8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟ ، دیجیتال مارکتینگ را می توان به طور کلی به 8 دسته اصلی تقسیم کرد که عبارتند از: بهینه سازی موتورهای جستجو، پرداخت به ازای کلیک، بازاریابی رسانه های اجتماعی، بازاریابی محتوا، بازاریابی ایمیلی، بازاریابی موبایلی، تجزیه و تحلیل بازاریابی و بازاریابی وابسته.

در دهه گذشته، بازاریابی دیجیتال به یک جزء حیاتی در استراتژی بازاریابی کلی یک سازمان تبدیل شده است. این به شرکت‌ها اجازه می‌دهد پیام‌ها را برای دستیابی به یک مخاطب خاص تنظیم کنند، و این امکان را فراهم می‌کند که مستقیماً برای افرادی که احتمالاً به محصول آنها علاقه دارند، بازاریابی کنند.

دو عضو تیم آکادمیک از دانشگاه جنوبی نیوهمپشایر (SNHU) در مورد اینکه چگونه بازاریابی دیجیتال با تاکتیک‌های سنتی همسو می‌شود صحبت کردند و اطلاعاتی را در مورد برخی از انواع بازاریابی دیجیتال در عمل به اشتراک گذاشتند.

8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟
8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

دیجیتال مارکتینگ چیست؟- 8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی دیجیتال طیف گسترده ای از تاکتیک ها و فناوری های بازاریابی را در بر می گیرد که برای دستیابی به مشتریان آنلاین استفاده می شود. به عنوان شکلی از بازاریابی آنلاین، به سازمان ها اجازه می دهد تا هویت برند خود را ایجاد کنند و صنعت بازاریابی را متحول کرده است.

دکتر مارک هابسون، دانشیار ارشد برنامه‌های کسب‌ و کار، گفت: اگرچه بازاریابی دیجیتال دنیای جدیدی به نظر می‌رسد، در واقع، بر بسیاری از اصول آشنا برای بازاریابان سنتی مبتنی است و به دانش پایه بازاریابی و دانش فنی نیاز دارد.

دکتر جسیکا راجرز، معاون برنامه‌های بازاریابی، گفت که این دو رشته برای ارتباط با گروه‌های متفاوتی از مصرف‌کنندگان خدمت می‌کنند. او گفت: «… رسانه‌های سنتی راهی عالی برای دستیابی به یک پایگاه گسترده مصرف‌کننده هستند، در حالی که رسانه‌های دیجیتال توانایی دستیابی به مخاطبان بسیار خاص را دارند،» او گفت: «نکته کلیدی این است که بسته به مخاطب هدف، برخی از کانال‌ها موثرتر از دیگران هستند. ”

 

انواع دیجیتال مارکتینگ- 8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

راجرز در مورد برخی از محبوب ترین انواع بازاریابی دیجیتال صحبت کرد و مروری مختصر از هر یک ارائه کرد:

بهینه سازی موتور جستجو (SEO)

هدف سئو این است که یک کسب و کار در نتایج جستجوی گوگل رتبه بالاتری کسب کند و در نهایت ترافیک موتورهای جستجو را به وب سایت آن کسب و کار افزایش دهد. برای انجام این کار، بازاریابان سئو در مورد کلمات و عباراتی که مصرف کنندگان برای جستجوی اطلاعات آنلاین استفاده می کنند، تحقیق می کنند و از آن عبارات در محتوای خود استفاده می کنند. با توجه به “راهنمای مبتدیان برای سئو” شرکت پیشرو در زمینه سئو، سئو شامل عناصر بسیاری است، از کلمات موجود در صفحات وب شما گرفته تا نحوه پیوند سایت های دیگر به شما در وب و نحوه ساختار وب سایت شما. به گفته Salary.com، یک متخصص سئو می تواند حدود 70058 دلار درآمد داشته باشد.

بنابراین، چه چیزهایی می توانند سئو سایت را بهبود بخشند؟ درک این نکته مهم است که یکی از چیزهایی که سئو را به چالش می کشد این است که پاسخ به این سوال همیشه به گوگل و جدیدترین الگوریتم آن بستگی دارد. با در نظر گرفتن این موضوع، در اینجا چند مورد از مهم‌ترین چیزها برای استراتژیست‌های سئو و به طور کلی بازاریابان برای درک نحوه عملکرد سئو امروزه، از راهنمای مبتدیان Moz تا SEO آورده شده است:

. نمایه سازی محتوا – مهم است که به موتورهای جستجو اجازه دهید به وضوح محتوای سایت شما را با انجام کارهایی مانند افزودن متن جایگزین برای تصاویر و رونوشت متن برای محتوای ویدیویی و صوتی، «بخوانند».

. ساختار پیوند خوب – مهم است که موتورهای جستجو بتوانند ساختار سایت شما را “خزیدن” کنند تا به راحتی تمام محتوای سایت شما را پیدا کنند. کارهای زیادی وجود دارد که یک متخصص سئو می تواند برای قالب بندی صحیح لینک ها، URL ها و نقشه های سایت انجام دهد تا آنها را در دسترس خزنده های سایت قرار دهد.

. کلمات کلیدی و هدف گذاری کلمات کلیدی – به کارگیری صحیح کلمات کلیدی شما – یعنی عبارات جستجویی که می خواهید سایت شما برای آنها پیدا شود – در محتوا و سرصفحه های شما یکی از بلوک های ساختمانی اساسی سئو است. دیگر تمرین خوبی نیست که محتوای خود را با تعداد زیادی از کلمات کلیدی و تنوع کلمات کلیدی که ممکن است پر کنید. نوشتن محتوای با کیفیت بالا که از کلمات کلیدی در هدرها و چند بار در محتوای صفحه قابل خزیدن استفاده می کند، اکنون تمرین بهتری تلقی می شود و باعث می شود صفحات در نتایج جستجو رتبه بهتری پیدا کنند.

این مقاله را مطالعه کنید  دیجیتال مارکتینگ یک استراتژی کلیدی

پرداخت به ازای کلیک (PPC)- 8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

پرداخت به ازای کلیک به تبلیغات پولی و نتایج موتور جستجوی ارتقا یافته اشاره دارد. این یک شکل کوتاه مدت دیجیتال مارکتینگ است، به این معنی که وقتی دیگر پولی پرداخت نکنید، تبلیغ دیگر وجود نخواهد داشت. مانند SEO، PPC راهی برای افزایش ترافیک جستجو به یک تجارت آنلاین است.

پرداخت به ازای کلیک می‌تواند به تبلیغاتی که در بالا و کناره‌های صفحه نتایج جستجو می‌بینید، تبلیغاتی که هنگام مرور وب می‌بینید، تبلیغات قبل از ویدیوهای YouTube و در تبلیغات در برنامه‌های تلفن همراه اشاره دارد.

یکی از موارد دیگری که پرداخت به ازای کلیک را از سئو متمایز می کند این است که شما فقط برای نتایج هزینه پرداخت می کنید. در یک مدل معمولی PPC مانند کمپین گوگل ادوردز، شما فقط پرداخت خواهید کرد

زمانی که شخصی روی تبلیغ شما کلیک می کند و در وب سایت شما قرار می گیرد. شما می توانید تقریباً هر مبلغی را برای تبلیغات پرداخت به ازای کلیک خرج کنید. برخی از شرکت‌ها ممکن است نتایجی را از سرمایه‌گذاری تنها چند صد دلار ببینند، اما بسیاری از شرکت‌های بزرگ ده‌ها هزار دلار در ماه صرف پرداخت به ازای هر کلیک می‌کنند.

هزینه اجرای یک تبلیغ یا تبلیغ نتایج جستجو در درجه اول به میزان رقابت برای کلمات کلیدی شما بستگی دارد. کلمات کلیدی رقابتی بالا (یعنی کلمات کلیدی که بسیاری از افراد در جستجوی آنها هستند و سایت های زیادی در تلاش برای یافتن آنها هستند) گران تر خواهند بود و شرایط رقابتی کمتر احتمالاً هزینه کمتری خواهند داشت.

هنگامی که یک کمپین پرداخت به ازای کلیک راه‌اندازی می‌کنید، همچنین می‌توانید انتخاب کنید که آیا می‌خواهید آگهی یا نتایج تبلیغاتی شما به کاربران در سراسر جهان نشان داده شود یا فقط در یک منطقه جغرافیایی خاص. به گفته گوگل، اگر در حال بازاریابی یک کسب و کار آجری هستید، این توانایی خیاطی بر اساس مکان به شما کمک می کند تا دلارهای تبلیغاتی را برای ارائه تبلیغات به کاربرانی که در نزدیکی کسب و کار شما زندگی نمی کنند هدر ندهید.

8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟
8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

بازاریابی از طریق رسانه های اجتماعی- 8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

این شامل تمام کارهایی است که یک کسب و کار از طریق کانال های رسانه های اجتماعی انجام می دهد. تقریباً همه با رسانه های اجتماعی آشنایی دارند، اما بازاریابان باید با رویکردی یکپارچه و استراتژیک به شبکه های اجتماعی بپردازند. بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار فراتر از ایجاد پست برای کانال های اجتماعی و پاسخ دادن به نظرات است.

برای مؤثر بودن، تلاش‌ها باید هماهنگ و منسجم باشد تا یک تفکر بعدی. برای کمک به ثابت نگه داشتن پست‌ها، ابزارهای آنلاین زیادی برای خودکارسازی و زمان‌بندی پست‌های رسانه‌های اجتماعی در دسترس هستند، اگرچه بازاریابان فقط باید از اتوماسیون به عنوان یک ابزار استفاده کنند، نه راه‌حل «تنظیم آن و فراموشش کنید». اگر شخص واقعی پشت پست ها نباشد، کاربران به سرعت متوجه خواهند شد.

بازاریابان رسانه های اجتماعی نباید در یک سیلو جدا از سایر عملکردهای بازاریابی باشند. بازاریاب‌های اجتماعی باید با تیم بازاریابی گسترده‌تر شرکت همکاری کنند تا پیام خود را در همه پلتفرم‌ها، به صورت آنلاین و غیرحضوری هماهنگ کنند، به طوری که هر بخش از برند داستان یکسانی را بیان کند.

بخش مهمی از بازاریابی رسانه های اجتماعی، تجزیه و تحلیل است: بازاریابان رسانه های اجتماعی باید در تجزیه و تحلیل عملکرد پست های خود و ایجاد استراتژی ها بر اساس آن داده ها هوشمند باشند. به گفته Jayson DeMers نویسنده بازاریابی، دلیل دیگری که بازاریابان به طور مداوم کمپین‌های خود را اندازه‌گیری و پیگیری می‌کنند این است که این داده‌ها به آنها اجازه می‌دهد بازگشت سرمایه یک کمپین خاص را نشان دهند و اینکه آیا ارزشی برای شرکت دارد یا خیر.

همچنین چندین گزینه رایگان برای انتشار پیام شما وجود دارد که فراتر از اینستاگرام و توییتر است. برخی از گزینه های دیگر عبارتند از: Google My Business، eBay و Facebook Messenger و Marketplace.

به عبارت دیگر، بازاریابی رسانه های اجتماعی بسیار پیچیده تر از مدیریت پروفایل شخصی فیس بوک یا توییتر شماست. این نیاز به ترکیبی از تفکر خلاق و استراتژی عینی و مبتنی بر داده دارد و شاید برای حرفه ای هایی که از ترکیب این دو رشته لذت می برند مناسب باشد. به گفته Salary.com، یک تحلیلگر رسانه های اجتماعی با مدرک لیسانس می تواند حدود 68230 دلار درآمد داشته باشد.

بازاریابی محتوا- 8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

بازاریابی محتوا از داستان سرایی و به اشتراک گذاری اطلاعات برای افزایش آگاهی از برند استفاده می کند. در نهایت، هدف این است که خواننده برای تبدیل شدن به مشتری اقدامی انجام دهد، مانند درخواست اطلاعات بیشتر، ثبت نام در لیست ایمیل یا خرید. «محتوا» می‌تواند به معنای پست‌های وبلاگ، منابعی مانند کاغذهای سفید و کتاب‌های الکترونیکی، ویدیوهای دیجیتال، پادکست‌ها و موارد دیگر باشد. به طور کلی، قبل از هر چیز باید ارزشی برای مصرف کننده ایجاد کند، نه اینکه فقط برند را تبلیغ کند یا سعی در فروش داشته باشد. بازاریابی محتوا در مورد ایجاد یک رابطه پایدار و قابل اعتماد با مشتریان شما است که به طور بالقوه می تواند منجر به فروش های زیادی در طول زمان شود، نه تنها انجام یک معامله.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای دوره های دیجیتال مارکتینگ در کسب و کار

بازاریابی محتوا در همزیستی با انواع دیگر بازاریابی دیجیتال عمل می کند: این روشی برای ترکیب عبارات جستجوی SEO در محتوای جدید وب سایت است و محتوای ایجاد شده را می توان به عنوان پست های رسانه های اجتماعی و در نشریات بازاریابی ایمیلی به اشتراک گذاشت. نگاهی به تجزیه و تحلیل برای بازاریابی محتوای شما می تواند چیزهای زیادی در مورد مشتریانتان به شما بگوید: وقتی وارد سایت شما می شوند به دنبال چه چیزی هستند؟ چه نوع محتوایی باعث می شود آنها مدت بیشتری در سایت بمانند و به اطراف خود نگاه کنند؟ چه نوع هایی باعث می شود آنها علاقه خود را از دست بدهند و دور شوند؟

برخلاف روشی مانند PPC، بازاریابی محتوا یک استراتژی بلند مدت است. به گفته Marketo، یک شرکت اتوماسیون بازاریابی، با گذشت زمان، بازاریابان یک کتابخانه از محتوا (متن، ویدئو، پادکست و غیره) ایجاد می کنند که همچنان کاربران را از طریق موتورهای جستجو به سایت می آورد. این کتابخانه محتوا همچنین به ارتقاء دانش برند شما کمک می کند و نمایه شما را به عنوان منبعی برای اطلاعات افزایش می دهد. و اگر کاربران برای کسب اطلاعات از سایت شما بازدید می کنند، در حالت ایده آل زمانی که زمان خرید فرا می رسد، شما را به عنوان یک مرجع به یاد خواهند آورد.

بازاریابی محتوا یک راه عالی برای افرادی است که از نوشتن و/یا تولید ویدیو و صدا لذت می برند. اما مانند بازاریابی دیجیتال به طور کلی، نیاز به مهارت های استراتژیک و تحلیلی قوی دارد.

بازاریابی ایمیلی- 8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟

راجرز گفت، حتی با ظهور رسانه های اجتماعی، برنامه های کاربردی تلفن همراه و سایر کانال ها، ایمیل هنوز یکی از موثرترین تکنیک های بازاریابی است. این می تواند بخشی از یک استراتژی بازاریابی محتوا باشد، ارزشی برای مصرف کنندگان فراهم کند و در طول زمان مخاطب را به مشتری تبدیل کند. به گفته انجمن بازاریابی آمریکا، متخصصان بازاریابی ایمیلی نه تنها می دانند که چگونه کمپین های قانع کننده ایجاد کنند، بلکه دسترسی بهینه مخاطبان را نیز درک می کنند و در تجزیه و تحلیل تعاملات و داده های مشتری و تصمیم گیری استراتژیک بر اساس آن داده ها مهارت دارند.

نرم افزار بازاریابی ایمیلی می تواند معیارهای تحلیلی مختلفی را ارائه دهد، اما دو مورد که بازاریابان همیشه در تلاش برای بهبود آنها هستند عبارتند از نرخ باز – درصد گیرندگانی که ایمیل را باز کردند – و نرخ کلیک – تعداد گیرندگانی که ایمیل را باز کردند و روی آن کلیک کردند. یک لینک در ایمیل طبق گفته شرکت پیشرو نرم افزار بازاریابی ایمیلی Constant Contact، بازاریابان کارهای زیادی می توانند انجام دهند تا ایمیل های خود را برای کاربران جذاب تر کنند و احتمال باز شدن آنها بیشتر باشد. این شامل:

. ایجاد حس فوریت – نوشتن کپی ایمیلی که به گیرندگان شما اجازه می دهد بدانند که زمان برای دریافت یک معامله ویژه در حال اتمام است یا اینکه فقط تعداد محدودی از پیشنهاد موجود است، می تواند تعداد افرادی را که به وب سایت شما مراجعه می کنند افزایش دهد.
. ایمیل خود را شخصی سازی کنید – تنظیم ایمیل ها و خطوط موضوعی خود برای درج نام گیرنده یک راه اثبات شده برای افزایش نرخ باز و کلیک است. (یک نمونه موضوع: “کتی، یک پیشنهاد ویژه فقط برای شما.”)
. به گیرندگان اجازه دهید تنظیمات برگزیده خود را تنظیم کنند – به کاربران امکان می‌دهد مشخص کنند که هر چند وقت یک‌بار می‌خواهند از شما بشنوند، می‌تواند کمک کند برخی از مشترکین ایمیل شما در لیست شما مشترک شوند و روی ایمیل‌های شما کلیک کنند.

8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟
8 نوع دیجیتال مارکتینگ چیست؟ – کالج نوین

بازاریابی موبایلی

این نوع بازاریابی دیجیتال بر روی دستیابی به مخاطبان هدف شما در تلفن هوشمند یا تبلت آنها متمرکز است. بازاریابی موبایلی از طریق پیام‌های متنی، رسانه‌های اجتماعی، وب‌سایت‌ها، ایمیل و اپلیکیشن‌های تلفن همراه به افراد دسترسی پیدا می‌کند. بازاریابان می‌توانند پیشنهادها یا محتوای ویژه را برای یک مکان یا زمان جغرافیایی تنظیم کنند، مانند زمانی که مشتری وارد فروشگاه می‌شود یا وارد یک رویداد می‌شود.

بر اساس مقاله اخیر TechCrunch، مصرف کنندگان در ایالات متحده اکنون پنج ساعت در روز را با تلفن های خود می گذرانند. این نشان دهنده افزایش 20 درصدی نسبت به سه ماهه چهارم سال 2015 است. همچنین کاربران بیشتر وقت خود را به جای مرورگرهای تلفن همراه در برنامه ها صرف می کنند. در سال 2017، کاربران زمان بسیار بیشتری را با برنامه ها صرف می کنند تا تماشای تلویزیون. طبق مقاله TechCrunch، 15 درصد از زمان این برنامه صرف برنامه های سرگرمی مانند Netflix و Hulu، 19 درصد از آن در برنامه تلفن همراه فیس بوک، 12 درصد برای سایر برنامه های اجتماعی و پیام رسانی و 11 درصد در برنامه های بازی صرف می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  ارتباط دیجیتال مارکتینگ بیش از هر زمان

Retail Dive گزارش می دهد که 45٪ از خرید همیشه یا مکرر شامل یک دستگاه تلفن همراه به نوعی است، خواه برای تحقیق، مقایسه قیمت ها یا خرید استفاده شود. برای اکثریت هزاره ها (مرکز تحقیقاتی پیو به عنوان افرادی که بین سال های 1981 تا 1997 متولد شده اند)، این عدد 57 درصد است.

بازاریابان می‌دانند که باید پیام خود را به جایی که مشتریانتان هستند برسانید، و این کاملاً واضح است: مشتریان بالقوه شما در تلفن‌هایشان هستند.

تجزیه و تحلیل بازاریابی

یکی از مزایای عمده دیجیتال مارکتینگ این است که بسیار قابل پیگیری و اندازه گیری است. زمانی، تنها بخش‌های بازاریابی قابل پیگیری، کوپن‌ها و پیشنهادات پست مستقیم مشابه بودند. اگر مشتری از کوپن استفاده می کرد، می دانستید که پیام طنین انداز شده است. امروزه، تجزیه و تحلیل ها به بازاریابان اجازه می دهد تا رفتار کاربران را در سطح بسیار دقیقی ردیابی کنند: چند بار روی یک پیوند کلیک می کنند، چقدر زمان را در یک صفحه وب می گذرانند، چند بار ایمیل ها را باز می کنند و موارد دیگر. اما حجم وسیعی از اطلاعات موجود در مورد عملکرد بازاریابی دیجیتال می تواند مانند نوشیدن از یک شلنگ آتش نشانی باشد، و بازاریابان باید بتوانند واقعاً معنی داده ها را درک کنند و چگونه باید استراتژی را ارائه کنند.

این نه تنها به بازاریابان اجازه می دهد تا یاد بگیرند که چه چیزی با مشتریان موفق است و پیام های بازاریابی آنها را در حرکت رو به جلو تطبیق دهند، بلکه به این معنی است که می توانند ارزش خود را برای شرکت نشان دهند. درک همه این داده ها و استفاده از آنها برای تصمیم گیری استراتژیک بخش مهمی از کار یک بازاریاب دیجیتال است و آن را از همتایان سنتی خود متمایز می کند.

ابزارهای زیادی برای اندازه‌گیری موفقیت کمپین‌های بازاریابی دیجیتال وجود دارد و بسیاری از بازاریابان بسته به نیاز و مخاطب خود از ترکیبی از این ابزارها استفاده می‌کنند (مجله فورچون گزارش داد که بسیاری از بازاریابان از بیش از 100 برنامه در کل فرآیند بازاریابی خود استفاده می‌کنند. ) یکی از پرکاربردترین ابزارها برای تجزیه و تحلیل بازاریابی، گوگل آنالیتیکس است که می‌تواند به روش‌های تقریباً بی‌پایانی برای اندازه‌گیری عملکرد سایت شما، کلمات کلیدی که کاربران را به سایت شما می‌آورد، نحوه حرکت کاربران در وب‌سایت شما و موارد دیگر سفارشی‌سازی شود. .

داشتن تجزیه و تحلیل خوب و دقیق و دانش تفسیر آنها می تواند به بازاریابان کمک کند “سریع شکست بخورند”، کمپین هایی را که کار نمی کنند به سرعت کاهش دهند و کمپین های بهتری را حول مفاهیمی ایجاد کنند که سابقه موفقیت آمیزی دارند. با گذشت زمان، شما فقط از تجزیه و تحلیل برای اندازه گیری کمپین های خود استفاده نمی کنید – تجزیه و تحلیل ها همچنین کمپین های شما را اطلاع رسانی کرده و بهبود می بخشند.

در یک برنامه مدرک بازاریابی دیجیتال، طیف گسترده ای از مسائل مربوط به حرفه بازاریابی خود را مطالعه خواهید کرد، از جمله برنامه ها و استراتژی های بازاریابی، نام تجاری، بازاریابی تلفن همراه و تبلیغات دیجیتال.

بازاریابی وابسته

با برجستگی روزافزون بازاریابی آنلاین، بازاریابی وابسته – که به عنوان بازاریابی تأثیرگذار نیز شناخته می شود – در بین بسیاری از سازمان ها برای پر کردن شکاف بین مصرف کنندگان و سازمان ها محبوب شده است. اما، بازاریابی وابسته چیست؟

بازاریابی وابسته از محبوبیت روزافزون کارشناسان صنعت و تأثیرگذاران رسانه های اجتماعی استفاده می کند. در کار با این تأثیرگذاران شخص ثالث، سازمان شما برای تبلیغ محصولات یا خدمات شما برای جبران خسارت همکاری خواهد کرد. در همکاری، اینفلوئنسرها مخاطبان خود را با پست‌ها، وبلاگ‌ها یا ویدیوها درگیر می‌کنند تا کسب‌وکار بیشتری را برای سازمان شما ایجاد کنند و سرنخ‌های جدیدی ایجاد کنند.

مهارت های بازاریابی

هابسون گفت که بازاریابان دیجیتال از تیم بازاریابی گسترده تر و اهداف استراتژیک کل شرکت با اجرای استراتژی های بازاریابی در محیط آنلاین حمایت می کنند. راجرز گفت که بازاریابان دیجیتال تلاش می کنند تا صدایی برای مشتری و نحوه تعامل آنها با یک برند به صورت دیجیتالی باشند. او گفت: «(بازاریابان) به طور استراتژیک به کانال های برند برای به حداکثر رساندن سرمایه گذاری، هدایت ترافیک و تبدیل و همچنین مدیریت محتوای دیجیتال یکپارچه نزدیک می شوند.

نیاز به حضور مشتریان در هر زمان به این معنی است که بازاریابان دیجیتال مسئولیت مهمی برای هماهنگی با تغییرات در فناوری، رسانه های اجتماعی و نرم افزار دارند.

تکنولوژی به سرعت تغییر می کند. برنامه رسانه های اجتماعی داغ امروزی ممکن است تا سال آینده کاملاً کنار گذاشته شود، اما بسیاری از اصول اساسی بازاریابی یکسان هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × 5 =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟