واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ

واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ

واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ ، آیا تاکنون فناوری واقعیت مجازی (VR) را تجربه کرده اید؟ در حالی که بیشتر برای بازی استفاده می شود، این فناوری اکنون در آژانس دیجیتال مارکتینگ در فیلیپین و در سراسر جهان در حال رشد است. هدف آن جنبه دیگری برای آزمایش و استفاده به منظور موفقیت به این حوزه داده است و تجربه ای به مردم می دهد که می تواند به آنها کمک کند از محصولی که به بازار عرضه می شود لذت ببرند. برای یکی، این کمک بزرگی در این زمینه برای هر دو طرف است: بازاریابان و مصرف کنندگان. بازاریابان ابزار دیگری خواهند داشت که به آنها کمک می کند تا برند خود را افزایش دهند، در حالی که مصرف کنندگان چیز جدیدی برای چشم انتظاری خواهند داشت. این چیزی است که ما می دانیم.

واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ
واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

واقعیت مجازی چیست؟- واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ

در حالی که امروزه واقعیت مجازی (VR) برای اکثر مردم اصلاً جدید نیست، برخی هنوز نمی توانند هدف اصلی این فناوری را مشخص کنند. اول از همه، واقعیت مجازی فناوری است که به افراد اجازه می دهد با استفاده از تجهیزات الکترونیکی در محیطی که به نظر می رسد و شبیه به یک محیط واقعی است، تعامل داشته باشند. این می تواند از طریق جعبه واقعیت مجازی یا دستکش های دارای سنسور باشد.

برندها چگونه از واقعیت مجازی در فضای دیجیتال مارکتینگ استفاده می کنند؟

چگونه می توانیم ثابت کنیم که واقعیت مجازی در حال ایجاد تغییر در فضای بازاریابی دیجیتال هم در فیلیپین و هم در سراسر جهان است؟ در زمان نگارش، برندهای بزرگی وجود دارند که بازاریابی خود را روی واقعیت مجازی سرمایه گذاری کرده اند – همه آنها با توجه به این واقعیت که فقط تعداد کمی از آنها این کار را انجام می دهند موفق بوده اند. این موارد شامل موارد زیر است:

این مقاله را مطالعه کنید  نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

1. کوکاکولا: سورتمه سواری واقعیت مجازی بابانوئل

کوکاکولا قطعا کریسمس 2015 لهستان را به یک تعطیلات به یاد ماندنی تبدیل کرده است. با راه اندازی سورتمه سواری بابانوئل واقعیت مجازی، همه در این تجربه غرق شدند – چه کودکان و چه بزرگسالان. با استفاده از جعبه واقعیت مجازی Oculus Rift، مردم یک ترن هوایی ظاهراً به جای بابانوئل تجربه کردند، در نتیجه به آنها اجازه می داد پرواز در سراسر کشور و روستاهای مختلف دیگر را تجربه کنند. با توجه به اینکه کوکاکولا گام بزرگی است. مدت زیادی است که در این صنعت حضور دارند و تولید یک آگهی جدید و جدید برای آنها دشوار است. در واقع، واقعیت مجازی نه تنها به آنها کمک کرد تا برند خود را با موفقیت بازاریابی کنند، از این رو، آنها را قادر ساخت تا بهترین کریسمس را به مردم لهستان هدیه دهند…

2. McDonald’s: The Convertible Meal Meal Boxs

آیا در مورد راه اندازی عینک های شاد مک دونالد در سوئد در سال 2016 شنیده اید؟ مشابه با کوکاکولا، استراتژی بازاریابی واقعیت مجازی مک دونالد با مضمون کریسمس بود. با این حال، برخلاف جعبه واقعیت مجازی شخص ثالث کوکاکولا، مک‌دونالدز جعبه واقعیت مجازی مشابهی مانند Cardboard Google ایجاد کرد. آن‌ها از جعبه‌های Happy Meal با علامت تجاری خود استفاده کردند و آن‌ها را به یک هدست واقعیت مجازی مقوایی تبدیل کردند. البته در کنار عینک، از یک بازی سوئدی الهام گرفته از تعطیلات تفریحی به نام Slope Stars نیز استفاده کردند و بدین ترتیب با استفاده از واقعیت مجازی، تجربه لذت بخشی از اسکی را ایجاد کردند. مک دونالد با ارائه چنین کمپین بازاریابی، قطعا یکی از بهترین برندهایی است که می تواند بدون توجه به شرایط و تغییرات در حوزه بازاریابی سنتی و دیجیتال، کمپین های عالی ایجاد کند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای مشاغل دیجیتال مارکتینگ

3. MSI: شهر الکتریکی آینده

MSI یکی از برندهای بزرگ در زمینه تولید سخت افزار بازی است و در واقع، بازاریابی یک محصول سخت افزاری با توجه به فنی بودن آن می تواند دشوار باشد. بنابراین، MSI چه کرد؟ با استفاده از واقعیت مجازی، MSI یک کمپین بازاریابی ایجاد کرد که شامل گشت و گذار در شهر برقی خود با الهام از فیلم های علمی تخیلی مانند Tron و The Bladerunner بود. این تازه، خلاقانه، مرتبط و به سادگی راهی عالی برای فروش محصول بود – که مادربرد جدید و ارتقا یافته ای است که به مردم اجازه می دهد دنیایی آینده نگرانه را تجربه کنند. علاوه بر این، کل ساختار شهر در واقع بر اساس طراحی محصول است که در پایان سفر نشان داده شد.

4. تاپ شاپ: یک تجربه انحصاری در راهپیمایی

آیا تا به حال رویای تماشای یک کت واک واقعی در لندن را داشته اید؟ از زمانی که TopShop به شما کمک کرد دیگر نگران نباشید! مردم لندن با تجربه کت واک واقعیت مجازی خود توانستند با استفاده از یک جریان ویدیویی پانوراما 360 درجه، نمای ردیف جلوی نمایش منحصر به فرد TopShop را در هفته مد لندن تجربه کنند.

5. Marriott Hotels: Virtual Teleporter

بیشتر مردم عاشق سفر هستند، با این حال، هزینه ها می تواند مانع اصلی برای انجام این امر باشد. با راه‌اندازی تله‌پورتر مجازی سفر ماریوت در سال 2014 با همکاری کارشناسان VFX Gravity، Framestore، می‌توانید با استفاده از فناوری واقعیت مجازی آنها که از ترکیبی از CGI و 4-D استفاده می‌کند، به مکان‌هایی بروید و زندگی کنید. ویدیوی اکشنی که امکان تجربه واقعی واقعی بودن در لندن یا هاوایی را فراهم می‌کند – بدون ترک راحتی خانه شما.

واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ
واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ – کالج نوین

واقعیت مجازی چگونه صحنه بازاریابی دیجیتال را تغییر می دهد؟- واقعیت مجازی دیجیتال مارکتینگ

با این مثال‌ها از برندهای معروف، می‌توان گفت که واقعیت مجازی قطعاً تغییر عظیمی در بازاریابی دیجیتال ایجاد می‌کند. چیزی که می تواند فضای بزرگی را برای بازاریابان فراهم کند تا تکنیک ها و استراتژی های مختلف را روی آن آزمایش کنند. به علاوه، می توان گفت که واقعیت مجازی تضمینی در آینده بازاریابی دیجیتال است. این واقعاً چیزی است که باید منتظر آن بود. به طور خلاصه، در اینجا روش‌های فوق‌العاده‌ای وجود دارد که واقعیت مجازی بازاریابی دیجیتال را در فیلیپین و در سراسر جهان تغییر داده است:

این مقاله را مطالعه کنید  مطالعه یک دوره دیجیتال مارکتینگ

Google Cardboard

مقوای گوگل قطعا برندهای زیادی را با توجه به واقعیت مجازی تحت تاثیر قرار داده است. فراتر از هر چیز دیگری، می‌تواند به مشتریانی برسد که نمی‌خواهند هزینه زیادی برای این فناوری بکنند. مانند مک دونالد، می توانید مشتریان وفادار خود را خوشحال کنید.

بازی های واقعیت مجازی

اگر ماهیت محصول شما نیاز به مشارکت مشتری برای پیشرفت در این زمینه داشته باشد، بازی های VR نسبتاً ضروری هستند. برخی از برندها این تکنیک را امتحان کردند و قطعاً کارساز بود – به ویژه غول تولید کننده محصولات مبلمان، IKEA. خودتان اینجا را ببینید.

یک ویدیو 360 درجه

یک ویدیوی تعاملی 360 درجه می تواند به شما کمک کند برند خود را به راحتی بازاریابی کنید، زیرا برای عموم مردم قابل دسترسی است، آنها می توانند آن را از طریق لپ تاپ، تلفن هوشمند یا هدست واقعیت مجازی تماشا کنند. علاوه بر این، این یک راه نسبتاً آسان برای شروع استفاده از VR در کمپین بازاریابی شما با هر محتوایی است.

یک تجربه واقعیت مجازی/مشاهده از طریق برنامه ها

ایجاد یک تجربه VR یا مشاهده از طریق برنامه‌ها ممکن است به برون‌سپاری یا تلاش‌های مشترک نیاز داشته باشد، به‌خصوص اگر منابع لازم را نداشته باشید. با این حال، می تواند ارزش آن را داشته باشد. یک مثال عالی از آن تجربه رانندگی یک شرکت خودروسازی است که به مردم کمک می کند تا خود ماشین را در راحتی ابزار تجربه کنند.

غذای آماده کلیدی

می‌توانید این فناوری را در یک بازی، ویدیو، یا تجربه انتقال از راه دور بگنجانید – هر چه که باشد، مطمئن شوید که ارتباط آن با نام تجاری خود را فراموش نکنید. بنابراین، چگونه می خواهید از واقعیت مجازی در جدیدترین کمپین بازاریابی خود استفاده کنید؟

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟