سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر

سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر

فهرست مطالب

سئوی وبلاگ چیست؟ ، بهینه سازی موتور جستجو یا سئو برای بازاریابان بسیار مهم است. هنگامی که صفحات وب خود را – از جمله پست های وبلاگ خود – بهینه می کنید،

وب سایت خود را برای افرادی که از موتورهای جستجو (مانند گوگل) برای یافتن محصول یا خدمات شما استفاده می کنند قابل مشاهده تر می کنید. اما آیا محتوای وبلاگ شما واقعاً به رتبه بندی ارگانیک کسب و کار شما کمک می کند. موتورهای جستجو؟

سئوی وبلاگ چیست؟ ، در این مقاله پاسخ این سوال و موارد دیگر را خواهید یافت. برای کاوش عمیق در دنیای سئوی وبلاگ، عوامل موثر بر آن و نکاتی برای شروع بهینه سازی سایت وبلاگ خود برای موتورهای جستجو آماده شوید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر
سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر

سئو وبلاگ چیست؟

سئو وبلاگ فرآیند نوشتن و بهینه سازی محتوای وبلاگ برای رتبه بندی در موتورهای جستجو مانند گوگل است. وظایف متداول مرتبط با سئوی وبلاگ عبارتند از تحقیق کلمات کلیدی، نوشتن محتوا، سئوی درون صفحه و ساخت لینک.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اگرچه راه‌های زیادی برای هدایت ترافیک به یک وبلاگ وجود دارد، اما ترافیک موتورهای جستجو پایدارترین و ثابت‌ترین آنهاست.

اگر بتوانید برای کلمات کلیدی که مردم به دنبال آن هستند رتبه‌بندی کنید و آن رتبه بندی را حفظ کنید، پست‌های شما ترافیک هدفمند ثابتی را از گوگل جذب می‌کند. بسیاری از منابع ترافیک دیگر منجر به افزایش اولیه ترافیک می‌شوند، اما به سرعت با کاهش شدید دنبال می‌شود.

آیا وبلاگ نویسی به سئو کمک می کند؟- سئوی وبلاگ چیست؟

وبلاگ نویسی با قرار دادن وب سایت شما به عنوان پاسخی مرتبط به سوالات مشتریان به افزایش کیفیت سئو کمک می کند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، پست های وبلاگی که از انواع تاکتیک های سئو داخلی استفاده می کنند، می توانند فرصت های بیشتری را برای رتبه بندی در موتورهای جستجو به شما بدهند و سایت شما را برای بازدیدکنندگان جذاب تر کنند.

بهینه سازی گذشته: راز دو برابر کردن ترافیک وبلاگ و سرنخ ها

سئوی وبلاگ چیست؟ ، برای دسترسی به امروز، کمی در مورد خودتان در زیر به ما بگویید:

اگرچه واضح است که محتوای وبلاگ به سئوی شما کمک می‌کند، به‌روزرسانی‌های الگوریتم‌های زیاد Google می‌تواند انتشار نوع مناسب محتوای وبلاگ را دشوار کند، اگر نمی‌دانید از کجا شروع کنید.

برخی از فاکتورهای رتبه بندی وبلاگ امتحان خود را پس داده اند در حالی که برخی دیگر “مکتب قدیمی” در نظر گرفته می شوند. در اینجا تعدادی از عوامل رتبه بندی برتر که می توانند به طور مستقیم و غیرمستقیم بر سئو وبلاگ تأثیر بگذارند، آورده شده است.

نکته حرفه ای: به عنوان یک قانون سرانگشتی، زمان بگذارید تا بفهمید هر یک از این عوامل چه کاری انجام می دهند، اما سعی نکنید همه آنها را به یکباره اجرا کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، آنها هر کدام هدف خاصی را دنبال می کنند و باید برای رسیدن به یک هدف خاص سئو برای وبلاگ شما استفاده شوند. در این قسمت پادکست به سخنان مت باربی و ویکتور پن از HubSpot درباره این موضوع گوش دهید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر
سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر

عوامل موثر بر سئوی وبلاگ

1. زمان اقامت

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اگرچه زمان ماندن یک عامل رتبه‌بندی غیرمستقیم برای گوگل است، اما عاملی حیاتی در تجربه کاربر است – و ما می‌دانیم که تجربه کاربر در مورد سئو، پادشاه است.

زمان ماندن مدت زمانی است که خواننده در یک صفحه در سایت وبلاگ شما صرف می کند. از لحظه ای که یک بازدیدکننده روی سایت شما در SERP کلیک می کند تا لحظه ای که از صفحه خارج می شود، زمان ماندگاری در نظر گرفته می شود.

این معیار به طور غیرمستقیم به موتورهای جستجو مانند گوگل می گوید که محتوای شما چقدر برای خواننده ارزشمند است. منطقی است که هر چه مدت زمان بیشتری را در صفحه بگذرانند، برای آنها مرتبط تر است.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، با این حال، دلیلی وجود دارد که این معیار یک شاخص غیرمستقیم برای SEO است – کاملاً ذهنی است. الگوریتم های موتور جستجو استراتژی محتوای شما را نمی دانند.

وبلاگ شما می تواند روی محتوای کوتاهی متمرکز شود که خواندن آن فقط یک یا دو دقیقه طول می کشد. همچنین می‌توانید اطلاعات مربوطه را در ابتدای پست‌های وبلاگ خود قرار دهید تا بهترین تجربه را برای خواننده ارائه دهید، که به معنای زمان کمتری است که در صفحه صرف می‌شود.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، بنابراین بله، زمان ماندن می‌تواند بر سئو تأثیر بگذارد، اما اگر برای استراتژی محتوای شما منطقی نیست، محتوای خود را برای تغییر این معیار دستکاری نکنید.

 

2. سرعت صفحه

سئوی وبلاگ چیست؟ ، قبلاً اشاره کردیم که عناصر بصری در وبلاگ شما می توانند بر سرعت صفحه تأثیر بگذارند، اما این تنها چیزی نیست که می تواند این سوزن را حرکت دهد. کدهای غیرضروری و استفاده بیش از حد از افزونه ها نیز می تواند به یک سایت کند وبلاگ کمک کند.

حذف کدهای ناخواسته می تواند به بارگذاری سریعتر صفحات شما کمک کند و در نتیجه سرعت صفحه را بهبود بخشد. اگر مطمئن نیستید که چگونه کدهای ناخواسته را پیدا و حذف کنید، HTML-Cleaner را بررسی کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، این یک ابزار آسان برای استفاده است که به دانش کدنویسی نیاز ندارد. این به سادگی کدهای غیر ضروری را به شما نشان می دهد و به شما امکان می دهد با کلیک یک دکمه آن را حذف کنید.

من همچنین توصیه می کنم فهرستی از افزونه های سایت وبلاگ خود را تهیه کنید. تصمیم بگیرید که به کدام یک نیاز دارید تا وبلاگ خود را به صورت روزانه در حال اجرا نگه دارید و کدام یک به عنوان راه حلی برای یک مشکل موقت نصب شده اند.

پلاگین هایی که جلوی سایت شما را تحت تاثیر قرار می دهند، تهدیدی برای سرعت صفحه هستند، و به احتمال زیاد، می توانید تعداد بیشتری از این افزونه ها را از آنچه فکر می کنید حذف کنید تا سرعت کلی سایت خود را افزایش دهید.

3. پاسخگویی موبایل

سئوی وبلاگ چیست؟ ، بیش از نیمی از ترافیک جستجوی گوگل در ایالات متحده از دستگاه های تلفن همراه است. در سطح فردی، سایت وبلاگ شما ممکن است همین روند را دنبال کند.

هیچ راهی برای دور زدن آن وجود ندارد – بهینه سازی سایت وبلاگ شما برای موبایل عاملی است که بر معیارهای سئوی شما تأثیر می گذارد. اما بهینه سازی وب سایت برای موبایل دقیقا به چه معناست؟ قانون اصلی صنعت این است که همه چیز را ساده نگه دارید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اکثر مضامین از پیش ساخته شده سایت این روزها از قبل سازگار با موبایل هستند، بنابراین تنها کاری که باید انجام دهید این است که یک دکمه CTA را در اینجا تغییر دهید و اندازه فونت را در آنجا بزرگ کنید.

سپس، با نگاهی به داشبورد گوگل آنالیتیکس و اجرای منظم تست سرعت سایت موبایلی، مراقب عملکرد سایت خود در موبایل باشید.

4. تاریخ فهرست

سئوی وبلاگ چیست؟ ، هدف موتورهای جستجو ارائه مرتبط ترین و دقیق ترین اطلاعات موجود است. عاملی که موتورهای جستجو برای تعیین اینکه چه چیزی مرتبط و دقیق است استفاده می کنند، تاریخی است که موتور جستجو محتوا را فهرست می کند.

نمایه سازی به این معنی است که یک موتور جستجو محتوا را پیدا کرده و به فهرست خود اضافه می کند. بعداً وقتی کاربر کلمات کلیدی مرتبط با صفحه فهرست شده را جستجو می کند، صفحه را می توان بازیابی کرد و در SERP نمایش داد.

این مقاله را مطالعه کنید  10 نکته سئوی وب سایت

سئوی وبلاگ چیست؟ ، ممکن است از خود بپرسید: آیا تاریخ نمایه شدن محتوا با تاریخ انتشار آن یکی است؟

پاسخ: بله و خیر. اگر یک پست وبلاگ برای اولین بار منتشر می شود، احتمالاً یک خزنده Google، آن پست را در همان روزی که آن را منتشر می کنید فهرست می کند. اما محتوا را می‌توان به دلایل مشروع نیز به عقب برگرداند، مانند آرشیو کردن اطلاعات یا به‌روزرسانی یک یا دو جمله.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، یکی از راه‌های تاثیرگذاری مثبت بر این فاکتور سئو، پیاده‌سازی استراتژی بهینه‌سازی تاریخی است. این استراتژی در وبلاگ هایی که چند سالی است تاسیس شده اند و از قبل دارای محتوای مناسبی هستند، به خوبی کار می کند.

با به‌روزرسانی این پست‌های قدیمی با دیدگاه‌ها و داده‌های جدید، می‌توانید بدون ایجاد محتوای جدید خالص، تأثیر قابل‌توجهی بر سئوی وبلاگ خود داشته باشید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، خزنده های سایت صفحه را مجدداً فهرست می کنند – با در نظر گرفتن محتوای به روز شده – و فرصت دیگری برای رقابت در SERP به آن می دهند. این واقعا یک برد-برد است.

5. داده های اخیر

سئوی وبلاگ چیست؟ ، داده های اخیر، یکی دیگر از عوامل رتبه بندی غیرمستقیم سئو، باید در پست های وبلاگ گنجانده شود. داده‌های اخیر اطلاعات مرتبط و دقیقی را به بازدیدکنندگان می‌دهد که تجربه مثبتی را برای خواننده ایجاد می‌کند.

وقتی پیوندی به یک سایت معتبر اضافه می‌کنید که دارای داده‌های اصلی و به‌روز است، به موتور جستجو می‌گویید که این سایت برای خوانندگان شما مفید و مرتبط است (که یک امتیاز مثبت برای آن سایت دیگر است).

شما همچنین به موتور جستجو می گویید که این نوع داده ها به نوعی با محتوایی که منتشر می کنید مرتبط است. با گذشت زمان، خوانندگان شما از محتوایی که می‌توان آن را با استفاده از معیارهای دیگر مانند افزایش زمان در صفحه یا نرخ پرش پایین‌تر تأیید کرد، قدردانی خواهند کرد.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر
سئوی وبلاگ چیست؟ ، 5 عوامل موثر

نحوه بهینه سازی محتوای وبلاگ برای موتورهای جستجو

1. مخاطبان هدف وبلاگ خود را شناسایی کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، مهم نیست که وبلاگ شما چه صنعتی را هدف قرار می دهد، شما می خواهید مخاطب اصلی را که محتوای شما را می خوانند شناسایی کرده و با آنها صحبت کنید.

درک اینکه مخاطبان شما چه کسانی هستند و می خواهید وقتی روی مقاله شما کلیک می کنند چه کاری انجام دهند به راهنمایی استراتژی وبلاگ شما کمک می کند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، پرسونای خریدار روشی موثر برای هدف قرار دادن خوانندگان با استفاده از رفتارهای خرید، مشخصات جمعیتی و روانشناسی آنهاست.

بدون این بینش، می توانید محتوای گرامری درست و دقیقی تولید کنید که افراد کمی روی آن کلیک می کنند زیرا در سطح شخصی با آنها صحبت نمی کند.

2. تحقیق در مورد کلمات کلیدی انجام دهید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اکنون که مخاطبان هدف خود را انتخاب کرده‌اید و شخصیت خریدار را آماده کرده‌اید، زمان آن رسیده است که بفهمید خوانندگان شما می‌خواهند چه محتوایی مصرف کنند. اگر با یک استراتژی شروع نکنید، تحقیق کلمات کلیدی می تواند کار سنگینی باشد.

بنابراین، توصیه می‌کنم با موضوعاتی که وبلاگ شما پوشش می‌دهد شروع کنید، سپس دامنه خود را از آنجا گسترش دهید یا محدود کنید. برای یک آموزش عمیق، راهنمای نحوه تحقیق ما در مورد کلمات کلیدی را بررسی کنید.

3. تصاویر را اضافه کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، موتورهای جستجو مانند گوگل برای کلمات کلیدی خاصی به تصاویر بصری اهمیت می دهند. تصاویر و ویدئوها از رایج ترین عناصر بصری هستند که در صفحه نتایج موتور جستجو ظاهر می شوند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، به منظور دستیابی به یک نقطه مطلوب در یک بسته تصویری یا یک قطعه ویدیو، باید گرافیک خلاقانه طراحی کنید، از عکس‌ها و ویدیوهای اصلی استفاده کنید و متن جایگزین توصیفی را به هر عنصر بصری در پست وبلاگ خود اضافه کنید.

متن جایگزین عامل اصلی است که تعیین می کند آیا تصویر یا ویدیوی شما در SERP ظاهر می شود یا نه و چقدر ظاهر می شود. متن جایگزین همچنین برای خوانندگان صفحه نمایش مهم است تا افراد کم بینا تجربه مثبتی از مصرف محتوا در سایت وبلاگ شما داشته باشند.

4. عنوان جذابی بنویسید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، عنوان پست وبلاگ شما اولین عنصری است که خواننده هنگام برخورد با مقاله شما می بیند، و به شدت بر روی کلیک یا ادامه پیمایش تاثیر می گذارد.

سئوی وبلاگ چیست؟ ،  یک عنوان جذاب از داده ها استفاده می کند، سؤالی می پرسد یا با کنجکاوی هدایت می شود تا علاقه خواننده را برانگیزد.

بر اساس Coscheduler’s Headline Analyzer، عناصر یک عنوان جذاب شامل کلمات قدرت، احساسی، غیر معمول و رایج است. در نسبت های مناسب، این نوع کلمات در عنوان وبلاگ توجه خوانندگان شما را جلب می کند و آنها را در صفحه نگه می دارد.

5. شامل یک CTA فریبنده.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، یک پست وبلاگ بدون دعوت به اقدام چیست؟ هدف از CTA این است که خواننده شما را به مرحله بعدی در سفر خود از طریق وبلاگ شما هدایت کند.

کلید یک CTA عالی این است که با موضوع پست وبلاگ موجود شما مرتبط باشد و به طور طبیعی با بقیه محتوا جریان یابد.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، چه محصولی بفروشید، چه اشتراک خبرنامه را ارائه دهید، یا بخواهید خواننده محتوای شما را بیشتر مصرف کند، در هر پست وبلاگی که منتشر می کنید به یک CTA جذاب نیاز دارید.

CTA ها در انواع فرمت ها وجود دارند، بنابراین خلاق باشید و با آنها آزمایش کنید. دکمه ها، لینک ها و ویجت ها از رایج ترین CTA ها هستند و همگی اهداف متفاوتی دارند.

برای مثال، اگر می‌خواهید خواننده خرید کند، باید یک CTA برجسته و قابل مشاهده مانند یک دکمه اضافه کنید. از طرف دیگر، می‌توانید به راحتی خواننده را وادار کنید تا با ارائه یک پیوند به آن در پایان مقاله فعلی، پست وبلاگ دیگری را بررسی کند.

6. بر تجربه خواننده تمرکز کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، هر نویسنده یا سئوی بزرگی به شما خواهد گفت که تجربه خواننده مهمترین بخش یک پست وبلاگ است. تجربه خواننده شامل چندین عامل مانند خوانایی، قالب بندی و سرعت صفحه است.

این بدان معناست که شما می خواهید محتوایی بنویسید که واضح، جامع از موضوع شما باشد و مطابق با آخرین داده ها و روندها دقیق باشد.

سازماندهی محتوا با استفاده از سرفصل‌ها و زیرعنوان‌ها نیز مهم است زیرا به خواننده کمک می‌کند تا به سرعت محتوا را اسکن کند تا اطلاعات مورد نیاز خود را پیدا کند. در نهایت، عناصر داخل صفحه مانند تصاویر و ویدیوها بر سرعت صفحه تأثیر می‌گذارند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اندازه فایل های تصویری را کم نگه دارید (250 کیلوبایت نقطه شروع خوبی است) و تعداد ویدیوهایی را که در یک صفحه جاسازی می کنید محدود کنید.

با تمرکز بر آنچه که خواننده می خواهد بداند و سازماندهی پست برای رسیدن به آن هدف، در راه انتشار مقاله ای بهینه سازی شده برای موتور جستجو خواهید بود.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اکنون، بیایید نگاهی به این نکات سئوی وبلاگ بیندازیم که می توانید از آنها برای افزایش قابلیت جستجوی محتوای خود استفاده کنید.

توجه: این لیست تمام قوانین سئو را در زیر نور خورشید پوشش نمی دهد. در عوض، نکات زیر فاکتورهای درون صفحه ای هستند تا شما را با یک استراتژی سئو برای وبلاگ خود شروع کنید.

1. از 1 تا 2 کلمه کلیدی دم بلند استفاده کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، بهینه‌سازی پست‌های وبلاگ برای کلمات کلیدی به این معنی نیست که تا حد امکان کلمات کلیدی را در پست‌های خود بگنجانید.

امروزه، این در واقع به سئوی شما آسیب می زند، زیرا موتورهای جستجو این کلمه کلیدی را پر می کنند (به عنوان مثال، کلمات کلیدی را تا حد ممکن با هدف رتبه بندی بالا در جستجوی ارگانیک در نظر می گیرند).

همچنین تجربه خوبی برای خواننده ایجاد نمی کند – یک عامل رتبه بندی که اکنون موتورهای جستجو برای اطمینان از پاسخگویی به هدف بازدیدکنندگان خود اولویت بندی می کنند. بنابراین، باید از کلمات کلیدی در محتوای خود به گونه ای استفاده کنید که غیرطبیعی یا اجباری به نظر نرسد.

یک قانون سرانگشتی خوب این است که در هر پست وبلاگ روی یک یا دو کلمه کلیدی دم بلند تمرکز کنید. در حالی که می‌توانید از بیش از یک کلمه کلیدی در یک پست استفاده کنید، تمرکز پست را به اندازه‌ای محدود نگه دارید که به شما امکان می‌دهد فقط برای یک یا دو کلمه کلیدی زمان صرف کنید.

این مقاله را مطالعه کنید  نحوه انجام سئو ، 14 روش

سئوی وبلاگ چیست؟ ، شاید از خود بپرسید: چرا کلمات کلیدی دم بلند؟

این کلمات کلیدی طولانی تر و اغلب مبتنی بر سوال، پست شما را بر روی اهداف خاص مخاطبان خود متمرکز می کند. به عنوان مثال، کلمه کلیدی طولانی “چگونه یک پست وبلاگ بنویسیم” از نظر سئو بسیار تاثیرگذارتر از کلمه کلیدی کوتاه “پست وبلاگ” است.

بازدیدکنندگان وب سایتی که در جستجوی کلمات کلیدی طولانی هستند، احتمال بیشتری دارد که کل پست را بخوانند و سپس اطلاعات بیشتری را از شما جستجو کنند. به عبارت دیگر، آنها به شما کمک می کنند تا نوع مناسبی از ترافیک ایجاد کنید – بازدیدکنندگانی که تبدیل می کنند.

2. از کلمات کلیدی به صورت استراتژیک در سراسر پست وبلاگ استفاده کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اکنون که یک یا دو کلمه کلیدی دارید، وقت آن است که آنها را در پست وبلاگ خود بگنجانید. اما بهترین مکان برای گنجاندن این عبارات کجاست تا در نتایج جستجو رتبه بالایی داشته باشید؟

چهار مکان ضروری وجود دارد که باید سعی کنید کلمات کلیدی خود را در آنها بگنجانید: برچسب عنوان، سرصفحه و متن، URL و توضیحات متا.

برچسب عنوان
سئوی وبلاگ چیست؟ ، عنوان (یعنی عنوان) پست وبلاگ شما اولین قدم موتور جستجو و خواننده در تعیین ارتباط محتوای شما خواهد بود. بنابراین، گنجاندن یک کلمه کلیدی در اینجا حیاتی است. گوگل در یک نتیجه جستجو این را “برچسب عنوان” می نامد.

مطمئن شوید که کلمه کلیدی خود را در 60 کاراکتر اول عنوان خود قرار دهید، یعنی دقیقاً جایی که گوگل عناوین را در SERP قطع می کند. از نظر فنی، گوگل با عرض پیکسل اندازه گیری می کند، نه تعداد کاراکترها، و اخیراً عرض پیکسل را برای نتایج جستجوی ارگانیک از تقریباً 500 پیکسل به 600 پیکسل افزایش داده است که به حدود 60 کاراکتر ترجمه می شود.

برچسب عنوان طولانی؟ هنگامی که یک عنوان طولانی دارید، ایده خوبی است که کلمه کلیدی خود را در ابتدا دریافت کنید، زیرا ممکن است در SERP در انتهای آن قطع شود، که می تواند بر ارتباط درک شده پست شما تأثیر بگذارد.

سرصفحه ها و بدنه
سئوی وبلاگ چیست؟ ، کلمه کلیدی خود را با آهنگی معمولی در سراسر بدنه پست خود و در هدرها ذکر کنید. این بدان معناست که کلمات کلیدی خود را در نسخه خود بگنجانید، اما فقط به روشی طبیعی و خواننده پسند. در خطر جریمه شدن برای پر کردن کلمات کلیدی زیاده روی نکنید.

قبل از شروع نوشتن یک پست وبلاگ جدید، احتمالاً به این فکر خواهید کرد که چگونه کلمات کلیدی خود را در پست خود بگنجانید. این یک ایده هوشمندانه است، اما نباید تنها تمرکز شما باشد، و نه حتی تمرکز اصلی شما.

هر زمان که محتوا تولید می کنید، تمرکز اصلی شما باید روی آنچه برای مخاطبانتان مهم است باشد، نه اینکه چند بار می توانید یک کلمه کلیدی یا عبارت کلیدی را در آن محتوا قرار دهید.

روی مفید بودن تمرکز کنید و به هر سوالی که مشتری برای رسیدن به پست شما پرسیده است پاسخ دهید. این کار را انجام دهید و به هر حال طبیعتاً برای کلمات کلیدی مهم بهینه سازی خواهید کرد.

URL
سئوی وبلاگ چیست؟ ، موتورهای جستجو همچنین به URL شما نگاه می کنند تا بفهمند پست شما در مورد چیست، و این یکی از اولین چیزهایی است که در یک صفحه می خزند.

شما یک فرصت بزرگ برای بهینه سازی URL های خود در هر پستی که منتشر می کنید دارید، زیرا هر پست روی URL منحصر به فرد خود زندگی می کند – بنابراین مطمئن شوید که یک تا دو کلمه کلیدی خود را در آن قرار دهید.

توضیحات متا
سئوی وبلاگ چیست؟ ، توضیحات متا شما برای دادن اطلاعات به موتورهای جستجو و خوانندگان در مورد محتوای پست وبلاگ شما است. به این معنا که شما باید از اصطلاح طولانی خود استفاده کنید تا گوگل و مخاطبان شما در مورد محتوای پست شما واضح باشند.

در عین حال، به خاطر داشته باشید که کپی برای نرخ کلیک بسیار مهم است، زیرا هدف خوانندگان خاص را برآورده می کند – هر چه جذاب تر، بهتر.

3. بهینه سازی برای دستگاه های تلفن همراه.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، قبلاً فهمیدیم که افراد بیشتری از موتورهای جستجو از طریق تلفن همراه خود استفاده می کنند تا از رایانه.

و برای تمام آن سؤالات ارزشمندی که در دستگاه های تلفن همراه جستجو می شوند، Google ابتدا نتایج سازگار با تلفن همراه را نشان می دهد.

این نمونه دیگری از طرفداری شدید گوگل از وب سایت های سازگار با موبایل است – که از زمانی که این شرکت الگوریتم پنگوئن خود را در آوریل 2015 به روز کرد، صادق بوده است.

بنابراین، چگونه وبلاگ خود را سازگار با موبایل کنید؟ با استفاده از طراحی واکنشگرا وب‌سایت‌هایی که به موبایل پاسخگو هستند به صفحات وبلاگ اجازه می‌دهند به جای دو نشانی اینترنتی فقط یک URL داشته باشند – به ترتیب یکی برای دسکتاپ و دیگری برای موبایل.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، این به سئوی پست شما کمک می کند زیرا لینک های ورودی که به سایت شما باز می گردند بین URL های جداگانه تقسیم نمی شوند.

در نتیجه، قدرت SEO را که از این لینک ها به دست می آورید متمرکز خواهید کرد و به گوگل کمک می کنید ارزش پست شما را راحت تر تشخیص دهد و آن را بر اساس آن رتبه بندی کند.

نکته حرفه ای: آنچه موتورهای جستجو برای آنها ارزش قائل هستند دائماً در حال تغییر است. مطمئن شوید که با اشتراک در وبلاگ رسمی Google، از این تغییرات مطلع هستید.

4. توضیحات متا را بهینه کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، برای بررسی، توضیحات متا متن اضافی است که در SERP ظاهر می شود و به خوانندگان اجازه می دهد بدانند پیوند در مورد چیست.

توضیحات متا به جستجوگران اطلاعاتی را می دهد که برای تعیین اینکه آیا محتوای شما همان چیزی است که به دنبال آن هستند یا نه و در نهایت به آنها کمک می کند تصمیم بگیرند که آیا کلیک کنند یا خیر.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، حداکثر طول این توضیحات متا بیشتر از زمانی است که قبلا بود – اکنون حدود 300 کاراکتر – که نشان می‌دهد می‌خواهد بینش بیشتری در مورد آنچه که هر نتیجه به آنها می‌دهد به خوانندگان بدهد.

بنابراین، علاوه بر خواننده پسند بودن (قانع کننده و مرتبط)، توضیحات متا شما باید شامل کلمه کلیدی دم بلندی باشد که می خواهید برای آن رتبه بندی کنید.

5. متن جایگزین تصویر را اضافه کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، پست‌های وبلاگ نباید فقط حاوی متن باشند، بلکه باید حاوی تصاویری باشند که به توضیح و پشتیبانی از محتوای شما کمک کند. با این حال، موتورهای جستجو به سادگی به دنبال تصاویر نیستند. بلکه به دنبال تصاویر با متن جایگزین تصویر می گردند.

شاید تعجب کنید که چرا اینطور است. از آنجایی که موتورهای جستجو نمی توانند تصاویر را به همان روشی که انسان ها می بینند، ببینند، متن جایگزین یک تصویر به موتور جستجو می گوید که یک تصویر در مورد چیست. این در نهایت به رتبه بندی آن تصاویر در صفحه نتایج تصاویر موتور جستجو کمک می کند.

متن جایگزین تصویر همچنین باعث ایجاد تجربه کاربری بهتر (UX) می شود. زمانی که تصویری پیدا نمی شود یا نمایش داده نمی شود، در داخل محفظه تصویر نمایش داده می شود. از نظر فنی، متن جایگزین یک ویژگی است که می تواند به یک تگ تصویر در HTML اضافه شود.

6. برچسب های موضوع را محدود کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، برچسب های موضوعی می توانند به سازماندهی محتوای وبلاگ شما کمک کنند، اما اگر بیش از حد از آنها استفاده کنید، در واقع می توانند مضر باشند. اگر تگ های مشابه زیادی دارید، ممکن است توسط موتورهای جستجو به دلیل داشتن محتوای تکراری جریمه شوید.

به این فکر کنید، وقتی یک برچسب موضوع ایجاد می کنید (که اگر کاربر HubSpot هستید، همانطور که در اینجا مشاهده می شود ساده است)، همچنین یک صفحه سایت جدید ایجاد می کنید که محتوای آن برچسب های موضوعی در آن ظاهر می شود.

اگر از تعداد زیادی برچسب مشابه برای یک محتوا استفاده می کنید، به نظر موتورهای جستجو می رسد که گویی محتوا را چندین بار در سراسر وب سایت خود نشان می دهید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، به عنوان مثال، برچسب‌های موضوعی مانند “وبلاگینگ”، “وبلاگ” و “پست‌های وبلاگ” بیش از حد به یکدیگر شبیه هستند که نمی‌توان در یک پست از آنها استفاده کرد.

اگر نگران این هستید که پست‌های وبلاگ فعلی شما دارای برچسب‌های مشابه هستند، کمی زمان بگذارید تا آنها را پاک کنید. حدود 15 تا 25 برچسب موضوعی را انتخاب کنید که فکر می کنید برای وبلاگ شما مهم هستند و خیلی شبیه یکدیگر نیستند. سپس فقط پست های خود را با آن کلمات کلیدی تگ کنید. به این ترتیب، دیگر نگران محتوای تکراری نخواهید بود.

این مقاله را مطالعه کنید  سئوی تکنیکال یا سئوی فنی چیست؟

در اینجا در HubSpot، ما از یک گزارش Insights جستجو استفاده می‌کنیم تا ایده‌های کلیدواژه مبتنی بر MSV را به یک موضوع محتوا در هر فصل ترسیم کنیم. این فرآیند به ما کمک می کند تعداد انگشت شماری از پست ها را در تعدادی موضوع در طول سال برای یک رویکرد سیستماتیک به سئو و ایجاد محتوا هدف گیری کنیم.

7. ساختارهای URL کاربر پسند را شامل شود.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، قبل از انتشار پست وبلاگ خود، نگاهی دقیق به ساختار URL آن بیندازید. آیا طولانی است، پر از کلمات توقف یا بی ارتباط با موضوع پست است؟ اگر چنین است، ممکن است بخواهید آن را قبل از پخش زنده بازنویسی کنید.

ساختار URL صفحات وب شما (که با URL های خاص پست های شما متفاوت است) باید درک ساختار وب سایت و محتوایی را که قرار است ببینند را برای بازدیدکنندگان شما آسان کند. موتورهای جستجو از URL های صفحه وب استفاده می کنند که درک محتوای صفحه را برای آنها و بازدیدکنندگان وب سایت آسان تر می کند.

8. پیوند به پست های وبلاگ مرتبط.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، ممکن است شنیده باشید که بک لینک ها بر میزان بالای رتبه سایت وبلاگ شما در SERP تأثیر می گذارند، و این درست است – بک لینک ها نشان می دهند که سایت شما چقدر قابل اعتماد است که بر اساس تعداد سایت های مرتبط دیگر به سایت شما پیوند داده می شود.

اما بک‌لینک‌ها برای لینک‌سازی همه چیز نیستند. پیوند دادن به پست‌های وبلاگ شما و از آن می‌تواند تاثیر مثبتی روی رتبه‌بندی سایت وبلاگ شما نیز داشته باشد.

پیوندهای ورودی به محتوای شما به موتورهای جستجو کمک می کند اعتبار یا مرتبط بودن محتوای شما را نشان دهد. همین امر در مورد پیوند داخلی به صفحات دیگر در وب سایت شما نیز صدق می کند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، اگر درباره موضوعی نوشته اید که در پست وبلاگ شما در پست وبلاگ، کتاب الکترونیکی یا صفحه وب دیگری ذکر شده است، پیوند دادن به آن صفحه بهترین روش است.

(شاید متوجه شده باشید که من هر از چند گاهی در طول این پست وبلاگ این کار را انجام می‌دهم که فکر می‌کنم برای خوانندگان ما مفید است.) پیوند داخلی نه تنها به حفظ بازدیدکنندگان در وب‌سایت شما کمک می‌کند، بلکه سایر موارد مرتبط شما را نیز نشان می‌دهد. و صفحات معتبر به موتورهای جستجو.

به عنوان مثال، اگر وبلاگ شما درباره مد است، ممکن است پارچه ها را به عنوان موضوع پوشش دهید. افزودن یک لینک از یک پست وبلاگ در مورد پنبه به یک پست در مورد روش صحیح مخلوط کردن پارچه ها می تواند به هر دوی این پست ها کمک کند تا برای خوانندگانی که این کلمات کلیدی را جستجو می کنند بیشتر دیده شوند.

موتورهای جستجو همچنین یک نقطه ورودی دیگر به پست در مورد پنبه خواهند داشت که آن را در پست مربوط به مخلوط کردن پارچه ها پیوند دهید. این به این معنی است که پست مربوط به پارچه نخی است و هر به‌روزرسانیی که در آن ایجاد کنید توسط خزنده‌های سایت سریع‌تر شناسایی می‌شود. در نتیجه حتی می تواند شاهد افزایش SERP باشد.

9. معیارها را به طور منظم مرور کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، کنسول جستجوی رایگان گوگل شامل بخشی به نام گزارش تجزیه و تحلیل جستجو است. این گزارش به شما کمک می‌کند تا کلیک‌های جستجوی Google را تجزیه و تحلیل کنید – برای تعیین اینکه افراد از چه کلمات کلیدی برای یافتن محتوای وبلاگ شما استفاده می‌کنند، مفید است.

همچنین می‌توانید با خواندن این پست وبلاگ که توسط همکارم متیو باربی نوشته شده است، و با بررسی صفحه پشتیبانی رسمی Google، نحوه استفاده از کنسول جستجوی Google را بیاموزید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، به یاد داشته باشید، بسیاری از بازاریابان محتوا با بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای جستجو مشکل دارند. حقیقت این است که پست های وبلاگ شما بلافاصله شروع به رتبه بندی نمی کنند. ایجاد قدرت جستجو زمان می برد.

اما، وقتی پست‌های وبلاگ را به طور مکرر منتشر می‌کنید و به طور مداوم آنها را برای جستجو بهینه می‌کنید و در عین حال تجربه خواننده مبتنی بر هدف را حفظ می‌کنید، از مزایای آن به شکل ترافیک و پیشروی طولانی مدت بهره‌مند خواهید شد.

10. بر اساس خوشه موضوعی سازماندهی کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، روشی که اکثر وبلاگ ها در حال حاضر ساختار یافته اند (از جمله وبلاگ های خودمان، تا همین اواخر)، وبلاگ نویسان و سئوکاران برای ایجاد پست های وبلاگ فردی که برای کلمات کلیدی خاص رتبه بندی می شوند، کار کرده اند.

این امر باعث می‌شود که کارها سازمان‌دهی نشده باشند و پیدا کردن اطلاعات دقیق مورد نیاز برای بازدیدکنندگان وبلاگ دشوار باشد. همچنین هنگامی که چندین پست وبلاگ در مورد موضوعات مشابه تولید می کنید، URL های شما در رتبه بندی موتورهای جستجو با یکدیگر رقابت می کنند.

11. محتوای همیشه سبز را منتشر کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، هنگام برنامه ریزی و نوشتن مقالات وبلاگ خود، مطمئن شوید که محتوای همیشه سبز است. به این معنا که محتوا در مورد موضوعاتی است که در مدت زمان طولانی (فقط با تغییرات جزئی یا به روز رسانی) مرتبط و ارزشمند باقی می مانند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، بیایید به چند دلیل برای اهمیت محتوای همیشه سبز نگاه کنیم:

. این به شما کمک می کند در طول زمان رتبه بندی کنید، نه فقط در آینده نزدیک.

. این به میزان ثابتی از ترافیک وارد شده به وبلاگ (و وب سایت) شما مدتها پس از انتشار کمک می کند.

. این به شما کمک می کند تا در طول زمان در نتیجه ترافیکی که به طور مداوم ایجاد می کند، سرنخ ایجاد کنید.

تمام محتوای وبلاگ – خواه یک مقاله طولانی، راهنما، سؤالات متداول، آموزش و غیره باشد – باید همیشه سبز باشد. حتی تصاویری که در این پست ها استفاده می کنید باید همیشه سبز باشند. این پست وبلاگ را برای چند نمونه و ایده برای محتوای همیشه سبز در وبلاگ خود بررسی کنید.

12. محتوای موجود را به روز کنید.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، برای بهبود سئوی خود، ممکن است فرض کنید که نیاز به ایجاد محتوای وبلاگ جدید دارید. اگر چه این تا حدی درست است، شما همچنین باید مقدار زیادی از زمان و انرژی خود را بر روی محتوای وبلاگ خود متمرکز کنید. به طور خاص، محتوای فعلی خود را تغییر دهید و به روز کنید، و همچنین محتوای قدیمی خود را حذف کنید.

این به این دلیل است که زمان زیادی طول می کشد تا یک محتوای کاملاً جدید در صفحه نتایج موتور جستجو (SERP) مستقر شود و اقتدار پیدا کند، در حالی که می توانید یک قسمت از محتوا را به روز کنید و فوراً در مقایسه با آن از مزایای آن بهره مند شوید.

نه تنها محتوای به‌روزرسانی شده شما در SERP سریع‌تر رتبه‌بندی می‌شود و تعداد بازدیدکنندگان و سرنخ‌های شما را بهبود می‌بخشد، همچنین به‌روزرسانی محتوای موجود به جای ایجاد یک مقاله جدید، زمان بسیار کمتر و منابع کمتری می‌برد.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، به‌علاوه، به‌روزرسانی و استفاده مجدد از برخی از موفق‌ترین محتواهایتان، طول عمر آن را افزایش می‌دهد تا بتوانید در مدت زمان طولانی‌تری به بهترین نتایج دست پیدا کنید (مخصوصاً اگر محتوای همیشه سبز باشد).

مرحله آخر شامل حذف محتوای قدیمی شماست که دیگر به مخاطبان شما مربوط نیست. اگرچه هدف شما این است که اطمینان حاصل کنید که محتوای شما همیشه سبز است، برخی از آنها به مرور زمان قدیمی می شوند.

این شامل آمار، اطلاعات محصول (اگر در وبلاگ های خود فهرست شده است – با تکامل محصولات و تجارت شما)، یا اطلاعاتی که در طول زمان در صنعت شما تغییر می کند، می شود.

محتوای وبلاگ ایجاد کنید که خوانندگان شما (و موتورهای جستجو) دوست خواهند داشت

سئوی وبلاگ چیست؟ ، ما از شما انتظار نداریم که هر یک از این بهترین شیوه های سئو را فوراً در استراتژی محتوای خود بگنجانید. اما، همانطور که وب سایت شما رشد می کند، اهداف شما در موتورهای جستجو نیز رشد می کند.

سئوی وبلاگ چیست؟ ، هنگامی که اهداف و مقاصد خوانندگان ایده آل خود را شناسایی کردید، در مسیر ارائه محتوای مرتبط قرار خواهید گرفت که در رتبه های SERP بالا می رود.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

19 − پانزده =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟