طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح

طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح

طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح ، اگر یک کسب و کار دارید، به احتمال زیاد یک وب سایت دارید. این وب‌سایت می‌تواند توسط خودتان یا توسط شخص دیگری انجام شود، اما هنوز هم ممکن است این قدرت را داشته باشید که به آن وارد شوید و به‌روزرسانی‌ها و تغییرات را ایجاد کنید، که به این معنی است که در مقطعی باید با طراحی وب سر و کار داشته باشید. زمانی که در زمینه عناصر و اصول طراحی آموزش ندیده اید یا تجربه و تمرین ندارید، تلاش برای زیبا جلوه دادن و عملکرد خوب وب سایت شما می تواند کار بزرگی باشد.

در این مقاله سه نکته ای که برای چهار اصل طراحی (رنگ، فونت، فضای سفید و ترازبندی متن) دادم را به اشتراک می گذارم و در پایان می توانید فایل PDF را به همراه اسلایدهای ارائه پیدا کنید.

قبل از اینکه به نکاتی بپردازم، می خواستم اشاره کنم که یک وب سایت از تعدادی عناصر مختلف تشکیل شده است و هر یک از آنها باید به خوبی کار کنند تا وب سایت به طور موثر عمل کند. طراحی یکی از این عناصر است و برای کمک به موفقیت وب سایت باید جدی گرفته شود.

طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح
طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح – کالج نوین

طراحی وب چیست؟

به طور خلاصه، طراحی وب سایت باعث می شود محتوای شما خوب به نظر برسد و رابطی ایجاد کند که به خوبی کار کند. طراحی نه تنها به ظاهر و ظاهر وب سایت شما اشاره دارد، بلکه به نحوه نمایش و سازماندهی محتوا نیز اشاره دارد تا بازدیدکنندگان شما تجربه کاربری خوبی داشته باشند.

 

رنگ ها- طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح

1. به پالت برند خود بچسبید
کسب و کار شما دارای یک نام تجاری است و امیدواریم که یک سند راهنمای برندسازی داشته باشید که دقیقاً رنگ هایی را که همیشه باید در برند شما باید مشخص کند. این سند می تواند به کوچکی یک سند Word تا یک کتاب 100 صفحه ای باشد! تنها نکته مهم این است که کدهای RGB/HEX رنگ های خود را ثبت کرده و در حین ایجاد تغییرات در بسته شدن وب سایت خود از آنها استفاده کنید. لطفاً هرگز و هرگز از گزینه‌های انتخابگر رنگ وب استفاده نکنید، ممکن است سعی کنید رنگ «مشابه» را با چشم انتخاب کنید، اما ممکن است در رایانه‌ها یا مرورگرهای مختلف متفاوت به نظر برسد.

این مقاله را مطالعه کنید  استخدام خدمات تولید محتوا برای وب سایت

2. 2-3 رنگ را انتخاب کنید (رنگ تاکیدی شامل)
یک برند می تواند به طور متوسط ​​4 تا 6 رنگ در پالت برند خود داشته باشد، اما این بدان معنا نیست که شما باید از همه آنها در وب سایت خود استفاده کنید. برای آسان کردن کار، سعی کنید 2 یا 3 رنگ را از پالت خود انتخاب کنید و از آنها به عنوان رنگ های اصلی در وب سایت خود استفاده کنید. یکی از این رنگ‌ها را لهجه خود قرار دهید و از آن برای تأکید و تأثیرگذاری بر مکان‌های استراتژیک مانند CTA، عنوان‌ها، پیوندها و غیره استفاده کنید.

3. از سایه ها برای تنوع استفاده کنید
گاهی اوقات کمی تغییر خوب یا ضروری است تا به اهمیت، سلسله مراتب یا اثرات دیگر اضافه شود. در این موارد به جای تلاش برای افزودن رنگ بیشتر، از سایه های مختلف همان رنگ هایی که قبلا استفاده می کنید استفاده کنید. استفاده از سایه های رنگی برای افزودن تنوع به شما این امکان را می دهد که طرح را از نظر بصری جذاب و در عین حال به سادگی سازگار کنید.

 

فونت ها

1. تعداد فونت ها را کم نگه دارید
یک قانون خوب برای پیروی این است: از یک فونت برای سرفصل ها و عنوان ها و یکی دیگر برای متن اصلی استفاده کنید. باز هم، ساده نگه داشتن چیزها، طراحی شما را مدرن و حرفه ای می کند.

2. از سبک ها و وزن ها برای تنوع استفاده کنید
همان ایده ای که در مورد رنگ ها وجود دارد، اگر می خواهید سطح جدیدی از طراحی یا تنوع را به فونت های خود اضافه کنید، از فونت جدید استفاده نکنید، از سبک های فونت مانند ایتالیک، پررنگ، تمام حروف بزرگ، رنگ های مختلف و غیره استفاده کنید. یک ظاهر طراحی تنوع مورد نیاز را اضافه می کند و یکنواختی و سبکی منسجم را که می خواهید حفظ می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  5 بهترین وب سایت ساز

3. برای سلسله مراتب یا تأثیرگذاری با اندازه بازی کنید
یک راه بسیار ساده برای افزودن سلسله مراتب بصری به عنوان یا یک متن، افزایش اندازه آنهاست. خوب انجام شده است، یک متن بزرگ می تواند بیانیه بالایی ایجاد کند و به بازدیدکنندگان شما کمک می کند تا مهم ترین بیت ها را فوراً دریافت کنند.

طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح
طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح – کالج نوین

فضای سفید- طراحی وب سایت برای افراد غیر طراح

1. از فضای سفید نترسید
برای برخی از افراد، گذاشتن فضای خالی بیش از حد اتلاف فضا است… اما برای من، هیچ قانون طراحی بهتری بهتر از فضای سفید وجود ندارد تا یک طرح را زیبا، آسان و دعوت‌کننده برای خواندن نشان دهد و به راهنمایی بازدیدکننده شما در یک موضوع خاص کمک کند. چیدمان.

2. بهم ریختگی را کاهش دهید
عادت به افزودن هر چه بیشتر اطلاعات در صفحات وب سایت خود آسان است، اما درهم و برهمی فقط بازدیدکنندگان را گیج می کند و آنها را تحت تأثیر قرار می دهد و تمام اطلاعاتی که می خواهید ارائه دهید احتمالا نادیده گرفته می شود. سعی کنید محتوای خود را کاهش دهید، مهم ترین بخش ها را ترکیب و خلاصه کنید و با یک کپی رایتر کار کنید تا به شما کمک کند همان را با کمترین میزان بیان کنید. تصاویر غیرضروری یا عناصری که اطلاعات ضروری را ارائه نمی دهند را حذف کنید. کاهش تعداد عناصر فضایی برای فضای سفید اضافه می کند و به طراحی شما کمک می کند مدرن تر و تمیزتر به نظر برسد.

3. به عناصر خود فضایی برای نفس کشیدن بدهید
یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای کمک به بهبود چیدمان و طراحی، اضافه کردن فضای اطراف عناصرتان است. مثال زیر را ببینید، تصویر سمت چپ به هم ریخته است و همه عناصر بسیار نزدیک به هم هستند، اما اگر کمی فضای اطراف ستون‌ها را اضافه کنم، جذاب‌تر و خواندنی‌تر به نظر می‌رسد. برای سرفصل ها و CTA ها، این قانون از اهمیت ویژه ای برخوردار است، زیرا “مالکیت” فضای خود آنها را برجسته می کند و سلسله مراتب و اهمیت پیدا می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  طراحی وب سایت حرفه ای برای مبتدیان

 

تراز متن

1. تراز چپ پاراگراف ها را اولویت بندی کنید
در دنیای غرب، ما خواندن از چپ به راست را یاد می‌گیریم، بنابراین طبیعی است که برای شروع خواندن به دنبال خط پایه در سمت چپ بگردیم و برای خواندن خط بعدی به همان خط برگردیم. مخصوصاً در پاراگراف‌ها، اگر در سمت چپ تراز نشوید، پیروی از یک روش طبیعی و راحت برای بازدیدکنندگان شما را بسیار سخت می‌کند، همچنین باید در نظر داشته باشید که آنها در حال خواندن روی صفحه هستند، که به خودی خود کار سختی است. برای چشمان ما

2. فقط در صورت لزوم از تراز وسط استفاده کنید
تراز وسط در طراحی وب قابل قبول است، اما من آن را فقط در مواقع خاص توصیه می کنم، مانند تارهای کوتاه و پاراگراف ها. همانطور که در بالا به آن اشاره کردم، بدون خط مبنا و متن طولانی، ترازهای مرکزی خواندن و اسکن محتوا را سخت‌تر می‌کنند.

3. درست یا موجه… هوم… دوباره فکر کنید
تراز درست باید فقط در موارد بسیار خاص، در جملات یا عنوان های بسیار کوتاه استفاده شود. و هنگامی که ما در مورد موجه صحبت می کنیم، این یک نه بزرگ در طراحی وب است. متن توجیه‌کننده کلمات را به گونه‌ای پخش می‌کند که در داخل بلوک یا ظرف قرار گیرند، که در نهایت با شکاف‌های ناهموار وحشتناکی که ما آن را «رودخانه» می‌نامیم، در بین پاراگراف‌ها ختم می‌شود. هنگام کار بر روی مواد استاتیک مانند چاپ، برای ما طراحان بسیار آسان است که آنها را تعمیر کنیم، اما نه در وب سایتی که عناصر با اندازه های مختلف صفحه تنظیم می شوند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

یک × 3 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟