استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار ، برای همگام شدن با رقبای خود، دیجیتال مارکتینگ روشی نوآورانه برای تقویت برند شما و افزایش دیده شدن آن بوده است. امروزه حداقل 59 درصد از کل جمعیت جهان به اینترنت دسترسی دارند و این بهترین مکان برای تبلیغات و کمپین برند شماست.

انواع مختلفی از بازاریابی دیجیتال وجود دارد، از جمله بازاریابی محتوا، بازاریابی رسانه های اجتماعی، سئو و بازاریابی ایمیلی، و تشخیص اینکه چه چیزی برای برند شما مناسب است می تواند بسیار دشوار باشد. در این وبلاگ، بیایید در مورد چگونگی توسعه استراتژی نهایی برای کمپین بازاریابی موفق برند خود صحبت کنیم.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار – کالج نوین

چگونه یک استراتژی بازاریابی دیجیتالی ایجاد کنیم که برای کسب و کار شما مفید باشد؟

کسب و کار یا برند خود را تعریف کنید

ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ با تعریف کسب و کار شما شروع می شود. شما باید آنچه را که برند شما ارائه می دهد شناسایی کنید، فروش و تبلیغ آن را برای مخاطبان هدفتان آسان تر کنید. یکی دیگر از عوامل مهم این است که بدانید چه چیزی کسب و کار شما را از رقبای شما منحصر به فرد می کند. تنها زمانی می‌دانید که چه استراتژی بهتر عمل می‌کند که بدانید برند شما چه تفاوتی با سایر برندهای موجود در بازار شما دارد.

وقتی نام تجاری خود را تعریف کردید، زمان آن فرا رسیده است که نقاط فروش منحصر به فردی ایجاد کنید که به مخاطبان شما اجازه می دهد تا بدانند کسب و کار شما چه چیزی ارائه می دهد و چگونه می توانند از برند شما بهره ببرند. USP های خوب به تقویت وجهه برند شما کمک می کند و باعث می شود که شما به عنوان صاحب کسب و کار نسبت به منحصر به فرد بودن و اهداف برند خود اطمینان بیشتری داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  کمک استراتژی های دیجیتال مارکتینگ

تعریف برند شما همچنین شامل ایجاد نکات واضح در مورد ارزش ها و ماموریت کسب و کار شما می باشد. یک استراتژی بازاریابی موفق تنها زمانی جواب می دهد که بدانید چرا آن را انجام می دهید.

اهداف هوشمند خود را تعیین کنید- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار

زمانی می توانید اهداف کسب و کار خود را تعیین کنید که برند خود را به وضوح تعریف کرده باشید. اهداف شما منعکس کننده آنچه می خواهید است، به دیکته کردن مسیر استراتژی بازاریابی دیجیتال شما کمک می کند. معیارهای SMART به شما کمک می کند تا اهداف قابل اندازه گیری و واقع بینانه ای را ایجاد کنید که می توانید برای کسب و کار خود تعیین کنید، به خصوص زمانی که یک برند تازه کار است.

SMART مخفف:

. خاص
. قابل اندازه گیری
. قابل دستیابی
. مربوط
. به موقع

این معیار به شما کمک می کند تا در مورد آنچه برای برند خود می خواهید دقیق تر شوید. این اهداف همچنین به شما کمک می کند اثربخشی و کارایی کمپین بازاریابی خود را تعیین کنید و اینکه آیا استراتژی مورد استفاده شما به رشد برند شما کمک می کند یا خیر.

استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار – کالج نوین

بازاریابی دیجیتال فعلی خود را ارزیابی کنید

هنگامی که یک استراتژی بازاریابی دیجیتال فعلی دارید و قصد دارید آن را بهبود ببخشید، می توانید ارزیابی کنید که چگونه به برند شما کمک می کند تا تجزیه و تحلیل کند و بدانید که در چه زمینه هایی باید تمرکز بیشتری داشته باشید. به کانال های بازاریابی اصلی برند خود، مانند وب سایت، تلاش های بازاریابی محتوا، تبلیغات PPC، صفحات رسانه های اجتماعی یا سئو نگاه کنید.

یکی دیگر از کارهایی که می توانید انجام دهید این است که کانال های دیگری را که می توانند به برند شما کمک کنند، تحقیق کنید و بشناسید. اگر یک کسب و کار استارتاپی هستید و نمی دانید از کجا شروع کنید، می توانید استراتژی هایی را که رقبای شما استفاده می کنند تجزیه و تحلیل کنید و به شما ایده های روشنی در مورد نحوه شروع و فروش برند خود به مخاطبان هدف ارائه دهید.

یک قیف دیجیتال را درک کنید- استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار

هنگامی که یک برنامه برای استراتژی خود ایجاد کردید، باید قبل از اجرای برنامه، اهمیت یک قیف دیجیتال را در نظر بگیرید. یک قیف دیجیتال، سفر خریدار را از غریبه بودن تا تبدیل شدن به یکی از وفادارترین مشتریان برند شما را به تصویر می‌کشد. به طور کلی شامل مراحل زیر است:

این مقاله را مطالعه کنید  سرنخ های دیجیتال مارکتینگ

کشف
مرحله کشف شامل افرادی است که شروع به شنیدن و آگاهی از وجود شرکت شما می کنند.

پژوهش
تحقیق شامل زمانی است که فردی برند شما را می شناسد و شروع به تحقیق و بررسی آنچه شرکت شما ارائه می دهد می کند و احتمال تبدیل شدن آن فرد به مشتری بالقوه شما را افزایش می دهد.

خرید
در این مرحله مشتریان بالقوه به مشتریان فعلی شما تبدیل می شوند.

وفاداری
مرحله وفاداری شامل مشتریان فعلی شما است که به طور مداوم با برند شما ارتباط برقرار می کنند و به مشتریان عادی تبدیل می شوند.

دانستن اینکه مخاطب هدف شما در کدام مرحله خاص قرار دارد، به شما کمک می کند پیامی را که می خواهید منتقل کنید، تنظیم کنید. قیف فروش دیجیتال همچنین به شما کمک می‌کند تا درک کنید که هر فردی که بخشی از مخاطبان هدف شماست، چگونه به کمپین‌های تبلیغاتی و بازاریابی شما واکنش نشان می‌دهد و به شما ایده واضح‌تری درباره نحوه ساختن فراخوان برای اقدام می‌دهد.

شخصی خریدار خود را ایجاد کنید

یک استراتژی بازاریابی دیجیتال تنها زمانی می‌تواند مؤثر واقع شود که بدانید چه کسی را هدف قرار می‌دهید، و تنها زمانی می‌توانید مشخص کنید که مخاطبان هدف شما چه کسانی هستند که شخصیت‌های خریدار خود را مشخص کنید.

شخصیت‌های خریدار افرادی خیالی هستند که نشان دهنده ویژگی‌های مخاطبی هستند که شما برای ارائه خدمات و محصولات خود هدف قرار داده‌اید. به عبارت دیگر، شخصیت های خریدار به عنوان مشتریان ایده آل شما عمل می کنند که فکر می کنید از برند شما خریداری خواهند کرد. موارد زیر اطلاعات مفیدی برای ایجاد شخصیت خریدار شما هستند:

. سن
. محل
. درآمد
. عنوان شغلی
. اهداف
. سرگرمی ها و علایق

وقتی پرسونای خریدار خود را تعیین می کنید، می دانید هنگام اجرای کمپین بازاریابی خود چه کسی را هدف قرار دهید. همچنین به شما کمک می کند برند خود را برای خریداران مختلف بسته به نیاز و علاقه آنها بازاریابی کنید.

ایجاد پرسونای خریدار برندتان به شما کمک می‌کند تا یک برنامه بازاریابی دیجیتال موثر ایجاد کنید و به شما این امکان را می‌دهد که بدانید چگونه مخاطبان خود را هدف قرار دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  11 دلیل دیجیتال مارکتینگ اولویت یک شرکت
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار
استراتژی دیجیتال مارکتینگ مفید برای کسب و کار – کالج نوین

استراتژی محتوای خود را ایجاد کنید

ایجاد یک استراتژی محتوا شامل فیلم ها، کتاب های الکترونیکی، پادکست ها، وبلاگ ها و وبینارها است. هنگام ایجاد یک، باید تعریف روشنی از اهداف خود داشته باشید، که می تواند به شما کمک کند تعیین کنید چه محتوایی به دستیابی به اهداف شما کمک می کند.

در طول ایجاد استراتژی محتوای خود، باید اقدامات زیر را به خاطر بسپارید:

1. همیشه به اصل مطلب برسید. محتوای ارزشمندی ایجاد کنید که بر نکات مهم برند شما متمرکز باشد که برای مخاطبان شما ارزشمند است.

2. مخاطب خود را درک کنید و با آن ارتباط برقرار کنید. بدانید که آنها به دنبال چه هستند و چگونه به مشکلات و سوالات بی پاسخ آنها کمک خواهید کرد.

3. همیشه یک پیشنهاد ارزش منحصر به فرد داشته باشید که به مشتریان بالقوه خود در مورد انتظاراتی که باید از شما داشته باشند کمک می کند. اگر از سرفصل های جذاب همراه با محتوای ارزشمند خود استفاده کنید، کمک می کند.

4. همیشه در کانال های بازاریابی خود ثبات را تمرین کنید. همیشه باید در نظر داشته باشید که هر یک از محتوای شما نشان دهنده کسب و کار شماست.

نتایج خود را ارزیابی و ثبت کنید

در حالی که استراتژی بازاریابی شما همچنان اجرا می شود، باید نحوه عملکرد آن را تجزیه و تحلیل کنید تا بدانید کدام حوزه ها را می توانید بهبود بخشید. همیشه با ردیابی عملکرد استراتژی خود سازگار باشید و به شما امکان می دهد تعیین کنید کدام یک موثر هستند و کدام یک باید تغییر کنند.

همچنین بهتر است معیارهای کلیدی واضحی داشته باشید که می‌خواهید ردیابی کنید. وقتی می دانید چه معیارهایی مهم هستند، شناسایی و حل مشکلاتی که ممکن است ایجاد شود برای شما آسان تر می شود.

دیجیتال مارکتینگ یک فرآیند یادگیری است

هنگام ایجاد یک استراتژی بازاریابی دیجیتال، اهداف خود را مشخص کنید، کسب و کار خود را بشناسید و بر اساس نیازهای مخاطب هدف خود کار کنید. در حالی که کامل کردن و تسلط بر بازاریابی دیجیتال آسان نیست، یادگیری و بهبود مستمر برای موفقیت برندتان به عزم و صبر شما نیاز دارد.

Digital Coast Marketing یک شرکت بازاریابی پیشرو در چارلستون است که می تواند به شما در ایجاد بهترین کمپین بازاریابی دیجیتال برند خود کمک کند. برای سوالات خود امروز به ما پیام دهید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

10 + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟