاصل از زمان ذخیره شده سهیم هستند. این روش ها معمولاً در مواردی استفاده می شوند که استانداردهای خروجی کارگر را نمی توان به طور دقیق تنظیم یا اندازه گیری کرد.

این مقاله را مطالعه کنید  برنامه بازاریابی خود را توسعه دهید

طرحی که در آن درآمد کارگر به نسبت بیشتر از بازده متفاوت است: در این دسته، کارگر به نسبت سطح تولید خود درآمد دارد. در این دو روش وجود دارد:
سیستم نرخ قطعه بالا
سیستم ساعت استاندارد بالا
طرح‌هایی که در آن درآمدهای کارگر در سطوح مختلف بازده متفاوت است: این گروه شامل چندین نوع طرح تشویقی است که توضیح می‌دهد که چگونه درآمد کارگر از حداقل تا حداکثر سطوح با توجه به سطوح مختلف بازده متفاوت است. این شامل طرح های زیر است:
سیستم نرخ دیفرانسیل تیلور
سیستم نرخ دیفرانسیل مریک
سیستم وظیفه گانت
طرح کارایی امرسون
بنابراین، اینها برخی از برنامه های تشویقی مطلوب برای به کارگیری در یک صنعت فشرده کار هستند، جایی که کارگران بیشتر از کارخانه های خودکار هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟