اهمیت طراحی و کشف وب سایت

اهمیت طراحی و کشف وب سایت

اهمیت طراحی و کشف وب سایت ، هیچ راه واحدی برای انجام کشف و طراحی برای یک وب سایت وجود ندارد. اما نکته این فرآیند این است که:

نیازهای دسترسی
نیاز را جمع آوری کنید
درک کاربران سایت
اهداف سند
اطلاعات وب سایت را سازماندهی کنید
نحوه تعامل کاربران با سایت را پیش بینی کنید
به سبک طراحی مناسب برسید
طراحی صفحات واقعی و طرح بندی
برای اجرا آماده شود

طراحی و کشف وب سایت چیست؟

مرحله کشف و طراحی یک پروژه وب سایت یک فرآیند برنامه ریزی و طراحی است که قبل از شروع پیاده سازی وب سایت صورت می گیرد. اهداف سایت چیست؟ چه احساساتی را می خواهید برانگیزید؟ چه لحنی به کار گرفته خواهد شد؟ تعامل کاربران با سایت چگونه خواهد بود؟ چه نوع سبک طراحی مناسب است؟ چگونه تیم و تصمیم گیرندگان، جدول زمانی، بودجه و برنامه های خود را برای نگهداری مداوم و به روز رسانی سایت خود سازماندهی می کنید؟ در دنیای امروزی، کشف و طراحی نیز به تجربه کلی مشتری دیجیتال شما و نحوه انطباق پروژه در دست با آن تصویر بزرگتر مربوط می شود.

اغلب زمانی که یک سازمان می خواهد یک وب سایت جدید داشته باشد، این وسوسه وجود دارد که مستقیماً به طراحی بصری بپرد. اما این مانند انتخاب مبلمان برای یک اتاق است، قبل از اینکه ابعاد، جریان ترافیک، عملکردهایی که باید انجام شوند، یا سبک طراحی که می خواهید به آن برسید.

این مقاله را مطالعه کنید  11 عنصر کلیدی طراحی وب سایت وردپرس

هنگامی که کشف و طراحی کامل شد و تاییدیه ها در محل قرار گرفتند، می توان اجرای ساده را آغاز کرد.

اهمیت طراحی و کشف وب سایت
اهمیت طراحی و کشف وب سایت – کالج نوین

اما آیا کشف و طراحی سایت همیشه ضروری است؟

فرآیندهای کشف و طراحی که توسط آژانس‌ها و فروشگاه‌های توسعه وب به کار گرفته می‌شوند، به طور گسترده‌ای متفاوت هستند، از بسیار دقیق تا غیرموجود. اغلب بازاریابان و حتی برخی از آژانس‌ها اهمیت مراحل کشف و طراحی را به حداقل می‌رسانند، با این فرض که الزامات پروژه قابل پیش‌بینی یا «بسیار اساسی» هستند. اما مهم است که هر پروژه توسعه وب برای دستیابی به نتایج مطلوب، یک فرآیند کشف و طراحی را طی کند. و در حالی که ممکن است در ابتدا احساس شود که فرآیند رسمی هزینه‌های غیرضروری را اضافه می‌کند، کشف و طراحی اولیه تقریباً به طور قطع باعث صرفه‌جویی در بودجه خواهد شد، اگر همه ذینفعان به طور کامل در فرآیند مشارکت داشته باشند.

نفی ارزش کشف و طراحی- اهمیت طراحی و کشف وب سایت

ارزش یک فرآیند کشف و طراحی به سطح مشارکت ذینفعان بستگی دارد. متأسفانه، تا زمانی که اجرا شروع نشده است، برای برخی از ذینفعان غیرمعمول نیست که توجه کافی به این فرآیند نداشته باشند. با این حال، هر مرحله از فرآیند بر اساس مراحل قبلی است. بنابراین توجه ذینفعان در هر مرحله حیاتی است و تاییدیه ها باید قابل اعتماد باشند. ذینفعان گاهی اوقات فکر می کنند که به دلیل جدول زمانی خود، در کشف و طراحی باید عجله کرد تا به مرحله اجرا برسند. اگر هدف فقط به حرکت درآوردن فرآیند به جای توسعه کامل هر مرحله باشد، آنگاه بسیاری از فرآیند به هدر خواهد رفت.

این مقاله را مطالعه کنید  5 اصل کلیدی برای طراحی وب مدرن

همیشه این گزینه وجود دارد که یک تم طراحی وب سایت از پیش ساخته شده را انتخاب کنید که توجه شما را به خود جلب کند و با محتوای خود “آن را عملی کند”. اما اگر انتظار دارید وب سایت شما نیازهای مشتریان و تیم شما را برآورده کند و در عین حال بخشی از یک استراتژی دیجیتالی کلی است، یک فرآیند کشف و طراحی واقعی بسیار مهم است و همه ذینفعان باید در طول فرآیند درگیر شوند.

فرآیند کشف و طراحی در Smooth Fusion

فرآیند کشف و طراحی Smooth Fusion نقطه اوج بیست سال تجربه کار با برندهای پیشرفته در سراسر جهان است. اخیراً، ما این فرآیند را به‌روزرسانی کردیم تا تحولات اخیر در طراحی و توسعه وب را در نظر بگیریم و فرآیند کشف و طراحی اختصاصی خود را Lodestar™ نامگذاری کردیم. هدف Lodestar این است که اطمینان حاصل شود که اهداف اصلی پروژه در نظر گرفته می شود، همه ذینفعان نظر دارند، بودجه و زمان بندی همسو می شوند و طراحی نهایی با نام تجاری همسو می شود و در عین حال محدودیت های طبیعی پیاده سازی در وب را رعایت می کند. فرآیند Lodestar برای تجربیات دیجیتال امروزی ایجاد شده است و به طور خاص برای ساخت بر روی پلت فرم Progress Sitefinity CMS طراحی شده است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

هشت + چهارده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟