طراحی سایت شامل چه مواردی است؟

طراحی سایت شامل چه مواردی است؟

طراحی سایت شامل چه مواردی است؟ ، داشتن یک وب سایت خوب است. اما داشتن یک وب سایت جذاب بهتر است. اما میدونی بهترینش چیه؟؟ داشتن یک وب سایت جذاب کاربر پسند. این چیزی است که می تواند شما را از رقبای خود متمایز کند. اما چگونه می توان به این امر دست یافت؟ با طراحی سایت عالی

اصطلاح “طراحی وب سایت” بسیار فنی به نظر می رسد، درست است؟ به نظر می رسد کاری است که فقط شرکت های بزرگ می توانند انجام دهند، درست است؟ خب اشتباهه زیرا ممکن است یک شرکت بزرگ بر ایرادات طراحی وب غلبه کند. اما یک کسب و کار در مقیاس کوچک یا متوسط نمی تواند در اینجا اشتباه کند. استدلال در اینجا بسیار ساده است. وب سایت شما هویت شماست و اگر برداشت اولیه خوبی از خود نمی دهید، چرا کسی باید بازگردد.

طراحی سایت شامل چه مواردی است؟
طراحی سایت شامل چه مواردی است؟ – کالج نوین

طراحی سایت شامل چه مواردی است؟

1. پرسونای کاربر

اولین و مهمترین کاری که باید قبل از هر چیز دیگری انجام دهید، تعیین شخصیت های کاربر است. ما وب سایت را برای بازدید سایر افراد ایجاد می کنیم. اما این افراد چه کسانی هستند؟ پاسخ این سوال در شخصیت کاربری است که شما ایجاد می کنید. این در مورد این است که مخاطب هدف شما به دنبال چه کسی است.

مثلاً اگر محصولی دارید که به جمعیت مسن پاسخ می دهد، پس طراحی شما باید متناسب با زیبایی آنها باشد. اما اگر محصولات بارداری و نوزادی را می فروشید، ظاهر و احساس وب سایت کاملاً متفاوت خواهد بود. بنابراین، تعریف مخاطبان هدف و آنچه که برای آنها جذاب خواهد بود، این است که پرسونای کاربر در مورد آن است. این یکی از مهم ترین عوامل برای همه سایت ها است.

2. هدف

هر وقت کاری انجام میدی باید هدفی داشته باشه نه؟؟ باید هدفی وجود داشته باشد که بخواهید به آن برسید. همین امر در مورد سایت شما نیز صادق است. زمانی که شروع به طراحی سایت خود می کنید، باید به گونه ای انجام شود که به هدف مذکور دست یابد. به عنوان مثال، هدف PulsAero این است که بازدیدکنندگان خود را وادار به رزرو یک تماس 30 دقیقه ای کند. این نوع هدف همان چیزی است که کسب و کار شما را به پیش می برد. و به همین دلیل است که در بسیاری از وب‌سایت‌های تجارت الکترونیک، دکمه‌های خرید «اکنون» را می‌بینید یا شاید هم اکنون تماس بگیرید یا هم‌اکنون رزرو کنید یا حتی یک آزمایش رایگان انجام دهید. به این نوع دستورات، فراخوانی برای اقدام گفته می شود. یعنی شما از مردم می خواهید که اقدامی انجام دهند.

این مقاله را مطالعه کنید  نکات برندسازی وب سایت

اکنون اگر یک سایت آموزشی هستید، هدف شما می تواند بسیار متفاوت باشد، مانند دادن اطلاعات به افراد و درخواست از آنها برای مطالعه بیشتر. یا اگر شما یک NGO را اداره می‌کنید و هدف سایت شما این است که به خودتان مشروعیت بدهید و درخواست کمک مالی کنید، باید به مردم نشان دهید که تا به حال چه کاری انجام داده‌اید و از آنها بخواهید که با اهدا کردن بخشی از آن باشند. .

به عنوان مثال، زیبایی شناسی amazon.in، howcast.com و careindia.com کاملاً متفاوت است. و این به این دلیل است که هدف وب سایت آنها متفاوت است.

3. طراحی گرافیکی

سایتی که مطلقاً هیچ تصویر یا عکسی ندارد، دیدن آن خسته کننده می شود، درست است؟ ما به عنوان انسان آموزش دیده ایم که به دنبال عکس بگردیم. ما به این فکر می کنیم که اگر شواهد فوتوژنیک وجود داشته باشد، درست است.

به عنوان مثال، اگر به دنبال مدرسه ای برای کوچولوی خود هستید و با سایت دو مدرسه بسیار معتبر مواجه شدید. اما یک مدرسه فقط می گوید که فعالیت های فرهنگی دارد، در حالی که مدرسه دیگر گالری عکس های این رویدادها را نشان می دهد. پس احتمال اینکه کدام یک را بیشتر باور کنید؟ اونی که عکساش اما همه چیز را نمی توان با دوربین گرفت.

گاهی اوقات ما نیاز به ایجاد و یا حتی دستکاری تصاویر و عکس هایی داریم که می تواند در سایت یا حتی در پلتفرم های رسانه های اجتماعی شما برای جلب توجه مشتریان استفاده شود. این مهارت که بتوانید طرح ها و تصاویر خود را خلق کنید، طراحی گرافیک نامیده می شود.

این مقاله را مطالعه کنید  بهترین وب سایت های رایگان و پولی

4. طراحی تجربه کاربری

UX به کل تجربه یک کاربر در هنگام تعامل با محصول شما از ابتدا تا انتها مربوط می شود. بنابراین با این تعریف، طراحی UX را می توان به سادگی به عنوان فرآیند تعیین چگونگی انجام این تعامل توصیف کرد. این در مورد زیبایی شناسی و عملکرد مانند قابلیت استفاده همراه با احساساتی است که توسط محصول در کاربران برانگیخته می شود. این در مورد درک سفر کاربر و استفاده از همدلی برای رضایت بخش و رضایت بخش کردن این تعامل برای هر بازدیدکننده است.

و این دلیلی است که طراحی UX به شدت بر اساس شخصیت های کاربر است. قبل از اینکه بتوانند به هدف وب سایت متعهد شوند، باید دانش عمیقی در مورد آنچه مخاطبان هدف شما به دنبال آن هستند، اطلاعاتی که نیاز به دسترسی دارند به دست آورید. به عنوان مثال، اگر صاحب سایتی هستید که مبلمان می فروشد و شخصی برای خرید میز از سایت شما بازدید می کند.

بنابراین طراحی UX در اینجا شامل این می‌شود که چگونه شخص می‌تواند هدف خود یعنی جدول را پیدا کند و همچنین چه اطلاعاتی در مورد جدول موجود است و چگونه بازدیدکننده را متقاعد می‌کند که به مشتری وفادار تبدیل شود و از شما خرید کند.

طراحی سایت شامل چه مواردی است؟
طراحی سایت شامل چه مواردی است؟ – کالج نوین

5. طراحی رابط- طراحی سایت شامل چه مواردی است؟

UI فضایی است که در آن تعامل بین انسان و ماشین یا نرم افزار اتفاق می افتد. طراحی UI در اصل به معنای فرآیند طراحی نحوه تسهیل این تعامل است. هدف در اینجا این است که تعامل کاربران با محصول شما آسان، کارآمد و لذت بخش باشد. از سه جزء اصلی تشکیل شده است: وایرفریم ها، ماکت ها و نمونه های اولیه.

این مقاله را مطالعه کنید  یک طراحی وب سایت موثر

وایرفریم ها طرح شماتیک اولیه ای هستند که نشان می دهد وب سایت شما چگونه به نظر می رسد. این در مورد تصمیم گیری در مورد چیدمان و آنچه قرار است به همراه تمام اجزای ضروری از جمله برخی محتواها باشد. مانند نقشه یک ساختمان است. از سوی دیگر، ماکت‌ها یک مرحله بالاتر هستند و تصویری بصری از نحوه ظاهر شدن وب‌سایت را نشان می‌دهند. این به شما در تصمیم گیری در مورد طرح های رنگی، تایپوگرافی و طرح های بصری کمک می کند. اما این قابل کلیک نیست. و به همین دلیل است که شما به یک نمونه اولیه نیاز دارید. نمونه اولیه یک نسخه نمایشی تعاملی قابل کلیک واقعی از محصول نهایی است. این به شما در ارزیابی UI و همچنین UX کمک می کند.

در اینجا می توانید ببینید که آیا همه چیز کار می کند یا خیر و آیا باید تغییراتی ایجاد کنید یا خیر. این کار توسط تیم یا مشتریان وفادار منتخب انجام می شود یا توسط آزمایش کنندگان وب سایت قابل انجام است.

6. تولید محتوا

محتوای تعاملی چیزی است که به سایت معنی می دهد. این روح برند شماست. اگر همه کارها را انجام داده اید، اما محتوای شما با مشتریان صحبت نمی کند، احتمال شکست سایت به شدت افزایش می یابد. اما اگر اطلاعات ارزشمندی را به مشتریان خود ارائه می دهید، احتمال اینکه در آینده به برند شما بازگردند بسیار بیشتر است.

به عنوان مثال، هنگامی که شما برای طراحی وب جستجو می کنید، مقالات زیادی از سایت های میزبانی وب مانند طراحی وب سایت یا توسعه وب سایت ظاهر می شوند. ارائه چنین محتوایی به این معنی است که شما به احتمال زیاد آنها را به خاطر خواهید آورد. و این بدان معنی است که وقتی به دنبال خدماتی هستید که آنها ارائه می دهند، آنها را انتخاب می کنید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

2 × چهار =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟