طراحی وب در سال 2022 چیست؟ - کالج نوین

طراحی وب در سال 2022 چیست؟

طراحی وب در سال 2022 چیست اصطلاح “طراحی سایت” به فرآیند برنامه ریزی، سازماندهی و ویرایش محتوا به صورت آنلاین اشاره دارد. در ظاهر، به نظر یک مفهوم به اندازه کافی ساده است. با این حال، واقعیت این است که آنچه ما در نظر می‌گیریم «طراحی وب» می‌تواند در طول زمان تغییر کند، تحت تأثیر درک ما از «وب».

در سال 2022، یک طراح وب حرفه ای ممکن است وب سایت های سفارشی را از ابتدا ایجاد کند، اما ممکن است مسئول موارد زیر نیز باشد:

طراحی UX: ایجاد عناصر متمرکز بر تجربه کاربر
طراحی اپلیکیشن: ساخت اجزای دیجیتالی یک وب سایت یا تجربه آنلاین.
طراحی تم: ایجاد ابزارهای بصری برای تکمیل طراحی وب.
طراحی وب دیگر فقط برای جذاب کردن یک سایت نیست. این تعریف فراتر از زیبایی شناسی است و شامل بررسی کامل عملکرد، عملکرد و توانایی های دارایی های بی شماری است که ما در دنیای دیجیتال درگیر می کنیم.

طراحی وب در سال 2022 چیست؟
طراحی وب در سال 2022 چیست؟ – کالج نوین

طراحی وب چیست؟ تعریف امروز

طراحی وب عملی است که مسئول ایجاد ظاهر و احساس کلی یک وب سایت یا دارایی وب (مانند وب و برنامه های تلفن همراه) است. این شامل فرآیند برنامه ریزی و ساخت عناصر پروژه شما، از انتخاب ساختار و چیدمان گرفته تا گرافیک و ارائه است.

طراحی وب دارای اجزای مختلفی است که با هم کار می کنند تا “تجربه” نهایی یک وب سایت را ایجاد کنند، از جمله طراحی گرافیک، طراحی رابط، طراحی تجربه کاربر، بهینه سازی موتور جستجو، ایجاد محتوا و غیره. این عناصر تعیین می کنند که یک دارایی وب چگونه به نظر می رسد، احساس می کند روی دستگاه های مختلف اجرا می کند.

اگرچه تعریف طراحی وب در سال 2022 تکامل یافته است، اما هنوز با توسعه وب متفاوت است که به کدنویسی واقعی که باعث کارکرد یک وب سایت می شود اشاره دارد. هنگامی که در حال ساخت یک وب سایت هستید، به طراحی وب و توسعه وب نیاز دارید.

عناصر طراحی وب سایت در سال 2022

هنگام طراحی یک وب سایت، طراحان مدرن باید دو مفهوم متداخل را در نظر بگیرند: ظاهر کلی وب سایت و عملکرد آن. ارتباط مناسب بین این عناصر، عملکرد و قابلیت استفاده کلی سایت را به حداکثر می‌رساند و طراحی را به یاد ماندنی‌تر می‌کند (به دلایل درست).

بیایید عناصر طراحی وب را به اجزای بصری و کاربردی آن تقسیم کنیم.

این مقاله را مطالعه کنید  ابزارهای جدید و هیجان انگیز برای طراحان

عناصر بصری طراحی وب

عناصر بصری طراحی وب بر ظاهر یک طراحی تأثیر می گذارد. اجزای مختلف بصری یک طرح همچنان باید از اصول اولیه طراحی گرافیک پیروی کنند. به عبارت دیگر، طراحان باید به طور همزمان به کنتراست، تعادل، وحدت و تراز فکر کنند. عناصر بصری طراحی وب عبارتند از:

کپی نوشتاری و فونت: ظاهر وب سایت و متن روی سایت اغلب دست به دست هم می دهند. طراحان باید با نویسندگان محتوا همکاری کنند تا اطمینان حاصل کنند که کپی نوشتاری از نظر ساختاری منطقی است و از فونت های صحیح برای خوانایی استفاده می کند.
رنگ‌ها: رنگ‌ها برای طراحی وب معمولاً بر اساس عواملی مانند روانشناسی رنگ انتخاب می‌شوند که توانایی رنگ را در تأثیرگذاری بر احساس دیگران و برندسازی نشان می‌دهد. اکثر برندها رنگ های خاصی دارند که به طور مداوم در تمام دارایی های بصری خود استفاده می کنند. این به ایجاد حس انسجام و وحدت در طراحی ها کمک می کند.

چیدمان و فاصله: چیدمان و فاصله گذاری بر نحوه چیدمان محتوا در یک برنامه، وب سایت یا دارایی بصری دیگر تأثیر می گذارد. چیدمان مناسب به ایجاد یک سلسله مراتب بصری کمک می کند، بیننده را از طریق صفحه راهنمایی می کند و توجه آنها را به ترتیب به اطلاعات صحیح جلب می کند. فاصله گذاری به جداسازی اجزای صفحه و ایجاد خوانایی کمک می کند.
تصاویر، نمادها و اشکال: تصاویر، نمادها و اشکال به انتقال مقادیر قابل توجهی اطلاعات کمک می کنند. ایده‌ها و نمادهای مناسب می‌توانند پیام برند را تقویت کنند، توجه مشتری را با استفاده از یک برنامه وب معطوف کنند و زمینه را به طراحی بیاورند.
ویدیوها و انیمیشن ها: ویدیوها و انیمیشن ها در استراتژی های طراحی وب امروزی به طور فزاینده ای رایج می شوند. ویدیوها می توانند شامل ویدیوهای 360 درجه باشند که به غوطه ور شدن افراد در یک فضا، پخش جریانی ویدیو و کلیپ های محتوای کوتاه کمک می کند.

عناصر عملکردی طراحی وب

طراحی وب در سال 2022 چیست عناصر کاربردی در طراحی وب، اجزای عملی هستند که طراحان باید در نظر بگیرند تا مطمئن شوند که وب سایت ها و دارایی ها همانطور که قرار است کار می کنند. یک وب سایت، برنامه یا هر دارایی وب دیگری باید به درستی کار کند تا در دسترس کاربران باشد.

عناصر کاربردی طراحی وب ممکن است شامل موارد زیر باشد:

طراحی وب در سال 2022 چیست ناوبری: عناصر ناوبری یک وب سایت یا برنامه یکی از مؤلفه های اصلی است که تعیین می کند آیا سایت به درستی کار می کند و تجربه کاربری خوبی را تضمین می کند. مخاطبان باید بتوانند به سرعت در برنامه یا وب سایت حرکت کنند.
تعاملات کاربر: بازدیدکنندگان سایت شما بسته به دستگاه خود ممکن است راه های مختلفی برای برقراری ارتباط با برنامه وب یا وب سایت شما داشته باشند. باید مطمئن شوید که افراد می‌توانند روی گوشی‌های هوشمند و تبلت‌ها پیمایش کرده و انگشت خود را بکشند و روی دسک‌تاپ کلیک کنند. اگر وب سایت شما دارای عناصر واقعیت مجازی یا واقعیت افزوده است، باید این اجزای همه جانبه را نیز در طراحی خود در نظر بگیرید.
سرعت و عملکرد: در حالی که عناصر توسعه وب همچنین می توانند بر سرعت یا عملکرد طراحی وب تأثیر بگذارند، برای طراح نیز ضروری است که عناصر ترکیب را نشان دهد که عملکرد را سنگین نمی کند. طرح ها باید به سرعت بارگذاری شوند و با نیازهای مرورگرها در دستگاه های مختلف مطابقت داشته باشند.
ساختار: ساختار یک وب سایت نقش مهمی در تجربه کاربر و الزامات سئو دارد. کاربران باید به راحتی در یک وب سایت حرکت کنند بدون اینکه با مشکلاتی مانند گم شدن یا قرار گرفتن در صفحات شکسته مواجه شوند.
سازگاری: یک طراحی خوب باید در همه دستگاه‌ها، از طیف وسیعی از مرورگرها گرفته تا دستگاه‌های مختلفی که امروزه کاربران ممکن است از آنها استفاده کنند، عالی به نظر برسد.

این مقاله را مطالعه کنید  5 نکته طراحی وب برای تجربه کاربری بهتر

طراحی وب خوب در سال 2022 چگونه است؟

طراحی وب در سال 2022 چیست بیش از هر زمان دیگری، دستیابی به طراحی وب با کیفیت بالا برای موفقیت در هر صنعت یا چشم انداز بسیار مهم است. بیش از نیمی از جمعیت جهان به صورت آنلاین فعال هستند. اگر به درستی برای این مخاطب جذاب نباشید، فرصت های بی پایانی را از دست می دهید.

قابل ذکر است، در حالی که عناصر طراحی وب خوب می توانند ذهنی باشند، مانند تم ها یا رنگ هایی که ممکن است افراد برای وب سایت خود ترجیح دهند، پایه های اساسی طراحی وب قوی برای همه در سال 2022 یکسان است.

طراحی وب خوب هر طراحی است که ظاهر خوبی داشته باشد، همانطور که باید عمل کند و بهترین تجربه ممکن را به مخاطبان هدف شما ارائه دهد. طراحی وب سایت موثر باید شامل اجزایی مانند:

استفاده موثر از فضای سفید برای سازماندهی و ساختار.
انتخاب ها و گزینه های ناوبری به وضوح برای کاربر ارائه شده است.
برای هدایت فعالیت‌های کاربر از صفحه‌ای به صفحه دیگر، فراخوان‌ها را پاک کنید.
حواس پرتی محدود و سفر کاربر ساده.
بدون درهم ریختگی یا اجزای غیر ضروری بی ربط به نیازهای کاربر.
طراحی پاسخگو و انعطاف پذیر که در هر مرورگر یا دستگاهی قابل دسترسی است.
محتوا و تصاویر با کیفیت بالا برای جلب توجه خواننده طراحی شده اند.
فونت با اندازه مناسب و تایپوگرافی خوانا.
تعادل خوب بین تصاویر و متن در یک صفحه.
عناصر دیگری مانند تصاویر چشم نواز و عکاسی حرفه ای می توانند به برجسته شدن طراحی وب شما کمک کنند. استفاده از بلوک های ساختمانی مناسب، مانند یک پالت رنگ قوی و اشکال یا نمادهای مناسب در طراحی شما مفید است.

این مقاله را مطالعه کنید  انتخاب بهترین آژانس طراحی وب سایت

البته، در طراحی وب خوب، زمینه هایی برای تنوع وجود دارد. یک طراح وب در سال 2022 باید بتواند استفاده خود را از عناصر ضروری مختلف طراحی متناسب با یک مخاطب هدف خاص یا هویت منحصر به فرد یک برند تطبیق دهد.

چه چیزی برای طراحی وب در سال 2022 کار نمی کند؟

طراحی وب در سال 2022 چیست همانطور که به نظر می رسد عناصر طراحی وب به طور مداوم در همه نمونه های عالی ظاهر می شوند، بخش هایی از طراحی وب نیز وجود دارد که در طول سال ها پشت سر گذاشته ایم. طرح‌های ساده‌تر و ساده‌تر جایگزین فضاهای بهم ریخته، تصاویر چشمک زن و انیمیشن‌های بی‌پایان شده‌اند.

تمرکز در سال 2022 بر ایجاد تجربه ای ساده، جذاب و شهودی است که می تواند بدون سردرگمی یا از نظر بصری طاقت فرسا با مخاطبان مناسب صحبت کند. در بیشتر موارد، برخی از اجزای اصلی که باید از آنها اجتناب کرد عبارتند از:

عملکرد بد: طراحی وب سایت غیر پاسخگو، صفحات کند، و نمونه های دیگر از عملکرد بد در سال 2022 ممنوع است. وب سایت ها باید سریع و پاسخگو باشند.
محتوای حواس‌پرت کننده: تصاویر، انیمیشن‌ها و پس‌زمینه‌های پیچیده فلش‌کننده به دلایلی از گذشته گذشته است. امروزه وب سایت ها باید تمیز، ساده و واضح باشند. هر عنصری که به ارزش طرح اضافه نمی کند باید حذف شود.
محتوای عمومی: متن پرکننده، عکس‌های استوک نامربوط، دکمه‌های نامشخص و پیوندها را می‌توان از طراحی‌های وب‌سایت امروزی حذف کرد. طراحی وب سایت باید مختص نیاز مخاطب و هویت برند باشد. اجزای عمومی کار نمی کنند.

ایجاد طراحی های وب در سال 2022

امروزه، تعریف اصلی طراحی وب شباهت های زیادی با تعریفی که چندین سال است می شناسیم دارد. ایجاد یک وب سایت یا دارایی وب عالی همچنان نیازمند تمرکز بر تجربه کاربر، جذابیت زیبایی شناختی و عملکرد است. با این حال، طراحان وب امروزی به طور کلی دارای اجزای بیشتر و دستگاه های مختلف هستند.

طراحی وب در سال 2022 در مورد ایجاد تجربیات با کیفیت بالا برای مشتریان است که می توانند از محیط ها و دستگاه های مختلف پشتیبانی کنند. بهترین طراحی های وب از نظر زیبایی شناسی جذاب، از نظر عملکرد قابل اعتماد هستند و می توانند به آخرین روندهای ایجاد وب مانند واقعیت افزوده، ویدیوی 360 درجه و وضوح فوق العاده بالا پایبند باشند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

شانزده + چهارده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟