بازاریابی ویدیویی

بازاریابی ویدیویی ، 6 روش سنجش موفقیت

بازاریابی ویدیویی ؛ یک کمپین بازاریابی ویدیویی موفق یک قطعه ضروری برای بازاریابان دیجیتال و همچنین راهی موثر برای به دست آوردن سرنخ های با پتانسیل بالا برای تعامل با برند شما و شروع سفر آنها از طریق قیف فروش است.

با توجه به اینکه 45 درصد از مردم هر روز ویدیوها را به صورت آنلاین تماشا می کنند، بازاریابی ویدیویی به سرعت برای تیم های بازاریابی دیجیتال در سراسر جهان مورد علاقه قرار می گیرد.

در این وبلاگ، نحوه اندازه گیری موفقیت تلاش های بازاریابی ویدیویی خود، افزایش تعامل و کاهش هزینه را بیاموزید.

KPIهای کمپین ویدیویی خود را درک کنید

بازاریابی ویدیویی ؛ با طیف گسترده‌ای از نقاط لمسی دیجیتالی که در دسترس بازاریابان دیجیتال است که محتوای ویدیویی را با مخاطبان هدف خود به اشتراک می‌گذارند، تشخیص اینکه چه چیزی با اسکن سریع نماها کار می‌کند و چه چیزی خوب نیست، دشوار است.

برای ایجاد درک روشنی از اثربخشی کمپین بازاریابی ویدیویی خود و تشخیص بازگشت سرمایه (ROI) ایجاد شده، بازاریابان دیجیتال از شاخص های کلیدی عملکرد (KPI) برای اندازه گیری تلاش های خود استفاده می کنند.

به لطف ابزارهای تحلیلی و بازاریابی که برای ردیابی KPI در همه پلتفرم‌های دیجیتال استفاده می‌شوند، شرکت در معیارهای ردیابی KPI و بازاریابی ویدیویی برای بازاریاب دیجیتال هرگز آسان‌تر نبوده است.

بازاریابی ویدیویی
بازاریابی ویدیویی – کالج نوین

با هدف خود شروع کنید

بازاریابی ویدیویی ؛ اهداف خوب تعریف شده برای هر استراتژی بازاریابی محتوا، از جمله زمانی که در حال توسعه یک کمپین بازاریابی ویدیویی هستید، حیاتی هستند.

گزارش KPI برای معیارهای بازاریابی ویدیویی زمانی که شما با اهداف KPI که باید در حین گسترش کمپین خود به آنها دست یابید و ردیابی کنید، ناآشنا باشید، می تواند مشکل ساز باشد.

کمپین بازاریابی ویدیویی خود را با پای راست با صرف زمان برای در نظر گرفتن اهداف نهایی کمپین خود شروع کنید. آیا به دنبال افزایش آگاهی از برند یا ایجاد بازدیدهای بیشتر از وب سایت هستید؟

وقتی بدانید به چه اهدافی می‌خواهید برسید، آسان‌تر می‌توانید تصمیم بگیرید که کدام معیارهای KPI ویدیویی را باید دنبال کنید.

در حالت ایده آل، چندین KPI را در طول مدت کمپین ویدیویی خود اندازه گیری خواهید کرد. بهترین قسمت؟ این تلاش‌های گزارش KPI را می‌توان در انواع کمپین‌های ویدیویی مورد استفاده قرار داد، یا برای ساده‌سازی ایجاد کمپین برای سازندگان محتوا بهینه‌سازی شد.

این مقاله را مطالعه کنید  بازاریابی در TikTok ؛ 4 راه کلیدی

 

نمونه ای از KPI های ویدئویی

بازاریابی ویدیویی ؛یافته‌های Small BizTrends نشان می‌دهد که تا سال 2019، ترافیک ویدئویی اینترنتی 80 درصد از کل ترافیک اینترنت مصرف‌کننده را تشکیل می‌دهد.

علاوه بر این، گزارش مصرف ویدیوی تلفن همراه YouTube هر سال 100٪ افزایش می یابد. با اعدادی مانند این، سخت است که در طول کمپین بازاریابی ویدیویی خود چه معیارها و KPIهایی را دنبال کنید.

اگر کنجکاو هستید که چگونه موفقیت را در کمپین بازاریابی ویدیویی خود اندازه گیری کنید، از این مثال های شاخص عملکرد کلیدی از Skeleton Productions استفاده کنید تا بفهمید چگونه سایر بازاریابان دیجیتال موفقیت خود را اندازه گیری می کنند و ردیابی KPI خود را پیاده سازی می کنند:

1. تعامل هر ویدئو

معیار تعامل ویدیویی دقیقاً نشان می‌دهد که بیننده چقدر با ویدیوی شما همراه بوده است. اغلب، این معیار به عنوان درصدی از ویدیو اندازه گیری می شود.

برای بازاریاب‌های دیجیتال که به دنبال غواصی عمیق هستند، می‌توانید به میانگین تعامل ویدیو نیز دسترسی داشته باشید، که نشان می‌دهد مجموع بینندگان به طور متوسط ​​چقدر از یک ویدیوی خاص را تماشا کرده‌اند.

اما چه چیزی باعث می شود که تعامل برای یک تحلیل KPI موفق مفید باشد؟ خوب، این بستگی به نوع ویدیویی که به اشتراک می گذارید و نحوه جریان آن دارد.

اگر یک ویدیوی آموزنده ایجاد کرده اید که چندین نکته را در مورد اینکه چگونه محصول یا خدمات شما راه حل مناسبی برای یک مشکل است، برجسته می کند، اهمیت زیادی نخواهد داشت که بینندگان برای چه مدت درگیر هستند، زیرا آنها حداقل بخشی از اهداف مورد نظر را دریافت می کنند.

با این حال، اگر در حال توسعه یک ویدیوی مبتنی بر روایت با یک فراخوان برای اقدام (CTA) در پایان هستید، برای افزایش نرخ تبدیل، ضروری است که بینندگان ویدیوی شما را تا انتها تماشا کنند.

Curata سه نوع ویدیویی موثر را به شرح زیر رتبه بندی می کند:

نظرات مشتریان – 51٪

فیلم های آموزشی – 50%

ویدیوهای نمایشی – 49٪

بازاریابی ویدیویی ؛زمانی که در حال توسعه کمپین بازاریابی ویدیویی خود هستید، این آمار را در نظر داشته باشید. بسته به نوع ویدیویی که برای ایجاد انتخاب می‌کنید، احتمال بیشتری وجود دارد که کاربر تا پایان ویدیو بماند.

بازاریابی ویدیویی
بازاریابی ویدیویی – کالج نوین

2. میزان پخش ویدیو

قبل از اینکه بیننده بتواند ویدیوی شما را تا انتها تماشا کند، ابتدا باید روی ویدیوی شما کلیک کند. برای درک بهتر اینکه چند نفر با محتوای ویدیوی شما درگیر هستند، نرخ پخش معیار مهمی برای ردیابی است.

این مقاله را مطالعه کنید  آموزش کارآموزی

عواملی که بر نرخ پخش ویدیوی شما تأثیر می گذارد شامل همه چیز از تصویر کوچکی که انتخاب می کنید تا مکان اصلی آن در فیدهای رسانه اجتماعی یا وب سایت شما است.

با اندازه‌گیری میزان پخش ویدیو و تغییر ویژگی‌های به ظاهر ساده ویدیو برای افزایش کل بازدید، می‌توانید ببینید به اهداف KPI و اهداف اولیه ویدیوی خود رسیده‌اید یا خیر.

3. تعداد مشاهده

تعداد بازدیدها ممکن است اندازه گیری آسانی به نظر برسد، اما یکی از مهم ترین آنها نیز هست. به طور خلاصه، تعداد کل بازدیدهای ویدیوی شما نشان می دهد که بینندگان چند بار ویدیوی شما را تماشا کرده اند.

با این حال، این معیار دشوار است، زیرا پلتفرم‌های مختلف پخش ویدیو، تعداد بازدید ویدیوها را به‌طور متفاوتی اندازه‌گیری می‌کنند. در فیس‌بوک، تنها 3 ثانیه طول می‌کشد تا به‌عنوان یک «نما» کامل حساب شود، در حالی که 30 ثانیه زمان پخش کامل در YouTube است.

4. نرخ کلیک

بسته به اهداف نهایی یک کمپین بازاریابی ویدیویی خاص، نرخ کلیک یک معیار مهم برای ردیابی است، به خصوص اگر ویدیوی شما دارای CTA باشد. در حالت ایده‌آل، ویدیوی شما بیننده را متقاعد می‌کند تا اقدامی انجام دهد.

بازاریابی ویدیویی ؛اگر هدف شما این است که بازدیدهای وب سایت را افزایش دهید یا مشتریان را وادار به کلیک کردن به یک صفحه فرود با ارزش بالا کنید، مهم است که نرخ کلیک شما بالا باشد. برای افزایش نرخ کلیک، محتوای ویدیوی خود را با CTA مطابقت دهید.

5. اشتراک گذاری در کانال های رسانه های اجتماعی

هر استراتژی بازاریابی محتوایی با کیفیت بالا که ایجاد کنید احتمالاً شامل ردیابی اشتراک‌گذاری‌های رسانه‌های اجتماعی می‌شود، و این نباید برای کمپین بازاریابی ویدیویی شما متفاوت باشد.

اشتراک‌گذاری اجتماعی نشان می‌دهد که محتوای ویدیوی شما چقدر از بینندگان به اشتراک گذاشته شده است.

بسته به اینکه چه کسی ویدیوی شما را به اشتراک می‌گذارد، نرخ بالای اشتراک‌گذاری اجتماعی به این معنی است که ویدیوی شما در تلاش است تا آگاهی از برند شما را افزایش دهد در حالی که به نوعی برای بینندگان ارزش دارد.

این احتمال وجود دارد که وقتی یکی از بینندگان از مخاطبان هدف شما ویدیوی شما را در کانال های رسانه اجتماعی خود به اشتراک می گذارد، بینندگان دیگری از همان مخاطبان با نام تجاری و پیام شما آشنا می شوند.

6. نرخ تبدیل ویدیو

آخرین، اما مطمئنا نه کم اهمیت، نرخ تبدیل ویدیوی شما نشان می دهد که چه تعداد سرنخ، بالقوه یا مشتری از محتوای ویدیویی یا کمپین بازاریابی ویدیویی شما ایجاد شده است.

این مقاله را مطالعه کنید  عملکرد کمپین دیجیتال مارکتینگ

با این حال، از آنجایی که تجزیه و تحلیل KPI این معیار ممکن است دشوار باشد، تیم‌های بازاریابی دیجیتال ممکن است نیاز به کمک حرفه‌ای از یک متخصص اندازه‌گیری و تجزیه و تحلیل KPI داشته باشند.

اگر هدف کمپین بازاریابی ویدیویی شما این است که بینندگان را به طور فعال در قیف فروش آنلاین خود درگیر کنید، بسیار مهم است که نرخ تبدیل کمپین بازاریابی ویدیویی خود را دنبال کنید.

دستیابی به اهداف KPI زمانی آسان می شود که قبل از ایجاد محتوای کمپین بازاریابی ویدیویی خود، یک برنامه جامع تهیه کنید.

الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی و رتبه‌بندی موتورهای جستجو تقریباً در حال تغییر دائمی هستند، بنابراین تطبیق استراتژی‌های کمپین بازاریابی ویدیویی شما برای مطابقت با چشم‌انداز دیجیتال فعلی مستلزم نگاه کردن به نتایج گزارش KPI از کمپین‌های قبلی است.

بازاریابی ویدیویی
بازاریابی ویدیویی – کالج نوین

کمپین بازاریابی ویدیویی خود را ارتقا دهید

بهترین کمپین های بازاریابی ویدیویی آنهایی هستند که به شما کمک می کنند به یک هدف تجاری برسید و نتایج مثبتی را به دنبال داشته باشید.

اکنون که با نمونه‌های شاخص عملکرد کلیدی که می‌توان آنها را برای بهینه‌سازی موفقیت کمپین بازاریابی ویدیویی خود ردیابی و اندازه‌گیری کرد، آشنا شدید، استراتژی‌های بازاریابی ویدیویی زیر را مرور کنید تا محتوای خود را به سطح بعدی ببرید:

تصویر کوچکی را پیدا کنید که به مخاطب هدف شما مرتبط باشد یا با طیف وسیعی از افراد طنین انداز شود.

بازاریابی ویدیویی ؛طبق گفته های Social Media Today، مردم سه برابر بیشتر از ویدیوهای از پیش ضبط شده برای تماشای ویدیوهای زنده در رسانه های اجتماعی وقت صرف می کنند.

با استفاده از قابلیت‌های ویدیوی زنده شبکه‌های اجتماعی، مخاطبان خود را برای مدت طولانی‌تری درگیر خود نگه دارید.

آیا نمی توانید ویدیویی برای ساختن فکر کنید؟ ارتقای محتوای وبلاگ را با یک ویدیوی آموزشی در نظر بگیرید.

چه محتوای ویدیویی شما در شبکه‌های اجتماعی نمایش داده شود یا در وب‌سایت شما در قالب یک گواهی تجربه مشتری آموزنده نگهداری شود، کمپین‌های بازاریابی ویدیویی بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوای قدرتمند برای پیشبرد کسب و کار شما هستند.

برای به حداکثر رساندن تعامل و افزایش نرخ مکالمه خود، برای محتوای ویدیویی با کیفیت بالا تلاش کنید که در نقاط تماس مختلف در سراسر قیف فروش خود قرار داده شود.

استفاده از معیارهای بازاریابی ویدئویی به عنوان یک بازاریاب دیجیتال مدرن، شما را از رقبا متمایز می کند و جایگاه شما را به عنوان یک حرفه ای مورد تقاضا مستحکم می کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هجده + هجده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟