زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ

زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ

زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ ، به طور سنتی، زنجیره‌های ارزش به‌عنوان مراحل فردی شناخته می‌شوند که در ساخت یک محصول یا خدمات از توسعه یک مفهوم تا عرضه واقعی به بازار انجام می‌شود. شرکت ها می توانند تجزیه و تحلیل های زنجیره ارزش را برای ارزیابی رویه های خاص درگیر در هر مرحله از تجارت انجام دهند. چرا به تحلیل زنجیره ارزش توجه کنیم؟ این فرآیند به منظور افزایش کارایی تولید، امکان تحویل حداکثر ارزش – با کمترین هزینه ممکن را در نظر گرفته است. بیایید زنجیره‌های ارزش را تعریف کنیم و ببینیم چگونه در حوزه دیجیتال مارکتینگ عمل می‌کنند:

زنجیره ارزش چیست؟- زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ

این مقاله در مورد زنجیره های ارزش، نکات مهمی را برای هر حرفه ای بازاریابی که می خواهد تحلیل زنجیره ارزش را درک کند، فهرست می کند:

زنجیره های ارزش مدل های گام به گام برای تبدیل محصولات یا خدمات از ایده ها به واقعیت هستند.
آنها به افزایش کارایی یک کسب و کار کمک می کنند تا بتواند بیشترین ارزش را با کمترین هزینه ارائه دهد.
با انجام موارد فوق، برند مزیت رقابتی نسبت به رقبایی که زنجیره ارزش خود را بهینه نمی کنند به دست می آورد.

زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ
زنجیره ارزش در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

آیا زنجیره ارزش آنها در بازاریابی دیجیتال است؟

بازاریابی خود جزئی از زنجیره ارزش کسب و کار است اما زنجیره ارزش خاص خود را نیز دارد. بازاریابی دیجیتال شامل قرار دادن محتوای دیجیتال برای مصرف آنلاین است. مانند یک محصول فیزیکی که نیاز به برنامه‌ریزی، طراحی، ساخت و فروش دارد – ما می‌توانیم زنجیره ارزش یک محصول آنلاین (مانند کتاب‌های الکترونیکی، وایت‌پیپرها و غیره) را به همان روش ارزیابی و بهینه کنیم.

این مقاله را مطالعه کنید  تقویم محتوا برای دیجیتال مارکتینگ

به یک شرکت بازاریابی دیجیتال فکر کنید که محتوای رسانه های اجتماعی را برای یک برند ایجاد می کند. زنجیره ارزش زمانی شروع می شود که محتوای ماهانه مفهومی و نوشته شده باشد. بعد کار طراحی گرافیک می آید و بعد از آن کمی کپی رایتینگ. آژانس در حالت ایده آل باید این را برای تایید به مشتری ارسال کند، سپس آپلود و نظارت کند.

اکنون، می‌توانیم این مراحل را ترسیم کنیم و فرصت‌هایی برای بهبود پیدا کنیم. به عنوان مثال، وظایف را می توان به یک طراح گرافیک که همچنین کپی رسانه های اجتماعی می نویسد، برون سپاری کرد. این باعث صرفه جویی در زمان می شود، به این معنی که هر ماه می توان کارهای بیشتری را برای مشتری انجام داد. آژانس می تواند به جای دو ساعت رفت و برگشت تلفنی با مشتری در مورد آنچه می خواهد، برای مشتری فرمی بفرستد تا آن را پر کند که تمام اطلاعات مورد نیاز برای شروع پروژه را جمع آوری می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه − هفت =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟