انواع آموزش - کالج نوین

انواع آموزش

انواع آموزش یک فعالیت سازمان یافته است که برای بهبود عملکرد یک کارمند و ایجاد تغییر قابل توجهی در مهارت ها، دانش، نگرش، رفتار برای انجام یک نوع خاص از یک شغل انجام می شود.

انواع مختلفی از برنامه های آموزشی وجود دارد که در موقعیت های مختلف تجاری انجام می شود.

انواع آموزش

آموزش مقدماتی یا جهت‌یابی: معرفی یک کارمند جدید به محیط سازمان که شامل فعالیت‌های روزانه، محصولات، خدمات، قوانین و مقررات است، آموزش مقدماتی یا جهت‌یابی نامیده می‌شود. هدف از چنین آموزشی کاهش عصبیت یک کارمند جدید از طریق عادت دادن او به محیط کار است. از آن به عنوان آموزش جهت یابی نیز یاد می شود که به معنای ارائه یک ایده منصفانه به کارمند جدید در مورد آنچه قرار است انجام دهد. در سازمان انجام دهید.

انواع آموزش
انواع آموزش – کالج نوین

آموزش شغلی: این آموزش مختص شغل است و به کارمندی داده می شود که باید آن شغل را انجام دهد. در این آموزش اطلاعات مربوط به ماشین، فرآیند تولید، روش های مورد استفاده، اقدامات ایمنی که باید انجام شود و غیره توضیح داده می شود. از طریق این آموزش، کارمند اعتماد به نفس و مهارت های لازم را ایجاد می کند که او را قادر می سازد تا کار خود را به طور موثر و کارآمد انجام دهد.
آموزش ایمنی: آموزش ایمنی به کارکنان داده می شود تا تعداد حوادث ناشی از کار با ماشین آلات یا سایر تجهیزات به حداقل برسد. تحت این آموزش، دستورالعمل های ایمنی در مورد استفاده از ماشین آلات و سایر وسایل خطرناک به کارکنان داده می شود.
آموزش کارآموزی: تحت این آموزش، کارگر در حین یادگیری درآمد کسب می کند. این آموزش عموماً به کادر فنی، صنعتگران، لوله کش و غیره داده می شود که باید برای مدت نسبتاً طولانی تری زیر نظر مافوق کار کنند تا زمانی که وی در آن زمینه تخصص کسب کند.
آموزش کارآموزی: در این نوع موسسات آموزشی یا حرفه ای با موسسات صنعتی هماهنگی می کنند تا دانش عملی را در اختیار دانشجویان خود قرار دهند. گاهی اوقات، شرکت ها نیز بر اساس عملکرد کارآموزان در طول دوره کارآموزی، پیشنهادات پیش از کارآموزی را به کارآموزان ارائه می دهند. برنامه
بازآموزی: همانطور که از نام آن پیداست، آموزش بازآموزی یا تجدید آموزش به کارکنان قدیمی با هدف ارتقای کارایی آنها داده می شود. آنها با روش ها و فناوری های جدیدی آشنا می شوند که منجر به افزایش بهره وری و کاهش یکنواختی در کار روزانه آنها می شود.
آموزش ترفیعی: این آموزش به کارکنان بالقوه ای داده می شود که می توانند به پست های ارشد در سازمان ارتقا یابند. آموزش تبلیغاتی از قبل داده می شود تا کارمند به نقش ها و مسئولیت های جدید عادت کند و در زمان ترفیع عصبی نشود.
آموزش اصلاحی: این آموزش به منظور رفع نواقص در رفتار و عملکرد کارکنان قدیمی داده می شود. با توجه به اختراع فناوری، کارکنان ممکن است در برابر پذیرش تغییر مقاومت کنند و باعث ایجاد اختلال در سازمان شوند، بنابراین چنین آموزش هایی برای درک اهمیت تغییر و ضرورت آن در عملیات کسب و کار ارائه می شود. این آموزش عموما توسط کارشناس روانشناسی ارائه می شود.
بنابراین، بسته به موقعیت شغلی و مهارت های مورد نیاز برای انجام یک نوع خاص از یک کار، انواع مختلف آموزش به کارکنان داده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  کنترل کردن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − 2 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟