بررسی مشتری چیست؟ ؛ 4 راه

بررسی مشتری چیست؟ ؛ 4 راه

بررسی مشتری چیست؟ ؛ هنگامی که به خرید یک محصول جدید فکر می کنید، به چه چیزی بیشتر اعتماد می کنید: پیشنهاد فروش یا نظر مشتری؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ من دومی را انتخاب می کنم – و تنها نیستم. آیا می دانستید که 81 درصد از مصرف کنندگان برای ارزیابی مشاغل محلی به بررسی های گوگل اعتماد می کنند؟

افراد برای تعیین اینکه آیا به یک محصول، خدمات و حتی یک فروشنده اعتماد دارند یا خیر، از نظرات و گواهینامه ها استفاده می کنند.

بیایید نگاهی به این موضوع بیندازیم که چرا و چگونه نظرات و توصیفات مشتری بر مصرف کنندگان و مشاغل در هر اندازه تأثیر می گذارد.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ 4 راه - کالج نوین
بررسی مشتری چیست؟ ؛ 4 راه – کالج نوین

بررسی مشتری چیست؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ بررسی مشتری بازتابی از تجربه مشتری از محصولات یا خدمات مشتری شرکت شما است. نظرات را می توان در سایت هایی مانند Google Reviews، Amazon، Yelp و Facebook یافت.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ مصرف کنندگان از نظرات مشتریان در طول سفر خریدار استفاده می کنند تا بفهمند محصول شما چگونه کار می کند و آیا ارزش سرمایه گذاری را دارد یا خیر.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ بیشتر همه می‌توانند یک نقد را به صورت آنلاین منتشر کنند، و این بررسی‌ها می‌توانند حاوی اطلاعات خوب، تجربیات منفی و حتی گاهی اوقات ادعاهای نادرست در مورد تجارت شما باشند.

از آنجایی که آنها در سایت های شخص ثالث و از سوی کاربران واقعی محصولات شما پست می شوند، مصرف کنندگان این نظرات را به عنوان یک منبع اطلاعاتی قابل اعتماد می بینند.

در واقع، مشتریان نظرات آنلاین را به قدری مفید می دانند که 49 درصد از مصرف کنندگان به اندازه توصیه های شخصی به آنها اعتماد دارند.

سایت های بررسی مشتریان

بررسی مشتری چیست؟ ؛ سایت های زیادی وجود دارد که مصرف کنندگان می توانند نظرات خود را در آنها بنویسند.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ اینها شامل سایت‌های بررسی مشتری گسترده، مانند Google Reviews، فیس‌بوک، و Yelp (جایی که هر کسب‌وکاری را می‌توان بررسی کرد)، و همچنین سایت‌های بررسی مشتری خاص صنعت، مانند TripAdvisor، سایت بررسی مرتبط با سفر، Zomato، یک رستوران می‌شود.

و سایت بررسی مرتبط با غذا و G2 Crowd، سایتی که به بررسی نرم افزار اختصاص دارد.

بیایید به دو تا از گسترده‌ترین سایت‌های بررسی مشتری که مردم استفاده می‌کنند بپردازیم: Google Reviews (که بخشی از Google My Business است) و Yelp.

Google My Business Reviews (با نام مستعار Google Reviews)

بررسی مشتری چیست؟ ؛ Google Reviews در حال حاضر رایج ترین پلتفرم مورد استفاده برای بررسی مشتریان است. همه انواع مشاغل را می توان در مقیاس 5 ستاره بررسی و رتبه بندی کرد.

نحوه تنظیم نمایه Google برای کسب و کار من

بررسی مشتری چیست؟ ؛ با کمک نمایه «Google برای کسب‌وکار من»، هر کسی می‌تواند برای شرکت خود حضوری ایجاد کند تا از طریق جستجوی Google آن را پیدا کند.

مرحله 1: برای دریافت Google Reviews، کسب و کارها باید نمایه Google My Business را تکمیل کنند. نه تنها تنظیم نمایه کسب و کار شما در Google ساده است، بلکه بررسی محصول یا خدمات شما برای مشتریان بسیار آسان است.

مرحله 2: هنگامی که نمایه خود را تنظیم کردید، باید یک پیوند بررسی ایجاد کنید تا مشتریان بتوانند در مورد تجربیات خود بنویسند یا بر اساس مقیاس پنج ستاره به شما امتیاز دهند.

مرحله 3: مطمئن شوید که هم پیوندی به نظرات خود دارید که مصرف کنندگان می توانند از طریق جستجوی Google پیدا کنند و هم پیوندی با استفاده از ابزار جستجوی شناسه مکان.

با این کار، مشتریان می توانند به سادگی با جستجوی شرکت شما یا جستجوی مکان شما در Google Maps، نظر خود را بنویسند.

چگونه در گوگل نظر بدهیم

بررسی مشتری چیست؟ ؛ اگر شما بازبینی کننده هستید و امیدوارید اطلاعاتی درباره تجربه خود در Google بگذارید، تنها کاری که باید انجام دهید این است که نام و نام خانوادگی خود را ارائه دهید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ گوگل به هیچ بازبینی کننده ای اجازه ناشناس ماندن نمی دهد. هر کسی می‌تواند نام شما را همراه با نظر شما، و همچنین هر نظر دیگری که گذاشته‌اید و عکس‌هایی که به Google Maps اضافه کرده‌اید، ببیند.

اگر قبلاً یک حساب Google دارید، یک صفحه «درباره من» دارید که «Google برای کسب‌وکار من» به نظرات شما پیوند می‌دهد.

گوگل به سه دلیل از شما می خواهد که این اطلاعات را ارائه دهید:

این نظر شما را برای کسانی که آن را می خوانند قانونی تر می کند.

افراد معمولاً زمانی که اطلاعات شخصی آنها به چیزی ضمیمه می شود، کمتر احتمال دارد اظهارات نادرست داشته باشند.

به نقد شما اعتبار می دهد.

این به مالک شرکت اجازه می دهد تا در مورد بررسی شما با شما پیگیری کند.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ 4 راه - کالج نوین
بررسی مشتری چیست؟ ؛ 4 راه – کالج نوین

چگونه به نظرات گوگل پاسخ دهیم – بررسی مشتری چیست؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ ممکن است از خود بپرسید: “اگر کسی همچنان تصمیم بگیرد که یک بررسی جعلی درباره شرکت من بگذارد، چه؟” یا، “اگر بخواهم به یک بررسی مثبت یا منفی پاسخ دهم، چه؟” گوگل در تمام این موارد به شما کمک می کند.

این مقاله را مطالعه کنید  9 گام برای ایجاد یک استراتژی دیجیتال مارکتینگ عالی

بررسی مشتری چیست؟ ؛ پاسخ دادن به نظرات بسیار ساده است. بعد از اینکه وارد حساب کسب و کار خود شدید، نظر اصلی را که می‌خواهید به آن پاسخ دهید پیدا کنید و روی «پاسخ» کلیک کنید.

اگرچه نمی‌توانید نظرات منفی را حذف کنید، اما Google نظراتی را که الزامات خط‌ مشی محتوای مشارکت‌شده توسط کاربر را برآورده نمی‌کنند، حذف می‌کند.

برخی از دلایلی که ممکن است یک بررسی حذف شود عبارتند از سخنان مشوق عداوت و تنفر، نظرات جعلی، هرزنامه، اطلاعات غیرقانونی، تضاد منافع و موارد دیگر.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ اگر متوجه شدید که Google متوجه چیزی نیست، می‌توانید بررسی را پرچم‌گذاری کنید و آن‌ها محتوا را بررسی می‌کنند و در صورت لزوم آن را حذف می‌کنند.

چگونه نمایه Google My Business خود را بهینه کنیم

بررسی مشتری چیست؟ ؛ اکنون که می بینید Google Reviews چقدر برای همه کسب و کارها محبوب و مهم است، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید نمایه Google My Business خود را بهینه کنید.

از این گذشته، بررسی ها به همان اندازه که برای تصمیم گیری آگاهانه مشتریان ضروری است، برای بهبود کسب و کار شما نیز ضروری است.

در اینجا چند ایده برای بهینه سازی نمایه Google برای کسب و کار من برای دریافت نظرات بیشتر مشتریان و (امیدواریم) تعاملات مثبت وجود دارد:

بررسی مشتری چیست؟ ؛ تمام اطلاعات نمایه کسب و کار من در Google را تکمیل کنید. در غیر این صورت، مصرف‌کنندگان می‌توانند وارد شوند و ویرایش‌های خود را «پیشنهاد» کنند.

این‌ها می‌توانند بدون دریافت اعلان یا به‌روزرسانی فعال شوند. به طور مرتب وارد حساب خود شوید تا به‌روزرسانی‌ها را مرور کنید و مطمئن شوید که هیچ چیزی بدون اجازه شما تغییر نکرده است.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ یک پست Google برای کسب و کار من ایجاد کنید. اینها مانند تبلیغات کوچک در نمایه Google شما هستند که به مردم ایده ای از آنچه می فروشید یا خدماتی که ارائه می دهید می دهد.

اگر خدمات ارائه می دهید، یک دکمه رزرو اضافه کنید تا بتوانند قرار ملاقات یا جلسه ای را با شما به طور موثر برنامه ریزی کنند.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ از نظر اخلاقی از مشتریان نظر بخواهید. از یک دوست نخواهید که برای شما یک نظر فوق العاده مثبت بنویسد تا بتوانید آن را در سایت خود داشته باشید. اگر یک مشتری قانونی متوجه شود، چرا می خواهد در آینده به شما اعتماد کند؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ در بخش «پرسش‌ها و پاسخ‌ها» با مشتریان و بازبین‌ها در ارتباط باشید. برای تعریف و تمجیدها قدردانی کنید و متفکرانه به کسانی که تجربه ضعیفی داشتند پاسخ دهید.

کاری کنید که مشتریانتان بدون توجه به آنچه در مورد شما می گویند، احساس کنند که به آنها اهمیت می دهید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ به بازبین‌ها اجازه دهید عکس‌ها و ویدیوهای دفتر، فروشگاه یا رستوران شما را اضافه کنند. این یک لمس شخصی به نظرات آنها اضافه می کند. همچنین بررسی های آنها را معتبرتر می کند.

خدمات یا منوهای خود را به نمایه خود اضافه کنید. شما نمی خواهید یک مشتری بالقوه را از دست بدهید زیرا آنها نمی توانند خدمات و قیمت های شما را به اندازه کافی سریع پیدا کنند.

با توجه به محبوبیت Google Reviews برای مصرف کنندگان و اهمیت رتبه بندی واقعی در مشاغل گوگل، این یک ابزار فوق العاده قدرتمند و مهم برای هر شرکتی است.

نظرات Yelp

بررسی مشتری چیست؟ ؛ یکی دیگر از سایت های محبوب بررسی مشتریان Yelp است. Yelp را می توان برای بررسی هر نوع کسب و کار یا خدمات استفاده کرد.

مشتریان می‌توانند نظرات خود را بنویسند و تجربه خود را در مقیاس 5 ستاره، مشابه Google My Business Reviews، ارزیابی کنند.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ یکی از ویژگی های منحصر به فرد Yelp Reviews این است که وب سایت به شرکت ها آموزش می دهد که چگونه از نظرات مثبت و منفی به نفع خود استفاده کنند و چگونه به این نظرات پاسخ دهند.

نحوه واکنش شما به یک بررسی یا رتبه‌بندی می‌تواند کسب‌وکار شما را شکست دهد، به همین دلیل است که آموزش Yelp یک امتیاز عالی است.

چگونه نمایه تجاری Yelp خود را تنظیم کنید

بررسی مشتری چیست؟ ؛ برای ایجاد نمایه برای شرکت خود در Yelp، باید با ادعای کسب و کار خود شروع کنید. این یک فرآیند رایگان است که شما را مسئول هرگونه اطلاعاتی می‌کند که مشتریان و بازبینان می‌توانند در Yelp بخوانند.

برای شروع ادعای خود از صفحه کسب و کار Yelp دیدن کنید. در طول این فرآیند، Yelp ممکن است با شما تماس بگیرد تا مطمئن شود که شما مالک قانونی کسب و کار هستید. مطمئناً نمی‌خواهید که فقط کسی محتوا را در نمایه شما اجرا کند، درست است؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ هنگامی که نمایه خود را ایجاد کردید و Yelp به شما چراغ سبز نشان داد، می توانید اطلاعات مهم نمایه را به روز کنید، عکس اضافه کنید، به نظرات به صورت خصوصی یا عمومی پاسخ دهید و بازدیدها و سرنخ ها را دنبال کنید.

چگونه در Yelp نظر بدهید – بررسی مشتری چیست؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ اگر می خواهید در Yelp یک بازبین باشید، باید یک حساب کاربری رایگان ایجاد کنید. برای نوشتن نظر، از طریق نوار جستجو روی کسب‌وکاری که می‌خواهید بررسی کنید کلیک کنید و شروع به نوشتن کنید. در این سایت نیز نمی توانید به صورت ناشناس پست کنید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛  آیا تا به حال در موقعیتی قرار گرفته اید که تجربه بسیار بدی از یک کسب و کار یا محصول داشته باشید و به اینترنت رفته و نظر ضعیفی برای آنها بنویسید … سپس خدمات مشتری با تماس فوری با شما و اصلاح وضعیت شما را تحت تأثیر قرار دهد؟

در آن صورت ممکن است احساس کرده باشید که موظف هستید که یک بررسی دیگر بنویسید و آنچه را که گفته اید پس بگیرید؟ با Yelp مشکلی نیست! می‌توانید بررسی اصلی خود را پیدا کنید، روی Update در زیر آن کلیک کنید و به همه در Yelp بگویید که چگونه شرکت به شما گوش داده و به حل مشکل اولیه شما کمک کرده است.

این مقاله را مطالعه کنید  وبلاگ دیجیتال مارکتینگ

یک توصیه در مورد پاسخ به بررسی های Yelp

بررسی مشتری چیست؟ ؛ Yelp پاسخ دادن به نظرات مشتریان را آسان می کند – کافی است به نظر اصلی بروید و روی نوشتن پاسخ کلیک کنید.

با این حال، به خاطر داشته باشید که قرار دادن نمایه خود در سایت بررسی مشتری به این معنی نیست که همه چیز داستان خوشحال کننده ای نیست که مشتری شرکت شما را دوست دارد. اگر نظر مثبتی دریافت کردید، فوق العاده است!

اما چه با چیزی که کسی نوشته است موافق باشید یا نه، نحوه واکنش شما به انتقاد چیزهای زیادی در مورد ارزش ها و شخصیت شرکت شما می گوید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ نسبت به همه بازبین‌ها مثبت بمانید – و در صورت نیاز بازخورد دقیق‌تری بخواهید – مهم نیست چقدر از اینکه این بررسی برای مشتریان بالقوه قابل مشاهده است ناامید باشید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ مانند همه سایت‌های بررسی، Yelp نیز سهم خود را از بررسی‌های جعلی دریافت می‌کند. این سایت دارای یک فیلتر بررسی خودکار است که بخشی از نرم افزار توصیه آنها است که برای از بین بردن اطلاعات نادرست و هرزنامه استفاده می شود.

آنها همچنین تمام نکاتی را که سایر بازبینان و بازدیدکنندگان Yelp به آنها داده اند بررسی می کنند تا مطمئن شوند که فقط اطلاعات قانونی در سایت وجود دارد.

برای اطلاعات بیشتر در مورد سایر سایت های محبوب بررسی مشتریان و ویژگی های آنها، این پست وبلاگ را بررسی کنید.

نحوه درخواست بررسی مشتری

بررسی مشتری چیست؟ ؛ کسب‌وکارها در هر اندازه برای به دست آوردن مشتریان جدید و ایجاد اعتماد نیاز به بررسی دارند. اما چگونه می توانید نظرات را دریافت کنید؟ گاهی فقط باید بپرسی در اینجا چند راه وجود دارد که می توانید این کار را از نظر اخلاقی و حرفه ای انجام دهید.

1. آن را به طور طبیعی در مکالمه مطرح کنید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ اگر در مورد کسب و کار خود با شخصی صحبت می کنید، یا اگر او به شما می گوید که در مورد یکی از محصولات یا خدمات شما چه احساسی دارد، از او بپرسید که آیا مایل است برای شما نظر مشتری بنویسد.

البته، مادرتان را مجبور نکنید که درباره محصولی که می‌فروشید، نظری تحسین‌برانگیز بنویسد (مگر اینکه واقعاً از آن استفاده می‌کند و آن را دوست دارد … و بگوید که مادر شماست) زیرا این یک تضاد منافع است. همه بررسی های شما باید از منابع قانونی باشد.

2. در پاسخ به ستایش بپرسید.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ وقتی شخصی به شما می‌گوید که چقدر خرید یا تجربه خود را دوست دارد، چه در فروشگاه، چه تلفنی یا آنلاین، از او بخواهید آن اطلاعات را در یک بررسی به اشتراک بگذارد. با ارائه پیوندی به صفحه بررسی کسب و کار خود، کار را برای آنها آسان کنید.

3. ارسال ایمیل انفجار.

اگر شرکت شما یک لیست ایمیل دارد، پیامی ارسال کنید که بازخورد صادقانه بخواهید. به گیرندگان ایمیل دستورالعمل‌هایی را ارائه دهید که به راحتی می‌توانند یک بررسی را تکمیل کنند.

و از آنجایی که بررسی ها ناشناس نیستند، همیشه می توانید برای تشکر از شما یک جایزه به داوران ارائه دهید!

4. درخواست بررسی پس از خرید.

بعد از اینکه مشتری خرید کرد، از او بازخورد بخواهید. فروشگاه‌ها همیشه این کار را انجام می‌دهند – اغلب در پایین رسید خود درخواستی برای نوشتن نظر یا ارائه بازخورد می‌بینید.

گواهینامه چیست؟

توصیفات مشتری تأیید صادقانه محصول یا خدمات شما است. توصیفات در وب سایت یک شرکت ارسال می شود و در مواد بازاریابی استفاده می شود.

آنها شامل اطلاعاتی در مورد تجربه کلی یک فرد، نحوه ارائه ارزش محصولات شما، و موارد خاصی هستند که به مشتریان بالقوه کمک می کند در انجام تجارت با برند شما اطمینان داشته باشند.

همه توصیفات منحصر به فرد هستند، اما باید همیشه مرتبط، صادقانه و خاص باشند. به این ترتیب شرکت شما اعتبار ایجاد می کند.

آیا احساس راحتی نمی‌کنید که پولتان را برای چیزی خرج کنید که چندین نفر ادعا می‌کنند دوستش دارند، در مقابل محصولی که نمی‌توانید اطلاعات مرتبطی درباره آن از دیدگاه مشتری دیگر پیدا کنید؟

مشتریان به مشتریان دیگر اعتماد دارند. به همین دلیل است که داشتن گواهینامه های قدرتمند که شامل خریدارانی می شود که صادقانه برند شما را تبلیغ کنند، بسیار مهم است.

توصیه‌های شما می‌تواند شامل نقل قول‌های تاثیرگذار و مثبت از مصرف‌کنندگان، عکس شخصی که گواهی‌نامه را ارائه کرده، یا ویدئویی از شخص در رابطه با تجربه‌اش باشد.

این تکنیک ها باعث می شود مشتریان بالقوه شما احساس کنند که می توانند به شما و شرکت شما اعتماد کنند.

مهم است که به یاد داشته باشید که هر خریدار منحصر به فرد است و توصیفات شما باید با هر یک از شخصیت های خریدار شما صحبت کند.

هر گواهینامه باید انواع مختلفی از افراد را که از محصولات یا خدمات شما به روش های خاص نیازهایشان استفاده می کنند، برجسته کند. این به این دلیل است که خریداران می خواهند بدانند افراد مشابه خودشان چگونه از محصول شما استفاده می کنند.

همچنین می توانید یک مطالعه موردی ایجاد کنید که داستان مشتری خود را برجسته می کند و در طول این فرآیند یک گواهی به دست آورید.

نحوه درخواست گواهینامه

اکنون که تأثیر مثبت یک گواهی مشتری عالی می تواند بر کسب و کار شما داشته باشد، می بینید، ممکن است تعجب کنید که چگونه می توانید تعداد کمی را در سایت خود داشته باشید.

این مقاله را مطالعه کنید  پلتفرم های جدید رسانه های اجتماعی ، 7 مورد

تکنیک‌هایی وجود دارد که می‌تواند به کسب‌وکار شما کمک کند تا گواهی‌های قوی از مشتریان مرتبط و با شخصیت دریافت کند:

1. فورا بپرسید.

از مشتریانی که اخیراً از خرید خود ارزش زیادی کسب کرده‌اند، نظرات خود را بخواهید. شما می خواهید اطلاعاتی که آنها در گواهینامه خود می دهند تازه، دقیق و تا حد امکان خاص باشد.

2. تجربه کامل را به نمایش بگذارید.

داشتن یک گواهی مشتری در سایت شما که اطلاعاتی در مورد تجربه نهایی آنها دارد، همیشه عالی است. این به مشتریان نشان می‌دهد که چگونه محصول یا خدمات شما چالشی را که فرد دیگری تجربه می‌کرد حل کرده است.

3. دوباره بپرسید.

اگر درخواست بررسی کردید و بازبینی دریافت نکردید، چند هفته صبر کنید و دوباره امتحان کنید. هیچ ضرری برای ارسال یک ایمیل پیگیری دوستانه وجود ندارد که از آنها بپرسید آیا مایلند تجربیات خود را به اشتراک بگذارند.

چه کسی می داند، شاید خرید آنها تأثیر مثبتی بر زندگی آنها در چند هفته گذشته داشته است که آنها اکنون هیجان زده هستند که در مورد آن به دیگران بگویید.

4. کار را آسان کنید.

دقیقاً به مشتریان خود بگویید که چگونه می توانند برای شما گواهینامه بگذارند، خواه به صورت مکتوب باشد یا در قالب ویدیو . به مشتریان دستورالعمل هایی در مورد آنچه که باید در گواهینامه خود بگنجانند، ارائه دهید.

به دنبال سؤالات خاصی برای پرسیدن از مشتریانی هستید که در حال تکمیل توصیفات برای شما هستند.

توصیفات ویدیویی – بررسی مشتری چیست؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ توصیفات ویدیویی یک راه کاملا شخصی برای تبلیغ برند شما است. وقتی مشتریان واقعاً می توانند ببینند و بشنوند که سایر مشتریان در مورد تجربه مثبت خود صحبت می کنند، به طور قابل توجهی قانع کننده تر از خواندن کلمات در یک صفحه است.

این به مشتری بالقوه شما اجازه می دهد تا با یک مشتری واقعی که شبیه به خودش است در ارتباط باشد – و این باعث می شود که گواهینامه قابل ارتباط تر باشد.

89 درصد از بازاریابان می گویند توصیفات ویدیویی موثرترین تاکتیک بازاریابی محتوا است. خوب چرا امتحانش نکنیم؟

ایجاد توصیفات ویدیویی

بررسی مشتری چیست؟ ؛ می‌توانید از مشتری بخواهید که یک گواهی ویدیویی ایجاد کند، همانطور که از او می‌خواهید هر گواهینامه دیگری ایجاد کند. با این حال، از آنجایی که آنها را روی صفحه قرار می دهید، باید چند جنبه اضافی را در نظر بگیرید.

آیا برای فیلمبرداری از گواهینامه سفر می کنید یا یک شرکت تولید را استخدام می کنید؟ آیا منابع داخلی برای تولید ویدیو دارید؟

شما می خواهید تا حد ممکن کاری کنید که مشتریان خود چیزهای خوبی در مورد تجارت شما بگویند.

با کنترل تولید، می‌توانید از کیفیت ویدیو اطمینان حاصل کنید و از آن‌ها بخواهید فیلم مورد نیاز برای کمک به اعتمادسازی با مشتریان احتمالی خود را دریافت کنند، شک و تردیدها را برطرف کنید و آنها را متقاعد کنید که خدمات یا محصولات شما حل خواهند شد.

 این می تواند یک تعهد منابع بزرگ باشد و ممکن است شما بودجه لازم را نداشته باشید.

ابزارهایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا با بودجه‌ای خاص، توصیفات ویدیویی حرفه‌ای بسازید.

برنامه‌هایی (که نیاز به اشتراک دارند)، مانند Bravo و Nimbb، به کاربران این امکان را می‌دهند تا توصیفات را با وب‌کم روی رایانه یا تلفن‌های هوشمند خود ضبط کنند و آن‌ها را در مسیر خود ارسال کنند، بنابراین می‌توانید آن‌ها را به طور مؤثر و بدون مشکل در سایت خود نصب کنید.

چرا بررسی ها و توصیفات مهم هستند؟ – بررسی مشتری چیست؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛اهمیت بررسی های آنلاین هم برای مشاغل و هم برای مشتریان بسیار زیاد است.

از دیدگاه مشتری، بررسی ها و توصیفات به شدت بر میزان اعتماد مشتری به یک برند یا محصول جدید تأثیر می گذارد.

حتی یک بررسی منفی می تواند مشتری بالقوه را منصرف کند. علاوه بر این، یک کسب و کار بدون بررسی، پرچم قرمز را برمی انگیزد. نظرات مثبت یا منفی از نظر مشتری مفید هستند.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ یکی دیگر از بخش های مهم نظرات مشتریان، پاسخ یک کسب و کار به آنها است. BrightLocal دریافت که 55 درصد از مصرف‌کنندگان پس از مشاهده پاسخ صاحب کسب‌وکار به یک بررسی، احساس مثبتی داشتند.

این بدان معناست که درگیر شدن با نظرات مشتریان می تواند به کسب و کار شما مزیت رقابتی بدهد.

بررسی مشتری چیست؟ ؛از دیدگاه یک کسب و کار، بررسی ها و توصیفات به کسب و کارها کمک می کند تا بفهمند چرا مشتریان خود را حفظ کرده یا از دست می دهند.

با بررسی ها و توصیفات، شرکت ها می توانند تصمیمات آگاهانه ای در مورد اینکه چه چیزی باید ثابت بماند و چه چیزی باید تغییر کند تا تا حد امکان موفق باشد، اتخاذ کنند.

در نهایت، بررسی های مثبت به تبدیل مصرف کنندگان و سرنخ های علاقه مند به خریداران و مشتریان وفادار کمک می کند.

 نظرات مشتریان در فرآیند فروش – بررسی مشتری چیست؟

بررسی مشتری چیست؟ ؛ یک بررسی مثبت یا یک گواهی قدرتمند این پتانسیل را دارد که یک سرنخ را به مشتری تبدیل کند.

هم با نظرات و هم با توصیفات، می توانید به سؤالات مشتری پاسخ دهید و به آنها نشان دهید که افراد دیگری مانند آنها چگونه از محصول یا خدمات شما استفاده کرده اند.

با استفاده از نظرات، مشتریان خود را در اولویت قرار می دهید و با نشان دادن اینکه دیگران چگونه از محصولات شما ارزش کسب کرده اند، به فروش می پردازید – این دیگر یک طرح نیست، بلکه یک گفتگو است.

بررسی مشتری چیست؟ ؛ گواهینامه ها بدون اینکه «فروشنده» باشند، اطلاعات مهمی را به مصرف کنندگان می دهند و به مشتریان بالقوه این فرصت را می دهند که تحقیقات و بررسی های لازم را انجام دهند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

1 + پنج =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟