ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا

فهرست مطالب

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، آیا می خواهید بدانید که چگونه از ویدیوها برای بهبود سئوی خود بهترین استفاده را ببرید؟ نگران نباشید – ما شما را با راهنمای کامل خود در مورد موضوع تحت پوشش قرار داده ایم.

سئو بدون شک یکی از قدرتمندترین ابزارها برای بهبود تصویر یک تجارت یا برند است. و قرار گرفتن در بالای صفحات نتایج موتورهای جستجو برای اکثر مشاغل اولویت دارد.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، محتوای ویدئویی آنلاین چندین مزیت از جمله جذب مشتریان بیشتر، دیده شدن بیشتر برند، بهبود تجربه مشتری و غیره را ارائه می‌دهد.

همچنین چندین تکنیک مختلف وجود دارد که می‌توان با استفاده از آن ها SEO را برای یک وب‌سایت انجام داد، مانند تمرکز بر روی خوشه‌ها، طراحی برای دستگاه‌های تلفن همراه، و بیشتر.

یکی از روش‌های جدیدتری که تحلیل‌گران سئو برای بهبود عملکرد وب‌سایت‌ها به کار می‌گیرند، از طریق ویدیو است. در عین حال، استفاده از ویدیوها همیشه بخشی جدایی ناپذیر از استراتژی های آنلاین بوده است که بر رشد ارگانیک تمرکز دارد.

بر اساس یک مطالعه، صفحات وب با محتوای ویدیویی 53 درصد بیشتر در صفحه اول نتایج جستجوی گوگل قرار می گیرند. همچنین گزینه هایی برای استفاده از محتوای بصری برای استراتژی های بازاریابی ویدیویی وجود دارد.

به همین دلیل است که کسب و کارهای بیشتر و بیشتری از تحلیلگران سئوی خود می خواهند که از ویدیوها استفاده کنند. بسیاری از ما برای کسب اطلاعات یا سرگرمی ویدیوها را تماشا می کنیم.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، بنابراین، چگونه می توان از یک ویدیوی آنلاین برای اهداف سئو استفاده کرد؟ این چیزی است که امروز در مورد آن بحث خواهیم کرد.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا - کالج نوین
ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا – کالج نوین

سئو چیست؟- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) عمل ایجاد و بهینه سازی محتوای مرتبط و معتبر به گونه ای است که به بازدیدکنندگان (و خزنده های موتورهای جستجو) کمک می کند تا پاسخ سوالات کلیدی خود را پیدا کنند.

هدف از انجام سئو در هر صفحه وب، بهبود کیفیت محتوای شما است، بنابراین موتورهای جستجو انتخاب می کنند که محتوای شما را در نتایج جستجو فهرست کنند. این مقدار ترافیکی را که محتوای وب شما هر روز از موتورهای جستجو دریافت می کند افزایش می دهد.

مزایای استفاده از ویدئو برای سئو

1. تعامل بهتر با مخاطبان هدف

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، ابزارهای بصری تجربه کاربری بهتری را برای بینندگان فراهم می کنند. و با کمک ویدیوها، برندها و کسب‌وکارها این فرصت را پیدا می‌کنند که با مخاطبان هدف خود به شیوه‌ای مصرف‌کننده‌تر، مرتبط‌تر و جذاب‌تر ارتباط برقرار کنند.

آن ها همچنین می توانند با سازنده محتوا تعامل داشته باشند، زیرا محتوای آینده با سلیقه ها و ترجیحات خاص مطابقت دارد.

2. رتبه بندی بهتر در موتورهای جستجو

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، ویدئوها همچنین نقش حیاتی در بهبود رتبه بندی موتورهای جستجوی ارگانیک آنلاین دارند. همانطور که قبلا ذکر شد، گوگل نتایج جستجو را با ویدئوها در اولویت قرار می دهد.

کاربران همچنین معمولاً روی نتایج ریز عکس‌ها کلیک می‌کنند، زیرا مشاهده ویدیوها آسان‌تر و سریع‌تر از خواندن متن‌های طولانی است.

به همین دلیل است که گوگل نتایج را با تصاویر کوچک ویدیو ترجیح می دهد و رتبه بالایی را برای وب سایت هایی با محتوای با کیفیت بهتر ارائه می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  آیا باید سئوی خود را انجام دهم؟ ، 4 شیوه

3. فیلم ها به سایر معیارها کمک می کنند- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

گوگل چندین معیار را برای رتبه بندی در نظر می گیرد. اغلب، کیفیت محتوا و ارتباط آن دو مورد از مهم ترین عواملی است که باید در نظر گرفته شود.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، علاوه بر این، دو مورد از مهمترین معیارها شامل مدت زمانی است که کاربران در صفحه یا سایت می گذرانند و تعداد بک لینک ها.

یک ویدیوی با کیفیت خوب به بهبود هر دوی این معیارها کمک می‌کند، زیرا بازدیدکنندگان زمان بیشتری را صرف مشاهده ویدیوهای موضوع مورد علاقه خود می‌کنند.

4. به لیست شدن در موتورهای جستجوی اضافی کمک می کند

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، گنجاندن ویدئو در سئوی شما می تواند شانس قرار گرفتن در لیست موتورهای جستجوی بیشتری مانند یوتیوب را افزایش دهد.

این یکی از محبوب ترین موتورهای جستجوی ویدیویی است و به طور خودکار در سایت قرار می گیرد و امکان ورود به سایر نتایج جستجوی گوگل را فراهم می کند.

ارسال محتوای ویدیویی در یوتیوب یا وب‌سایت‌های ویدیویی مشابه نیز می‌تواند به نمایان شدن برند در موتورهای جستجوی مختلف کمک کند.

5. فیلم ها ارزش محتوا را برای گوگل نشان می دهند

در حین ارزیابی ارتباط صفحه وب شما برای یک کلمه کلیدی خاص، ممکن است Google اشیایی غیر از متن را نیز در نظر بگیرد. اینها همچنین می توانند رسانه های دیگری مانند تصاویر یا فیلم ها را نیز شامل شوند.

از این گذشته، اگر وب سایت شما عناصر بصری باکیفیتی مانند فیلم، متن و تصاویر ارائه دهد، صفحات آموزنده و متنوع می شوند که برای رتبه بندی عالی است.

6. افزایش ترافیک ارگانیک- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

وب سایت هایی مانند یوتیوب راه بسیار خوبی برای بهبود دید کسب و کار شما به خصوص برای کاربران جدید هستند.

کسانی که از سایت های شخص ثالث یا کانال های رسانه های اجتماعی برای میزبانی محتوای ویدیویی استفاده می کنند، می توانند ترافیک را به وب سایت خود هدایت کنند.

گوگل همچنین به میزان ترافیک وب سایت شما نگاه می کند و وب سایت هایی که بازدیدهای بیشتری دارند ممکن است شانس بیشتری برای جذب بازدیدکنندگان جدید داشته باشند.

7. محتوای ویدیویی لینک ها را به دست می آورد

گنجاندن نشانی‌های وب در اطلاعات کانال یا توضیحات ویدیو در YouTube یا پلتفرم‌های مشابه می‌تواند به کسب ترافیک ارجاعی واجد شرایط کمک کند. همچنین می تواند به استراتژی گسترش و ایجاد لینک کمک کند.

و بک لینک های با کیفیت عواملی هستند که گوگل برای تعیین رتبه بندی موتورهای جستجو در نظر می گیرد. با توجه به آن، انتشار محتوای ویدیویی در وب سایت ها به افزایش ترافیک ارجاع و ترافیک با کیفیت کمک می کند.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، چنین ترافیکی به طور اجتناب ناپذیری تعداد بک لینک ها را به وب سایت شما افزایش می دهد.

8. به تقویت تصویر اجتماعی برند شما کمک می کند

رسانه های اجتماعی نقش مهمی در استراتژی تبلیغات و توزیع ویدئو در عصر امروز ایفا می کنند. این به افزایش دید محتوای با کیفیت بالا کمک می کند، آن را در معرض دید بیشتر بینندگان قرار می دهد و تلاش های سئو را تقویت می کند.

به عبارت ساده، ویدیوها دید بیشتری را برای تعداد قابل توجهی از بینندگان ارائه می‌کنند و در نتیجه حضور برند شما در رسانه‌های اجتماعی را بهبود می‌بخشند.

9. فیلم ها به بهبود نرخ تبدیل کمک می کنند

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، خریداران پس از مشاهده ویدیوهای مربوط به محصول، احتمال خرید یک محصول را بیشتر می کنند، به این معنی که ویدیوها می توانند به افزایش تبدیل کمک کنند.

این نه تنها برای وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، بلکه برای وب‌سایت‌های اطلاعاتی، انجمن‌های آموزشی، و غیره نیز صدق می‌کند. محتوای بصری تقریباً پنج برابر بیشتر از محتوای غیر ویدیویی باعث ایجاد تبدیل می‌شود.

10. همچنین به افزایش حفظ بازدیدکنندگان کمک می کند

موتورهای جستجو مانند گوگل به میزان زمانی که بازدیدکنندگان در یک وب سایت می گذرانند توجه زیادی دارند. حتی اگر افراد زیادی از یک صفحه وب خاص بازدید کنند اما برای مدت طولانی در آنجا نباشند، محتوا از کیفیت پایینی برخوردار است.

با توجه به این نکته، یک ویدیو ممکن است به افزایش زمان افراد در یک وب‌سایت کمک کند، زیرا افراد به‌جای خواندن یک متن، به احتمال زیاد ویدیویی را با موضوع مشابه تماشا می‌کنند.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا - کالج نوین
ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا – کالج نوین

محبوبیت محتوای ویدیویی برای سئو- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

در حالی که محتوای ویدیویی به عنوان یکی از جدیدترین ابزارها در جعبه ابزار تحلیلگران سئو معرفی می شود، همیشه بخشی از جستجوی ارگانیک بوده است.

این مقاله را مطالعه کنید  9 راز مقاله نویسان حرفه ای سئو

ریچ اسنیپت های گوگل که حاوی ویدیوها هستند یکی از اولین مواردی بود که در صفحات نتایج جستجوی گوگل فهرست شد. تکه‌های غنی از ویدیو در صفحه نتایج موتور جستجو توجه زیادی را از سوی کاربران برای دریافت اطلاعات مرتبط و آسان به خود جلب می‌کند.

نتایج جستجوی Google چندین سال است که شامل تصاویر کوچک ویدیو نیز می‌شود، و وجود تصویر کوچک ویدیوی شما در نتایج جستجو، دید بالاتری را برای یک برند ایجاد می‌کند. امروزه به جای بهبود رتبه بندی، تمرکز بیشتری بر روی بهبود دید ارگانیک وجود دارد.

همانطور که گفته شد، گوگل به طور مداوم در تلاش است تا تجربه کاربر را بهبود بخشد و محتوای ویدیویی بخش مهمی از این تجربه است.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، با افزایش روزافزون کاربرانی که به دنبال ویدیوهایی با موضوعات مختلف هستند، گوگل به وب سایت هایی که چنین محتوایی را ارائه می دهند پاداش می دهد.

غول موتور جستجو برای محتوای ویدئویی با عناصر تعاملی غنی از ویدئو ارزش گذاری و اولویت بندی می کند، بنابراین ویدئو می تواند برای اهداف سئو بسیار مفید باشد.

ویدئو در الگوریتم های جستجو

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، گوگل در طول سال‌ها الگوریتم جستجوی خود را تغییر داده است تا تجربیات آموزنده‌تر و جذاب‌تری را به صورت آنلاین ارائه دهد.

با ریز عکس‌ها و چرخ فلک‌های ویدیویی که سایت را اشغال می‌کنند، عناصر تعاملی غنی از ویدیو در حال تبدیل شدن به نتایج جستجوی ارگانیک مهم‌تر هستند.

تکه‌هایی که حاوی تصاویر کوچک ویدیو هستند، یکی از اولین نمونه‌های ویدیویی بودند که در نتایج جستجوی ارگانیک ظاهر شدند.

گوگل اکنون از تصاویر کوچک ویدیویی در نتایج جستجوی ارگانیک فاصله گرفته و از زمان معرفی آن ها در سال 2018، استفاده از چرخ فلک ها را در اولویت قرار داده است.

اخیراً، ممکن است متوجه شده باشید که چگونه نتایج جستجو گاهی اوقات یک چرخ فلک ویدیویی برای جستجوهای Google ارائه می دهند.

این چرخ فلک‌های ویدیویی مجموعه‌ای از ویدیوهای مرتبط هستند که به جستجوگران امکان می‌دهند بیش از یک ویدیو را از صفحه نتایج مشاهده کنند.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، گفته می شود، حدود نیمی از جستجوهای گوگل در حال حاضر به چرخ و فلک های ویدیویی منجر می شود.

چرخ فلک ها معمولاً شامل ده ویدیو در مورد محتوای مرتبط هستند که به صورت افقی در هر جستجو قابل پیمایش هستند. سه ویدیوی اول بیشتر در اینجا قابل مشاهده هستند و بقیه پس از اسکرول مشاهده می شوند.

علاوه بر این، در صورت لزوم، ویدیوها در کنار فهرست‌های ارگانیک به شکل یک تصویر کوچک ظاهر می‌شوند.

نقش یوتیوب در SERP- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

یوتیوب دومین پلتفرم پربازدید جهان و دومین وب سایت بزرگ در جهان است. همچنین مهمترین مشارکت کننده ویدیو در نتایج موتورهای جستجو است.

با توجه به این نکته، الگوریتم گوگل به طور خودکار محتوای YouTube را از پلتفرم های ویدیویی جایگزین برای نمایش ویدیو در نتایج جستجو انتخاب می کند.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، همچنین شایان ذکر است که یوتیوب بین 97 تا 99 درصد سهم بازار از چرخ فلک ها یا قطعه های ویدیویی در صفحه نتایج موتور جستجو را دارد.

به همین دلیل است که ویدیوهای میزبانی شده در یوتیوب همیشه در نتایج جستجو بهتر عمل می کنند. علاوه بر این، کاربران به طور کلی به ویدیوهای ارسال شده در YouTube نسبت به سایر پلتفرم های میزبانی ویدیو اعتماد دارند.

اثربخشی ویدیو برای سئو

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، محتوای ویدیویی برای گوگل ضروری است زیرا کاربران بیشتر جذب محتوای بصری می شوند تا محتوای نوشتاری. در همان زمان، گوگل قصد دارد از ویدیوها برای ارائه یک تجربه کاربری یکپارچه استفاده کند.

از سوی دیگر، مشاغل و وب سایت هایی که ویدیوها را در استراتژی آنلاین خود قرار می دهند، می توانند از نرخ دید بالاتر بهره ببرند.

نه تنها این، وب سایت هایی که محتوای ویدیویی با کیفیت بالا و محتوای بهینه شده را ارائه می دهند از افزایش ترافیک، نرخ تبدیل و رتبه بالاتر SEO در SERP ها بهره مند می شوند.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، با این حال، نکته مهمی که در اینجا باید به خاطر بسپارید این است که همه محتوای ویدیویی نمی توانند تلاش های سئو را افزایش دهند.

به عنوان مثال، افزودن یک ویدیوی تصادفی به صفحه وب شما ممکن است منجر به رتبه‌بندی بالاتر نشود. ویدئوها باید مرتبط، اطلاعاتی، آموزشی، هدفمند و سرگرم کننده باشند. یعنی فقط محتوای ویدیویی با کیفیت خوب می تواند برای وب سایت شما موثر باشد.

این مقاله را مطالعه کنید  نمونه هایی از نوشتن سئو ، 11 مرحله

در واقع، محتوای ویدیویی با کیفیت پایین می‌تواند منجر به دور شدن بازدیدکنندگان شود. اگر نرخ پرش خیلی زیاد شود، به گوگل هشدار داده می شود که ویدیوی وب سایت حاوی محتوای نامربوط یا ضعیف است که برای بینندگان مفید نیست.

سپس گوگل دید سایت را مجددا ارزیابی می کند و رتبه بندی محتوا را در نتایج جستجو کاهش می دهد.

در عین حال، محتوای ویدیویی با کیفیت به وب سایت شما کمک می کند تا رتبه بندی بهتری داشته باشد و در نتیجه تعداد بازدیدکنندگان وب سایت شما افزایش یابد. علاوه بر این، می تواند درآمد کلیکی سایت را نیز افزایش دهد.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، بنابراین، می‌توان گفت که برای اینکه تلاش‌های شما در سئو عملی باشد، کیفیت ویدیو باید عالی باشد.

نحوه استفاده از محتوای ویدیویی برای سئو- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

در اینجا برخی از بهترین راه‌ها برای گنجاندن محتوای ویدیویی در استراتژی بازاریابی محتوای خود برای نتایج مؤثر آورده شده است.

1. انجام تحقیقات کلمات کلیدی SEO SEO

بخش قابل توجهی از استراتژی SEO ویدیو با فرآیندهای تحقیق کلمات کلیدی ارگانیک همپوشانی دارد. با این حال، می توانید از ابزارهای خاص یوتیوب نیز استفاده کنید. از جمله پیشنهادات YouTube، ابزارهای تجزیه و تحلیل بتا، YT Cockpit و بسیاری موارد دیگر.

2. ایجاد محتوای با کیفیت خوب- ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟

همانطور که در بالا ذکر شد، محتوای با کیفیت خوب برای استفاده موثر از ویدئو برای اهداف سئو ضروری است. ساده ترین راه برای انجام این کار، ایجاد ویدیوهایی است که بهتر از ویدیوهای تولید شده توسط رقبا هستند.

برخی از نکات مفید برای انجام این کار عبارتند از کوتاه نگه داشتن ویدیوها، ساختن تصاویر کوچک چشم نواز، اطمینان از خاطره ماندن و غیره.

3. بهینه سازی ویدیوها برای سئو

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، هنگامی که محتوای ویدیویی با کیفیت بالا ایجاد کردید، وقت آن است که آن را برای افزایش تلاش های سئو خود بهینه کنید.

شما می توانید این کار را به روش های مختلفی انجام دهید، مانند تزریق کلمات کلیدی به طور طبیعی در عنوان، استفاده از کلمات کلیدی در توضیحات ویدئو، استفاده از برچسب های کلمات کلیدی و بهینه سازی ابرداده ها.

4. تبلیغ در رسانه های اجتماعی و دیگر پلتفرم ها

یکی از بهترین راه‌ها برای تبلیغ ویدیو و افزایش بینندگان، استفاده از پلتفرم‌های رسانه‌های اجتماعی است. محتوای ویدیویی با کیفیت خوب به سرعت تعداد قابل توجهی بیننده را جذب می کند که به نوبه خود به سایر بینندگان کمک می کند محتوا را کشف کنند.

کاربران همچنین به طور فعال محتوایی را که به نظرشان جالب است به اشتراک می گذارند که منجر به بک لینک های بیشتری به وب سایت شما می شود.

5. استفاده از تجزیه و تحلیل برای بهبود SEO و UX

همیشه توصیه می شود که روی ویدیوهایی که ایجاد می کنید و در پلتفرم های مختلف پست می کنید، یک تب داشته باشید. بهینه سازی و اصلاح مداوم آن ها بخشی از فرآیند SEO است و به بهبود تجربه کاربر کمک می کند.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، تجزیه و تحلیل به شما کمک می کند تا برخی از پارامترهای مهم مانند میزان تکمیل ویدیو، کل زمان تماشا و زمان تماشای جلسه را مشاهده و درک کنید.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا - کالج نوین
ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، 10 مزایا – کالج نوین

بهینه سازی ویدیوها برای سئو

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، محتوای ویدیویی همیشه بخشی از فرآیند جستجو و فهرست بندی ارگانیک بوده است. با این حال، بدون شک تاکید بیشتری بر روی ویدئوها برای اهداف سئو در عصر کنونی وجود دارد.

روندی تدریجی وجود دارد که در آن کسب‌وکارها به جای بهبود رتبه‌بندی، به سمت دید ارگانیک می‌روند. در چنین مواردی، محتوای ویدیویی با کیفیت خوب هر روز حیاتی تر می شود.

ویدئو چگونه به سئو کمک می کند؟ ، برای ایجاد ترافیک بیشتر در وب سایت خود با استراتژی های بازاریابی آنلاین، گنجاندن و ایجاد محتوای ویدیویی نیز پیشنهاد می شود.

امیدواریم این راهنما اطلاعات کافی در مورد استفاده مؤثر از محتوای ویدیویی برای تلاش‌های سئو در اختیار شما قرار داده باشد.

نکته حیاتی این است که اطمینان حاصل شود که محتوا جذاب، مرتبط است و با برند تجاری کار می کند. از این گذشته، ویدئوها تنها در صورتی می توانند برای سئو مفید باشند که برای بیننده مفید باشند.

با این حال، توسعه مداوم محتوای ویدیویی با کیفیت بالا می تواند آشنایی با برند را افزایش دهد، نرخ کلیک را افزایش دهد و منجر به تبدیل بیشتر شود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

8 + سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟