مقاله توصیفی چیست - کالج نوین

مقاله توصیفی چیست

مقاله توصیفی چیست؟ ، انجام مقاله توصیفی شرح مفصلی از موضوع را ارائه می دهد و تصویری را با کلمات در ذهن خواننده ترسیم می کند. این می تواند در مورد یک شی، مکان، شخص، احساسات، موقعیت یا هر چیز دیگری باشد.

به نظر می رسد شبیه نوشتن یک مقاله روایی است اما متفاوت است و دیدگاه های متفاوتی را ارائه می دهد.

مقاله توصیفی چیست؟ از این روش برای تقویت توانایی های تحلیلی دانشجویان استفاده می شود که در ادامه تحصیل و زندگی حرفه ای مفید است. بنابراین، اغلب به دانش آموزان دبیرستان و کالج داده می شود.

با توجه به تعریف مقاله توصیفی، “این بیان کننده ترین شکل یک مقاله است. این نوع نوشتار برای توصیف و توضیح یک رویداد، مکان، شخص یا هر چیز دیگری با جزئیات استفاده می شود. “

مقاله توصیفی چیست؟ این مقاله با جذابیت دادن به حواس خواننده، توانایی دانش آموز را برای ایجاد تصویر تشویق می کند. حواس پنجگانه انسان شامل شنوایی، لمس، چشایی، بینایی و بویایی است.

مقاله توصیفی چیست - کالج نوین
مقاله توصیفی چیست – کالج نوین

هدف مقاله انشایی- مقاله توصیفی چیست؟

مقاله توصیفی چیست؟ هدف از نوشتن یک مقاله توصیفی توصیف چیزی مانند یک شخص، شی، مکان یا موقعیت است.

گفتار توصیفی یا مقاله به خوانندگان تصویر واضحی از موضوع مقاله ارائه می دهد. نویسنده باید از زبان زنده استفاده کند تا به خواننده کمک کند بفهمد مقاله در مورد چیست.

این شامل متقاعد کردن خوانندگان یا نشان دادن اطلاعات واقعی برای اثبات چیزی مانند یک مقاله استدلالی نیست. در عوض، هدف آن نشان دادن تمام جزئیات مهم در مورد موضوع انتخاب شده است تا خواننده به راحتی موضوع را درک کند.

عناصر یک مقاله توصیفی- مقاله توصیفی چیست؟

مقاله توصیفی چیست؟ این شامل پنج عنصر اساسی از جمله ؛

جزئیات حسی
این شامل برانگیختن احساسات خوانندگان و ایجاد ارتباط با آن ها است. آن ها تصویری از سوژه را برای خواننده ترسیم می کنند و حواس خود را مانند بینایی، لمس، بویایی و چشایی درگیر می کنند.

زبان تمثیلی
استفاده از زبان مجازی یکی از عناصر اصلی یک مقاله توصیفی است. استفاده از استعاره ها، تشبیهات، صفت ها و قیدها و … طرح شخصیتی موضوع را ایجاد می کند.

این طرح به خوانندگان کمک می کند احساس نویسنده را در مورد موضوع احساس کنند و به او در تجسم موضوع کمک می کند.

تم مرکزی
موضوع اصلی محتوای مقاله را شکل داده و هدایت می کند و به سازماندهی جزئیات کمک می کند. باید به خوبی تعریف شود و بر یک نقطه متمرکز شود.

زبان دقیق
تأثیر مقاله شما بستگی به نوع زبانی دارد که در آن استفاده کرده اید. زبان باید بر موضوع اصلی و هدف مقاله تأکید کند. بنابراین از به کار بردن کلمات مبهم و مبهم خودداری کنید.

ایده های خود را سازماندهی کنید
ساختار سازمان یافته عنصر اساسی این مقاله است. همچنین، ترتیب زمانی، موقعیت مکانی و نظم نقش مهمی ایفا می کند.

مقاله توصیفی چیست - کالج نوین
مقاله توصیفی چیست – کالج نوین

چگونه مقاله ای توصیفی بنویسیم؟- مقاله توصیفی چیست؟

مقاله توصیفی چیست؟ نوشتن یک مقاله توصیفی موثر شامل انتخاب موضوع، ایجاد طرح کلی، سازماندهی ایده ها و افزودن اطلاعات مربوط به مقاله است.

در زیر روند نوشتن توصیفی آمده است.

1. یک موضوع را انتخاب کنید
انتخاب موضوع مناسب برای مقاله مهم است. موضوع مقاله باید جذاب باشد تا خواننده را مجبور کند در طول مقاله با شما بماند.

2. یک Outline ایجاد کنید
یک طرح مقاله توصیفی تهیه کنید تا اطلاعات خود را در یک ترتیب مناسب سازماندهی کنید. این به شما کمک می کند تا مقاله خود را ساختار بندی کنید و به شما یادآوری می کند که تمام جزئیات حسی را شامل شوید.

3. مقدمه مقاله توصیفی بنویسید
مقاله با مقدمه شروع می شود. این موضوع اصلی را معرفی می کند و شامل یک نظر قوی است که اولین برداشت مقاله را ایجاد می کند. در مقدمه مروری کوتاه بر آنچه که مقاله قرار است درباره آن باشد ارائه شده است.

4. تهیه بیانیه پایان نامه آموزنده
بیانیه پایان نامه توصیفی دامنه و هدف مقاله را مشخص می کند. این یک موضوع موضوعی باریک است که باید واضح و دقیق باشد. عبارت را به صورت خلاقانه بنویسید و کلمات توصیفی را برای آن انتخاب کنید.

ایجاد رمز و راز در بیانیه پایان نامه شما، خواننده را به قسمت مقاله شما جذب می کند.

5. نوشتن پاراگراف های بدن
پاراگراف های اصلی مقدمه، هدف را پشتیبانی می کنند و از همان جهت که در بیانیه پایان نامه تعریف شده است پیروی می کنند. از جملات موضوعی به عنوان اولین جمله هر پاراگراف استفاده کنید و آن را با شواهد پشتیبان پشت سر بگذارید.

گام بعدی این است که پاراگراف های خود را با کلمات گذار پیوند دهید. در این مقاله، بیشتر کلمات انتقالی مورد استفاده ربط هستند. از حروف ربط متناسب با مقاله خود استفاده مناسب کنید.

در صورت تجربه و خاطرات، پاراگراف های خود را به شکل منظم و منظم سازماندهی کنید.

6. نتیجه گیری مقاله ای توصیفی قوی بنویسید
نتیجه گیری آخرین قسمت مقاله است، این آخرین فرصت شما برای تحت تأثیر قرار دادن خواننده است. این مقاله به طور خلاصه و راهی برای پیش روی مقاله ارائه می دهد.

می توانید از کلمات مناسب مانند “برای اتمام با”، “در پایان” و “آخرین” که پایان مقاله را پیشنهاد می کند، استفاده کنید. نتیجه گیری شما بیانیه پایان نامه را بازگردانده و یافته ها را ارائه می دهد، در صورتی که در مورد موضوع تحقیق باشد.

آخرین جمله مقاله باید هدف نویسنده از نوشتن مقاله را نهایی کند و جلوه ای جاودانه ارائه دهد.

مباحث مقالات توصیفی

مقاله توصیفی چیست؟ چه درباره شخصی یا مکانی بنویسید، موضوع شما باید نکات حمایتی خوبی داشته باشد که موضوع را توضیح دهد.

انتخاب یک موضوع جذاب باعث ایجاد حس کنجکاوی می شود و خواننده را به آخرین قسمت مقاله وصل می کند. در اینجا لیستی از موضوعات انشایی توصیفی شگفت انگیز را برای شما آماده کرده ایم.

مقاله توصیفی درباره یک مکان
قلعه لینکلن را به قول خود به تصویر بکشید. خانه رویاهایتان چگونه است؟ توصیف پارک سافاری که هفته گذشته از آن دیدن کردید را شرح دهید. وضعیت اتاق کنفرانس را برای همکاران خود شرح دهید. نحوه تصور سقوط نیاگارا را شرح دهید.

مقاله توصیفی درباره یک خاطره
یکی از اولین خاطرات دوران کودکی خود را شرح دهید. شادترین خاطره در ذهن شما چیست؟ چگونه تولد بهترین دوست خود را جشن گرفتید وقتی دانه گیاه سیب را دیدم اولین باری که به خارج از کشور رفتم

مقاله توصیفی چیست - کالج نوین
مقاله توصیفی چیست – کالج نوین

مقاله توصیفی درباره یک شخص
نلسون ماندلا را به عنوان یک الگو معرفی کنید. توضیح دهید که چگونه بیگانگان را تصور می کنید. یک طرح شخصیت از نمایشنامه هملت بنویسید. یکی از اعضای خانواده خود را توصیف کنید. یک غریبه در لابی ملاقات کردم.
مقاله توصیفی درباره یک موضوع
ساعت خوش شانس من راکت بدمینتون مورد علاقه من فلاسک را شکستم جاده ابریشم چیزی که شما مشتاقانه می خواستید بخرید

مثال های مقالات توصیفی
بسیار مهم است که نویسنده قبل از نوشتن مقاله خود چندین نمونه مقاله توصیفی را مورد بررسی قرار دهد. یک مثال مقاله به شما کمک می کند مقاله خود را به صورت ساختار یافته نشان داده، گردآوری و سازماندهی کنید.

هدف نهایی این تمرین شناسایی و یادگیری تکنیک های مختلف برای نوشتن یک مقاله توصیفی چشمگیر است.

این مقاله را مطالعه کنید  تحقیق ثانویه

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

سه × سه =

شروع گفتگو
نیاز به کمک دارید؟
سلام
چطور می تونم کمکتون کنم؟