مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ ، داده های اخیر نشان می دهد که 94 درصد از بازاریابان ویدیو، ویدیو را بخش مهمی از استراتژی بازاریابی خود می دانند. و در حالی که بازاریابی انواع مختلفی از تلاش‌های ورودی و خروجی را در بر می‌گیرد، ویدیو به‌ویژه در ایجاد سوزن برای دیجیتال مارکتینگ مؤثر است. امروز، ما قصد داریم به این موضوع بپردازیم که بازاریابی دیجیتال چیست و چه مزایایی را می‌توانید در هنگام معرفی ویدیو در استراتژی خود مشاهده کنید.

مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ
مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

بیایید با تعریف بازاریابی دیجیتال شروع کنیم. روشی که بیشتر از آن استفاده می شود، بازاریابی دیجیتال به هر بازاریابی که در کانال های دیجیتال انجام می شود اشاره دارد. این شامل بسیاری از زیرمجموعه های بازاریابی، از جمله SEO، بازاریابی محتوا، بازاریابی PPC، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی وابسته، بازاریابی ایمیلی، روابط عمومی آنلاین و تبلیغات بومی است. در حالی که بسیاری از افرادی که کارشان بر این تاکتیک‌ها متمرکز است، «بازاریابی دیجیتال» را در عنوان شغلی خود ندارند، کاری که انجام می‌دهند به یک استراتژی کلی بازاریابی دیجیتال کمک می‌کند.

چرا در وهله اول یک استراتژی بازاریابی دیجیتال داشته باشیم؟ برای یک چیز، دنیای تجارت روز به روز دیجیتالی تر می شود. در حالی که برخی از شرکت‌ها ممکن است بتوانند به تلاش‌های بازاریابی سنتی و فروشگاه‌های آجری خود ادامه دهند، یک شرکت متوسط در سال 2021 نمی‌تواند بدون برخی عناصر دیجیتال این کار را انجام دهد. حضور دیجیتالی بسیار مهم است و بازاریابی دیجیتال کمک می کند تا اطمینان حاصل شود که تلاش های آنلاین شما به نفع شما کار می کند.

برای یک چیز دیگر، بازاریابی دیجیتال مزایایی را ارائه می دهد که بازاریابی سنتی اغلب ندارد. معمولاً به شما کمک می‌کند تا با تلاش‌های چاپی، خارج از خانه یا حتی پخش، به مخاطبان هدفمندتر و گسترده‌تری دسترسی پیدا کنید. به این دلایل، بسیاری از شرکت‌هایی که خود را سنتی‌تر می‌دانند، هنوز بازاریابی دیجیتال را در استراتژی‌های خود گنجانده‌اند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ در عمل چقدر سخت است؟

نحوه استفاده از ویدئو در بازاریابی دیجیتال- مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

در زمینه بازاریابی دیجیتال، ویدیو مفید است زیرا لزوماً به تنهایی یک استراتژی نیست. در عوض، می‌توانید تقریباً برای هر یک از تاکتیک‌هایی که در بالا ذکر کردیم، از ویدیو به عنوان رسانه استفاده کنید. برای مثال، از ویدئو می‌توان برای ارتقای استراتژی سئو، استراتژی بازاریابی ایمیلی و استراتژی رسانه‌های اجتماعی استفاده کرد.

آنچه ما معمولاً از آن به عنوان “استراتژی بازاریابی ویدئویی” یاد می کنیم، در واقع به معنای گنجاندن ویدئو به شیوه ای متفکرانه و آگاهانه در برنامه بازاریابی جامع شماست.

بیایید چند نمونه از آن نمونه ها را مرور کنیم تا در مورد اینکه چگونه ویدیو بر هر یک از تلاش های بازاریابی شما تأثیر می گذارد صحبت کنیم.

بازاریابی محتوا/سئو- مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ

در حالی که بازاریابی محتوا و سئو دو نهاد مجزا هستند، ما آنها را در اینجا با هم قرار می دهیم زیرا مزایای ویدیو برای بازاریابی محتوا بر SEO نیز تأثیر می گذارد. در سال 2021، ویدئو MVP بازاریابی محتوا است. در گزارش وضعیت بازاریابی 2020 Hubspot، ویدیو پر استفاده ترین نوع محتوای بازاریابی بود که از محبوبیت های قدیمی مانند ایمیل، وبلاگ نویسی و اینفوگرافیک ها شکست خورد.

ویدئو را می توان در بسیاری از مکان ها در طول یک طرح بازاریابی محتوا استفاده کرد. برای یک چیز، ارسال یک ویدیو بازاریابی محتوا است. بازاریابی ویدیویی خود زیرمجموعه ای از بازاریابی محتوا است، زیرا ارسال یک ویدیو در نهایت به اشتراک گذاری محتوای جدید است. با این حال، ویدئو را می توان با انواع محتوای دیگر نیز در هم آمیخت. یکی از رایج ترین گزینه ها جاسازی محتوای ویدیویی در سراسر پست های وبلاگ است. بینندگان اغلب از گزینه تماشای چیزی در کنار (یا به جای) محتوای نوشته شده استقبال می کنند و موتورهای جستجو تمایل دارند به پست های پشتیبانی شده از ویدئو با رتبه های بالاتر پاداش دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  7 دلیل کسب و کار شما به دیجیتال مارکتینگ

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی

اگر در چند سال گذشته به چشم انداز اجتماعی توجه کرده اید، احتمالاً متوجه شده اید که تقریباً هر پلتفرمی به سمت ویدیو متمایل است. پلتفرم‌های قدیمی‌تر مانند فیس‌بوک و اینستاگرام شروع به معرفی ویژگی‌های ویدیویی جدید کرده‌اند و اغلب محتوای ویدیویی را در الگوریتم‌های خود اولویت‌بندی می‌کنند. گزینه هایی مانند TikTok و ویژگی Reels اینستاگرام تجسم محتوای ویدیویی جذاب هستند. یوتیوب همچنان بر فضای آنلاین تسلط دارد و مرتباً به عنوان دومین موتور جستجوی بزرگ پس از گوگل ظاهر می شود.

مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ
مزایای ویدئو در دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

مزایای ویدئو در بازاریابی دیجیتال

فراتر از مزایای خاصی که در بالا برای بازاریابی محتوا و بازاریابی رسانه های اجتماعی به اشتراک گذاشتیم، ویدیو مزایای ملموس بسیاری را برای کسب و کارها به ارمغان می آورد. در اینجا برخی از مزایای دیگری وجود دارد که می توانید پس از راه اندازی یک استراتژی بازاریابی ویدیویی موفق از آنها کشف کنید.

افزایش ترافیک سایت

شرکت‌هایی که در بازاریابی ویدئویی سرمایه‌گذاری می‌کنند، احتمالاً شاهد افزایش ترافیک سایت هستند. طبق گفته Wyzowl، 86 درصد از بازاریابان می گویند که ویدیو به آنها کمک کرده تا ترافیک وب سایت خود را افزایش دهند و 83 درصد از بازاریابان می گویند که ویدیو زمان ماندن در وب سایت آنها را افزایش داده است. این درصد قابل توجهی است وقتی در نظر می گیرید که هر روز حتی یک نفر دیگر را به سایت خود بیاورید یا زمان اقامت آن شخص را فقط چند ثانیه افزایش دهید. هر نقطه تماس به مصرف کننده اطلاعات بیشتری در مورد برند شما و آنچه برای ارائه دارید می دهد.

تولید سرب

گزارش Wyzowl همچنین نشان داد که 84٪ از بازاریابان می گویند که ویدیو به آنها کمک کرده است که سرنخ ایجاد کنند. باز هم، این یک معامله بزرگ است. به راحتی می توان آمارهایی از این قبیل را بدون مکث برای تأمل در مورد معنای آنها برای یک تجارت پنهان کرد، اما هر سرنخ اضافی منبع بالقوه جدیدی برای کسب و کار شما است. موفقیت ویدیو در این زمینه احتمالاً به دلیل ماهیت پویا آن است. به راحتی می توان مصرف کننده را وادار کرد تا چند ثانیه از یک ویدیو را مشاهده کند، که به شما عکسی بهتر از پست های متنی یا تصاویر ثابت می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  وبلاگ چیست ؛ 10 نکته

آگاهی از برند

ویدئو یکی از مهمترین ابزارهایی است که بازاریابان برای افزایش آگاهی از برند دارند. مصرف کنندگانی که هرگز نام برند شما را نشنیده اند، بعید است که زمان زیادی را صرف خواندن محتوای برند شما یا درگیر شدن با محتوای مبتنی بر متن یا تصویر شما کنند.

آنها احتمالاً چه کاری انجام می دهند؟ چند ثانیه از یک ویدیو را تماشا کنید، زیرا چشم‌نواز و لذت‌بخش است و با روشی که امروز برای مصرف آنلاین محتوا آماده شده‌ایم، مطابقت دارد. اگر بتوانید توجه آنها را فراتر از چند ثانیه اول حفظ کنید، حتی بهتر است. آنها ممکن است روی وب سایت شما کلیک کنند، حساب شما را در رسانه های اجتماعی دنبال کنند یا فقط احتمال بیشتری برای مشاهده محتوای بیشتری در آینده داشته باشند.

اگر آنها از چند ثانیه اول نگذرند، شما همچنان توجه آنها را به خود جلب کرده اید و ممکن است در آینده نام، محصول یا صنعت شما را به خاطر بسپارند. بازاریابان می‌دانند که آگاهی اولین قدم مهم در جلب نظر مصرف‌کننده است و احتمالاً ویدیو ساده‌ترین راه برای تحقق آن است.

بهترین راه برای آزمایش این مزایا برای خود این است که پروژه تولیدی را انجام دهید (چه با خودتان یا با کمک متخصصان) و بر شاخص‌های کلیدی عملکردی که تلاش‌های بازاریابی دیجیتال شما بر آن متمرکز است نظارت کنید. ما دوست داریم ببینیم چه چیزی پیدا می کنید!

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

نه + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟