بررسی های شخص ثالث چیست؟

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ 6 نکته

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ بازاریابان بر روی ایمیل، بازاریابی محتوا و روش های تبلیغات پولی تمرکز می کنند تا به رشد پایگاه مشتریان خود کمک کنند.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ با توجه به اینکه مشتریان بالقوه قبل از خرید، به دنبال داستان های قابل اعتماد مشتری هستند، بررسی های شخص ثالث سطحی از اثبات اجتماعی را ارائه می دهد که شما به تنهایی نمی توانید به دست آورید.

در این پست، بررسی‌های شخص ثالث را با جزئیات، چرایی اهمیت آن‌ها و نکاتی برای جلب توجه مشتریان احتمالی شما مورد بحث قرار خواهیم داد.

بررسی های شخص ثالث چیست؟
بررسی های شخص ثالث چیست؟ – کالج نوین

بررسی های شخص ثالث چیست؟

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ نظرات شخص ثالث، نظرات مشتریانی هستند که در یک وب سایت شخص ثالث منتشر می شوند، مانند فهرست راهنما یا پلت فرم رسانه های اجتماعی که به کسب و کار مورد بررسی وابسته نیستند.

به عنوان مثال می توان به Yelp، TripAdvisor، و دیگر پلتفرم های جمع آوری بازخورد اشاره کرد.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ تفاوت قابل توجهی بین بررسی های شخص ثالث و شخص اول و نحوه مشاهده مشتریان احتمالی وجود دارد.

در حالی که نظرات شخص ثالث خارج از یک وب سایت تجاری جمع آوری می شود، اما نظرات شخص اول جمع آوری شده و مستقیماً در سایت مورد بحث منتشر می شود.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ در حالی که بررسی های شخص اول همچنین راه خوبی برای دسترسی سریع مشتریان به نظرات محصول یا شرکت شما است، بررسی های شخص ثالث در هنگام جستجو لایه دیگری از اصالت را اضافه می کند.

 

چرا بررسی های شخص ثالث مهم هستند؟

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ بررسی های شخص ثالث نسبت به بررسی های شخص اول که یک شرکت به تنهایی آنها را جمع آوری می کند، قانونی تر دیده می شود. از آنجایی که اطلاعات آن از یک منبع به ظاهر بی طرف است، همین کافی است تا نسبت به هر یک از تبلیغات پولی شما قابل اعتمادتر باشد.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ در واقع، 75 درصد از مصرف‌کنندگان تبلیغات را درست نمی‌دانند، در حالی که 90 درصد باورنکردنی توصیه‌های برندی را که از طرف یک دوست قابل اعتماد ارائه می‌شود، باور می‌کنند. این سطح از اعتماد حتی به افراد غریبه نیز گسترش می یابد – به ویژه در قالب بررسی آنلاین.

بنابراین برای به دست آوردن این اعتماد – و آن فروش های همیشه مورد نیاز – باید شروع به جمع آوری بررسی های شخص ثالث کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ هر چه بتوانید موارد مثبت بیشتری دریافت کنید، وضعیت شرکت شما بهتر خواهد بود. بنابراین، برخی از تاکتیک‌های زیر را بخوانید که به شما کمک می‌کند نظرات شخص ثالث را ایجاد کنید و پایگاه مشتری خود را رشد دهید.

 

نکاتی برای ایجاد نظرات مشتریان

1. ایجاد پروفایل در سایت های بررسی شخص ثالث.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ در حالی که بسیاری از برندهای تجارت الکترونیک به مشتریان این امکان را می دهند که نظرات خود را مستقیماً در وب سایت خود بگذارند، این لزوماً اولین جایی نیست که خریدار به آن نگاه می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  مزایای دیجیتال مارکتینگ برای مشاغل کوچک

به احتمال زیاد، آنها به گوگل، فیس بوک یا سایت شخص ثالث دیگری مراجعه می کنند تا بررسی های مربوط به کسب و کار شما را بررسی کنند.

این بدان معناست که اولین قدم برای ایجاد نظرات، تنظیم نمایه خود در هر پلتفرم مربوطه است. Google My Business و Facebook نقطه شروع بسیار خوبی هستند، اما مطمئن شوید که پلتفرم های دیگری را که مرتبط با کسب و کار شما هستند بررسی کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ به عنوان مثال، فروشندگان تجارت الکترونیکی که از آمازون استفاده می کنند باید صفحه آمازون خود را ادعا کنند. کسب و کارهای مرتبط با صنعت سفر و گردشگری باید یک نمایه در تریپ ادوایزر ایجاد کنند.

حتی ثبت نام در Better Business Bureau می تواند یک پلت فرم اضافی برای جمع آوری نظرات مشتریان به شما بدهد.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ هر راهی را در نظر بگیرید که در آن مشتری ممکن است کسب و کار شما را کشف کند و مطمئن شوید که نمایه خود را ادعا کرده اید تا بتوانید این نظرات را جمع آوری و مدیریت کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟
بررسی های شخص ثالث چیست؟ – کالج نوین

2. از مشتریان فعلی خود شروع کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ بسیاری از برندها پس از ایجاد پایگاه مشتری، نمایه های بررسی خود را ایجاد می کنند. اگر تیم خدمات مشتری شما کار خود را انجام می دهد، باید خریداران راضی زیادی داشته باشید که از تجربه خود با شرکت شما لذت برده اند.

مشکل؟ این مشتریان به طور خودکار از توانایی خود در ارائه نظرات برای کسب و کار شما در سیستم عامل های شخص ثالث آگاه نمی شوند. بنابراین، برای ایجاد یک پایه محکم از بررسی های شخص ثالث، باید برای کمک با مشتریان فعلی خود تماس بگیرید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛خبر خوب این است که به لطف تعاملات قبلی باید اطلاعات تماس را از قبل در دسترس داشته باشید. اگر CRM دارید، می‌توانید هنگام خرید محصولات از وب‌سایت شما یا ثبت‌نام در خبرنامه ایمیل شما، اطلاعات تماس را ثبت کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛اطلاع رسانی به این مشتریان از نمایه بررسی شما به شما امکان می دهد تا نظرات قابل اعتماد و “تأیید شده” بیشتری دریافت کنید. و بهتر از آن، این بررسی‌ها از آنجایی که از پایگاه مشتریان وفادار شما می‌آیند، رتبه‌بندی بالاتری دارند.

همانطور که تحقیقات مرکز تحقیقات اشپیگل توضیح می دهد، “متوسط ​​رتبه بندی ستاره برای نظرات خریداران تایید شده 4.34 است در مقایسه با 3.89 برای نظرات نوشته شده توسط مصرف کنندگان ناشناس.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛علاوه بر این، نظرات خریداران تایید شده حاوی درصد بالایی از رتبه بندی های 5 ستاره هستند، در حالی که نظرات از مشتریان ناشناس، درصد بیشتری از رتبه‌بندی‌های 1 ستاره دارند. (این با این نظریه مطابقت دارد که افرادی که خودانگیزه‌ای برای نوشتن نظر دارند، نظرات شدیدتر و اغلب منفی‌تری دارند).

3. برای نظرات مشتریان گوگل ثبت نام کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛همانطور که پایگاه مشتری شما رشد می کند، تماس گرفتن با هر مشتری به صورت جداگانه برای درخواست بررسی مشکل خواهد بود. خوشبختانه، بزرگترین موتور جستجوی جهان به شما کمک می کند تا این فرآیند را از طریق برنامه نظرات مشتریان Google بهینه کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نوشتن پیشنهاد دیجیتال مارکتینگ

به گفته KlientBoost، “برای شرکت در نظرات مشتریان گوگل، ماژول انتخاب در نظرسنجی باید به تمام صفحات تایید سفارش شما اضافه شود… ادغام نظرسنجی به مشتریان شما اجازه می دهد تا انتخاب کنند که رتبه خود را بگذارند یا نه، و اگر انجام دادند، بررسی و اطلاعات تراکنش مربوطه به‌طور خودکار به Google ارسال می‌شود.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛هنگامی که برای بررسی‌های کافی واجد شرایط شدید، می‌توانید کد نشان رتبه‌بندی فروشنده را نیز به سایت خود اضافه کنید تا آمار خود را نشان دهید.”

هنگامی که ماژول به وب سایت شما اضافه شد، شرکت در نظرسنجی پس از تکمیل پرداخت خود به طور خودکار به کاربران نشان داده می شود. اگر مشتری شرکت کند، Google ایمیلی به همراه نظرسنجی ضمیمه ارسال خواهد کرد.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛داده‌های جمع‌آوری‌شده از این نظرسنجی‌ها به‌عنوان رتبه‌بندی فروشنده شما در Google به حساب می‌آیند — رتبه‌بندی “ستاره” که در تبلیغات PPC و نتایج جستجوی کلی شما ظاهر می‌شود.

همچنین نشان نظرات مشتریان Google را دریافت خواهید کرد که می تواند با سایت شما ادغام شود و به مشتریان بالقوه شکل سریعی از اثبات اجتماعی ارائه دهد.

4. پیوندهای بررسی شخص ثالث را در رسیدها درج کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛به طور فزاینده ای برای خرده فروشان آجر و ملات رایج است که یک نظرسنجی در مورد رسید مشتری ارائه دهند. معمولاً این پیشنهادها شامل یک جایزه است که پس از تکمیل نظرسنجی یا نوشتن نظر به مشتری داده می شود.

در حالی که اکثر سایت‌های تجارت الکترونیک رسیدهای چاپی ارائه نمی‌دهند، برند شما همچنان می‌تواند از این استراتژی هنگام ارسال ایمیل‌های تاییدیه استفاده کند.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛هنگامی که مشتریان سفارشی را به صورت آنلاین ثبت می کنند، انتظار دارند ایمیلی برای تایید خرید خود دریافت کنند.

در حالی که مطمئناً می‌توانید به یک نظرسنجی سفارشی پیوند دهید، می‌توانید از فضای زیر تأیید سفارش نیز برای پیوند به نمایه‌های بررسی شخص ثالث خود استفاده کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ مجموعه ای از پیوندها با یک پیام کوتاه مانند “تجربه خود را به ما بگویید!” یا “ارسال نظر” راهی آسان و غیر مزاحم برای تشویق مشتریان به ترک یک بررسی آنلاین است.

5. درخواست بررسی در مدت کوتاهی پس از تبدیل.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛همچنین می توانید با تشویق مشتریان به شرکت در نظرسنجی بلافاصله پس از خرید، اثبات اجتماعی ایجاد کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ساده ترین راه برای انجام این کار ارسال یک نظرسنجی از طریق ایمیل بلافاصله پس از تکمیل تراکنش توسط مشتری است.

در واقع، تحقیقات Power Reviews نشان می دهد که 80٪ از بررسی ها از یک ایمیل پس از تبدیل می آیند.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛در حالی که همه به این ایمیل‌های ناخواسته پاسخ نمی‌دهند، می‌توانید با پیروی از چند دستورالعمل اساسی کار را آسان‌تر کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  خدمات ارائه شده توسط آژانس دیجیتال مارکتینگ

تحقیقات ReviewTrackers نشان می دهد که بیشتر نظرات آنلاین بین ساعت 2-3 بعد از ظهر و 6-7 بعد از ظهر نوشته می شود.

ارسال ایمیل خود در این زمان‌ها شانس ارسال نظر به یکی از نمایه‌های شخص ثالث شما را افزایش می‌دهد.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛ شما باید درخواست بازبینی را تا حد امکان برای مصرف کننده آسان کنید. یک نظرسنجی طولانی برای پر کردن آنها ندهید. در عوض، محصولی را که خریداری کرده‌اند به آن‌ها یادآوری کنید و پیوندهایی به پلتفرم‌های مربوطه اضافه کنید تا بتوانند نظر خود را در آنجا بگذارند (مانند آمازون یا تریپ ادوایزر).

در حالی که مطمئناً می توانید مدت کوتاهی پس از تکمیل یک کار خدمات محور درخواست بررسی کنید، پس از فروش تجارت الکترونیک باید کمی بیشتر صبر کنید.

بررسی های شخص ثالث چیست؟ ؛  به‌جای تماس فوری، یک هفته یا بیشتر به مشتری فرصت دهید تا از محصول استفاده کند تا وقتی درخواست بررسی می‌کنید، بتوانند بازخورد صادقانه‌ای به شما بدهند.

بررسی های شخص ثالث چیست؟
بررسی های شخص ثالث چیست؟ – کالج نوین

6. یک تجربه شگفت انگیز به مشتری ارائه دهید.

جای تعجب نیست که بهترین راه برای دریافت نظرات مشتریان، ارائه یک تجربه شگفت انگیز برای مشتری است.

وقتی از انتظارات فراتر رفت، مشتریان آن لذت را با دیگران به اشتراک می‌گذارند و به گفته BrightLocal، “بررسی‌های مثبت باعث می‌شود 91 درصد از مصرف‌کنندگان بیشتر از یک کسب‌وکار استفاده کنند.”

برای فروشندگان تجارت الکترونیک، این به معنای کیفیت ثابت محصول و برآورده کردن انتظارات برای مواردی مانند حمل و نقل و پشتیبانی مشتری است.

برای مشاغل خدمات محور، این به معنای ارائه خدمات دوستانه و با کیفیت در طول هر تعامل با مشتری است.

البته، تلاش‌های تیم خدمات مشتری شما نباید زمانی پایان یابد که کار فعلی خود را تمام کنند.

AdEspresso توصیه می کند، “کارمندان خود را آموزش دهید تا نظرات بیشتری را بخواهند. بسیاری از کارمندان به کار خود افتخار می کنند، اما باید به آنها یادآوری شود که نظرات بیشتری را بخواهند.

اگر بتوانید آنها را تشویق کنید که نظرات بیشتری را بخواهند، همه برنده می شوند؛ یک مسابقه برگزار کنید.هر کارمندی که بیشترین یا بهترین (یا هر دو!) نظرات مشتریان را در رسانه های اجتماعی دریافت کند، می تواند برنده جایزه شود.

مهم نیست که چه کاری انجام می دهید، تیم خدمات مشتری شما به طور کلی در خط مقدم تجربه مصرف کننده است.

با کمک به آن‌ها متوجه می‌شوند که درخواست بازبینی باید بخشی از گردش کار عادی آنها باشد، احتمال اینکه از هر تعامل بازبینی دریافت کنید، بیشتر خواهید بود.

 

ارزش و پتانسیل بررسی شخص ثالث

برای تأثیر فوری بر مشتریان خود، به انتشار نظرات خود به صورت آنلاین کمک می کند. ارزش بازبینی شخص ثالث می‌تواند در سایت‌های بررسی اصلی بیشتر به نظر برسد و در عین حال علاقه و اعتماد کسانی را به خود جلب کند که به دنبال مشروعیت بخشیدن به تجارت شما هستند.

امیدواریم این نکات را رعایت کرده و آنها را عملی کنید تا تلاش های تبلیغاتی خود را تقویت کنید و ارزش آن را در بررسی های شخص ثالث ببینید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

4 × دو =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟