الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ، 6 الگوریتم

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ رسانه های اجتماعی چنان در فرهنگ ما ریشه دوانده اند که اکنون برای اکثریت مردم در سراسر جهان یک فعالیت روزانه است.

و این تنها شبکه های مستقر نیستند که هر روز کاربران را به دست می آورند. پلتفرم‌های جدیدی مانند TikTok و Twitch برندهایی را جذب می‌کنند که می‌خواهند برای جذب مخاطبان جدید تبلیغات کنند.

طبق گزارش SimilarWeb در سال 2021، یوتیوب و فیس بوک پس از گوگل، دومین و سومین وب سایت های پربازدید جهان هستند. این برای شبکه هایی که فقط 16 و 17 سال سن دارند بسیار چشمگیر است!

با تعداد بسیار زیادی از کاربران در این پلتفرم‌ها، نیاز به ایجاد نظم و ارتباط وجود دارد، و یک الگوریتم این کار را انجام می‌دهد.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛الگوریتم‌های رسانه‌های اجتماعی همیشه در حال تغییر هستند و همین امر باعث می‌شود بازاریابان همگام با آن‌ها مشکل داشته باشند. هیچ راهی برای دانستن تمام جزئیات مربوط به هر تغییر وجود ندارد، اما ما یک ایده خوب داریم. الگوریتم در بازی تعیین می کند که در تبلیغات رسانه های اجتماعی و قرار دادن محتوا در فید کاربر در کجا رتبه بندی کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  PPC در کمپین دیجیتال مارکتینگ

در این راهنما، متوجه خواهید شد که یک الگوریتم چیست، الگوریتم های مختلف رسانه های اجتماعی و نحوه بهینه سازی توزیع محتوا و تعامل برای رسانه های اجتماعی. لطفا این مقاله را هم مطالعه کنید. نحوه انتخاب کانال های رسانه های اجتماعی

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟
الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ – کالج نوین

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ الگوریتم مجموعه ای ریاضی از قوانین است که نحوه رفتار گروهی از داده ها را مشخص می کند.

در رسانه‌های اجتماعی، الگوریتم‌ها به حفظ نظم و رتبه‌بندی نتایج جستجو و تبلیغات کمک می‌کنند.

به عنوان مثال، در فیس بوک، الگوریتمی وجود دارد که صفحات و محتوا را هدایت می کند تا با ترتیب خاصی نمایش داده شوند. (برخی هک های تعامل الگوریتم فیس بوک وجود دارد که اگر به دنبال جذب بازدیدهای بیشتر هستید می توانید از آنها استفاده کنید.)

تا اکتبر 2021، تقریباً 4.5 میلیارد کاربر اینترنت وجود داشته است و از این تعداد، حدود 57 درصد از جمعیت جهان از رسانه های اجتماعی استفاده می کنند.

این یک تعهد بزرگ برای نظارت و مدیریت است. به همین دلیل است که الگوریتم ها در تعیین اعتبار و مکان اکانت ها و محتوای رسانه های اجتماعی بسیار مهم هستند.

در حالی که هیچ کتابچه راهنمای بسیاری از الگوریتم‌ها و نحوه نگهداری از آنها وجود ندارد، ما به اندازه کافی برای مانور دادن به چشم‌انداز رسانه‌های اجتماعی و موفقیت می‌دانیم.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ یکی از تغییرات عمده در چند سال گذشته تمرکز کاربر پسند بوده است، دقیقاً مانند آنچه که گوگل توسط آن رتبه بندی می کند. این کار کاربران رسانه های اجتماعی را تشویق می کند تا محتوای مرتبط و با کیفیت بالا را ارسال کنند و با مصرف کنندگان درگیر شوند.

 

چرا الگوریتم های اجتماعی وجود دارند و چرا تغییر می کنند؟

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ الگوریتم‌ها در رسانه‌های اجتماعی برای مرتب‌سازی محتوا در فید کاربر استفاده می‌شوند.

با وجود محتوای بسیار زیاد، این راهی است که شبکه های اجتماعی بر اساس تعدادی از عوامل، محتوایی را که فکر می کنند کاربر دوست دارد، اولویت بندی کنند.

به عنوان یک بازاریاب که ممکن است شگفت انگیز به نظر برسد زیرا محتوای شما را در مقابل افراد مناسب قرار می دهد. اما هشدار دهید، الگوریتم های رسانه های اجتماعی به هیچ وجه کامل نیستند.

هدف یک الگوریتم فیلتر کردن محتوای نامربوط یا محتوایی است که کیفیت بالایی ندارد. اگر محتوای شما با معیارها مطابقت نداشته باشد، در معرض خطر دفن یا پنهان شدن از فیدها قرار می‌گیرد.

به‌علاوه، از آنجایی که Google سیگنال رتبه‌بندی جدیدی را به تجربه ترکیبی صفحه معرفی می‌کند، مهم است که خودتان را در مورد نکات حیاتی وب توضیح دهید تا مطمئن شوید محتوای شما توسط ربات‌ها و کاربران دیده می‌شود.

تجزیه و تحلیل یوتیوب نشان داد که ویدیوها میلیون ها بازدید داشته اند، حتی اگر مربوط به کاربر نیستند، اما توسط الگوریتم انتخاب شده اند.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛در واقع، همین مطالعه نشان داد که 64 درصد از کاربران با ویدیوهای یوتیوب مواجه شده اند که دروغ یا نادرست به نظر می رسد، در حالی که 60 درصد با ویدیوهایی با افرادی مواجه شده اند که در رفتارهای خطرناک یا نگران کننده شرکت می کنند.

به عنوان یک سیستم خطاپذیر، شبکه های اجتماعی به طور منظم الگوریتم های خود را برای بهبود تجربه کاربر تغییر می دهند.

راه حل؟ اطمینان حاصل کنید که محتوای شما با کیفیت بالا، مرتبط و جذاب است و در عین حال مراقب هرگونه تغییر الگوریتم باشید تا ببینید آیا نیاز به تغییر استراتژی رسانه های اجتماعی دارید یا خیر.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟
الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ – کالج نوین

انواع الگوریتم های رسانه های اجتماعی

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ الگوریتم های رسانه های اجتماعی بر اساس پلتفرم متفاوت است.

بنابراین، می توانید آن را بر اساس برند رسانه های اجتماعی تقسیم کنید. پلتفرم های اصلی فیسبوک، پینترست، لینکدین، توییتر و اینستاگرام هستند. در اینجا نگاهی به هر یک و نحوه رتبه بندی آنها در حال حاضر محتوا و کاربران است.

توضیح الگوریتم فیس بوک

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ تعامل معنادار مشتری کلید طرح الگوریتم فیس بوک است. این برای تشدید اهمیت و بازدید پست های محلی، خانوادگی و دوستانه به جای پست های تجاری ایجاد شده است.

از چهار سیگنال رتبه بندی تشکیل شده است:

محبوبیت
نوع محتوا
ارتباط
تازگی
در طول سال‌ها تغییرات زیادی در الگوریتم فیس‌بوک ایجاد شده است که دریافت پست‌ها، به‌ویژه پست‌های ارگانیک زیر چشم راست، بدون برنامه‌ریزی و استراتژی را دشوار می‌کند.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چگونه کار می کنند؟

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ دسترسی ارگانیک در شبکه های اجتماعی در حال کاهش است.

در فیس بوک، این بدان معناست که میانگین دسترسی به یک پست ارگانیک بیش از 5 درصد کاهش می یابد در حالی که نرخ تعامل فقط 0.25 درصد است که اگر بیش از 100 هزار دنبال کننده داشته باشید به 0.08 درصد کاهش می یابد.

محتوای پولی فیس بوک به طور جداگانه رتبه بندی می شود، اما همچنان حول محور تعامل، پاسخ مشتری و ارتباط با موضوع موضوع می چرخد.

نکات کلیدی برای کار با الگوریتم فیس بوک عبارتند از:

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ ایجاد ارتباطات برای اطمینان از اینکه برند شما به نظرات یا پرس و جوها پاسخ می دهد، کلیدی است

سعی کنید پاسخی را تشویق کنید که قوی‌تر از یک «لایک» باشد زیرا فیس‌بوک وزن بیشتری بر دکمه‌های واکنش‌ها می‌گذارد

از استوری های فیسبوک استفاده کنید زیرا در فید خبری فیس بوک نیستند و بنابراین برای دیده شدن به الگوریتم اعتماد نکنید

ویدیوی زنده تعامل بیشتری می‌کند و از این رو الگوریتم مورد علاقه است

مراقب محتوای خارجی باشید – قبل از ارسال آن مطمئن شوید که معتبر است و گمراه کننده نیستند.

توضیح الگوریتم پینترست

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛در حالی که Pinterest طرح بندی و استراتژی فالوور بسیار متفاوتی دارد، با این وجود به عنوان یک پلت فرم رسانه اجتماعی به حساب می آید.

الگوریتم پینترست بر چهار عامل کلیدی استوار است:

مرتبط بودن موضوع
کیفیت یک پین
کیفیت دامنه
کیفیت پینر
روش جستجوی هدایت‌شده آن از داده‌های جمع‌آوری‌شده از تعاملات محتوای گذشته برای تشویق پیوندهای جدید استفاده می‌کند.

بنابراین، برای مثال، اگر قبلاً مدل موی عروسی را مشاهده کرده‌اید، پینترست احتمال بیشتری دارد که دفعه بعد که وارد شوید، مدل‌های بیشتری را به شما نشان دهد.

مزیت این الگوریتم با مضمون علاقه این است که همیشه چیزی را به کاربر نشان می دهد که Pinterest می داند دوست دارد.

به علاوه، «توزیع قابل کنترل» آنها که در سال 2020 معرفی شد به این معنی است که کاربران بر اساس آنچه در گذشته دیده‌اید، تعداد محدودی از محتوای جدید را مشاهده می‌کنند.

این باعث می شود محتوا بیشتر مورد مصرف قرار گیرد و از آن لذت ببرید.

در سال 2021 به دلیل همه‌گیری کووید-19، جستجوها و نیات افراد تغییر کرد زیرا آنها به دنبال محصولاتی بودند که ارزش‌هایشان را به اشتراک بگذارند.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ طبق گفته Pinterest، این به معنای 3 چیز برای برندها است:

ارزش های خود را بشناسید
تبلیغاتی را آزمایش کنید که مبتنی بر ارزش های شما هستند، نه فقط محصولات شما

روشن کنید که چگونه خرید از شما به مشتریان کمک می کند تا زندگی کنند و ارزش های خود را به رخ بکشند.

اگر برندی هستید که محتوای بصری عالی با استفاده از Pinterest ایجاد می‌کند، ممکن است برای تجارت شما مفید باشد.

الگوریتم TikTok توضیح داده شد

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ TikTok یک کانال رسانه اجتماعی است که در حال افزایش محبوبیت است. الگوریتم شخصی‌سازی شده TikTok بسیار خوب کار می‌کند زیرا فید اعتیاد آور «برای شما» را با ویدیوها دسته‌بندی می‌کند. اما چگونه کار می کند؟

چند سیگنال رتبه بندی ساده برای محتوای TikTok وجود دارد که عبارتند از:

تعامل کاربر
جزئیات ویدیو مانند زیرنویس و هشتگ
تنظیمات دستگاه و حساب شامل کشور و زبان
نکته جالب در مورد TikTok این است که توصیه‌ها بر اساس تعداد فالوور یا موفقیت ویدیویی شما نیست.

در نهایت TikTok پلتفرمی است که محتوای ویدیویی خوب را دوست دارد، بنابراین همه این شانس را دارند که محتوای خود را توسط کاربران، برندها و سازندگان مشاهده کنند.

این آن را به یک پلتفرم ارزشمند برای بازاریابان تبدیل می کند که می خواهند جمعیتی جوان را با محتوای ویدیویی هوشمندانه درگیر کنند.

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟
الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ – کالج نوین

توضیح الگوریتم لینکدین

الگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ LinkedIn که به عنوان یک رهبر در بازاریابی B2B شناخته می شود، یک پلت فرم اجتماعی است که به جای ایجاد دنبال کنندگان، به شبکه اختصاص داده شده است. در حال حاضر این رایج ترین پلتفرم برای استفاده شرکت Fortune 500 است.

این سایت یک الگوریتم مبتنی بر اتصال و تعامل ایجاد کرده است، بنابراین محتوای قوی و مرتبط کلید موفقیت لینکدین است.

هدف این الگوریتم ارتقای تعامل و اولویت بندی محتوای مرتبط است. از سال 2018، الگوریتم لینکدین سال به سال 50 درصد افزایش در فعالیت ویروسی داشته است.

حتی اگر پیوندهای زیادی در زنجیره شبکه خود ندارید، اگر محتوای خواندنی دارید، می توانید بعداً این را بسازید.

نالگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ کات کلیدی برای استفاده از الگوریتم لینکدین عبارتند از:

از 3 تا 10 هشتگ در یک پست استفاده کنید
محتوای ویدیویی محبوب‌تر از انواع دیگر است، اما دیگر در یک فید اولویت‌بندی نمی‌شود
نظرات مهمتر از لایک یا واکنش هستند
زمان ماندن (مدت زمانی که شخص صرف تماشا یا خواندن پست می کند) مهم است، بنابراین محتوای خود را جذاب کنید
شبکه خود را با تعامل با افراد مرتبط بسازید، کارمندان را وادار کنید تا در پلتفرم فعال باشند یا در گروه های لینکدین مشارکت کنند.
برای رشد شبکه و مخاطبان خود، تبلیغات لینکدین را آزمایش کنید
از تجزیه و تحلیل برای درک اینکه چه محتوایی کار می کند استفاده کنید

توضیح الگوریتم توییتر

هنالگوریتم های رسانه های اجتماعی چیست؟ ؛ گامی که توییتر برای اولین بار در سال 2006 منتشر شد، پست ها را بر اساس جدول زمانی رتبه بندی کرد و بنابراین به جای محتوا، بر روز و ساعت تمرکز داشت.

امروزه، الگوریتم توییتر پیچیده‌تر از آن است و اکنون به جای صرفاً به زمان ارسال، به ارتباط متکی است.

سیگنال اصلی برای الگوریتم توییتر این است:

نامزدی
فعالیت
تازگی
نوع رسانه به عنوان مثال گیف، عکس
توییتر همچنین پست‌ها را به سه بخش تقسیم می‌کند: «در صورت از دست دادن آن»، پست‌های مبتنی بر الگوریتم و ترتیب زمانی معکوس.

کلید استفاده از توییتر برای کسب و کارتان این است که محتوای مرتبط را پست کنید، یکنواخت باشید، تعامل (که شامل درگیر شدن با نظرات طرف شماست) و ارسال در روزها و زمان های بهینه است.

توضیح الگوریتم اینستاگرام

همانند توییتر، الگوریتم اینستاگرام بر اساس زمان بندی است، بنابراین پست ها را بر اساس زمان اولویت بندی می کند.

در سال 2021، الگوریتم اکنون به شش عامل کلیدی نگاه می کند: علاقه، رابطه با کاربر، دنبال کردن، زمان جلسه، زمان ارسال و زمان جلسه کاربر.

در اینستاگرام، چرخ فلک‌ها سه برابر بیشتر از انواع پست‌های دیگر تعامل دارند، در حالی که قرقره‌ها در حال حاضر تقویت شده‌اند، بنابراین مردم از ویژگی جدید استفاده می‌کنند.

این بدان معناست که برند شما نباید از امتحان ویژگی های جدید برای افزایش تعامل و جلب توجه در اینستاگرام بترسد.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

چهارده − 11 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟