مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته

مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته

مبتدیان سئو وب سایت ، مبتدیان سئو وب سایت شما اخیراً وب سایت خود را منتشر کرده اید. اما تا به حال وب سایت شما آنقدر که می خواهید بازدید نشده است.

چگونه وب سایت خود را با مخاطبان هدف خود به اشتراک بگذارید؟ و بازدیدکنندگان وب را وادار به بررسی و بازگشت به سایت شما کنید؟ اینجا جایی است که بهینه سازی موتورهای جستجو (SEO) مفید است.

مبتدیان سئو وب سایت ، ما پنج نکته را برای بهبود دید وب سایت به شما ارائه می دهیم.

مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته - کالج نوین
مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته – کالج نوین

سئو چیست؟

مبتدیان سئو وب سایت ، بهینه سازی موتور جستجو (SEO) عبارت است از: “راهی برای بهبود رتبه بندی وب سایت شما در موتورهای جستجو”. با SEO، وب سایت شما می تواند بیشتر در نتایج جستجو و در موقعیت های بهتر ظاهر شود.

در نتایج جستجو، گوگل پیوندهایی را به صفحاتی که آنها را مرتبط و معتبر می داند نمایش می دهد. (تعداد و کیفیت لینک های سایر صفحات وب که به وب سایت شما مراجعه می کنند). سئو برای سایر موتورهای جستجو نیز قابل استفاده است.

مانند بینگ، یاهو و وب سایت های مرتبط با گوگل مانند یوتیوب و سایت های شریک AOL آن. موتورهای جستجو اغلب به صفحه رتبه بندی موتور جستجوی گوگل (SERP) اشاره می کنند. همانطور که گوگل مهمترین موتور جستجو است.

فرض کنید خدمات سئو را برای راه اندازی شرکت ها ارائه می دهید. برای کمک به آنها در بهبود دید وب سایت خود. اول از همه، وب سایت شما باید برای مخاطبان هدف شما، حتی کسانی که آدرس شما را نمی دانند، قابل مشاهده باشد.

اگر وب سایت شما در اولین نتایج جستجو در گوگل ظاهر می شود، از یک کلمه کلیدی برای پیش نمایش استفاده کنید. مانند «سئوی وب سایت برای مبتدیان».

مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته - کالج نوین
مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته – کالج نوین

مبتدیان سئو وب سایت

مبتدیان سئو وب سایت ، چگونه وب سایت خود را بهینه کنیم؟

از 5 نکته زیر برای بهبود دید وب سایت خود استفاده کنید:

1. محتوای با کیفیت ایجاد کنید

2. کلمات کلیدی خاص مرتبط با رشته خود را بیابید

3. صفحات کپشن و توضیحات متا را پر کنید

4. قالب بندی و ساختار متن را به درستی انجام دهید

5. وب سایت خود را اندازه گیری، آزمایش و بررسی کنید

1. محتوای با کیفیت ایجاد کنید

مبتدیان سئو وب سایت ، اول از همه، محتوای با کیفیت برای وب سایت خود ایجاد کنید. هرچه محتوای وب سایت شما دارای کیفیت بیشتری باشد، سئو آسان تر می شود.

عنکبوت های موتورهای جستجو مرتبط ترین محتوا را جستجو می کنند. پرش بین پیوندها و محتوای متا برای کلمات کلیدی خاص، عبارات جستجو و مضامین.

متن منحصر به فرد بنویسید وب سایت خود را با تصاویر خود به روز کنید. اینفوگرافیک یا ویدیوهای مرتبط با سایت خود را ارائه دهید. محتوای خود را برای بازدیدکنندگان وب ایجاد کنید، نه برای موتورهای جستجو.

2. کلمات کلیدی خاص مرتبط با رشته خود را بیابید

مبتدیان سئو وب سایت ، دوم، مهم است که از همان زبان مشتریان خود استفاده کنید. ارائه محتوای مرتبط با کلمات کلیدی خاص. بنابراین مشتریان شما هنگام جستجوی کلمات کلیدی خاص در اینترنت شما را پیدا خواهند کرد.

برای اینکه بدانید بازدیدکنندگان وب در اینترنت به دنبال کدام کلمات کلیدی هستند، از موارد زیر استفاده کنید:

جستجوی کلمات کلیدی و عبارات با ابزار کلمه کلیدی Google Adwords با آدرس جیمیل خود وارد گوگل شوید.

3. صفحات کپشن و توضیحات متا را پر کنید

مبتدیان سئو وب سایت ، سوم، بهینه سازی ابرداده متن وب آنلاین خود را فراموش نکنید. نام عنوان و توضیحات متا – محتوای خلاصه مقاله – مهمترین آنهاست. همانطور که هر دو متن در نتایج جستجو ظاهر می شوند.

این کادرها را خالی نگذارید. برای موتور جستجو اطلاعات را پر می کند، که همیشه گزینه خوبی نیست. هرچه اطلاعات مختصرتری ارائه دهید، احتمال اینکه روی متن وب شما کلیک شود بیشتر می شود.

برای هر صفحه:

عنوان را پر کنید: حداکثر 60 کاراکتر توضیحات متا را پر کنید: حداکثر 156 کاراکتر.

4. فرمت و ساختار متن را درست کنید

مبتدیان سئو وب سایت ، چهارم، ساختار و قالب بندی اطلاعات شما مهم است. خوانندگان شما از آن قدردانی خواهند کرد. به این ترتیب، خواندن مقالات با اطلاعات جالب آسان تر خواهد بود:

متن را به پاراگراف تقسیم کنید: حداکثر. 4-5 خط از نقطه های گلوله، زیرنویس ها و میان نویس ها استفاده کنید نکات مهم را به صورت پررنگ برجسته کنید در صورت لزوم به قسمت دیگری از سایت مراجعه کنید.

از کلمات کلیدی بیش از حد استفاده نکنید. برای مخاطبان هدف خود بنویسید نه برای موتورهای جستجو. یک کپی کوتاه واضح و مختصر ایجاد کنید.

نکته: نوع و اندازه فونت را در نظر بگیرید.
متون باید هم در رایانه و هم در دستگاه های تلفن همراه خوانا باشند.
علاوه بر این، مراقب 5 اشتباه مبتدی وب سایت های جدید باشید.

5. وب سایت خود را اندازه گیری، آزمایش و بررسی کنید

مبتدیان سئو وب سایت ، توجه داشته باشید که یک شبه در گوگل یا سایر موتورهای جستجو شماره 1 نخواهید شد. بهینه سازی سایت یک پروژه بلند مدت است. اندازه گیری، آزمایش و بررسی وب سایت خود به صورت روزانه مهم است.

این یک آزمون و خطای دائمی است تا بفهمید چه چیزی برای وب سایت شما بهتر عمل می کند. آزمایش به شما کمک می کند تا موقعیت جستجوی خود را بهبود بخشید. همچنین می تواند بازدیدکنندگان وب سایت بیشتری را به همراه داشته باشد یا فروش وب شما را افزایش دهد.

آموزش سئو به چند بخش تقسیم می شود؟

مبتدیان سئو وب سایت ، مهم ترین بخش آموزش سئو آموزش قسمت های مختلف بهینه سازی سایت است. سئو به 3 بخش کلی سئو داخلی (On-page)، سئو تکنیکال و سئو خارجی (Off-page) تقسیم می شود. در هر کدام از این بخش ها متخصصان سئو تکنیک هایی پیاده سازی میکنند تا رتبه وب سایت را ارتقا دهند.

آموزش سئو داخلی

مجموعه روش هایی که در داخل سایت با هدف بهینه سازی آن انجام می شود. استفاده از تگ تایتل، توضیحات متا دیسکریپشن، لینک سازی داخلی، استفاده از متن جایگزین (alt) برای تصاویر، هاست معتبر، تولید محتوای باکیفیت، استفاده از کلمات کلیدی در هدینگ ها، وجود کلمه کلیدی در URL، حفظ چگالی کلمات کلیدی از مهم ترین تکنیک های سئو داخلی هستند.

مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته - کالج نوین
مبتدیان سئو وب سایت ، 5 نکته – کالج نوین

آموزش سئو تکنیکال

سئو تکنیکال یا فنی، به روش هایی می گویند که وب سایت را برای کراول و ایندکس کردن توسط ربات های گوگل کاملا بهینه میکند. روش های سئو تکنیکال هم داخل سایت پیاده سازی می شوند به همین دلیل بعضی از فاکتورهای آن با سئو On-page مشترک است. ساختار URL مناسب، هاست معتبر و مناسب، مکان سرور، افزایش سرعت سایت، HTTPS بودن هدر، موبایل فرندلی بودن سایت، ساخت سایت مپ، ریدایرکت 301، فایل Robots.txt، افزایش نرخ بودجه خزش سایت (crawl budget)، اصلاح خطاهای 404 و سایر مشکلات فنی از جمله چک لیست های تکنیکال سئو میباشند.

آموزش Off-page SEO

همان طور که از نام آن مشخص است در سئو خارجی، ما روش های بهینه سازی را در خارج از سایت پیاده می کنیم. یکی از مهم ترین فاکتورهای رتبه بندی گوگل بک لینک است، بک لینک یعنی لینک سایت شما در وب سایت ها یا شبکه های اجتماعی دیگر قرار داده شود.

البته با پیشرفت الگوریتم های گوگل، هر بک لینکی حائز اهمیت نیست، پس باید به دنبال لینک های با کیفیت باشید. در آموزش سئو خارجی، یاد خواهید گرفت که چگونه و در چه سایت هایی رپورتاژ آگهی منتشر کنید، چگونه سوشیال سیگنال های ارزشمند داشته باشید و در کل چگونه به طور طبیعی بک لینک جمع کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  سئو چگونه کار می کند؟ ، 3 رکن

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 7 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟