چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، شما یک وب‌سایت عالی، بصری و تعاملی ایجاد کرده‌اید – اما چه اتفاقی می‌افتد وقتی تعداد بازدیدکنندگان کم و فروش ناچیز وجود داشته باشد؟ آیا مشکلی در وب سایت شما وجود دارد؟

متأسفانه، این ممکن است به این معنی باشد که شما به اندازه کافی به SEO (بهینه سازی موتورهای جستجو) توجه نکرده اید. سئو به افزایش دید وب سایت شما در موتورهای جستجو کمک می کند و به شما کمک می کند از رقبای خود جلوتر بمانید.

انجام سئوی وب سایت شما حیاتی است زیرا به شناسایی مناطق مشکل و ایجاد یک برنامه عملیاتی برای اصلاح آنها کمک می کند. همچنین به به روز نگه داشتن وب سایت شما با آخرین پیشرفت ها در بازاریابی جستجو کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 نکته برای کپی نویسی SEO

اما ممکن است این سوال را از خود بپرسید: “چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟” نگران نباشید – ما شما را در مورد کارهایی که باید انجام دهید راهنمایی خواهیم کرد.

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، با این حال، قبل از اینکه به آنجا برسیم، باید اصول اولیه انجام سئو وب سایت یا ممیزی سئوی وب سایت را بدانید.

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش - کالج نوین
چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش – کالج نوین

ممیزی سئو سایت چیست؟

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، ممیزی سئو فرآیندی برای ارزیابی سازگاری وب سایت در موتورهای جستجو است. هدف اصلی ممیزی SEO بهینه سازی وب سایت شما برای دستیابی به رتبه های بالاتر در نتایج موتورهای جستجو است.

رتبه های بالاتر به معنای بازدیدکنندگان بیشتر و در نهایت فروش بیشتر است. ممیزی سئو به شما جهت می دهد که بتوانید محتوا و جنبه های فنی وب سایت خود را بهبود ببخشید تا تجربه بهتری را برای بازدیدکنندگان ارائه دهید.

نحوه انجام ممیزی سئو سایت

مشاهده وب سایت خود را در گوگل بررسی کنید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، هنگامی که شروع به انجام ممیزی سئوی وب سایت خود می کنید، مهم است که دید پرنده ای داشته باشید. نام برند خود را در گوگل تایپ کنید و ببینید چه تعداد از صفحات وب سایت شما رتبه بندی شده اند و در کدام موقعیت قرار دارند.

بررسی کنید که آیا توضیحات زیر صفحات شما دقیق است یا خیر، و آیا Google یک ورودی نمودار دانش را در پانل سمت راست برند شما نشان می دهد یا خیر. این به شما درک بهتری از دید کلی وب سایت خود در وب می دهد.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات سئو برای راه اندازی وب سایت جدید ، 3 تاثیر

URL ها و توضیحات متا را تجزیه و تحلیل کنید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، اگرچه امروزه بیشتر پلتفرم‌های توسعه وب‌سایت این را به درستی پیکربندی کرده‌اند، تمرین خوبی است که ساختار URL خود را بررسی کنید و از سئو دوستانه بودن آنها اطمینان حاصل کنید.

بررسی کنید که URL های هر صفحه منحصر به فرد بوده و به درستی قالب بندی شده باشند. همچنین بررسی کنید که توضیحات متا با کلمات کلیدی مربوطه بهینه شده باشد.

به عناوین و سرفصل ها توجه کنید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، تمام عناوین و سرفصل های وب سایت شما باید دارای کلمات کلیدی SEO و جلب توجه باشد که کاربران را تشویق به کلیک کردن کند.

با این حال، به خاطر داشته باشید که رتبه بندی کلمات کلیدی با حجم بالا دشوار است، بنابراین کلمات کلیدی را انتخاب کنید که رقابت کمتری داشته باشند زیرا شانس نمایش در صفحه اول SERP را افزایش می دهد.

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش - کالج نوین
چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش – کالج نوین

لینک های ورودی را بررسی کنید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، لینک های ورودی که به عنوان لینک های ورودی یا بک لینک نیز شناخته می شوند، لینک هایی در وب سایت شما هستند که در صفحه وب سایت دیگری لینک شده اند.

امتیاز اسپم را از دست ندهید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، امتیاز Span در مورد رتبه بندی وب سایت و اعتبار دامنه اهمیت زیادی دارد. اگر تعداد زیادی بک لینک از وب سایت های کم اعتبار داشته باشید، امتیاز اسپم می تواند افزایش یابد. تجزیه و تحلیل اسپم انجام دهید و تمام لینک های ورودی بد را حذف کنید.

لینک های شکسته را بررسی کنید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، لینک های شکسته تجربه کاربر را ضعیف می کند و ثابت می کند که برای سئو وب سایت شما مضر است. لینک های خراب را با استفاده از ابزار وب مستر پیدا کنید و در اسرع وقت آنها را تعمیر کنید، بنابراین وب سایت خود را کاربر پسندتر کنید.

تحلیل محتوا و تصاویر

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، محتوا نقش بسیار زیادی در سئوی وب سایت شما دارد و باید منحصر به فرد باشد، اگر محتوای تکراری در سایت خود پیدا کردید، آن را از فهرست خارج کنید یا حذف کنید.

تصاویر وب سایت شما را جذاب می کنند، اما ربات های موتور جستجو نمی توانند آنها را بخزند. به همین دلیل مهم است که تصاویر را با تگ های جایگزین مناسب بهینه کنید.

سرعت صفحه را بررسی کنید

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، سرعت بارگذاری وب سایت شما اهمیت زیادی دارد. یک صفحه وب که به سرعت بارگیری می شود، تجربه کلی کاربر را بهبود می بخشد. به طور مداوم سرعت بارگذاری خود را تجزیه و تحلیل کنید تا مطمئن شوید که وب سایت شما کارآمد است.

چند فاکتور بسیار مهم در کنترل سئو سایت

همان طور که می دانید لازمه پیشرفت کنترل نمودن بخش هایی از وبسایت است که در حال صعود هستند.

به طبع شما هنگامی که بر روی موارد پرکاربرد و پر جستجوی خود سرمایه گذاری کنید می توانید نتیجه بسیار قابل قبولی را دریافت کنید از این رو لطفا با ما در ادامه همراه باشید تا بتوانید اطلاعات کامل تری را در این خصوص به دست آورید چراکه قصد داریم به شیوه ای خاص به بررسی این موضوع بپردازیم.

1- بررسی خطاهای وب سایت

شما می توانید در ابتدا به قسمت سرچ کنسول وبسایت خودتان نگاهی بیاندازید و از قسمت legacy tools and reports وارد بخش message شوید و در آن جا ارور های سایت خود را بررسی کنید. این قسمت می تواند بسیار بسیار مهم باشد و توجه به آن همواره به عنوان یک اصل همیسشه درست در اختیار شما عزیزان قرار خواهد گرفت.

ابزارهای آنلاین برای چک کردن سئو صفحه خاص سایت وجود دارند که می توان به سایت woorank و sitechecker اشاره کرد.

چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش - کالج نوین
چگونه سئوی وب سایت خود را تست کنیم؟ ، 8 روش – کالج نوین

2- بررسی و آنالیز بک لینک های وب سایت

بک لینک های ورودی ای که در قسمت links در ابزار گوگل وب مستر تولز قرار دارد می تواند اطلاعات بسیار خوبی به شما عزیزان بدهد.

همان طور که می دانید لینک های خروجی ییک از مهم ترین فاکتور های رتبه بندی نتایج گوگل به شمار می روند که در صورت مطلوب بودن و اعتبار بالا می تواند باعث پیشرفت وبسایت شما شود اما در سویی دیگر این بک لینک ها می توانند به همان حد نیز مضر باشند چرا که ممکن است برخی از رقیبانتان با ساخت لینک های مضر برای شما تصمیم به لطمه زدن به وبسایتتان را داشته باشند، در این صورت نیاز است به پنل وبمستر خود مراجعه کنید از بخش مربوطه وارد قسمت External links شوید.

3- به روزرسانی محتوا و تاثیر آن بر سئو

همه ما می دانیم محتوا تا به چه میزان بسیار زیادی می تواند بر روی سئو وبسایت شما تاثیر گذار باشد، در همین خصوص شما نیز باید با انتشار محتوا درون وبسایت خودتان به گوگل اعلام کنید که بروزرسانی محتوا تا چه حد بسیار بالایی می تواند بر روی کیفیت مطالب شما تاثیر گذار باشد.

همچنین شما به گوگل می فهمانید که وبسایت شما در حال حاضر فعال بوده و همواره به دنبال انتقال مطالب تازه به کاربران است.

4- بررسی و انالیز لینک های شکسته یا 404 وبسایت خود

یکی از امور کنترل سئو سایت چک کردن لینک های شکسته صفحات است. لینک های شکسته و یا به اصطلاح لینک های 404 از آن دسته از لینک هایی هستند که در وبسایت شما هیچ هدف خاصی را دنبال نمی کنند و عملا برای کابر یک صفحه بدون محتوا و بدون محصول است که مشاهده آن تنها ارور 404 را به کاربران شما نمایش خواهد داد.

اما در سویی دیگر این صفحه برای ریات های گوگل می تواند به شدت مضر باشد چراکه ایندکس صفحات را بالا برده و م تواند در مواقعی نیز برای وبسایت شما دردسر های دیگری را فراهم سازد.

نتیجه

این روشی است که سئوی وب سایت خود را آزمایش می کنید و باید در فواصل زمانی منظم انجام شود تا مطمئن شوید که با آخرین پیشرفت ها به روز است.

در حالی که ممکن است بررسی هر پارامتر به تنهایی مقرون به صرفه باشد، ممکن است استفاده از ابزارهای پیشرفته ای که می توانند فرآیند را ساده کنند یا استخدام یک متخصص سئو برای انجام کار برای شما، گزینه بهتری باشد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

18 − پانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟