نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن

نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن

نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن ، کپی وب سایت شما فرصت دیگری برای تعامل با مشتریان است. کپی وب خوب، برند شما را منتقل می کند، به پایگاه مشتری شما متصل می شود، و به شما امکان می دهد روایت نام تجاری را که از طریق فروشنده شماره یک شما به اشتراک گذاشته شده است، کنترل کنید: وب سایت شما. مخاطبان شما را سرگرم می کند و آموزش می دهد، بدون اینکه آنها را تحت تأثیر اطلاعات قرار دهد.

در مراحل زیر، بهترین شیوه‌های کپی رایتینگ وب را مرور می‌کنیم، نحوه تهیه یک نسخه کپی را توضیح می‌دهیم، تحقیقات کلمات کلیدی را اعمال می‌کنیم، و دستورالعمل‌های شمارش کلمات را در قالب‌ها یا قالب‌های وب‌سایت خود دنبال می‌کنیم. ما همچنین بهترین شیوه های کپی وب و راه های جمع آوری بازخورد از سهامداران برند شما را مورد بحث قرار می دهیم.

لطفا این مقاله را هم مطالعه بفرمایید. نحوه طراحی سایت در سال 2022

نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن
نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن – کالج نوین

شش مرحله برای نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن

مرحله 1: دک کپی خود را آماده کنید
به‌عنوان بهترین روش، نسخه‌ای از وب‌سایت مؤثر ابتدا نوشته می‌شود، ویرایش می‌شود و در نهایت توسط همه ذینفعان مربوطه در یک کپی به خوبی سازمان‌دهی شده تأیید می‌شود. Google Docs همکاری را تسهیل می‌کند، بنابراین می‌توانید به راحتی اولین پیش‌نویس خود را بنویسید، آن را با سهامداران خود به اشتراک بگذارید و بازخورد آنها را به عنوان نظرات در دک کپی جمع‌آوری کنید. هنگامی که دک کپی خود را ذخیره کردید و نام آن را تغییر دادید، لطفاً یک صفحه برای هر صفحه وب کپی که قصد دارید بنویسید ایجاد کنید.

مرحله 2: از تعداد کلمات موجود در وایرفریم یا قالب خود پیروی کنید
پس از آماده شدن نسخه کپی، تعداد کلماتی که به بهترین وجه برای هر صفحه وب مناسب است را در نظر داشته باشید. می توانید این کار را با ارجاع به قالب یا قالبی که برای آن کپی می نویسید، انجام دهید.

مرحله 3: کلمات کلیدی را وارد کنید
شما باید از تحقیقات کلمات کلیدی برای اطلاع رسانی به نوشتن مطالب خود استفاده کنید. این سه مرحله را دنبال کنید تا استفاده از کلمات کلیدی موثرتر باشد:

کلمات کلیدی را به زور وارد کپی نکنید. آنها به طور طبیعی باید با پیام شما کار کنند.

همانطور که هر صفحه از کپی را با در نظر گرفتن کلمه(های) کلیدی خود می نویسید، سعی کنید کلمه کلیدی اصلی خود را در هدر صفحه و همچنین در متن اصلی ادغام کنید. کلمه کلیدی باید با محتوای صفحه مطابقت داشته باشد، بنابراین این باید به طور طبیعی اتفاق بیفتد. سرفصل های فرعی راه خوبی برای ادغام کلمات کلیدی اضافی هستند.

این مقاله را مطالعه کنید  یادگیری طراحی وب را به صورت آنلاین

پس از پایان نوشتن یک صفحه، از ابزار «یافتن» برای جستجوی هر کلمه کلیدی استفاده کنید. با برجسته کردن تمام دفعاتی که از آن در صفحه استفاده کرده‌اید، می‌توانید ببینید که آیا بیش از حد از آن استفاده کرده‌اید یا خیلی کم. “خیلی زیاد” به میزان محتوایی که در صفحه دارید بستگی دارد، اما به طور کلی، 2 تا 3 بار از آن استفاده کنید. البته، اولین نکته ما را در نظر داشته باشید: کلمات کلیدی باید به طور طبیعی در پیام شما کار کنند.

مرحله 4: بهترین شیوه های کپی رایتینگ را دنبال کنید- نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن
اکنون آماده نوشتن نسخه وب خود هستید. برای راهنمایی شما در این سفر، در اینجا برخی از بهترین روش ها برای نوشتن نسخه وب آورده شده است:

قبل از سبک با ماده شروع کنید.
ابتدا بفهمید که چه چیزی باید بگویید. سپس بفهمید که چگونه می خواهید آن را بگویید. مانند یک پازل، برخی از کپی ها ممکن است در جای دیگری بهتر جا بیفتند، یا ممکن است برخی از محتواها متعلق به یک پازل کاملاً متفاوت باشد، مانند فروش، سری ایمیل یا پست وبلاگ. با دانستن اینکه قرار است در هر بخش از صفحه در مورد چه چیزی صحبت کنید، بهتر می توانید افکار خود را سازماندهی کنید و یک کپی مختصر و متمرکز بنویسید که هدف شما را هدایت می کند.

اطلاعات مهم را از جلو بارگذاری کنید.
وقتی می نویسید، با مهم ترین اطلاعات شروع کنید. این به ویژه در مورد قهرمان صفحه اصلی شما صادق است، جایی که شما می خواهید ارزش پیشنهادی، تمایز و/یا مزایای کلیدی خود را که به مشتریان خود ارائه می دهید را در آن لحاظ کنید. چرا کسی باید شما را به جای رقبایتان انتخاب کند؟

نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن
نوشتن کپی وب در طراحی وب سایت مدرن – کالج نوین

توجه یکسان را روی صفحات داخلی متمرکز کنید.
ممکن است احساس کنید صفحه اصلی شما ستاره نمایش است، اما به یاد داشته باشید که کاربران ممکن است ابتدا در یکی از صفحات داخلی شما قرار بگیرند و ممکن است اصلاً هرگز وارد صفحه اصلی شما نشوند. مطالب خود را با در نظر گرفتن آن بنویسید. تصور نکنید که خواننده شما چه می کند یا نمی داند. با پیوند دادن متن به سایر صفحات مرتبط به آنها کمک کنید.

برش دهید، سپس دوباره برش دهید.
دامنه توجه در حال کوتاه تر شدن است. شما حرف های زیادی برای گفتن دارید، اما تیتر جایی برای گفتن همه چیز نیست. سرفصل ها باید کاربران را وادار به ادامه مطالعه کنند. در مورد کپی بدن شما، به یاد داشته باشید که بسیاری از کاربران ممکن است از طریق یک دستگاه تلفن همراه به سایت شما دسترسی داشته باشند. آنچه را که باید بگویید، مشخص کنید، سپس آن را در کمترین کلمه ممکن بگویید.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات برجسته برای طراحی وب سایت بهتر

متن را جدا کنید
در سال 2010، 80 درصد از زمان تماشا در بالای صفحه سپری شد. طبق گفته های Nielsen Norman Group، امروزه این عدد تنها 57 درصد است. این بدان معناست که کاربران ممکن است از سرفصل جذابی که ساعت‌ها برای ساخت آن صرف کرده‌اید به سمت راست حرکت کنند تا روی محتوا تمرکز کنند. آن محتوا را قابل اسکن کنید (دوباره به کاربران تلفن همراه خود فکر کنید) تا کاربران به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کنند. از سرفصل‌های فرعی، نقاط گلوله، نقل قول‌ها، اینفوگرافیک‌ها یا دیگر روش‌های نمایش اطلاعات استفاده کنید تا متن را جدا کنید و از نظر بصری جذاب‌تر کنید.

دوره مقاله نویسی خود را فراموش کنید.
کپی وب با هر قالب دیگری متفاوت است. اگرچه می خواهید املا و دستور زبان را بررسی کنید، می توانید بسیاری از قوانین سنتی را از پنجره بیرون بیاورید. یک جمله می تواند به عنوان یک پاراگراف عمل کند. می توانید با حرف اضافه پایان دهید. و می توانید یک جمله را با “و” یا “اما” شروع کنید.

مستقیم با مشتریان خود صحبت کنید.
کاری را که انجام می‌دهید در چارچوب اینکه چرا مشتریانتان باید به آن اهمیت دهند، چارچوب‌بندی کنید. این بدان معناست که شما باید از دوم شخص «شما» خیلی بیشتر از «من» یا «ما» اول شخص استفاده کنید. چه سودی برای آنها دارد؟

یک تماس مستقیم برای اقدام (CTA) اضافه کنید.
از کاربران می خواهید چه کاری انجام دهند؟ یک فراخوان مستقیم و واضح برای اقدام تنظیم کنید. از یک فعل استفاده کنید که دقیقاً آنچه را که کاربر می خواهید انجام دهد را بیان می کند تا بداند آن را انجام دهد. آیا با کلیک بر روی دکمه دانلود کاغذ سفید شروع می شود؟ از «دانلود کاغذ سفید» استفاده کنید.

گاهی اوقات، ممکن است به زمینه بیشتری نیاز داشته باشید. شاید لازم باشد که فرمی را پر کنند تا بتوانند اطلاعات بیشتری را دریافت کنند. اینو بهشون بگو همچنان می‌توانید دکمه یا پیوند نوشتاری خود را ساده نگه دارید: «ارسال فرم».

با صدای فعال بنویسید.
صدای فعال: سوژه عمل را انجام می دهد (SmartBug عاشق کپی رایترها است).

صدای غیرفعال: سوژه عمل را دریافت می کند (کپی رایترها توسط SmartBug دوست دارند).

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین ایده های طراحی وب سایت

خوانندگان صدای فعال را ترجیح می دهند زیرا مستقیم تر و تاثیرگذارتر است. این یک تصویر واضح در ذهن خواننده ایجاد می کند که چه کسی چه کاری را انجام می دهد.

از استفاده از عبارات منفی خودداری کنید (یعنی مثبت بنویسید).
عبارات مثبت به راحتی قابل درک است و پیام قوی تری را ایجاد می کند. همچنین باعث می شود کاربران شما احساس بهتری داشته باشند. به جای «ما هرگز ضرب الاجل را از دست نمی دهیم»، بنویسید «ما همیشه به موقع تحویل می دهیم».

آن را ساده نگه دارید.
از کلماتی استفاده کنید که مخاطب شما می داند. برندهایی که مخاطبان C-suite دارند باید به خصوص در استفاده از عبارات پیچیده محتاط باشند. مخاطبان شما می توانند از طریق اصطلاحات صنفی آن را ببینند و همه وقتشان کم است. با حذف پرکننده های غیر ضروری و حفظ مواد، درک پیام خود را برای کاربران خود آسان تر کنید.

به صدایت بچسب
حرفه ای؟ شوخ؟ سرراست؟ بازسازی وب سایت شما بهترین زمان برای اطمینان از اینکه صدای کپی شما با برند شما مطابقت دارد، است.

نسخه خود را با صدای بلند بخوانید.
بهترین راه برای دانستن اینکه آیا نسخه شما ایده شما را منتقل می کند و لحن برند شما را میخکوب می کند این است که آن را با صدای بلند بخوانید. شما می‌توانید هر نقطه‌ای را بشنوید (و همچنین نقاطی که کلمات کلیدی در آن‌ها اجباری به نظر می‌رسد) که می‌توانید آن‌ها را صاف کنید.

مرحله 5: کپی دک خود را با سهامداران خود به اشتراک بگذارید
اکنون آماده‌اید تا نسخه کپی خود را با سهامداران خود به اشتراک بگذارید – افرادی که از آنها بازخورد می‌خواهید. در اینجا چند دستورالعمل برای اشتراک گذاری سند در Google Docs آورده شده است.

مرحله 6: دک کپی خود را نهایی کنید
هنگامی که نسخه کپی خود را بر اساس بازخورد سهامدارانی که دریافت کرده اید اصلاح کردید، زمان نهایی کردن نسخه کپی فرا رسیده است. این اساساً به این معنی است که شما مراحل زیر را انجام می دهید:

. نسخه کپی را مرور کنید
. اطمینان حاصل کنید که نیازی به تغییرات بیشتر نیست
. چک املایی و دستور زبان را اجرا کنید
. فهرست مطالب را به روز کنید
. در این مرحله، همچنین ایده خوبی است که از یک ویرایشگر آموزش دیده بخواهید که ویرایش کامل نسخه نسخه نهایی شما را تکمیل کند.

پیروی از این شش مرحله کپی‌نویسی وب باید به کپی موثری منجر شود که مخاطب هدف شما را جذب و درگیر کند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 − 12 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟