هدف کاربر در استراتژی بازاریابی

هدف کاربر در استراتژی بازاریابی

هدف کاربر در استراتژی بازاریابی ، آیا در فرآیند طراحی یک استراتژی دیجیتال هستید اما نمی دانید چه چیزی باید اول باشد؟ شاید شما فکر می کنید که تمام چیزی که شامل بک لینک به سایت شما می شود یا اینکه صرفاً رتبه بالاتر در موتورهای جستجو این کار را انجام می دهد. اگر اینطور است، اشتباه بزرگی مرتکب شده اید که می تواند مانع موفقیت استراتژی بازاریابی دیجیتال شما شود. قبل از هر چیز باید هدف کاربر را در نظر بگیرید.

استراتژی بازاریابی دیجیتال در واقع شامل چه چیزی می شود؟

روزهایی که موتورهای جستجوی اصلی فقط مکانیکی، رباتیک و ریاضی بودند، گذشته است. آنها درخواست های جستجو را به کاربران ارائه کردند، اما آنها را با پاسخ های مرتبط راضی نکردند.

اما از آن زمان، استاندارد الگوریتم گوگل به طور قابل توجهی بهبود یافته است و بیشتر بر آنچه کاربران در جستجوی آن هستند تمرکز می کند. به همین دلیل است که غول موتور جستجو به طور مداوم رفتار کاربر را برای به دست آوردن اطلاعات بیشتر در مورد پرس و جوهایی که مردم انجام می دهند و همچنین نحوه ارائه محتوای مرتبط که به سؤالات آنها پاسخ می دهد نظارت می کند.

هر صفحه وب که در SERP ها – یا صفحات نتایج موتورهای جستجو – به دلیل اعتبار دامنه یا بک لینک ها نشان داده می شود اما اطلاعات مربوطه را ارائه نمی دهد – در نتیجه محتوای سطحی یا سرقت ادبی – بدون توجه به سیگنال های دیگر، رتبه بندی می شود. به همین دلیل است که قصد کاربر در هر استراتژی سئوی هر سازمانی که می خواهد بر مشتریان بالقوه و موجود تأثیر بگذارد، همچنان محبوبیت خود را افزایش می دهد. بنابراین اگر از مفهوم قصد کاربر در استراتژی بازاریابی خود استفاده نکنید، ممکن است وقت و پول خود را به صورت آنلاین و بدون هیچ سود قابل توجهی هدر دهید.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه وبلاگ نویسی ، 5 نکته کلیدی
هدف کاربر در استراتژی بازاریابی
هدف کاربر در استراتژی بازاریابی – کالج نوین

هدف کاربر چیست؟

هدف کاربر در مورد هدف یا هدفی است که کاربران شما می خواهند هر زمان که عبارت یا عبارتی را در هر موتور جستجو تایپ می کنند به آن دست یابند. این بر اساس زمینه عبارت های جستجو و کلمات کلیدی است. اگرچه این مفهوم پیچیده نیست، تعیین دقیق آنچه که خواننده شما بر اساس یک جستجوی ساده به دنبال آن است دشوار است.

سه دسته اصلی وجود دارد که می توانید از آنها استفاده کنید که هنگام طراحی استراتژی بازاریابی خود بر اساس هدف کاربران مفید خواهد بود. هنگامی که این دسته بندی ها را به طور دقیق شناسایی کنید، می دانید که چگونه به نیازهای خاص آنها رسیدگی کنید و اطمینان حاصل کنید که آنها تجربه ای خوشایند و مفید در وب سایت شما دارند.

جویندگان اطلاعات
دسته اول شامل جویندگان اطلاعات می شود. آنها به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد سازمان، محصول یا خدمات شما، یا نحوه برقراری ارتباط با شما هستند.

کاربران آموزشی
گروه بعدی کاربران آموزشی هستند. آنها فقط علاقه مند به یادگیری بیشتر در مورد موضوعاتی هستند که متناسب با صنعت شما هستند. آنها ممکن است برای مشکلی که با آن روبرو هستند نیاز به پاسخ داشته باشند.

کاربران معاملاتی
آخرین گروه متشکل از کاربران تراکنشی است که آماده اشتراک در خبرنامه های شما، دانلود هر چیزی که دارید یا خرید می کنند. آنها با یک هدف واضح از سایت شما بازدید می کنند: خرید چیزی. آنها مهمترین گروه از بازدیدکنندگان وب سایت هستند و شما باید اطمینان حاصل کنید که این روند تا حد امکان یکپارچه است.

این مقاله را مطالعه کنید  5 مزیت باورنکردنی دیجیتال مارکتینگ

هدف کاربر اهمیت زیادی دارد زیرا جزء اصلی است که بازدیدکنندگان وب سایت شما را به مشتری تبدیل می کند و این به عنوان یک چالش روانی در نظر گرفته می شود. بنابراین، شناسایی هدف کاربر باید در استراتژی بازاریابی شما مهم باشد.

شما می توانید با دنبال کردن مراحل ذکر شده در زیر، هدف کاربران را شناسایی کرده و درک کنید:
نگه داشتن زبانه ها در ابزار جستجو در وب سایت شما
نظارت بر کلمات کلیدی مورد استفاده در بینگ یا گوگل برای یافتن سایت شما (فقط برای کلمات کلیدی پولی)
ردیابی لینک های کلیک شده در خبرنامه های ایمیل
ردیابی بازدید از صفحات محصول یا خدمات شما

از داده‌های به‌دست‌آمده از گزارش جریان کاربران در Google Analytics استفاده کنید که به‌عنوان یک نمایش گرافیکی از مسیرهایی که کاربران به سمت وب‌سایت شما دنبال می‌کنند، عمل می‌کند. از منبع شروع می شود، از طریق صفحات متعدد و همچنین نقطه ای که آنها از سایت شما خارج می شوند.

هدف کاربر برای آینده استراتژی سئو بسیار مهم است، بنابراین این به شما بستگی دارد که اطلاعات بیشتری در مورد کاربران خود بیابید تا بتوانید به آن ادامه دهید. آیا می خواهید بدانید که استراتژی سئو و نحوه اجرای آن در کسب و کارتان چیست؟ همین امروز در دوره آموزشی SEO مدرسه بازاریابی دیجیتال ثبت نام کنید و ببینید دنیای جادویی سئو چه چیزی برای ارائه دارد!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + 14 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟