سئو سایت

سئو سایت

سئو مخفف “بهینه سازی موتور جستجو” است. قبل از طراحی سایت باید به نکات سئو توجه کرد. به زبان ساده، این به معنای فرآیند بهبود سایت شما برای افزایش دید آن است، زمانی که مردم محصولات یا خدمات مرتبط با کسب و کار شما را در گوگل، بینگ و سایر موتورهای جستجو جستجو می کنند. . [شماره تماس: 09112405438 و همچنین شماره واتساپ : 09022486492]. می توانید ثبت درخواست را انجام دهید.

هرچه صفحات شما در نتایج جستجو بهتر دیده شوند، احتمال بیشتری برای جلب توجه و جذب مشتریان بالقوه و فعلی به کسب و کار خود خواهید داشت.

سئو سایت
سئو سایت – کالج نوین

سئو چگونه کار می کند؟

موتورهای جستجو مانند گوگل و بینگ از ربات ها برای خزیدن صفحات در وب، رفتن از سایتی به سایت دیگر، جمع آوری اطلاعات مربوط به آن صفحات و قرار دادن آنها در فهرست استفاده می کنند.

فهرست را مانند یک کتابخانه غول پیکر در نظر بگیرید که در آن یک کتابدار می تواند یک کتاب (یا یک صفحه وب) را برای کمک به شما پیدا کند که دقیقاً همان چیزی را که در آن زمان به دنبال آن هستید پیدا کنید.

سپس، الگوریتم‌ها با در نظر گرفتن صدها عامل یا سیگنال رتبه‌بندی، صفحات موجود در فهرست را تجزیه و تحلیل می‌کنند تا تعیین کنند که صفحات ترتیب باید در نتایج جستجو برای یک پرس‌و‌جوی معین ظاهر شوند.

سئو  و کاربرد آن

در قیاس کتابخانه ما، کتابدار تک تک کتاب‌های موجود در کتابخانه را خوانده است و می‌تواند دقیقاً به شما بگوید که کدام یک پاسخ سؤالات شما را خواهد داشت.

عوامل موفقیت سئوی ما را می توان پروکسی برای جنبه هایی از تجربه کاربر در نظر گرفت. به این صورت است که ربات‌های جستجو دقیقاً تخمین می‌زنند که یک وب‌سایت یا صفحه وب چقدر می‌تواند به جستجوگر آنچه را که جستجو می‌کند ارائه دهد.

برخلاف تبلیغات جستجوی پولی، نمی‌توانید برای به دست آوردن رتبه‌بندی جستجوی ارگانیک بالاتر به موتورهای جستجو پولی بپردازید، این بدان معناست که کارشناسان سئو باید کار کنند. اینجاست که ما وارد می شویم.

جدول تناوبی عوامل سئو ما عوامل را در شش دسته اصلی و وزن هر کدام بر اساس اهمیت کلی آن برای سئو سازماندهی می کند. به عنوان مثال، کیفیت محتوا و تحقیق کلمات کلیدی از عوامل کلیدی بهینه سازی محتوا هستند و قابلیت خزیدن و سرعت از عوامل مهم معماری سایت هستند.

جدول تناوبی سئو که به تازگی به روز شده است همچنین شامل لیستی از سمومی است که از بهترین شیوه های سئو می کاهد.

اینها میانبرها یا ترفندهایی هستند که ممکن است برای تضمین رتبه بالا در زمانی که روش های موتورها بسیار کمتر پیچیده بود، کافی باشد.

و، حتی ممکن است اکنون برای مدت کوتاهی کار کنند – حداقل تا زمانی که شما دستگیر شوید.

سئو و بهینه سازی سایت
سئو و بهینه سازی سایت – کالج نوین

ما همچنین یک بخش کاملاً جدید Niches داریم که به عوامل موفقیت سئو در پشت سه جایگاه کلیدی می پردازد: سئوی محلی، اخبار/انتشار، و سئوی تجارت الکترونیک.

در حالی که جدول تناوبی کلی سئو ما به شما در انجام بهترین شیوه ها کمک می کند، دانستن تفاوت های ظریف سئو برای هر یک از این جایگاه ها می تواند به شما در موفقیت در نتایج جستجو برای کسب و کار کوچک، وبلاگ دستور پخت و/یا فروشگاه آنلاین کمک کند.

چرا سئو برای بازاریابی مهم است؟

سئو بخش اساسی بازاریابی دیجیتال است زیرا افراد هر ساله تریلیون ها جستجو انجام می دهند، اغلب با هدف تجاری برای یافتن اطلاعات در مورد محصولات و خدمات.

جستجو اغلب منبع اصلی ترافیک دیجیتال برای برندها است و مکمل سایر کانال های بازاریابی است. دیده شدن بیشتر و رتبه بالاتر در نتایج جستجو نسبت به رقبای شما می تواند تأثیر مهمی بر نتیجه شما داشته باشد.

با این حال، نتایج جستجو در چند سال گذشته تغییر کرده است تا به کاربران پاسخ‌های مستقیم و اطلاعاتی بدهد که به احتمال زیاد کاربران را به جای هدایت آنها به وب‌سایت‌های دیگر، در صفحه نتایج نگه می‌دارد.

همچنین توجه داشته باشید، ویژگی‌هایی مانند نتایج غنی و پانل‌های دانش در نتایج جستجو می‌توانند دید را افزایش دهند و اطلاعات بیشتری درباره شرکت شما به طور مستقیم در نتایج به کاربران ارائه دهند.

در مجموع، سئو پایه و اساس یک اکوسیستم بازاریابی جامع است. وقتی متوجه شدید که کاربران وب‌سایت شما چه می‌خواهند، می‌توانید آن دانش را در کمپین‌های خود (پرداخت و ارگانیک)، در سراسر وب‌سایت، ویژگی‌های رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر پیاده‌سازی کنید.

راهنمای سرزمین موتورهای جستجو برای سئو

به عنوان همراهی با جدول تناوبی عوامل سئو ما، راهنمای سایت موتورهای جستجو برای سئو شما را از اصول بهینه سازی برای جستجو راهنمایی می کند تا بتوانید یک استراتژی قوی برای هدایت ترافیک ارگانیک به سایت خود ایجاد کنید.

در راهنمای زیر، ما این عوامل را عمیق‌تر توضیح می‌دهیم و نکات تاکتیکی کارشناسان در مورد بهینه‌سازی موتورهای جستجو را برجسته می‌کنیم که به وب‌سایت شما کمک می‌کند بازدیدکنندگان بیشتری از جستجوی ارگانیک داشته باشد.

فصل 1: انواع عوامل موفقیت موتور جستجو:

اینها عوامل داخلی و خارجی هستند که می توانند بر رتبه بندی جستجوی شما تأثیر بگذارند. ما همچنین به عمودی های طاقچه در سئو و تاکتیک های سمی SEO برای جلوگیری از آن نگاه خواهیم کرد.

فصل 2: ​​محتوا و عوامل موفقیت موتور جستجو:

برای ایجاد محتوای با کیفیت بالا که موتورهای جستجو و مخاطبان هدف شما را دوست داشته باشند، این عناصر را در ذهن داشته باشید.

فصل 3: معماری سایت و عوامل موفقیت موتور جستجو:

بیایید به پشت صحنه برویم و جنبه هایی از سایت شما را بررسی کنیم که دسترسی موتورهای جستجو را آسان می کند و بر تجربه کاربر تأثیر می گذارد.

فصل 4: کد HTML و عوامل موفقیت موتور جستجو:

برچسب‌های HTML و داده‌های ساختاریافته به سازماندهی اطلاعات در سایت شما کمک می‌کنند و به موتورهای جستجو کمک می‌کنند تا محتوای شما را درک کنند.

فصل 5: اعتماد، اعتبار، تخصص و رتبه بندی جستجو:

نحوه تعامل کاربران شما با سایت شما، و همچنین اعتبار و اعتبار آن، به موتورهای جستجو کمک می کند تا تعیین کنند که آیا ارزش نشان دادن به کاربران را دارد یا خیر.

فصل 6: ایجاد لینک و رتبه بندی در موتورهای جستجو:

چرا پیوندها هنوز مهم هستند و چه چیزی در مورد محتوای شما به موتورهای جستجو می گویند.

فصل 7: شخصی‌سازی و رتبه‌بندی موتورهای جستجو:

اینها عناصر خاص کاربر مانند مکان و هدف هستند که می‌توانند بر نتایجی که کاربران می‌بینند تأثیر بگذارند.

فصل 8: سموم و جریمه های هرزنامه موتورهای جستجو:

مراقب «میانبرهای» سئو باشید. گرفتار شدن با استفاده از این تاکتیک ها به طور بالقوه می تواند منجر به جریمه اقدام دستی شود یا حتی سایت شما را از فهرست جستجو حذف کند.

فصل 9: عمودهای در حال ظهور در جستجو:

جستجوی صوتی، محلی، تصویری و ویدیویی راه‌های جدیدی

در حالی که هر کدام فرصت‌های متفاوتی را برای برندها فراهم می‌کنند، اما همچنان بر اصول اساسی سئو مبتنی هستند.

عناصر اصلی سئو: سئو داخلی و سئو خارج از صفحه

وقتی صحبت از سئوی گسترده‌تر به میان می‌آید، دو مسیر به یک اندازه مهم وجود دارد: سئو داخلی و سئوی خارج از صفحه.

سئوی داخلی در مورد ایجاد محتوا برای بهبود رتبه شما است. این به گنجاندن کلمات کلیدی در صفحات و محتوای خود اطمینان از اینکه متاتگ ها و عناوین شما غنی از کلمات کلیدی و به خوبی نوشته شده اند، از جمله عوامل دیگر است.

سئوی خارج از صفحه بهینه سازی است که در خود وب سایت شما اتفاق می افتد، مانند کسب بک لینک. این بخش از معادله شامل ایجاد روابط و ایجاد محتوایی است که مردم می خواهند به اشتراک بگذارند. اگرچه کار بسیار زیادی را می طلبد، اما برای موفقیت سئو ضروری است.

اصول بازاریابی SEO: تفکیک کامل

اکنون زمان آن است که یاد بگیرید چگونه بازاریابی سئو انجام دهید. درک آن یک چیز است، اما سئو به عمل و زمان زیادی نیاز دارد. این چیزی نیست که بتوانید امروز آن را تغییر دهید و انتظار داشته باشید فردا نتایج را ببینید. سئو اقدامات روزانه را با هدف موفقیت بلند مدت انجام می دهد.

تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی

ما فقط به طور خلاصه به تحقیق کلمات کلیدی پرداختیم، که تعیین می کند سایت خود را چه می نامید یا چگونه نام تجاری خود را آنلاین توصیف می کنید.

کلمات کلیدی حتی نحوه ایجاد پیوندها را تعیین می کنند، از جمله همه چیز از تاکتیک هایی که انتخاب می کنید تا نحوه برنامه ریزی برای اجرای آنها. یکی دیگر از اشتباهات رایج مردم این است که متوقف می شوند.

شاید آنها وب سایت خود را دوباره طراحی کنند یا با یک کمپین بازاریابی جدید بیرون بیایند. آنها این کار را برای یک یا دو هفته انجام می دهند، صفحات خود را به روز می کنند و سپس متوقف می شوند.

آنها فکر می کنند که تحقیق در مورد کلمات کلیدی یک کار یکپارچه است. در واقعیت، دقیقا برعکس است. بهترین سئوکارها دائماً در حال انجام تحقیقات کلمات کلیدی هستند.

تحقیقات کلمات کلیدی به دلایل مختلفی انجام می شود، اما دو دلیل اصلی رتبه بندی در گوگل و ایجاد محتوای مرتبط است. کلمات کلیدی اغلب می توانند با گفتن دقیقاً آنچه مردم بر اساس آنچه که به دنبال آن هستند بدانند، دریچه الهام را باز کنند.

سئو وب سایت
سئو وب سایت – کالج نوین

4 نکته برای انتخاب بهترین کلمات کلیدی

در اینجا نکات من برای انجام بهترین تحقیق و انتخاب کلمات کلیدی وجود دارد:

از ابزارهایی برای کمک استفاده کنید: شما نمی توانید بهترین تحقیق در مورد کلمات کلیدی را بدون ابزارهایی که به شما کمک می کنند انجام دهید. ابزارهایی مانند Ubersuggest و Ahrefs بینشی در مورد رقابت شما ارائه می دهند و زندگی شما را آسان تر می کنند.

درک معناشناسی:

این یک راه عالی برای یادگیری آینده تحقیقات کلمات کلیدی است. اگر کلمه کلیدی دقیق را 15 بار وارد کنید، گوگل چندان اهمیتی نمی دهد.

آنچه می خواهد مطابقت داشته باشد، هدف است. اگر یک کلمه کلیدی را وارد کنید، به احتمال زیاد گوگل 12 کلمه کلیدی دیگر را پیدا خواهد کرد. نیازی نیست چوب ماهیگیری باس، میله ماهیگیری باس، چوب ماهیگیری باس و هر جایگشت را در آن قرار دهید.

اگر محتوای شما خوب باشد، گوگل آن را برای شما انتخاب می کند.

هدف را یاد بگیرید:

باید هدف کلمه کلیدی را بدانید. درک کنید که تفاوت زیادی بین آنچه که یک خریدار در گوگل تایپ می کند و آنچه یک محقق در گوگل قرار می دهد وجود دارد.

اگر محتوای شما به سوالی پاسخ می دهد، خریدار نمی خواهید. اگر محتوای شما چیزی را می فروشد، شما یک محقق نمی خواهید.
جاسوسی از رقبا: یکی از بهترین راه‌ها برای انجام تحقیقات کلمات کلیدی این است که ببینید رقبای شما چه می‌کنند و از آنها پیروی کنید.

اگر فردی برای کلمه کلیدی مورد نظر شما رتبه یک را دارد، به ابزار تحقیق کلمه کلیدی خود بروید، URL او را وارد کنید و ببینید از چه کلمات کلیدی با شکاف کلمه کلیدی استفاده می کند.

HTML

HTML سایت شما بخش مهمی از پازل بازاریابی سئو است. بدون برچسب‌ها، سربرگ‌ها و توضیحات مناسب، گوگل به سختی می‌تواند بفهمد محتوای شما در مورد چیست و چرا باید در رتبه بالاتر از رقبا قرار گیرد.

وقتی مردم می خوانند که HTML بخشی از سئو است، شروع به ترسیدن می کنند، اما جای نگرانی وجود ندارد. شما نیازی به درک کد ندارید و در فرآیند تغییر برچسب ها و توضیحات دخالت بسیار کمی وجود دارد.

در بیشتر موارد، تغییر HTML از دیدگاه SEO به سادگی کپی و چسباندن است.

4 نکته برای ایجاد بهبودهای HTML مناسب

در اینجا مهمترین نکات من است که باید هنگام بهبود HTML در سایت خود به خاطر داشته باشید:

از ابزارهایی برای کمک به شما استفاده کنید: این را مدام می گویم، اما بسیار مهم است. ابزارهای مختلف بازاریابی سئو موجود در بازار ارزش سرمایه گذاری را دارند زیرا به شما کمک می کنند تا مشکلات HTML سایت خود را شناسایی کنید.

به عنوان مثال، Ahrefs به شما می گوید که آیا یک سایت دارای برچسب های عنوان تکراری است یا چند مقاله فاقد توضیحات متا هستند.

Piggyback در رقابت:

دزدی بد است، اما استفاده از رقبای رتبه اول خود برای الهام گرفتن اینطور نیست. اگر در تلاش هستید که بفهمید از چه چیزی باید برای تگ عنوان یا توضیحات متا خود استفاده کنید، ببینید رقبا چه می‌کنند.

هرگز کلمات کلیدی را پر نکنید: هیچ چیز بدتر از یک توضیحات متا پر از کلمات کلیدی نیست که به طرز وحشتناکی خوانده شود. گوگل دقیقاً آن را می بیند و حتی ممکن است شما را جریمه کند اگر این کار را به اندازه کافی انجام دهید.

هدرهای H2، H3 و H4 را فراموش نکنید: ما در مورد هدرهای H1 صحبت کردیم، اما بقیه را فراموش نکنید. همه این‌ها مکان‌های مهمی هستند که باید کلمات کلیدی اصلی خود را داشته باشید تا به گوگل بگویید مقاله شما روی کدام موضوع تمرکز دارد.

معماری سئو سایت

یک معماری خوب وب سایت منجر به تجربه کاربری عالی می شود که برای بازاریابی سئو مهم است. این برنامه بر مواردی مانند زمان بارگذاری سریع، اتصال ایمن و طراحی سازگار با موبایل تمرکز دارد.

در حالت ایده آل، معماری سایت خود را حتی قبل از خرید دامنه ترسیم خواهید کرد. این به شما این امکان را می دهد که واقعاً وارد ذهن کاربر خود شوید و راه خود را به سمت یک تجربه کاربری عالی (UX) مهندسی معکوس کنید.

ConversionXL یک راهنمای عالی در مورد چگونگی اطمینان از موثر بودن UX دارد. شما همچنین باید چند چیز را برای یک “تجربه موتور جستجو” عالی بهینه کنید. هرچه وب سایت شما در دسترس گوگل باشد، رتبه بهتری خواهد داشت.

خزیدن آسان – سئو سایت

خواهید دید که از کلمه “crawl” زیاد استفاده شده است. این بدان معناست که گوگل در حال بررسی سایت شما است تا بفهمد که چیست.

گوگل کلمات کلیدی مهم را شناسایی می کند، مشکلات موجود در سایت را تشخیص می دهد و از این عوامل برای تعیین رتبه شما استفاده می کند.

تمام صفحات سایت شما را ایندکس کنند، احتمالاً نتیجه خوبی را گزارش می دهند. هرچه شبکه پیوندها بین صفحات سایت شما ضخیم تر باشد، دسترسی عنکبوت ها به همه آنها آسان تر است و به موتور جستجو درک بهتری از سایت شما می دهد.

اگر در وردپرس هستید یا از یک تولیدکننده نقشه سایت XML آنلاین استفاده می‌کنید، می‌توانید با ایجاد نقشه سایت با یک افزونه ساده، این کار را برای Google آسان‌تر کنید.

هدف شما باید این باشد که سایت را تا حد ممکن آسان کنید. اگر گوگل در تشخیص سایت شما مشکل داشته باشد، برای رتبه بندی زمان سخت تری خواهید داشت زیرا هوش مصنوعی تمام کلمات کلیدی مورد استفاده شما را تشخیص نمی دهد.

3 نکته برای ایجاد اعتماد بیشتر – سئو و بهینه سازی سایت

برخی از بهترین نکات مهم برای کمک به ایجاد اعتماد بیشتر در سایت:

صبور باشید: اعتماد چیزی نیست که یک شبه اتفاق بیفتد. گاهی اوقات، شما فقط باید صبور باشید و متوجه شوید که گوگل عجله ای برای خزیدن سایت شما ندارد. یکی از راه‌هایی که می‌توانید آن‌ها را به انجام این کار زودتر تشویق کنید،

ایجاد تغییرات جزئی در سایت و درخواست فهرست‌سازی در کنسول جستجوی گوگل است.

این امر گوگل را وادار به عمل می کند، اما هنوز چیزی را تضمین نمی کند.
درک هدف: بخش بزرگی از بازاریابی سئو این است که بدانید کاربران چه می خواهند، نه آنچه شما می خواهید آنها بخواهند. وقتی کسی چیزی را در گوگل جستجو می کند، به دنبال انجام کاری است.

اگر آن راه حل را ارائه می دهید، مطمئن شوید که راه حل کامل را ارائه کرده اید. در غیر این صورت، آنها به سایت شما می رسند، متوجه می شوند که به اندازه کافی خوب نیست و ادامه می دهند.

آنچه را که می خواهند به آنها بدهید: یک نکته عالی برای جلوگیری از پرش کاربران این است که به محض ورود به سایت شما آنچه را که می خواهند به آنها بدهید.

3 نکته برای بهبود پروفایل لینک – سئو سایت

اکنون اجازه دهید چند گام عملی را به شما ارائه دهم که می توانید برای بهبود نمایه پیوند خود انجام دهید و اطمینان حاصل کنید که بیشترین میزان پیوند را از تلاش های خود دریافت می کنید.

از میانبرها استفاده نکنید: هیچ میانبری در لینک بیلدینگ وجود ندارد. شما باید زمان بگذارید و آنها را به روش درست بسازید. این شامل گفتگو با مردم، معرفی خود

حذف پیوندهای خطرناک:

گوگل چیزی به نام ابزار انکار دارد که به شما امکان می دهد پیوندهایی را که ممکن است به توانایی شما در رتبه بندی آسیب برساند حذف کنید.

شما باید با دقت از این ابزار استفاده کنید زیرا رد کردن تعداد زیادی لینک در واقع می تواند به سایت شما آسیب برساند.

حذف پیوندهایی که دیگر مرتبط نیستند یا ممکن است به طور تصادفی در نمایه شما ظاهر شوند، می تواند به پاکسازی نمایه پیوند شما کمک کند.

پیوند داخلی را فراموش نکنید: پیوند داخلی نیز بخش مهمی از پازل است. ما نباید فقط نگران پیوندهای خارجی باشیم. البته، لینک های خارجی مهم هستند، اما ایجاد یک وب از موضوعات در همان جایگاه به گوگل کمک می کند تا سایت شما را بخزد.

گوگل توجه زیادی به هدف جستجو و جامعیت کلی یک قطعه محتوا دارد. اگر بتوانید مشکلات همه را در یک مکان با مجموعه‌ای از مقالات که موضوعی را از جلو به عقب پوشش می‌دهند حل کنید، Google به شما پاداش می‌دهد.

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟